"Скоро малките ни МАРТенички,ще ни се покажат всички"!

  • 11 480
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Ми да, то си пишело, че Бухта е със секцио утре ама кой да чете Rolling Eyes Уф, че съм уфсъ! Nagaina, хубу че си ти, душка пак Hug

# 76
  • Мнения: 819
Айла, благодаря ти много, сега ще чета, дано да е това и скоро да се нормализират нещата.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 58
Есме, нищо нормално няма при мен Simple Smile  Шегувам се. Уж всичко е наред, но съм си планово секцио. Няма измъкване  Confused  А, видяла си Simple Smile
Ами айде, аз отивам да пазя стая утре и те чакам Simple Smile 
Мерси за пожеланията, ще гледам да се справя геройски, че днес по време на предварителния преглед нещо ме тресна нерва - за пръв път.
Нагаина, много мило, и аз си мислех да помоля, но ти ме изпревари. Пусни ми 1 ЛС с телефон, моля.   М/у другото с новите цени са обявили и Интернет в стаите. Питах на рецепция - "май имало".  Та така. Аз утре .... нали .... таковата.

# 78
  • Мнения: 3 637
 Hug Тук съм  Naughty ,следя ви  Joy и чакам само добри новини  Hug !

# 79
  • София
  • Мнения: 673
Никита, спокойно, ние днес сме същите:)))) Аз обаче съм се запасила с адаптирано мляко още от изписването, та я дохранвам. Дори днес повече, защото от вчера не ми оставя капка кърма в гърдите. Меки са като мекици:)))) От 3 часа се опитваме да заспиме. Най-накрая заспа и таткото започна да дупчи с бормашина. Съответно къпането вместо да бъде в 19, ще бъде някъде около 22, защото е натъпкана с храна. Памперс след памперс пълниме, таткото дори бъзика малката преди всяка смяна: "и да не забравиш да оставиш 0.40 стотинки на масата". Така че споко, дръж си една кутия Фридолак вкъщи за всеки случай и най-вече спокойствие.

# 80
  • Мнения: 267
глафира, това с АМ добра идея ли е? Мисля, че така се почва със спирането на кърмата - когато не предизвикваш търсене на кърма, а бебето е сито.

Бухта, писах Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 211
Слънце, мерси за новата тема! Много тъжно така за таткото, дето ще е далече за толкова време... то, и моя има да пътува от време на време, ама каза, че щял да гласи колегите сега...
Днес бях до ТК - само да дам кръв и урина, после си почивах и спах цял следобед (затова не съм писала)... Утре пак съм в ТК, но вече на преглед и тест за алергии...
Вероники, мила, цял ден съм ти стискала палци - кажи какво става? С тебе сме и чакаме включване!  Hug
ivling, ЧЕСТИТ ТИ ЮНАК! Да е жив и здрав и много да ви радва!
Polly-Wolly, аз пък искам да ти благодаря, че често си се включвала по въпросите ми и на мен лично ми е много приятно и полезно да чета твои постове!
Есме,  Hug Липсваше ни!
dyMa, напълно съм съгласна с теб - аз също чета всеки пост с интерес, но се включвам само тогава, когато има защо - смисъл ако мога да помогна с инфо по въпроса (много пъти и идея си нямам и затова си мълча), или пък наистина - много пъти вече е отговорено и няма смисъл да се повтаря!
Цвети, браво за хубавите мерки на Борис и за първата ви разходка!
TaniaR, радвам се, че успяваш да намираш време и за нас! Възхищавам се искрено на силите ви и стискам палци всичко да е ОК с Билянка - нашето мило първо талисманче!
ivelina, vasida, red_girl8602, добре дошли у дома!
Elg, много мило, че си се присетила за мен и моята предпочитана дата... бях се заканила да правя нощни разходки, а после секс до сутринта, ама тогава ми беше широко около врата, че беше далече.... а, сега - като се сетя, че е утре и  Shocked Crazy може пък и нищо да не предприема от страх...  #Crazy хахаха, абе аз май само си говоря и се бъзикам, малчо ще си реши сама кога иска да излезе... (и все пак, ако може да е утре, че ме кефи датата  hahaha)
Бухтa, успех утре! Виждам, че е твоя ден!
Много са хубави всички бебита, пу-пу!
Тони, каква ви е количката? (много ми харесва). Удобна ли е?
Сия, честит първи месец на Лора! Как сте вие? Как върви с кърменето? Звъня ли на кабинета?
marussia, bellabu, страхотни заглавия!
zori_tv, успех, мила!
vily_st, добре завърнала се у дома!!!!  Hug Hug Hug
Janitsa,  Hug
Ади, как се радвам за теб, че дочакахте таткото! Успех!
rosita_ta, как мина тържеството, как се представи главната героиня?  bouquet
Не че съм специалист по кърменето (хахаха - нищо още не знам от опит - дето се вика това животно не го знам още), но на лекцията ни казаха изрично, че това, че гърдите стават меки и не са постоянно твърди и напрегнати, не означава, че кърмата ви намалява и вече не достига на бебчо, а че организмът се регулира спрямо нуждите на бебето - демек започнал е да произвежда толкова, колкото е необходимо на бебето! Дано това наистина е така!
Danielkka,  Hug

# 82
  • Мнения: 70
Janitsa, бях се замислила днес за теб, дали не си родила, но явно и ти чакаш още.
Момичета радвам се, че се сещате и за мен въпреки че съм толкова несериозна и не пиша често.
Есме заедно да си даваме кураж, че както няма предвестници така и скоро ще се озовем в болницата, искам да е по-скоро Praynig че колкото го мисля повече ме дострашава  Sad

Да ви се отчета-ходих на преглед.Плацентата е втора степен,окоплодните минимални(било нормално само преди термин),разкритие 3 см.Всеки момент трябвало да тръгне раждане!Та чакам!Много неприятно това бъркане и естествено прокървих,та ми е много кофти и на корема!
Иначе тук практиката на лекарите е да ти кажат че имаш разкритие и да ти каже кога е на смяна ,да отидеш да ти предизвиква раждането!Та по тази причина не знам дали да вярвам че имам разкритие и на 13 е на смяна и да отивам.Но аз не искам да ми предизвиква и ще си чакам!
Маруся не знаех, че може лекаря да излъже че имаш разкритие  #Cussing out
И на мен днес за първи път ми правиха преглед /гинекологичен/ наистина си болеше а тя док. ми вика че това е "любовна болка" т.е. нищо не е, да се приготвя за по-страшни болки  Sick.  Иначе ми каза че нямам разкритие, шийката започнала уж да се изглажда ама не беше много убедителна  Sad

rossykv хайде и на тебе да ти пожелая утре да се отчетеш на предпочитаната дата  Hug. И аз си имах такива ама те вече минаха, та се моля само да дойде когато и да е  Wink

# 83
  • Мнения: 361
Ели, на мен лекарката ми каза до 38ма седмица по-внимателно, после ако искаме и всеки ден секс, време му е. Но нашият младеж е малко по-мъничък, тя затова искаше да изчакаме поне средата. Няма за къде вече да се пазите според мен да не тръгне да излиза Simple Smile На мен ми е много спокойно, защото освен, че чисто и просто ми е неприятно като ме заболи или опъне нещо, не ми е притеснено, както досега през бременността и не се пазя толкова.
ние пък сме с 1 седмица напред и до преди 2-3 седмици се пазах нормално, ама сега съм се шашнала. То не че не ми се иска, ама тя рита, пози неудобни и таткото като се шашне, те е забавно. После ще си наваксваме. Embarassed Иначе и на мен ми е спокойно, когато иска да си излиза (и аз съм си харесала дата като Роката- 13 март, ако може и през нощта да е- към кой да се обърна за поръчката  Joy)

rossykv - може пък да ме поизчакате с бебка и да си раждаме заедно, поне ще е забавно и ще си помагаме.

Пускам ви една петиция за ваксините. http://bgpetition.com/vaksini/index.html

От нас лека и мека Hug

# 84
  • София
  • Мнения: 12 296
глафира, това с АМ добра идея ли е? Мисля, че така се почва със спирането на кърмата - когато не предизвикваш търсене на кърма, а бебето е сито.
   Да хубаво е при лактационна криза или тъй наречения скок в растежа да не се посяга веднага към АМ, а да  се изчака поне няколко дни за да се даде възможност на организма да реагира на повишеното търсене. Дохранването с АМ нарушава този процес и вашето тяло няма как да разбере, че има нужда да повиши количеството произвеждано мляко. Необходимо е дохранване, когато бебето не наддава минимално необходимите му за възраста грамчета, не е възстановило рожеднното си тегло на 10-14 ден все още или пък няма минимално необходимите за денонощия памперси, поне шест добре напишкани и няколко наакани. Това за памперсите се отнася за малки бебенца под шест седмици и са добър показател само ако детето е само на кърма.

Не че съм специалист по кърменето (хахаха - нищо още не знам от опит - дето се вика това животно не го знам още), но на лекцията ни казаха изрично, че това, че гърдите стават меки и не са постоянно твърди и напрегнати, не означава, че кърмата ви намалява и вече не достига на бебчо, а че организмът се регулира спрямо нуждите на бебето - демек започнал е да произвежда толкова, колкото е необходимо на бебето! Дано това наистина е така!
Danielkka,  Hug
   На лекцията много правилно са ви обяснили  Simple Smile, но при повечето майки установяването на лактацията става малко по-късно, обикновенно края на първия месец, като тогава просто гърдите вече не са напрегнати и изглеждат празни, но това освен да уплаши майката не значи че бебето не получава достатъчно мляко. При установена лактация повечето от кърмата която получават на кърмене се произвежда по време на самото сукане. В случая при тази възраст на кърмачето по скоро наистина става въпрос за скок в растежа и наистина в момента за няколко дни произвежданото мляко му е недостатъчно, затова съвсем естествено бебето започва да търси да яде по-начесто с което ще компенсира по-малкото количество мляко произвеждано от гърдата и ще я стимулира да произвежда повече. В този случай се пропоръчва на всяко едно от храненията да се предлагат и двете гърди, тоест след като изсуче едната напълно, го повдигате, оригате и му предлагате и втората, като следващия път започвате от нея първо  Simple Smile
   

# 85
  • Мнения: 88
здравейтеее  Simple Smile
благодаря за поздравите, отдавна не съм влизала във форума, ПОЗДРАВИ ЗА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ!  bouquet НА ОЧАКВАЩИТЕ ОЩЕ СВОИТЕ МАЛКИ ЗВЕЗДИЧКИ УСПЕХ  Peace

имам СПЕШЕН ВЪПРОС към мамите с бебета с колики  #Crazy
давам инфаколик по 1 капкомер (започнах с половин) и чай на хип, но след като се наяде и почва рев, рев, рев  Shocked
малко ли давам от капките??? а от тях трябва ли да спре да плаче или само намаляват??? какво да правя???

# 86
  • Мнения: 0
беба   ще се опитам да ти отговоря. Моята комбинация за коликите е същата. За да плаче малкото сигурна ли си че се е наяло достатъчно т.е.само да изплюе зърното и да не иска повече. Капките ги даваш преди да ми дадеш да яде и един капкомер е достатъчен. И последното което се сещам е да го уригнеш задължително защото това също е въздух който го тормози и го боли. Надявам се да съм ти помогнала. Ако си правиш всички тези работи не би трябвало да ти реве.

# 87
  • Мнения: 105
Беба, аз на храненето в 22ч и към 2ч давам по два капкомера. Отделно от Инфакола и чая на Хип нагрявам бархетна пелена с ютията и я слагам на коремчето на бебка ( върху дрешките, под одеалото).
Бухта, късмет утре  Hug
Добре завърнали се на мамите у дома Simple Smile Hug

# 88
Яница,от вчера се чудих дали не си родила ,знам че си за 10 .Странно защо нямаш поне 1 см разкритие newsm78 но дано до ден-два да родиш,време е  Peace стискам ти палци.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 21:45 от meni2

# 89
  • Мнения: 105
А за докторите- в момента е практика в Бургас за всички лекари да си викат техните пациентки като са на смяна ,казват че имат разкритие и са готови,слагат се системи и раждането се предизвиква.Та затова вече на нищо не вярвам.Но за второ е често срещано да се получи разкритие без болки,та може и наистина да имам 3см.
Маруся, това е практика и в Перник и в София доколкото чувам от приятели и познати. Но като се замислиш така им е по-лесно - израждат те докато са на смяна, и им се махаш от главата като ангажимент, а не да им нарушиш съня някоя нощ или да им развалиш почивката.

Общи условия

Активация на акаунт