Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 3 част

  • 107 848
  • 896
  •   1
Отговори
# 90
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
По-горе имаше една мама от Пловдив, която пишеше, че иска координати на добър УНГ. Аз заведох Дани при доцент Джамбазов ( координати ще дам, ако искате).

Не съм от Пловдив, но и аз търся добър унг-лекар в Пловдив! ........

Ето координатите му:


Доц. Д-р Карен Джамбазов - УНГ ПЛОВДИВ
Медицински център "СинуМед"
гр. Пловдив (4000), ул. "Любен Каравелов" 9-Б, ет.3
Тел.:  032/642223  (от 16:30 до 18:30 часа)
E-mail: office@sinumed.net

# 91
  • Мнения: 1 666
По-горе имаше една мама от Пловдив, която пишеше, че иска координати на добър УНГ. Аз заведох Дани при доцент Джамбазов ( координати ще дам, ако искате).

Не съм от Пловдив, но и аз търся добър унг-лекар в Пловдив! ........

Ето координатите му:


Доц. Д-р Карен Джамбазов - УНГ ПЛОВДИВ
Медицински център "СинуМед"
гр. Пловдив (4000), ул. "Любен Каравелов" 9-Б, ет.3
Тел.:  032/642223  (от 16:30 до 18:30 часа)
E-mail: office@sinumed.net

Точно щях да питам за този ли Джамбазов става въпрос. Оставам с впечатление, че той работи предимно в областта на носа и синусите... newsm78

# 92
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, за него става дума.
Специализира нови техники за лечение на синуси, полипи и т.н, но не само тях лекува.
Него много ми го похвали моя приятелка, която е докторка, а на нея й вярвам.
Само че получих инфо за този лекар след като извадихме сливицата на дъщеря ми, така че личен опит с него нямам.

# 93
  • Мнения: 39
Здравейте!Ето и нашия проблем.Сина ми е на 3г 6м.Когато беше на 2г започна да има проблеми с постоянно отделяне на секрети от носа,които по никакъв начин не спираха,а само намаляваха.Започнахме да ходим по лекари и се установи,че има трета сливица.Спеше с отворена уста вечер,хъркаше.Тук в Добрич го водих на 2 лекари и после и във Варна при д-р Мутафова.Казаха да навърши поне 3г,защото бил малък.Изчакахме.Преди  да решим дали да го оперираме го водих на още 2 лекари и двамата бяха на мнение да махнем сливицата защото била много голяма 3 степен.Оперира го д-р Мерджанова.И си мислех че проблема ни е решен,но не.Продължава да има вътрешни секрети от които започнаха да му се възпаляват ушите и да вдига температура.Молбата ми е ако има някоя майка с подобен проблем да ми пише как са се справили с него.И да помоля ако някой знае добобър специалист УНГ във Варна да ми напише координати и телефон за него.Предварително благодаря.

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 68
Здравейте,
писала съм в темата преди три, четири месеца за увеличена трета сливица на сина ми.
Според Д-р Френгов 2-3 степен преглед с огледалце и мнение за махането и. В Токуда същото.
Реших да изчакам до пролетта и тогава да я махнем. Прочетох, че се правят замервания с апарат и реших, че ще направя това при проф. Едрев пак в Транспортна болница. И какво се оказа - нямаме увеличена трета сливица /от изследването с апарат/ и преглед с огледалце.  От изследването се вижда удебелена лигавица на носа, която пречи на дишането и течност в едното уше. Сега ще лекуваме с противоалергични лекарства и ще ходим на контролно замерване след месец.
Давах лимфомиозот, но лекар ми каза, че ако е била толкова увеличена не е възможно в момента да е ОК. На диаграмата изобщо няма нищо там където трябва да е евентуално увеличената сливица.  newsm78
Просто споделям.

# 95
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Четох, четох и май си харесах д-р Френгов.Щом форумките ходят там и аз.
Моят е на 8 години и стои с отворена уста и баща му казва ,че ще заприлича на.....
Благодаря за споделените мнения.

# 96
  • Мнения: 8
Мила,Елси!Координати на специалист УНГ в ПЛОВДИВ,на д-р Йохан Яхубиан са ДКЦ-район Централен(зад хотел Лайпциг)ет.3,тел0899254876.Графика по който приема там е пон.от08.30ч-до14.00ч.,вторник от13.00ч-до19.00ч.,сряда от07.00-до13.00ч.,четвъртък от13.00ч-до18.30ч.,петък от07.00ч-до13.00ч.Аз лично съм много доволна от него,водя и двете си деца там от както бяха бебета та до днес имам му голямо доверие.И двете ми момичета пак той им извади носните сливици,а сега края на май на малката Тити и предстой поставяне на вентилационни тръбички(макари),може и да си прочела по напред във форума.Пожелавам ти успех,и скорошно оздравяване

# 97
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Не сме за операция.Според доктора.
Не се възхитих вного.

# 98
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
tarlio, а лечение някакво назначи ли ви?

# 99
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 310
Здравейте мили мами! Интересувам се за впечатления от доц. Цоло Цолов. Ние също сме с 3та сливица. Препоръчват ни махане. Ще съм благодарна за всякаква информация!

# 100
  • Мнения: 28
Здравейте и от мене,
ето го и нашият проблем . Синът ми боледува доста прави ларингити и бронхити. От две годишен ни казват че трябва да махнат третата сливица но трябва да изчакаме да стане на 3 год. последно бяхме в болницата преди 3 седмици . Казаха ни като направи другия месец 3 г. да махаме сливицата веднага . Имам няколко въпроса сигурно са повдигани но нямам време да чета старите теми ако имате възможност моля да ми отговорите. Как ви прегледаха децата защото нас само ни погледнаха в носето и гърлото и това беше. Може те ли да ми препоръчате лекар УНГ в София . Махал ли е някой трета сливица на детето си в Токуда и колко пари излиза защото доколкото разбрах макар че си с направление пак плащаш. С риск да прозвучи смешно правят ли някъде такива операции безкръвни.
 

# 101
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
nadyagogo, на дъщеря ми правиха рентгенова снимка на сливицата, преди да реши докторът категорично да я маха. Снимката правихме при проф.Томов, частен кабинет в старата поликлиника зад Министерство на земеделието. Струваше 30 лева преди два месеца, работят следобед.

Колкото до т.нар. безкръвни операции /защото те не са съвсем безкръвни, реже се сливицата все пак/, аз съм малко скептично настроена, въпреки че точно лазерна правиха на дъщеря ми във Военна болница. Аз всъщност не знаех, че ще я оперират по този начин, разбрах точно преди да почне цялата процедура. Някои лекари казват, че този метод е по - добър, по - лесно се възстановява детето и възможностите за рецидив на сливицата са по - малки. Аз лично не съм убедена дали това е точно така или лазерните операции са от поредицата "модерно и много рекламирано". Но доколкото знам и в Токуда работят с лазер.

# 102
  • Мнения: 28
Много ти благодаря bim_bam
а случайно да знаеш колко струва операцията ? Ще изчакам още 1 месец да направи 3 г. и да мине малко време от последната снимка че му станаха много дано не се разболее пак Praynig

# 103
  • Мнения: 15
Добър вечер мами!Дъщеря ми е на 4 г и днес я водихме на УНГ-д-р Попов-ВМА.След направения преглед и ренгенова снимка се устонови голяма трета сливица,силно възпалена.Докторът ни посаветва да я вадим,но ние се чудим със съруга ми.Малката има всички симптоми-хъркане нощно време,обилно потене около врата,неспокоен сън и неспиращ секрет от носа.В сряда ще направим излседванията-ПКК,К,Na,Ca,чернодробни изследвания,имаше още едно на което не му запомних името и консултация с алерголог за упойката.Та въпроса ми е при оперативно лечение на трета сливица упойката местна или пълна е и,ако някоя мама знае какво представлява тази операция.Ипитвам истински ужас от операцията и съответно от упойката.Благодаря предварително!Лека вечер на всички.

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 5 029
Защо не изчакате с операцията?
Винаги може да оперирате, ако нищо не помогне.

Опитайте с алтернативни методи, хомеопатия и др. да намалите третата сливица.
Операцията не е безобидна и има и съществен риск. Ако нещо може да помогне, защо да подлагате детето на това?
И откъде сте сигурни, че точно проблема е в третата сливица?
И аз познавам деца, които и след операцията продължиха да боледуват и да имат постоянна хрема т.е. проблемът не беше в третата сливица и напразно са я махнали.

Поне се консултирайте с двама -трима различни лекари- УНГ....

Общи условия

Активация на акаунт