Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 3 част

  • 107 960
  • 896
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 2 437
Грозното Пате, кажи за къде питаш (болница, лекар) с направление или без направление....бъди точна за да получиш конкретните отговори, от които се интересуваш Simple Smile

# 841
  • Мнения: 6 446
Грозното Пате, кажи за къде питаш (болница, лекар) с направление или без направление....бъди точна за да получиш конкретните отговори, от които се интересуваш Simple Smile
С направление.Става дума за плевенската Авис медика при д-р Маринов.
Но мен ме интересуваше средно за каква сума става въпрос.

# 842
  • София
  • Мнения: 2 437
Дано се включи някой. Няма средно...цените са от 0лв без направление до 600лв (в сф). С направление е без пари, но в Исул например взимат пари за консумативи (не трябва, но го правят) Няма средно. Попитай конкретно доктора и това е. Щом му имате доверие- действайте и да но не ви "одере" много.

# 843
  • Мнения: 6 446
Дано се включи някой. Няма средно...цените са от 0лв без направление до 600лв (в сф). С направление е без пари, но в Исул например взимат пари за консумативи (не трябва, но го правят) Няма средно. Попитай конкретно доктора и това е. Щом му имате доверие- действайте и да но не ви "одере" много.
Точно, защото му нямам доверие и съм поти убедена, че ни назначи операция заради парите.
Но ще изчакам да направим и една антибиограма и тогава ще го обвинявам.
Благодаря ти  Hug

# 844
  • Мнения: 2 908
Чаках сама да го кажеш-точно заради това нямам доверие на плевенските лекари - ходихме при двама в Плевен,няма да казвам имена и двамата заявиха,че препоръчват махане на сливицата,но нито ми обясниха защо,нито прегледаха ушите,нито нищо-само бръкнаха с пръст в гърлото и заявиха,че сливицата е по-голяма от нормалното и трябва вадене-аз да не ям репите с колците-родител съм,искам по-ясно обяснение защо....После получих обяснение от мои напатили си познати,че УНГ в Плевен се славят като касапи само за пари....И по-гадни работи чух,ама хайде....

# 845
  • Мнения: 591
Грозното пате, тъкмо ти написах и токът спря...  ooooh! Та сега пак пиша. В Правителствена болница в кв. "Лозенец" операцията е с направление и е напълно безплатна! Ако не работиш в държавната администрация или в НСО, заплащаш около стотина лева за необходимите изследвания. Ако говориш с лекарката, може да се разберете, например, кръвта и урината да ги направиш с направление от личния лекар, за да са ти без пари. Да остане само да плащаш за кръвната група, екг, ако ти назначат, преглед при алерголог и педиатър, и т.н. Ако си контингент, прегледите и изследванията са ти безплатни. При лекар прегледът е 20 лв., при хабилитиран или професор бяха 30-40. При най-добрата детска УНГ-лекарка - д-р Липева, прегледът струва 20 лв. Аз при нея оперирах Мишо. Ако ви оставят една вечер за престой в болницата, ако се наложи, заплащаш 45 лв. като придружител. Иначе друго не плащаш. Хем излиза доста прилично като пари, на фона на цените, които чувам в другите болници, хем са супер професионалисти. А за д-р Липева само суперлативи! Невероятен човек и професионалист, и лекар преди всичко! bouquet Нито си иска пари, нито си гледа работата през пръсти. Значи само малко да е болно детето ти, да има температура и т.н, няма да го оперира. Ще отложи операцията, ще го излекува и тогава... оперират само в понеделник. Ние бяхме насрочени за 7 септември, но се разкиснахме, вдигнахме температура, намериха ни стрептококи в носа и пихме АБ. Та операцията беше на 14 септември. И това, което ми хареса в правителствена, е, че не гледат на тези операции през пръсти, като на леки и бързи, ами цял екип в голямата операционна, като истинска операция... Сестри, лекари, анестезиолози, както си е по филмите... Hug Peace Ако искаш, пиши, ще ти дам телефони на кабинета и на Липева. Hug Peace

# 846
  • Мнения: 6 446
огенена стихия, ама хич не се притеснявам да им напиша имената на този лекар  Naughty  Преглежда ни д-р Маринов от Авис Медика.

Маша, благодаря ти за изчерпателни отговор.Но се замъкна до София да ни правят операция разходите ни ще се увеличат още.

# 847
  • Мнения: 591
Грозното пате, не разбрах откъде си, затова. Peace

# 848
  • Мнения: 5 532
Момичета, ние сме с поредният отит. Мария я боля пак ухо тази нощ, и днес ходихме до Токуда, нямаше как да чакам Френгов до понеделник. Ами с отит си е пак, докторката се усъмни и за бактериална инфекция и взе секрети от нослето и гърлото. Изписа ни дълък списък с лекарства - АБ Панцеф, и още суа сиропи, капки и т.н.

# 849
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Момичета, ние сме с поредният отит. ....

Милата...
Бързо оправяне ви желая  Hug

Аз се ужасявам като дойде този период от годината.
По предписание на педиатърката ни, давам на дребната Ликуидс Фор Кидс от няколко дни.
Някоя от вас давала ли го е на децата. Или път Имуно Съпорт, на същият производител е, но е за по - големи дечица?

# 850
  • Мнения: 2 070
Със съответен тест за алергии. Не знам от един обикновен преглед как се установява алергия. Ако някой го прави за мен е просто факир.
не е факир,професионалист е.при деца с алергична хрема, лигавицата на носа има специфичен цвят.добрите лекари го знаят

# 851
  • Мнения: 2 908
masha , а какво му беше на Мишо,че толкова малък го оперирахте? Питам,защото дори Френгов иска да чакаме ,за да навърши 3 години,ако ще правим нещо. То при нас не са и невероятни проблемите,но все пак е с увеличени сливици и диша само през устата.
Сега прочетох напред-и при нас се изолираха постоянно стрептококи в носа,докато не започнахме хомеопатия-след това не се изолираха повече. А пък и те не са ни правили проблеми,освен една гнойна ангина,други не.Изчистихме ги от гнойната ангина и в носа,и в гърлото тогава и след два месеца беше отново със стрептококи в носа. Реших,че не мога да си давя детето постоянно с АБ,защото тя ги влачи непрекъснато от яслата.И излязох права.

# 852
  • Букурещ
  • Мнения: 7 843
Здравей Пали, как са нещата при вас? Отдавна не ми се налага да влизам вече в тази тема и съм изпуснала какво се случва с вас. Оправихте ли се?

# 853
  • Мнения: 2 070
Здравей Пали, как са нещата при вас? Отдавна не ми се налага да влизам вече в тази тема и съм изпуснала какво се случва с вас. Оправихте ли се?
Здравей! Simple Smile
И аз отдавна не съм влизала тук.Наистина с възраста нещата се израстват.
Ади пак заточи сополи, но не е кошмарно като преди.Основния проблем при нас се оказа РЕФЛУКСА.Овладяхме положението при него, и така по-бързо се справяме и с другите проблеми.

# 854
  • Мнения: 27 524
marychery, много неприятно, бързо оздравяване  Hug

огнена стихия, и аз знам, че се чакат да навършат 3 и тогава евентуално да се оперира. Не знам точно защо. Мъжът ми е боледувал страшно много, та са някакви връзки и молби са се съгласили да го оперират на 2 и 7 месеца.

Криско пък е завлачил някакви сополи, не е хрема, понеже ту има, ту не. Ту зелени, ту прозрачни, аман вече  Tired

Общи условия

Активация на акаунт