Септември'09 - 11

  • 16 454
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 158
maliby, имаш много стратегическо местоположение Simple Smile ако си избрала да раждаш в Тина Киркова, ти може пеша да припнеш до там. Simple Smile
Нашите кумци също си купиха апартамент в близост до Т.Киркова и съм ги предупредила, че като вляза в 9-тия месец се пренасям да живея при тях Simple Smile
Wink Предлагам ти да се пренесеш вкъщи и без това термините ни са с разлика от 4 дни(аз съм на 10.09.09г.)WinkЩе си бременеем,ще има с кой да говоря на тази тема и ще чакаме момента заедно Hug И като стана дума-Къде и при кого мислите да раждате?
Хайде и аз да кажа какво стана.Видя ме,че имам течение,и ми предписа някъв "щприц Гиназол"(както се изрази,явно противогъбичен)и Ломексин за мазане(и двата не се препоръчват при бременност,както и предните таблетки които слагах-Клотримазол Rolling Eyes)Взе ми микробиология,а пък ми изписа тези неща,не трябва ли първо да видим резултата от микробиологията newsm78
TRINITI и на мен ми изписват всякакви неща които не стават за бременни ,но АГ и едни приятели -фармацевти(до които редовно се допитвам)ме увериха,че производителите пишели така в листовката само за да се застраховат и АГ ми каза,че ако не взема това което ми е изписала,после ще се наложи да взема нещо по-силно и аз вече незнам какво да правя ooooh!
А Полижинакс съм си слагала преди да забременея,но имаше много слаб ефект при мен.
Но най-странното което  каза е:"Спокойно кървенето е било от матката"(това трябваше ли да ме успокои newsm78)
А този Гиназол как ще го поставя,като не знам до къде да вкарам този шриц и ме е страх да не направя нещо  ooooh!

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 17:53 от maliby

# 16
  • Мнения: 631
Здравейте днес...

Зимафлуор не се ли пие от 5-я месец? Gala79 а зъболекаря някакви витамини препоръча ли ти?

Днес всички явно са удремани след празнично та гледам почти всички ни мързи.  Почивайте повече днес !

# 17
  • Мнения: 2 381
Престрашавам се да се запиша във веселата ви дружинка.
Ники - живея в САЩ- първа бременност - много желана и дългоочаквана  Heart Eyes
Терминът ми варираше от 31 август - 3 септември. Избрах да пиша с вас.
Надявам се всичко да бъде наред до края.
Желая на всички леки дни и усмихната пролет Simple Smile

ПС Писах съобщение на Цвета за термин.

# 18
  • Мнения: 83
Добре дошла Ники Hug

# 19
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Тринити, аз знам, че гъбите се лекуват с Полижинакс непосредствено преди раждането. те така или иначе ще се появят отново и няма смисъл от тези интервенции

# 20
# 21
  • Мнения: 141
първо да приветствам новата мама Niki1, добре дошла- лека бременност, много позитивни моменти и прекрасно, здраво бебче  Hug

maliby, не е лоша идеята, но какво ли мислят ще мислят по въпроса нашите половинки  newsm78 Най- много аз да се принеса у вас, а мъжа ти да дойде вкъщи при моя мъж да си правят компания, да четат книжки за бебета и да тренират за татковци  Crazy

Аз съм ползвала този шприц Гиназол- много съм доволна... поне на мен много ми помогна. Тогава си спомням, че моята лекарка ми каза да вкарам шприца максимално дълбоко, така че почти целия го пъхнах, но нямам идея колко би трябвало да се пъхне по време на бременност. Може би наполовина... Или по- добре питай твоята лекарка.. И един съвет... Сложи си го вечер преди лягане. Първо си направи интимен душ, после го слагаш крема и задължително превръзка еднодневка, защото изтича...

# 22
  • Мнения: 6
Здравейте,аз все закъснявам ама и аз да ви честитя на патерички празника!Кой да знае,че сърбите де що е женско му носят подарък,то не бяха съседки,куми и т.н.,цял ден обикаляхме с мъжа ми и трупясах.
Да ви попитам,някоя имала ли е бактерии в урината (аз имам ентерококи)и как се е излекувала? Вече два пъти давам урина и все едни и същи и не щат да се махнат гадините,а сега след 3то тестване ги има още повече....много е изнервящо....първите два пъти пих ампицилин,а сега смених антибиотика с амоксиклав....

# 23
  • Мнения: 142
добре дошла на Ники Wink

аз днеска бях при док да види какво става, че нали от събота тия тъпи болки...
бебе се развива добре, само шава и се върти абе разбойник Simple Smile и ме гледа за първи път през корема! Simple Smile постижение си е

за болките каза да си пия ношпа, да лежа, да преустанова всякакви спортни занимания, никакви нерви, почивка и така... матката била много стегната и трябвало да я поотпусне малко  newsm78

но засеага положението е закрепено
каза ми да се записвам за ФМ за 19 седмица

ама ми се случи друга глупост.. ходих при личната да си взема направление.. влизам и след мене влиза едно момченце... и лекарката му гледа гърлото и вика.. ауу ма това прилича на скарлатина.. и аз еее така  #Crazy  #Crazy  #Crazy

успокои ме че няма да се зараза от такъв контакт, а и не било опасно за бебе...
ама.. сега 7дни шаш....

# 24
  • Мнения: 365
tsveta, аз още нямам гъбички, нямам и вагинално течение. Изписаха ми го заради прокървяване. Дори ми го изписа по телефона, защото днес няма прегледи.

maliby, това, което каза ме успокои. Иначе доста се позамислих дали изобщо да си ги слагам, след прочетеното в листовката. Как е гаденето при теб. Спомням си, че и ти като мен беше доста зле.

Ники, добре дошла. Лека бременност!

# 25
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
tsveta, аз още нямам гъбички, нямам и вагинално течение. Изписаха ми го заради прокървяване. Дори ми го изписа по телефона, защото днес няма прегледи.
Е, не знам тогава Rolling Eyes сефте чувам да го изписват за това. Ама щом им имаш доверие си го слагай
Аз изгладих десетина дрешки и ме хвана крсъта, а имам цяла планина ooooh! дано баба скоро дойде, че да ме отмени.

# 26
  • Мнения: 15
Здравейте дами!!!

Относно полижинакса. Аз също го слагах докато бях в болницата преди 2 седмици. В листовката пише че не се препоръчва ,но освен това пише че всеки гинеколог може да прецени състоянието на бременнат и дали наистина се налага използването му. Аз го слагах 6 дена по 1 и то вечер. Малко цапа на другия ден, но за щастие се оправих и май се отървах от гадните гъби.

Аз съм с подути крака вече и с адски болки в тях. направо ужас. Ходя като баба и нищо нне мога да свърша като хората. Едно ядене и толкова. После в кревата. Абе кошмар.
Според майка ми е заради тежеста на гърдите и корема. Понеже съм едва 162см висока и тежа към 53кг, слаба и тясна навсякъде почти и всичко пада на краката ми а те като клечки. Като знам колко още ще растат тез гърди и тоз корем не знам как ще изкарам до края. Направо си имам всички екстри вече на бременните ( с изключение на хемороиди, които дори не искам да си представям).

Добре дошли на новите мами и лека бременност!!!
Да се оправят всички болни и така!!!

ЗА сега от мен чао и всичко най-хубаво!
 Hug Hug Hug

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Зъбните зародиши започват да се формират дори още от 5-та седмица, най-вече между 3 и 6 месец на бременността, затова на който са му изписали флуор, вероятно е добре да си го пие, а на който не са, може да се поинтересува. Флуор след раждането вече влияе по-малко, т.к. и млечните и постоянните зъби се формират като зародиши през бременността. Аз също получих рецепта да пия Зимафлуор, а предната бременност по-късно ми бяха изписали, ако правилно помня.

За гъбички - лечение, изписано от лекар, очевидно, евентуално по желание допълнено с пробиотици и други домашни лечения. Бактерии - ако конвенционалното лечение не действа, може би алтернативно?

Бях на ФМ  Simple Smile Пренасрочих си часа при лекаря. Доволна съм, че отидох. Видях всичко значително по-добре и ясно от обикновения ехограф при моя АГ, и дори само заради това и уверението, че всичко е ОК, си струваше Simple Smile Утре ще дам кръв за БХС. Питах трябва ли, щом ФМ показва, че всичко е окей - трябвало. Щом трябва...  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 381
Благодаря за топлото посрещане момичета Simple Smile

Вчера ходих в една книжарница и си купих - тефтер- дневник със спирала и джобове, за да си записвам преживяванията по време на бременността. Има ли и други ентусиасти като мен? Хем ме е страх, хем се опасявам, че бремеността ще излети бързо и ще съжалявам после.

# 29
  • Мнения: 118
Привет на новите мами!  bouquet Увеличаваме се! Peace

И аз съм ползвала този шприц Гиназол- много съм доволна... поне на мен много ми помогна.Ползвах го в последните месеци от предишната ми бременност и дори бях в патологията на Т.К. Та  там ми казаха,колкото по-навътре,толкова по-полезен ще е! Naughty
За полижинакса и аз съм слагала по време на бременност! Thinking
Зимафлуор пия откакто разбрах,че съм бременна. Peace
Бу радвам се за теб-само положителни емоции=здрав бебок newsm10

Общи условия

Активация на акаунт