Черен списък на храни и хранителни продукти - 3

  • 99 523
  • 807
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 512
Сирене "Роса" - няма ищо общо със сирене, извърлих го веднага. Блудкаво и лигаво отвътре, никакъв вкус.
Салата прясно зеле и моркови на Кенар от Била - пишеше срок на годност до 15 март, вчера отворих пакета и ме лъхна една миризма на мръсни чорапи и кисело зеле едновременно Sick

# 16
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
аз съм в страшна чуденка какво сирене да купувам.вчера в магазина всички сирена от различни производители бяха меки /и на маджаров,и на елена .../ и пихтиести. newsm78

# 17
  • Мнения: 154
аз съм в страшна чуденка какво сирене да купувам.вчера в магазина всички сирена от различни производители бяха меки /и на маджаров,и на елена .../ и пихтиести. newsm78
Ние купуваме и сирене и кашкавал на ''Матанд''.Много сме доволни.

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Кое кис. мляко "остана" добро за закваски  Rolling Eyes

Благодаря ви за инфото  Hug

# 19
  • Мнения: 28
Относно сиренето и аз имам въпрос-на "лактеа"със синия етикет сиренето някой имал ли е неприятна изненада?

# 20
  • Мнения: 1 902
Лелее,днес в един магазин прочетох в списъка им за продуктите с растителен произход,любимото ми немско масло!Нима е възможно? #Crazy newsm78

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Малко извън хранителните продукти - моя позната ползваше къна, но косата и започна да пада бързо. Майка и работи в лаборатория и отнесоха едно пакетче къна да го изследват. Откриха, че в  къната имало боя за обувки Shocked
Unknown_lady link, може ли да те питам за коя марка къна става въпрос, че аз тези дни ще се къносвам?  Confused
Не съм запомнила марката, имаше на опаковката момиче с червена коса и пишеше, че е индийска къна, пакетирана в БГ. Фризьорката ми каза, че всичко, което го внасят и тук го пакетират е съмнително и като купуваш, да се гледа да си е в оригиналната опаковка, без пакетаж тук.
Същото важи и за храните.

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Момичета, не знам в коя тема да попитам, но съм доста озадачена.
Купувам само краве сирене на Маджаров (по принцип взимам от витрината със сирена, на бучка), днес реших да купя от вакумните опаковки, но видях че е в раздела за "продукти с разтителни мазнини" Отидох в другия раздел - където са продуктите без  - и там пак имаше сирене на Маджаров, но в кутия. Ха сега кажете ми има ли в кравето сирене на Маджаров растителни мазнини или не всъшност???
Става въпрос за магазин Европа.
Това в кутията няма растителни мазнини /или поне така е обявено/, аз за сега купувам само от него - в бяла кутия с червена капачка. Вътре бучката е в саламура. На вкус са го докарали като истинско и като престои не се разпада, пак си е добро. Струва 9.50лв.  за 900гр. А дали е истинско ... newsm78

# 23
  • Мнения: 9 776
...Салата прясно зеле и моркови на Кенар от Била - пишеше срок на годност до 15 март, вчера отворих пакета и ме лъхна една миризма на мръсни чорапи и кисело зеле едновременно Sick

Това ме подсети как преди време открих в "Руска салата" на същата фирма раздъвкана дъвка Shocked Sick.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 315
...Салата прясно зеле и моркови на Кенар от Била - пишеше срок на годност до 15 март, вчера отворих пакета и ме лъхна една миризма на мръсни чорапи и кисело зеле едновременно Sick

Това ме подсети как преди време открих в "Руска салата" на същата фирма раздъвкана дъвка Shocked Sick.
Sick
Предлагам, който има проблеми с килограмите и го гони неистов апетит да влиза за по 5 мин. в темата и ще му се убие апетита.
Аз също съм чувала за големи ужасии относно как се правят насипните салати по супермаркетите. Една позната работеше там и ми каза следното, като изсипем една салата по невнимание на пода да не мислиш, че си бъркаме в джоба и я плащаме, нищо подобно, чинно си я събираме обратно в купата. Sick
От тогава гледам да избягвам каквито и да са готови салати и се мъча да си ги правя сама. Но то човек излиза че по цял ден трябва да заквасва мляко, да прави салати, да меси хляб и въобще да се самоназначи за готвач по цял ден. ooooh!

# 25
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
върнаха ни в 19 век!

# 26
  • Мнения: 1 902
Лелее,днес в един магазин прочетох в списъка им за продуктите с растителен произход,любимото ми немско масло!Нима е възможно? #Crazy newsm78
Моля Ви все пак,ако някой знае повече за немското масло в златна опаковка и крава,защо във всички магазини го видях на щанда с растителните мазнини,като на него грамотно е написано,че е 85% чисто краве масло по немски стандарт?? newsm78

# 27
  • Мнения: 253
Обсъждате сирене и аз да взема да похваля едно, не видях да имате бял списък,та за това тук ще пиша. Мисля, че е от сирената, които нямат растителни мазнини. Сиренето е ЕЛБИ , вакумирана опаковка, единствено него харесвам, не е меко и водно. А кашкавал купувам само на Пършевица, но скоро не съм и не знам дали не е в графата с растителни мазнини?! Дано не е .
За Кенар отдавна знам, че хигиента им е на много ниско ниво и винаги гледам да избягвам тяхната продукция.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 16:24 от nevidimata

# 28
  • София
  • Мнения: 13 150
аз съм разочарована от заквасената сметана. години наред беше  с 30 % масленост и се разбиваше идеално с миксер/ използвам я за торти/. от около 1 година  всички фирми предлагат сметаната с 20 % масленост и изобщо не може да се сгъсти

# 29
  • Мнения: 5 682
... не видях да имате бял списък,та за това тук ще пиша....
Заповядай  Hug
Бял списък на продуктите

Общи условия

Активация на акаунт