Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 3 част

  • 107 938
  • 896
  •   1
Отговори
# 105
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Във Военна болница ни взеха 300лв., въпреки че си бяхме с направление за хоспитализация. Обяснението за парите беше, че са за "консумативи", каквото и да значи това  Confused

# 106
  • София
  • Мнения: 2 437
Не съм писала скоро в темата. Нямам сили. Моят юнак в неделя спука тъпанчета на двете уши. За няколко часа...събуди се следоед, каза, че го боли, вдигна лека темп и след 3 часа изтекоха ужасни работи от там.
Година носи макаричките, месец здрав и пак се започна.  Sad

# 107
  • Мнения: 2 732
Не съм писала скоро в темата. Нямам сили. Моят юнак в неделя спука тъпанчета на двете уши. За няколко часа...събуди се следоед, каза, че го боли, вдигна лека темп и след 3 часа изтекоха ужасни работи от там.
Година носи макаричките, месец здрав и пак се започна.  Sad
Съчувствам ти миличка ! Сега как е детенце?

# 108
  • Мнения: 219
Диана, съжалявам, но е добре, че са се спукали и е изтекъл секрета. При нас това не се случва и макарите са неизбежни.

# 109
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Мисля ,че когато се ходи на частно те умишлено те разкарват за да станеш редовен пациент.
На моя син казаха ,че има уголемена сливица , но понеже е бял и рус първо да помислим за алергия
И ни назначиха 40 дена терапия с всички гадости за алергия -5 на брой.
И нали се сещаш -няма да ида.
До сега детето не е пило антибиотик- на 8г.
Този долу с отворената уста

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 526
Добър вечер мами!Дъщеря ми е на 4 г и днес я водихме на УНГ-д-р Попов-ВМА.След направения преглед и ренгенова снимка се устонови голяма трета сливица,силно възпалена.Докторът ни посаветва да я вадим....
Привет и от мен:) Аз също съм водила Криси при д-р Попов. Също каза да й направим рентгенова снимка и да й вземем кръв за АСТ (мисля, че беше нещо свързано с ревматизма), защото нея от време на време я болят стъпалата на крачетата. АСТ-то й беше в нормата, но аз не я заведох на рентген, защото си мисля че дедето е достатъчно голяма, за да се види колко му е голяма третата сливица. Честно казано незнам защо се иска такава рентгенова снимка? И на нас са ни казали, че трябва да се оперира, но аз също не съм много убедена че трябва. До колкото знам д-р Попов прави някакви физиотерапии или нещо такова, с което третата сливица се намалява и не се стига до операция. Има частен кабинет срещу МА. Аз обаче не съм отишла, защото не направихме снимката Simple Smile))
Питах в другата тема за физиотерапията къде се правят тези нагревки, защото освен хомеопатията явно помагат.

# 111
  • Мнения: 28
bim bam  много ти благодаря за  отговорите .
tarlio това ни казват и на нас,, така майче бяло русо със сини очи ще боледува  newsm78,,но за алергиите си ги имаме Cry

# 112
  • Мнения: 288
tarlio, права си, че честото ходене по лекари, ни "уврежда" психически и ни затормозява ... Но на моя приятелка от Дания й казаха същото, а те са повече от руси и бели /направо "розовеят и са "белоглави"/ и това са й го казали тамошни лекари. Било си нещо като наследствена обремененост... Вярно, поводът не беше за трета сливица, а за постоянен заден секрет, суха кашлица и в последствие, астматични спазми на детето. Така, че може би идеята за изследване на алергии не е лоша, но не ми допада да се изписват шепа лекарства, пък после да си търси причината...

Пожелавам здраве и чисти нослета, отлично чуващи ушички на всички дечица   Simple Smile
 Hug

# 113
  • Мнения: 5 532
tarlio аз не виждам нищо лошо първо да се направи консултация с алерголог. Да се мине курс на лечение, който при някой деца е с положителен резултат и да се избегне ваденето на сливицата. Едва ако е наложително, детето не може да диша нормално и  боледува често да се пристъпи към оперативна намеса. Незнам защо това те ядосва.

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
По-горе имаше една мама от Пловдив, която пишеше, че иска координати на добър УНГ. Аз заведох Дани при доцент Джамбазов ( координати ще дам, ако искате).

Не съм от Пловдив, но и аз търся добър унг-лекар в Пловдив! ........

Ето координатите му:


Доц. Д-р Карен Джамбазов - УНГ ПЛОВДИВ
Медицински център "СинуМед"
гр. Пловдив (4000), ул. "Любен Каравелов" 9-Б, ет.3
Тел.:  032/642223  (от 16:30 до 18:30 часа)
E-mail: office@sinumed.net
Ние бяхме при доц. Джамбазов преди месец почти. Имаше пред кабинета му хора от цялата страна - Банско, Г. Оряховица, Димитровград  Shocked Прегледа малката, разказахме му всичките си болести, не спестихме, че се лекува с класическа хомеопатия третата сливица. Казахме му, че имаме час за операция при негов колега. Общо взето не каза нищо, не искаше да оспори мнението на колегата си за операция. Каза да пробваме с класическата хомеопатия, самия той изписва хомеопатични (Лимфомиозот и Дулкамара) и общо взето не изказа мнение, просто разбра, че негов колега ни е назначил операция и блокира  Confused Прегледа е 30лв, като се обадите дават час за след две седмици (поне на нас така). Доста чакахме, въпреки запазения час. Аз исках по-специален преглед на уши, но явно нямаше с какво да го извърши. Мисля в София да я заведем. Много е мил иначе, усмихнат и приветлив.
Както писах имахме насрочена операция при д-р Крема в "Каспела". Отидохме и я отменихме, обяснихме и на него за хомеопатията, той излезе разбран човек и не се изказа негативно, каза да пробваме, но да не възлагаме надежди. Каза също, че най-важното е детето да не пие често лекарства, ако успяваме с хомеопатия да овладяваме болестите - ок, но ако се налага често пиене на лекарства - да я вадим.
Извинявам се за дългия пост  Embarassed
М-у другото - доц. Джамбазов оперира в "Каспела"  Peace Не знам на адреса на частната си практика дали оперира, но от престоя ни в чакалнята разбрах, че оперира в "Каспела".

# 115
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Благодаря на всички за вниманието.
Детето изобщо не боледува.Някакви хреми отвреме на време за 2-3 дена.И сега да му дам хидрокортизон, онтибиотик, хистамин и кой знае какво защото е русо и бяло -няма да стане.
По-добре да си ходи с отворена уста.
Само исках да ви кажа ,че не винаги учтивите и загрижени лекари са съвсем искрени.Нямам конкретен човек в момента.

# 116
  • Мнения: 5 532
Да така е. Аз също винаги искам и второ да не казвам и трето мнение преди да пристъпя към действия. Това при мене е закон.
Ако детето ти е здраво - тогава море и планина ви е спасението и подходящ спорт. Моите за съжаление са алергични и искам неискам ни се налага да пият антихистаминови препарати и кортикостероиди. Учудваме  че при вас са изписали АБ и кортизон направо. Обикновено изписват антихистаминови препарати - примерно Ксизал, за отбъбване на лигавицата, евентуално капки за нос, и разни имуностимуланти, при нас беше IRS19 - имуностимулиращ продукт , нещо като ваксина. Създава локален имунитет срещу различни видове бактерии. '
Това за русото и бялото и за Мария ми го казват, но брат и е тъмнокос, с тъмни очи, и пак е с алергии, така че и на мен винаги ми се е струвало глупост.

# 117
Здравейте, въпросът ми е малко встрани от "третата сливица" но искам да го задам.

Преди около 15 дена се разболях - болеше ме гърлото, имах температура, чувствах отпадналост. Мислех, че е настинка и не съм посещавал лекар. След около 3-4 дена уж се оправих, останаха малко болки в гърлото.
Към днешна дата и двете ми сливици са подути, лявата ме боли при гълтане и имам лека болка в ушите както и леко затруднено дишане. Налепи обаче няма никакви, това което искам да попитам - възможно ли е да съм развил някаква алергия (например към полен..) ? До сега не съм имал каквито и да било алергии, а определено не съм болен от ангина...
Не съм посетил лекар, защото един ден уж са по-добре и на другия пак се влошават...

Благодаря!

# 118
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... възможно ли е да съм развил някаква алергия (например към полен..) ? ...

Признаците на алергия към полени са съвсем различни.
Най - добре е все пак да посетите лекар, който да даде адекватно мнение за състоянието ви и съответното лечение.

# 119
  • Мнения: 219
Иване, мисля, че просто си се разболял от някакъв вирус или си настинал. Алергията към полени предизвиква кихане, сърбеж в очите, сълезене.

Общи условия

Активация на акаунт