Отговори
  • Мнения: 11


                                                                                         

165 майчета се радваме на

80 момиченца     и    87 момченца



Кръстница на темата: Kushi

                                 
                                                                      
                                                                                   
 
                                                     
                                                            

                                                            
                                                                                                           
                                                                          
                                                  
               
                                                                         
                                                   
                   
                                                   
                                                             
                                                      
                                                         
                                                 
                                                           
                 
                                                                                           

                   
                                                 
               
                                                                                                         
                                                   
                                                   
                         
                           
                                                                                                             
                                                                                 

                                             
                                                  
                       
                                  
          
                      
                                                   
                                                         
                                                                                                                 
                       

                                                                                                              
                                           
                                                       
                                                   
                                                     
       
                                                                                                           
                          
                 
                                                     
                     
                                                      
                                                              
                                                                                                        
                                         
                               
                                                                                     
                                 
                                                                   
                                 
                                                                                       



СЕПТЕМВРИйчето с палави ръчички не спира да прави белички! (samorasliche)
Със смях във снега се търкаля, СЕПТЕМВРИйчето снежен човек иска да става! (Else)
През СЕПТЕМВРИ сме родени, всичките послушни и засмени! (*clara*)


Първите ни бебенца: Лора и Дани на мама Hellche - 20.07.
Последният сладур: Александър на мама Very - 10.10.
Рекордна дата: 12.09. – родени 14 бебета
Най-мъничко родено: Лора на Hellche - 1.850 kg
Най-тежко момченце: Ерай на мама Berina - 4.200 kg
Най-тежко момиченце: София на мама St.Anger – 4.150 kg
Най-дълго момченце: Агоп на мама Thumbelina - 54 см
Най-дълго момиченце: Ангелина на мама Кукла - 54 см
Най-подранили: Лори и Дани на мама Hellche - с 44 дни
Най-закъсняло: Леа на мама Beerbaby - с 14 дни
Най-точни: Николай на Samira, Константин на Kamelya,
Марин на liudmila73, Мартин на Шоколадче
- родени на термин
Първо зъбче: Александър на kalaka
С най-много коса са: Димитър на Mishoka и Дария на Mika2006
Първо проходило дете: Станимира на Else


                                               

                
     

# 1
  • Мнения: 721
Първа  Hug, не ми се беше случвало!

Хекси, много полезна информация от Бърди, следя Ви всички с интерес. Ще е наложително май да ваксинираме дечицата особено преди яслите

Слънчев ден на всички  Laughing

# 2
  • Мнения: 295
пу втора Flutter

# 3
  • Мнения: 229
Позволявам си да копирам в началото и на тази тема информацията за ваксините, за да имат достъп повече мами до нея.

Ето обещаното синтезирано инфо за ваксините от Бърди. С ръкописно съм маркирала моите коментари, останалото е копи-пейст на отговорите на Бърди:

Нужни, задължителни ваксини със значение и за профилактика на бактериалния менингит:
* Превенар - задължителна от 2001-2003 навсякъде из "белия свят". Без Русия и БГ... да уточним. Профилактира срещу пневмококов менингит.
Ако първата доза Превенар се поставя в интервала 12-23м възраст, ще са Ви нужни 2 дози, поставяни през минимум 2месеца. Това е в отговор на въпроса ми как да ползваме Превенар, след като сме вече на 1г.6м.
* Хиб ваксината (Пентаксим, Акт-Хиб)-> Профилактира срещу хемофилус менингит.
Тази вече повечето сме я сложили на децата си, както си знаем, общо има 4 приема.
* Менигококова тип С ваксина ("Neis-Vac C", "Menjugate", "Meninvact", "Meningitec") -> този тип ваксина е в употреба от 2001 година. Това е нов тип (по производство и технология) ваксина покриваща само тип С менингокок.
Тук трябва да се проучи коя от тези ваксини се предлага в България и е най-препоръчителна. Ще питам и сестра ми в Англия каква марка са били на детето й (също септемвийче 2007).
* В САЩ (само) има и "Менактра"- нов тип ваксина срещу тип С менингокок за по-големи деца. Тази ваксина засега в Европа не съм видял да се търгува.
Тъй като е за по-големи деца, засега повечето не ни интересува. А и това, че я няма в Европа, я прави практически недостъпна за нас, вкл. откъм информация и практика, така че няма смисъл да задълбаваме в "Менактра" поне засега.

Други ваксини, липсващи в Бг календар, но крайно нужни:
* Хеп А ваксина - тази ваксина не е в календарите на повечето страни в Европа, поради липса на актуалност. Но за България е актуална.
Търговски имена - "Havrix 720 UI" ("Havrix  1440UI"), "Epaxal", "VAQTA".
Поставя се след навършени 12м възраст в две дози, 6-12м една от друга.

Каква е съвместимостта на всички тези ваксини? В смисъл, колко време "разстояние" трябва да има между приемите на различните видове ваксини? Примерно ако е бит последния Пентаксим на 1.03., след колко време може да се сложи Превенар, после Мен. тип С и Хеп. А (ако изобщо трябва да се слагат в тази последователност)?
Всички посочени ваксини могат да се правят заедно. В един ден. НЯМА задължително нужно разстояние между различните по вид ваксини - разделяме ги на около седмица (макар и това да не се пише или препоръчва), за да няма температура и/или локални ефекти.
Ваксините от един и същ вид обаче помежду дозите им са със задължителен минимален интервал, но без такъв максимален - тоест, допълвате пропуснатите дози БЕЗ да рестартирате наново серията.

Дано ви е било полезно.  Peace

# 4
  • Мнения: 116
Привет
И ние сме на линия вече, Криси пак е пред ТВ и гледа детско  Tired Голяма мания ни е станало това  ooooh!
Краси и аз не мисля, че това поведение е повлияно от гледането на ТВ, по-скоро си е характер  Wink Ние проявяваме същото твърдоглавие и упоритост напоследък (все повече заприличва на мама  CrazyHug
Пебс пиши как е Лизи, наистина е било кошмар при вас  Heart Eyes Hug
Ставам да вършея из къщи. Приятен и топъл ден   bouquet

# 5
# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
 Hug

# 7
  • Мнения: 518
Относно Превенара - по това,което четох разбрах,че ако се сложи след 2-та година е нужна 1 доза Thinking А ако е преди навършена втора година както сме ние сега са 2 приема ooooh! Което лично мен ме навява на мисълта да изчакам да навърши 2 години,за да не купувам 2 дози Thinking

Относно заглавия :
Септемврийче хубавее, баба Марта му се смее
Пролет пъстроцветна чака вече септемврийското човече

# 8
  • Мнения: 1 745
Запис!
 Hug Hug Hug
Добре сме за сега! Peace И аз много се замислих за тия ваксини!Чета ви с интерес! Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 271
Специални благодарности на Тeopr, КалиМей, Хекси и другите, които се включиха, за споделеното проучване за ваксините!!!  bouquet     bouquet     bouquet Копнах си всичко, после на спокойствие ще си ги прочета и другия месец ще говоря и аз с педиатърката. Помня, че на Емко слагахме някаква, но той не беше с Пентаксим (нямаше го май още), явно тази, която се съдържа в Пентаксима сме били допълнително. От друга страна пък не ми се ще да ги бодем с/у всичко, та ще умувам.

По повод на бебешкия пубертет - снощи Дани такъв рев му дръпна, за да му дам бонбони (кога пък запомни къде ги държа). Рева докато не му дадох, а като му дадох дойде да ми се гушка и умилква. Laughing Не знам бебешки пубертет ли  е или просто ще е инат като майка си. Whistling

# 10
# 11
  • Мнения: 690
Насееее, ще ти се , душко   grinning039 раничко е още  cold

Саморасличе, според мен, който решава да слага превeнарр, по-удачен е варианта да се сложи сега + 1 доза, с оглед по-голяма защита  Peace вярно, че стават много парите, но който ще слага, нека поне осигури по-голяма защита на детето си  Peace мое мнение, разбира се  Hug

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 10:46 от vesela_

# 12
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Слънце хубаво напича,септемврийче бодро,бодро тича!
Пролет се задава вече и иска навън септемвийското човече!
 Mr. Green Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 771
И аз се замаях с тези ваксини. То няма лошо да се сложат, но пък толкова много боцкане не знам как ще го издържат децата.

# 14
  • Мнения: 415
Ей Насе какви ги вършиш Sunglasses

Ми и аз споделих мое мнение, абсолютно е невъзможно да се ваксинираш за всичко, според мене трябва да се направи баланс между това от което си най-застрашен и риска от самите ваксини (защото такъв определено има, ако Хю се беше включила щеше да сподели едно по-различно мнение).

Ох я да се пооплача.
Следя темата и обсъждането за градините и честно ви казвам повдига ми се все повече и повече  Cry
Плюс това ми те всички плащали, инвестирали, носели играчки. Опитах се да си представя - какви играчки като моят използва всичко до тотално унищожение; ми аз се мислех за средно статистическо семейство а то какво се оказа, че сме последните бедняци.
Подадохме си документи в само-ясла. Директорката ни скастри че много късно сме се били сетили да кандидатстваме в системата! това при положение че в системата пише - "03.02.09 НЯМА НАДПРЕВАРА ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ! ... Не се притеснявайте! Датата и часът на кандидатстването няма да имат отношение към класирането."  Shocked
Ние се записахме в началото на февруари, не помня вече.
Търся също частна ясла като си правя сметката че таксата ще е за сметка на някои други неща, но сега вече почва да ме съмнява и тая сметка.
Снощи съм сънувала такива кошмари дето отдавна не ми се беше случвало като количество.
Ми то аз съм виновна за всичко бе мамка му, да ходя да се гръмна освен, да не товаря обществото с недостойната си личност.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 13:49 от Мунка

Общи условия

Активация на акаунт