Отговори
# 240
  • Мнения: 2 172
Пловдивски мами, резервирах за утре маса във Верди на ул.Петко Д.Петков, за 13.30 часа на мое име Цвета Шишкова, ще Ви очаквам!

Там съм  eat

# 241
  • Мнения: 626
Това с нервите лоша работа ,а аз пък си мислих че само на мен ми е така . Сега се поуспокоих че има и други , тези хормони направо  smile3511

# 242
  • Русе
  • Мнения: 7 801
elfi4ka, конкурсът беше само за 25 г.с. Вече приключи  Confused

# 243
  • Мнения: 310
Привет!

Това за вестителките не го знех,но е интересно макър ,че не се познаваме.Как ще да си избера?? Някой ако иска да ми стане,нямам против,ако може да е от Варна,че да се запознаем.
 И да си се разхождаме в морската с бебчовците Joy
Честита количка на Bubcht: Да си я ползвате със здраве.
 И на мен ми е нервно щото искат секцио,но като неискат нормално нямам избор. baby_neutral
Моля се беба да излезе сама ,лесно и бързо.

# 244
  • София
  • Мнения: 2
Мили дами,
Да се включа и аз. Скъсвам се от работа и нещо не му се вижда края. Не съм се чувствала по-малко бременна през живота си. От срещата миналата седмица насам почти не съм се сещала за бебешки работи, добре че сте вие да ви прочета от време на време, та да се сетя. Мъничката и тя се снишава. Мърда предимно вечер като легна и се отпусна, през другото време почти не се обажда. Почти се чувствам виновна.

Моите консултации в Шейново все повече ми вдигат кръвното. Налага ми се да се боря за кръв и урина, да обяснявам, кога е важно да се пуснат, да им искам микробиология. Доктора ме поглежда (моята доки е в болнични) и ми вика "нямате нужда". Как позна, да му .... Той пояснява "течението ви е нормално" без да е виждал друго от мен освен лицето ми.  А дали от нормално течение три месеца не рискувам да гъбясам, например?! Без коментар. Била съм гледана на видеозон преди два месеца... било достатъчно... това, че си плащам за ФМ другаде, независимо, че консултацията ми в Шейново също е платена, те въобще не го знаят. Не намира тоновете, защото ги търси там, където би трябвало да са на бебе с главично, а моето е седалищно още, ама те отново откъде да знаят.... Абе, въобще...
И това е платена услуга!

Кога ще се научат? Като я няма моята доки, аз какво - да умирам ли? Бременна в седмия месец, теглят ме като крава и ми мерят кръвното без въобще да ми погледнат в картона. Ако аз не им кажа нещо или не настоя, така си минавам, заедно с още две-три жени едновременно, без да ме отчетат като присъствие. Нямам думи. Ще се изнасям оттам.

Аз не знам колко тежи бебка, как е, какъв ми е хемоглобина и т.н..... Дори не съм си виждала предишните изследвания. Местя се, докато е време.

Мерси, че ви се оплаках.

Дано всички сте ок, целувки

# 245
  • Мнения: 147
 Здравейте!
Vaiza, на опаковката на бирената мая на SOMA има изредена половината менделеева таблица, това е основната добавка, която ползвам от 3- 4 години и съм доволна (но пък аз хапвам и яйца). Доколкото знам калцият се усвоява най-добре ако има и достатъчно вит. Д, а желязото - в комбинация с вит. Ц.
 Сиска, радвам се, че ме помниш, че то като се зная колко редовно пиша... Ама като родя се надявам до месец да се отчета де Simple Smile
 За обръщането на бебето - може и в последния момента да стане; има упражнения, които подпомагат обръщането, ама не разчитайте много на тях; подсигурете си и резервен вариант и не се впрягайте, пък каквото стане. Нашето бебе се врътна 30та г.с.
 Отивам да чистя вируси, че някакви неканени коне са се намъкнали самосиндикално на компеца Sad.

# 246
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Сутринта и аз бях на ЖК. Поне 1,530 кг. от теглото ми не са мои  Mr. Green
Този път за три седмици съм качила по-малко от кило. А като си помисля, че първият път на тези килограми отидох в родилното  ooooh!
Госпожицата е добре за сега, водите, плацентата - всичко по план. На следващата консултация ще пуснем изследванията.
Този път ми предписаха магнезий. През последната седмица тежестта, която усещах и болките ниско около яйчниците се бяха успокоили, но ще започна с приема, за да се задържи така. Усещането показвало, че има натиск върху шийката на матката и може да предизвика контракции, а ни е рано още за родилните такива.

# 247
  • Мнения: 849
Глъмче, много гадна работа и напълно разбирам възмущението ти. Аз на твое място също не бих се замислила за смяна на болницата. Егати безобразието!!! Не, че мен кой знае колко се престарават да ме гледат, но от задължителните неща абсолютно нищо не са пропуснали до момента, а поискам ли нещо допълнително никога не са ми отказали. е, налага се да доплащам понякога, но то е на касата на болницата, издава се фактура и ако плащам е само, защото е свършило полагаемото по ЗК. И не мога да възразявам изобщо. Ехографи имам достатъчно на брой, доктора оглежда всичко, само лошо, че за да ми го каже трябва да питам, иначе диктува нещо на сестрата, казва ми, че всичко е ок и приключва. но не се оплаквам в никакъв случай, напротив! нямам въпрос, на който да не съм получила достатъчно обстоен отговор.
Затова не му мисли, а бягай от тези безхаберници. Може да са много добри по принцип докторите там, ама такова небрежно отношение е недопустимо!!! Откъде да знае човек дали, като не го следят адекватно, няма да възникне някакъв проблем и после да трябва да се реагира като при криза... много ме е яд на такива неща.  #Cussing out сори за излиянията!!!

# 248
  • Мнения: 2 172
elfi4ka, конкурсът беше само за 25 г.с. Вече приключи  Confused

Аз пак не съм разбрала,помислих,че и за 30-та седмица ще има конкурс  #Silly

Нищо де,аз ще си изложа тубмака в албума ,пък било то и без конкурс  Mr. Green

П.П.Сложих се в албума  Blush

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 14:36 от elfi4ka

# 249
  • Мнения: 367
Да GLUM-че аз също бих се ориентирала другаде. Като не се чувстваш добре дошла и обгрижена, няма смисъл да ходиш там, дори и да е безплатно (а то не е както разбирам) HugСами си ядат хляба тия хора, май още живеят в комунизма .
Зайче докъде стигна стаичката? Пусни снимчици като я завършите Hug
Аз забравих да питам в наща болница дали има интернет на ВИП етажа. Току виж ни изненадали и с тази екстра  Grinning
Нали ви казах че може таткото да присъства на раждането и може да остане с мамата и бебето през ноща  newsm10
Много гот  newsm47  
Ама дори и да няма интернет щом имаме вестителки няма проблем   love001
Слава направо се пукам по шевовете от нерви.
Днес съм по-добре май. Поговорихме си си котенцето по Скайпа днес пак . Малко изпуснах парата. Hug

# 250
  • Мнения: 9
Цитат
прибирам се след работа, събувам, събличам дрехи и какво да видя - краката ми подути като балони  Тази сутрин бяха поспаднали, но не съвсем до предишното положение, ама явно така ще бъде. Някой друг има ли такъв проблем? Аз знам, че това се случва в последните месеци, но дали трябва да взема някакви мерки или нищо не може да се направи по въпроса
Mushinka,
Тъй като твоя организъм обслужва двама (теб и бебчо), отделителната ти система,бъбреците, започват да се затрудняват и задържаш течности. Аз бях така в последните два месеца на бременността си и моята лекарка изключи напълно солта от менюто ми.Беше ми предписала таблетки за отводняване, които взимах през 2-3 дни. Мисля, че е добре да се консултираш с лекар. След раждането проблемът ми отзвуча.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 14:43 от василка

# 251
  • Мнения: 43
Хей, здравейте милички. Ох, едвам чакам да стане 17 часа и да си бия шута към вкъщи да почивам.
За мамите , които се интересуваха от Вис Виталис. За сега има само в Пловдив, но от достоверен източник зная , че скоро ще се отваря и в София/ източника е сестрата на моята кума, която работи там/ Видях се случайно с нея при последното си посещение в магазина преди месец и тя ми каза , че ще отварят и в София и ще е тук да обучава персонал и т.н.

# 252
  • Мнения: 849
Фелинка, стаята е "замразена" на един никакъв етап от понеделник вечерта насам. Мъжо замина командировка във вторник, а аз се преселих при родителските тела, да не съм сама. След малко мисля да се прибирам и предполагам, че до неделя ще поприключим с дреболиите и ще остане чистенето. Даже перденца не съм избирала още. Но и това ще стане тези дни, а после непременно ще пусна снимки.   love001

# 253
  • Мнения: 128
Фелина,според мен нервите и притесненията са нормално нещо в този епизод, не се трвожи, а си гледай здравето и малката. Сигурна съм,ч е таткото е с вас морално, е,не е същото,както щеше да е отблизо, но какво да се прави, живи и здрави - и това ще отмине,ами!
Само се пази.

# 254
  • Мнения: 61
Здравейте, мили момичета, да се разпиша и аз Simple Smile Вчера ходих на лекар, бебка върви мн добре, водите са добре, плацентата. Бебка е около 2100г.
Исках да ви попитам какво сте подготвили за бебчетата, защото не съм сигурна дали ще имам всичко необходимо като се роди, тогава съм сигурна, че няма да ми е до пазаруване.
Гледах по един списък дето е пуснат из нета, но не знам дали това е достатъчно. Особено мамите с второ дете да кажат по колко горе долу бодита трябват на ден, ританки и блузки, това най-мн ме притеснява, че не знам как ще сушим. То не че другите неща сме купили, но едно по едно. Сега и с ремонта на стаята сме се захванали.
Ох, а бебка така се е разбутнувала, че е страшно Simple Smile Корема ми се мести и заема причудливи форми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт