Пролетното настроение ни завладява, а пък ЮНИ наближава! Тема№41

  • 11 818
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 50
аз съм против всякаква помощ първите дни. аз ще съм отпуска 8 месеца, после мъжът ми ще е отпуска 8 месеца...но след това ще имаме нужда от помощ. и за двамата ще е трудно да отсъстваме от работа, ако дечко се разболее, или за да го взимаме от градина. затова ще се местим в голчм апартамент с 3 спални, за да може да не се преска4аме много много...хи4 не ми се ще така, ама няма начин. също така свекърва ми ще има нужда от малко финансова помощ, и най-добре е да е при нас...
от друга страна, за нас специално това също ще е от полза, защото бабите ще имат много повече време да го учат на български песнички, стихчета и т.н. а като дойде време, живот и здраве, дори и на български да чете и пише. ще се справим знам. и майка ми, и свекърва ми се свестни, пък и ме знаят, 4е аз съм шефа вкъщи  Mr. Green

моми4ета, днес нямах много работа / толкова ми е приятно! денят не започна така добре - трябваше да съм в 7.30 в офиса, да занеса едни документи до другия офис, но после в 9ам си направих една разходка на връщане - 30 мин. после пак работа, работа, после не чак толкова (когато написах 3 поста един след друг), и си тръгнах в 4.30 / не ми се е случвало от години толкова рано да си тръгна! прибрах се пеша - 5 км, 1 час и много добре ми се отрази - през цялото време си говорих по телефона с мама, и ми беше едно хубавоооо. щеше да е перфектно ако и мъжът ми си е вкъщи, но той си идва чак утре  Sad. взех си от пощата нови дънки - много са сладурски и меки4ки! сега ще ида да проверя дали и дрехите на беб4о не са пристигнали вече!

ох, нямам търпение да съм отпуска ве4е - но за съжаление чак края на май ще ме огрее. радвайте се че имате 45 дни преди раждането и 1 година с пълна заплата майчинство. даже в социална швеция нещата са дале4 по-зле, а се води страната с едни от най/добрите условия за майки.
само за сравение - излиза се отпуск макс 2 седмици преди раждане (ако всичко е нормално разбира се), май4инството е 480 дни (около 1.5 година) като взимаш около 60% от заплатата си, при това има таван, който е около средната заплата. принципно ако взимаш средна заплата не е толкова лошо, но аз ще губя доста ако остана само на май4инство, а трябша ипотека да се плаща и тн, и затова ще трябва да се върна на работа след 8 месеца (имам специална фирмена политика, която доплаща разликата мевду май4инските и нормалната ти заплата, но само за 8 месеца). и после мъжът ми ще вземе отпуска за 8 месеца. Въобще, в БГ имаш ли добра работа, социалните придобивки са даже повече! само проблемът е че не мого хора работят на светло, или ги осигуряват на пълна заплата. но това е друг въпрос.

айде 4е стана много дълго!

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 19:39 от snowwhite

# 31
  • Мнения: 136
mil_kuzmanova, е на това му се вика изненада  hahaha  Честита девойка!

Някоя от вас да е чувала за случай, в който Марков да е сбърквал пола? Дано утре и моят лекар ми потвърди момченцето, за да съм съвсем спокойна, че грешка няма да има  и да се впусна смело в мъжко пазаруване Praynig

Като заговорихме за помощ от бабите, сега се сетих, че онзи ден сестрата на Жоrо, която в момента живее в Испания, ми спомена по телефона, че майка им дори отказала да започне работа заради бебето, щяла да помага. Та се замислям тя да не би да си прави сметката да се мести при нас. Нямам нищо против нея, много си я уважавам, но и аз искам помощ само в самото начало, по-натам препдочитам да свикна сама да се справям  Whistling

the1, как се разви в крайна сметка твоят казус с бабата?

Допреди малко се лакирах и май се дрогирах от миризмата на ацетона  #Crazy

# 32
  • Мнения: 187
До този момент съм на фаза натривам сол на главата на тати! Като му заявих, че помощ отказвам всякаква! Което ще рече, че сами ще се грижим за бебчо! Смятам че и сами ще се справим! Той още отказва да информира майка си, но скоро и до там ще стигнем! Реших, че спокойствието ми е по-важно! Бабата да си гледа другите двама внука! Гаднярка съм, ама имам право да вземам сама решения за себе си и за детето!

# 33
  • София
  • Мнения: 6
Айде запис и от мен, в новата темичка.
За количката, за която ви писах в предишната темичка, може би ще я взема.  Hug

# 34
  • Мнения: 136
Не си гаднярка, а си си в правото. Да дойде да помогне за ден-два, може и месец-два. Ама 6-7 години е доста прекалено. Правилно си реагирала, аз щях да постъпя по същия начин, изобщо не се тормози с това  Peace

# 35
  • Мнения: 456
Mоята свекърва наляво и надясно разправя че излизала в майчински и се гласи да прекарва доста време при нас, което изобщо няма да я затрудни тъй като живее в същия блок, но един етаж над нас. Ще видя как ще е в началото, ама ако вземе много да се заседява ще гледам деликатно да я изпедирам. Идеята цял ден да ми виси на главата хич не ми харесва. Надявам се обаче да не стигаме дотам, а това че е толкова наблизо го считам все още зе преимущество като поотрасне малкия.
От страна на майка ми знам че няма да имам никакъв проблем. Първо че тя е доста ангажирана в работата и второ до този момент в редките случаи когато е опитвала да ми се наложи с нещо не е успявала.
mil_kuzmanova, честита принцеска   bouquet

# 36
  • Мнения: 187
О аз не се тормоза, това за гаднярката го казах повече от куртуазия! Изобщо не го мисля  Wink И аз съм убедена, че съм права! В този случай по-добре баби на повикване! Иначе и аз си мисля, че помощ всякаква е добре дошла, но не и в моя случай! А и мисля, че първите няколко часа с бебчо се полагат на мен и таткото,а не на бабите!

# 37
  • Мнения: 96
the1, много правилно си постъпила, дано скоро постигнете консенсус с таткото и си се грижите сами за бебчо, а не свеки да ви се мотае 6-7 години.

ivi_81, дано успееш да да се отървеш от свеки да не ти виси на главата.

mil_kuzmanova, честита девойка.

Моя мъж се е разбрал със свеки да не идва да "помага" / досажда/ и поне няма да ми се налага да мисля как да се оттърва от компанията и.  Crazy

# 38
  • Мнения: 6
Момичета, да ви се оплача на връщане от работа паднах от трамвая като слизах. Нали е мокро и явно съм се подхлъзнала и се озовах на земята по дупе. Болка не усетих, но много се уплаших. Като се прибрах за всеки случай изпих 2 Магнерот и 2 Но-шпа. Усещам движенията на бебчо и нямам болки. Надявам се да се размина само с уплахата.

# 39
  • Мнения: 3
В самото начало някъде към 3 месец ми бяха казали че е момче.....ама ето момиче бяхме свикнали вече с мисълта....ама и на момиче много се радвам тежко му на бащата ,че сега се почва двойно рокли,обувки,чанти чадърчета ,прически .....абе страшна работа....от сега съм почнала да и мисля рокли.....Само да сме живи и здрави а пола няма значение така или иначе ще си го обичаме като единственото бебе на земята.....

Благодаря за пожеланията ,много сте мили....

Абе нещо ми се губи Едно момиче някой чувал ли се е с нея......да всичко е наред....

Утре ми се ходеше да лекцията на 9 месеца ама имам толкова работа...а и пак съм без помощничка-заместничка.....и продължава търсенето...кастинга продължава....такъв е живота.....

айде до после.....весела вечер  smile3524 eat

# 40
  • Мнения: 9 814
dari_sari , спокойно и аз съм падала докато бях бременна с Кати. Peace
Гъди, имаше такава тема "Марков бъркал ли е пола на бебето?". От 5-6 страници с отговорили една-две майки се оплакаха.
the1, след 6-7 години със свеки у вас ще си изкрейзила тотално. Колкото и добра жена да е....Абе аз от майка ми се дразня и на моменти едвам я издържам  ooooh!

# 41
  • Мнения: 64
Привет и от мен! Благодаря на всички за милите думи и подкрепата. Баба ми вече е по-добре и днес я изписаха!

Много теми сте засегнали и по повечето имам някакво мнение, но едва ли ще се сетя за всичките  Simple Smile

За покупките - аз съм купила само едно гумирано дюшече за преповиване, което много ми хареса и помпа на Авент. Скоро мислим и количка да поръчваме на приятели от Англия, защото лирата в момента е на много ниски нива и се получава доста изгодно! Спрели сме се на Bugaboo Chameleon, в крайна сметка и след много мислене. Вероятно ще е оранжева с тъмно сиво или тъмно кафяво.

За помощ от майките в първите дни - аз не искам. Искам ние двамата с таткото да си останем с детето, да му свикваме и то с нас. Той също мисли да си вземе 15 дена отпуск за целта. Както знаят и едно_момиче и темп, с него бяхме заедно на лекцията "Първи грижи за новороденото у дома" и той е много ентусиазиран да участва! Даже игра ролята на "модел" за къпане на куклата - бебе по време на лекцията Laughing! От майките приемам гозби и помощ за чистенето, но за детето ще помагат един ден като тръгна отново на работа. Пък и у нас е много тясно и наистина ще стане тарапана ако някой се застои повече от час - два. Аз и не нося много на съвети.

За кърменето навън - ами аз бих го правила! В заведения бих се притеснявала, но на пейка в парка бих се наметнала с лек шал и бих си кърмила. В крайна сметка ще е лято! На мен не само, че не ми е гадно като видя майка да кърми навън, а ми става и драго, че обществото е все по-малко консервативно.

# 42
  • Мнения: 187
С майка ми е лесно - просто бързо и казвам къде й е мястото и нещата се оправят! Но с нашия татко имаме уговорка той да "наритва" неговата си майка, аз моята! И вчера се замислих какъв е проблема и защо се оплетаха нещата така! И ми просветна- ми че той човека никаква реакция на нищо, даже като е явно заяждане на майка му и така от вчера вечерта имаме сериозни разговори относно проблема! та смятам, че скоро ще го решим! Просто моето човече има нужда да го понаритвам малко! Joy

# 43
  • Мнения: 96
the1, да ти кажа аз как реших въпроса със свеки, просто един ден и се бях ядосала, беше ми кипнало... и се обадих по телефона, тя е интелигентна жена, но аз проведох един леко неинтелигентен разговор и оттогава нито я мисля, нито се ядосвам. Прецени ситуацията и ако се наложи вземи инициативата  изцяло в свои ръце. Не трябва да се разчита за всичко на мъжа, особено по отношение на свеки.  Peace

# 44
  • Мнения: 753
Здравейте отново.
Дари, просто следи как се чувстваш, дано няма нищо обезпокоително!

Нямате представа колко много майки съм виждала да кърмят навън в "Южния парк" и как се множат, въобще не съм видяла такива, които го правят показно. Ако се наложи, правя го, макар да не мога да си се представя как "ще паса" голямото през това време Simple Smile ?!
А и не го мислете толкова това с кърменето, само ще ви дойде.

Гласувах "Против" - така беше преди и сега ще е така. Дай боже пак да имам "хубаво" секцио и лесно да съм си на крака. Единствено майка ми ни е носила първите дни някоя манджа вечер за малко и това е. Просто всяка намеса ме влудямаше /а човек трябва да поостане с бебето си, за да се усети силен и способен! - някои баби имат свойството да те накарат да се чувстват неспособна и уплашена, не го позволявайте, във вреда ще е, и не мислете, че само с помощ можете да се справите Simple Smile, а и не позволявайте някаква депресия да ви обземе ! - тъкмо с работа и грижи по бебео ще се "спасите" и ще усетите детето си/, а Грийнлайф така хубаво го е описала за човек, който не го е преживял още, супер си!!!/имам предвид за ролята на бащата-това ме е научила и майка ми Peace/

Забравила съм колко време са ми текли въпросните неща Simple Smile, но не го мислете, просто хубави превръзки и това е, а в болницата не помня да са ни давали гащи за еднократна употреба  newsm78, а и на мен не ми харесваха. ААА, сетих се, съседката по легло носеше, не са и забранявали. Но на мен Свекървата ми донесе едни памперси за възрастни, по-удобно от това не съм видяла  Peace и пак така ще направя, големи бяха, но нищо не изтичаше.

Mil, дано проблемите отшумят, много ме изненада твоята мома и се замислям дали да не очаквам и аз изненада, а вече свикнах, че е момченце Simple Smile Мисля, че Петя може да ти е от полза по повод на споменатото от теб, дано се включи.

За клизмата и аз бях писала, че не е страшна, както и слагането на катетъра. Поне според мен е така. Мислете си за бебчо и така ще ви е по-лесно.

Фанческа, много хубава комбинация от червео и бяло - и аз харесвам бели завивки и тъкмо щях да те питам към какъв цвят си се ориентирала.

Някой да знае къде мога да купя тънката мрежичка за количка срещу насекоми?

Ох, щях да пиша много неща и по старата тема, а съм ги забравила.

Di, много хубави неща за бебоците си взела!

Купих днес едно малко шишенце стъклено с каучуков накрайник на Нук за новородено 0-6 мес., просто евентуално да си плакне устата след кърмене. С първото късно научих. Почти съм сигурна, че няма да го иска бебо както и първото не искаше, но трябва поне едничко да имам Simple Smile Ще го снимам.

Хубава вечер.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 23:59 от ayas

Общи условия

Активация на акаунт