ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 437
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 990
  • София
  • Мнения: 3 064
На мен пък ми звучи добре тази идея с обратното броене. Първо, защото така ще се избегне срива в системата. Освен това, след като са се подредили част от децата по критерии, за това класиране ще останат значително по-малко. И второ, защото ще се избегнат физическите опашки. Категорично съм против тях - за мен това е унизително, соц-а свърши отдавна, поне на теория.

Между другото, днес се разходих до кварталната ДГ с идеята да хвърля едно око и да се ориентирам там, а какво ми казаха - че мога да кандидатствам сега, може да бъде прието детето, но дефакто може да тръгне на ДГ чак когато навърши три години  - т.е. на 26.11. Чували ли сте подобно нещо? Нормално ли е другите да си почнат учебната година, а тези, които са родени по-късно да почнат по средата?

# 991
  • София
  • Мнения: 752
blank Това е ОК но все пак е 1 месец преди класирането, не записването в системата, ако си прочела по нагоре какъв е моя частен случай (и не само моя а на голяма част от хората, просто с моя конкретизирах) ще разбереш че не е ясно от никъде нашите деца като вече са записани в системата какво трябва да правим от тук нататък и дори като третичен или какъвто ще да е критерий времето на регистрация как ще бъде отразен при нашите кандидатури ако ние трябва само да допопалним някакви критерии, а не да се записваме в системата...Не знам колко добре го обясних Thinking Ето затова мисля че трябва да се аде и някакво време преди изобщо да се пусне системата за да се запознаят хората с това какво трябва да правят.. за няколко часа тук все още не се е намерил никой който да ми каже в понеделник аз какво трябва да правя

# 992
  • София
  • Мнения: 6 011
Луда Мара, нещо не сте се разбрали. на мен ми казаха, че детето ми ще тръгне от 01.09., роден е през ноември.
Това за обратното броене на всяка градина поотделно ли ще бъде, в различно време?

# 993
  • София
  • Мнения: 3 064
Луда Мара, нещо не сте се разбрали. на мен ми казаха, че детето ми ще тръгне от 01.09., роден е през ноември.
Това за обратното броене на всяка градина поотделно ли ще бъде, в различно време?

Съвсем точно разбрах - така ми казаха, може би всяка градина решава дали да взима по-малки деца. За обратното броене не мога да ти отговоря, вероятно ще е за всички, но не съм сигурна, защото все пак детето ще има различен брой точки за различните градини в които кандидатства.

един въпрос _ МОЛЯ!
Какво става с тези родители които не следят тази тема и изобщо не са наясно със системата - с две думи невежи са по определението - интернет???
Децата им вън ли остават ??? newsm78

Ами, родителите са длъжни да се информират. Информацията излиза и в другите медии, освен това могат да идат в градината и да питат. А и не вярвам да са много софиянците на възраст 20-40, които нямат компютърна грамотност.

# 994
  • Мнения: 1 380
Ники. помагай...ти си в час с нещата....
Освен новата точкова с-ма,   ще има отново критерий време, въпреки, че веднъж вече сме кандидатствали по този начин, така ли???
Нещо съвсем се обърках, от последните постове!!!

# 995
  • Мнения: 217


Обяснение на процедурата за заявяване на входящ номер


Преди всичко, заявки за входящ номер ще се подават *след* първоначалното класиране. Ако то е в събота, заявките ще се подават в понеделника след това.
........................
Поздрави,

Явор Джонев
Ръководител проект ИСОДГ


Действително, г-н Джонев пише само първоначално класиране. Аз го разбирам, първо децата се класират по основтипе критерии, след това по допълнителните на ПС на ДГ и общо това се нарича "първоначално" класиране.
Дано да е така, защото, ако жребий се приложи веднага след основните критерии, то защо се събират директорите на ДГ и какво обсъждат..Освен това, в този случай, много повече деца ще участват в тотото и ще има повече недоволни родители Thinking

# 996
  • Мнения: 238
един въпрос _ МОЛЯ!
Какво става с тези родители които не следят тази тема и изобщо не са наясно със системата - с две думи невежи са по определението - интернет???
Децата им вън ли остават ??? newsm78

 Г-н Джонев по-назад обясни, че новите критерии и правила заедно с указание за кандидатстване след окончателното им оформяне ще бъдат изпратени по електронната поща на всички регистрирани родители с деца набор 2006 и по-малки.

# 997
  • София
  • Мнения: 6 011
Сладкишче, точковата система е за първо класиране /основни критерии/ и второ класиране /основни + допълнителни крителии/.
Третото класиране ще за останалите извън първите две класирания, с равен брой точки деца.

Критерият е време, но не точно като миналата година. Значи някъде ще се появи обратен брояч 10,9,8.....0 и целта е да цъкнеш веднага след нулата.
Ако изпуснеш това броене, след няколко минути ще се появи наново същия брояч и пак се опитваш да улучиш веднага след нулата. И така периодично ще се появява този брояч от 6 до 12 часа.
Входящия номер ще се взима според милисекундите, в които си успяла да нацелиш ентера веднага след нулата, независимо в кой подред точно брояч си успяла /дали в 6 сутринта, или в 12 наобяд няма значение, важното е да си имала достатъчно бърз пръст и да си дебнала внимателно нулата/.

Пример - успяла си да цъкнеш след нулата за време 0,123 секунди, а аз съм успяла да цъкна за 0,125 секунди, значи ти взимаш по-преден номер, защото моя пръст е по-бавен.

# 998
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, точковата система е за първо класиране /основни критерии/ и второ класиране /основни + допълнителни критерии/.
Третото класиране ще за останалите извън първите две класирания, с равен брой точки деца.

Критерият е време, но не точно като миналата година. Значи някъде ще се появи обратен брояч 10,9,8.....0 и целта е да цъкнеш веднага след нулата.
Ако изпуснеш това броене, след няколко минути ще се появи наново същия брояч и пак се опитваш да улучиш веднага след нулата. И така периодично ще се появява този брояч от 6 до 12 часа.
Входящия номер ще се взима според милисекундите, в които си успяла да нацелиш ентера веднага след нулата, независимо в кой подред точно брояч си успяла /дали в 6 сутринта, или в 12 наобяд няма значение, важното е да си имала достатъчно бърз пръст и да си дебнала внимателно нулата/.
Оф....на маймуни ни направиха.....сега и обратни броячи.....бе защо не започнат да строят градини, а не да ни обременяват с глупости.....идиоти мръсни.....
Те половината от децата, кандидатстващи по тази с-ма са с равен брой точки..... #Crazy #Crazy #Crazy

# 999
  • София
  • Мнения: 1 541
един въпрос _ МОЛЯ!
Какво става с тези родители които не следят тази тема и изобщо не са наясно със системата - с две думи невежи са по определението - интернет???
Децата им вън ли остават ??? newsm78

 Г-н Джонев по-назад обясни, че новите критерии и правила заедно с указание за кандидатстване след окончателното им оформяне ще бъдат изпратени по електронната поща на всички регистрирани родители с деца набор 2006 и по-малки.
да - ок ! но не всеки родител е наясно с тези неща - не го казвам случайно ... и не всеки се е регистрирал , а сега като ще има и ново класиране - кои , разбрал ,кои не - не всички родители следят темата тук , говоя за... невежите ( има такива много от 20- 40 години ) които работят на места където няма компютри
това не ме засяга лично - просто е замислих  Tired

# 1 000
  • София
  • Мнения: 6 011
Ренирис, аз и преди го казах това - нямаш ли компютърна грамотност на ниво поне хакер - детето ти е аут от градината, това е.
Много хора, не само че нямат нет вкъщи, но нямат и в работата.
Миналата година половината майки висяха по интернет клубовете на 04.02, а ние им гледахме децата. Затова физическата опашка поне не ги ощетява тях, но както казват от системата "никой не желае физически опашки".
Аз пък желая.

# 1 001
  • Мнения: 2 280
Момичета, четох, четох и...ще се опитам да обясня как аз разбрах г-н Джонев..Моля да ме поправи, ако бъркам..
Класиранията ще са в петък или събота (все едно кога) и в тях участват всички, които са кандидатствали.
Примерно за социалните критерии..
Приемат децата с 14т, 13т, 12т и ..стигат до децата с 11.3т.. На опашката чакат 3 деца с 11.3т за едно място.
това едно място остава свободно до понеделник...
В понеделник, тия трима родители на тия три деца, трябва да се борят за това място..по системата "бързи пръсти" на г-н Джонев..
Ако правилно съм разбрала, може родителя, който се бори за място в 6ч да е по-бавен и да постигне по-слаб резултата в бързината, от родителя, който се опитва да си вземе входящ номер за детето в 11ч..така, че...тук съм леко раздвоена..
..
За децата без предимства..
В събота приемат децата с 7.Х (максимума) и..стигат до 7.2т , но там имаме само 4 места за 46 деца, с този брой точки...
Тия 4 места остават незаети до понеделник..
В понеделник, въпросните 46 родители се строяват пред компютъра и.........се борят...за входящ номер..Часът не е важен- само бързината..
...
Така, не сте ощетени, ако кандидатствате за 10 ДГ...защото между 6 и 12ч ще имате достатъчно време да се пробвате за всяка от тях ..и..УСПЕХ на печелившите..
..
Най-бързите 4 ще имат шанс в този пример, който аз съм описала.., но..за някой ДГ, може да се борят по-малко деца за повече бройки (примерно 12деца за 6бр места)..
За други пък да се борят 63деца за 1 място..
...
Като цяло, в понеделник, ще се попълнят само незаетите места от класирането в събота...
..
Не знам успях ли да го обясня добре.., но...така го разбирам..

# 1 002
аз отхвърлям напълно това с брояча
неможе заради бавните пръсти на някой , детето му да остане извън ДГ
то по-добре да ни класират по цвят на очите

мисля че ако след основните и след допълнителните критерии останат деца с еднакви точки и те са повече от свободните места е редно тези от Диркция Образование да се размърдат , да го приемат като проблем и дани дадат решение... плащам им от моите данъци да работят, а не да прехвърлят проблема.. примерно върху по-бавните пръсти на някой
неможе милисекунди да са критерий.. всички сме бързали... някой с няколко милисекунди по-бързо, но това не е нито социално оправдано, нито реално

мисля че това с милисекундите го предлагат като алтернатива на жребия.. защото немогат да наемат топките на тотото

предлагам Сирма да не се месят с предложения, а да се придържат към реализацията на приетите критерии на ПС.

тяхните критерии вече ги видяхме... очевадно нестават
искахме информация-не я дават... явно е държавна тайна.. така и не се разбра колко деца чакат, а имат брат или сестра, а те отделно дали също чакат или са приети?

казаха че се знаят точно колко са местата и точно колко са кандидатите.. обаче не казват бройка

значи... опитват се да прецакат родителите...

и нито една нова ДГ не е построена.. а иначе можело само за 11 месеца да я направят... само глупости и лъжи, лъжи, лъжи

# 1 003
  • София
  • Мнения: 3 064
един въпрос _ МОЛЯ!
Какво става с тези родители които не следят тази тема и изобщо не са наясно със системата - с две думи невежи са по определението - интернет???
Децата им вън ли остават ??? newsm78

 Г-н Джонев по-назад обясни, че новите критерии и правила заедно с указание за кандидатстване след окончателното им оформяне ще бъдат изпратени по електронната поща на всички регистрирани родители с деца набор 2006 и по-малки.
да - ок ! но не всеки родител е наясно с тези неща - не го казвам случайно ... и не всеки се е регистрирал , а сега като ще има и ново класиране - кои , разбрал ,кои не - не всички родители следят темата тук , говоя за... невежите ( има такива много от 20- 40 години ) които работят на места където няма компютри
това не ме засяга лично - просто е замислих  Tired

В градините директорите могат да направят това вместо тях.
Но, в интерес на истината познавам и хора с компютър и интернет вкъщи, които познават и ползват само скайп и торенти - е, крайно време е да се научат да ги ползват и за други неща.

# 1 004
  • София
  • Мнения: 752
Аз вече досаждам но ще си питам докъто някой отговорен за системата ми даде конкретен отговор...Как ще се въвеждат новите кандидатури, всичко наново ли ще кандидатствата или старите ще се пренараждат и само за новозаписващите ще са валидни промените в програмата (не визирам критериите)

Общи условия

Активация на акаунт