Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 3 част

  • 107 959
  • 896
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 2 070
Блонди и при нас са така сополите,ту зелени,ту прозрачни,да се чудя какво лекувам Confused
След три години ходене по мъката,му схванах цаката,почвам Бактробан 5 дни,след това три дни Назонекс.При нас есента и зимата е кошмар.Тази тръгваме по-леко ,дано да е така Praynig

# 856
  • Мнения: 27 524
Ама, ние извадихме сливиците преди 20-тина дни, надявах се да няма такива екстри вече  Tired

# 857
  • Мнения: 591
Огнена стихия, МИшо започна много да боледува, когато тръгна на ясла на година и осем месеца. Направихме гноен отит, парацентеза на дясното ухо миналото лято. После още два-три отита. Хъркаше си от бебе, спеше с отворена уста, а си има физиологичен шум на сърцето. Гъгнеше като хремав, като говореше. И не толкова сополи му течаха, колкото се задръстваше отвътре. отзад се стичаха в гърлото. И като е на ясла, дори да пипне лек вирус, той вземе, че възпали третата сливица и оттам или отит, или бронхит. Другите деца си се сополивят по няколко седмици и си ходят на ясла, нашият задълбава нещата... #CrazyИначе се оказа, че сливицата е не по-голяма от втора степен, което е нормално на тази възраст. Но е с широка основа и краищата й се разстлали към отворите на ушите. Предпочетох вместо всеки месец по два антибиотика да гълтаме и да треперя каква бактерия ще ни влезе в ухото, да извадим третата сливица. Другите две ги е възпалявал два пъти по-сериозно - гнойна ангина веднъж мисля, най-много два пъти да е било досега. А сега през юни имахме херпангина. Така че го оперирах с надеждата не да спре да боледува, такива илюзии не си правя, ами да намалеят усложненията. Peace аз лично съм предубедена към Транспортна болница. Няколко пъти вече имах възможност да подкрепя мнения, че там са обърнали изцяло на бизнес. Вднъж ходихме при Френгов миналата есен, когато детето пак беше задръстено от заден ринит, предполагам. Той ни прегледа за 5 минути, каза, че сливицата е втора степен и не е за вадене. и догодина през май, тоест тази пролет, пак на контролен преглед. и че детето не е болно. А той се оказа с отит, защото след това го заведох при д-р Иванка Кънчева от ИСУЛ, че ми е в съседство частният й кабинет. И бяхме на АБ и капки за уши и нос, два-три дни след прегледа на Френгов! #Crazy

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 10:28 от masha

# 858
  • Мнения: 2 070
Дано ваденето на сливицата оправи проблема с носа.При нас не можа.Ние я махахме два пъти,на 2 и 3 м., и на 4 и 6 м., и сега пак е с рецидив-незначителен.Но ние имаме и ал. ринит ,който спомага за уголемяването на носната ooooh! Confused
Аз съм доволна от Кънчева, но най-доволна останах от Улевинов.Знам , че отзивите са противоречиви,но точно той ни насочи в правилна посока.При нас се оказа ,че  острата хремата е вследствие на друг проблем.Имахме периоди в които  нищо не помаше,давеше се нощно време,кашляше, диагноза астма ни поставиха.А бе такова ходене по мъките ударихме,но най-накрая постигнахме резултат

# 859
  • Мнения: 27 524
Ние махнахме и трите. Но не заради проблеми с носа, не е имал. Дано да е просто обикновена хрема от детската или от лека настинка  Praynig

# 860
  • Мнения: 2 908
Е,не,още повече се хванах за главата. Единствено ми стана ясно от всичко,че ще я водя при друг лекар. Днес ми е със сополи,но съм изключително щастлива-предни бистри сополи-не съм виждала такива почти никога. Не съм притеснена-смятам,че бързо ще минат,мъките ни са задните ринити,тя до сега беше винаги с такива. Проблема е единствено дишането само през устата и денем, и нощем вече. Най-лошото е,че съм на 180км от София,а само в столицата виждам перспектива да намеря някой,който да ни насочи по правият път,но сигурно ще трябва да идвам няколко пъти,докато нацелим точният доктор, аз трудно излизам в отпуски и се завърта един кошмарен затворен кръг-как,кога и т.н.
Малката започна да ми боледува от яслата също-от 1г и 10 месеца. Направи вирусна ангина,след нея гнойна ангина и пневмония. Беше на 3 АБ един след друг и мисля,че се алергизира от тях,защото дори получи кожни проблеми,които бавно се изчистиха след края на приема им. Но след това чак започнаха мъките със задни ринити,постоянни кашлици от стичащи се секрети,капки в носа,неспособност да се справя. В един момент март месец отказах вече всякакви нормални лекарства и реших да мина на хомеопатия. Не съжалявам-останахме си само с ринитите,които я мъчат много, и нас нощем,но поне не е правила ангини,отити или други гадости. Имаше два-три пъти червено гърло,граничещо с ангина,но не беше такава. Ринитите обаче си бяха почти постоянни,водих и два пъти на физиотерапия,която веднъж помогна,веднъж не. Дишането през устата беше на периоди-не винаги,оправя се и при следващ ринит-пак-имахме добри периоди. От 4-ти януари тази година не ми е пила никакви лекарства,освен хомеопатични заради секретите и кашлиците. От месец обаче диша постоянно през устата,сливиците са подути. Няма секрети,няма кашлица,освен днес,ама днешното си е чист вирус с тези бистри сополи.

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 21:36 от огнена стихия

# 861
  • Мнения: 636
Записвам се при вас,че от доста време и ние ходим по мъките със сополите ...и се клатушкаме м/у алергиите и сливиците  Rolling Eyes

# 862
  • София
  • Мнения: 2 437
Пали, точно като прочетох за рефлукса на предишната страница и се подготвих да те попитам, дали ходите при Улевинов Simple Smile

МериЧери, бързо оздравяване. Дано е вирусен отит. Моят юнак изкара мин.година такъв.

# 863
  • Мнения: 5 532
Б лагодаря момичета за пожеланията. Мария от малка си има поне веднъж годишно болки в ушите и е с отит, но за пръв път тази година са  3 поредни - януати, краят на юни и сега пак. И от днес се оплаква че не чува добре с болното ухо. Ние сме на контролен преглед в петък в Токуда, пие все пак АБ, свали температурата. Според докторката не е вирусен а е бактериален, утре ще се обадя да видя какви са резултатите от секретите в болницата.

# 864
  • Мнения: 2 070
Пали, точно като прочетох за рефлукса на предишната страница и се подготвих да те попитам, дали ходите при Улевинов Simple Smile

МериЧери, бързо оздравяване. Дано е вирусен отит. Моят юнак изкара мин.година такъв.


Laughingразбирам защо ме питаш,на повечето деца поставял и тази диагноза.само че при нас се оказа прав,за радост или за жалост ,не мога да преценя още.миналата зима имахме два кошмарни месеца,нощно давене което нито капки нито лечение за астма оправяше.една нощ така се задави че спря да диша Confusedразбудих я и на спешен.там я преглеждат,нищо и няма.на сутринта с баща и я заведохме при Улевинов,после при Куфарджиева,и след месец направихме пх-метрия която потвърди диагнозата -остър киселинен рефлукс.до тогава отдавах нощната кашлица само на задна хрема,и се чудех защо понякога капките не помагат Rolling Eyesи сега е хремавка,при нас си е по цяла зима,покашля покашля понякога през ноща,но онзи кошмар го няма

# 865
  • Мнения: 591
Ох, да ви се оплача, че днес Мишо вдигнал 39,9 следобед. 22 дни след операцията на третата сливица. Той е при баба си и дядо си, не е тук в София, от което ми е още по-притеснено. Накашлял от сутринта, гърлото било зачервено. Вирусна инфекция. Вуйчо му беше болен, сега оздравява, и той почна с такава висока температура, снимката показа бронхит. Приятелката му също, сестра й също. И тримата с температури близо 40 градуса, пратени на снимка от трима различни лични лекари. Много странен тоя бронхит! Не бях чувала за вирусен... Явно го е заразил детето. Пред детския кабинет вечерта имало поне 5 деца със същото - висока температура, кашлица, някои с дрискане, други с повръщане... ooooh! Изписали сумамед и сироп за кашлица, но лекарката казала да не бързаме да даваме АБ-то, да изчакаме. newsm78

# 866
  • Мнения: 48
Здравейте, другата седмица ни предстои вадене на трета сливица в Токуда. Моля дайте мнения-всякакви относно лекари-отношение и каквото се сетите. Благодаря ви  bouquet  bouquet

# 867
  • Мнения: 27 524
Маша, много кофти  Sad Стискам палци бързо да се оправи и да не се налага АБ.
Снимките не показват ли петна за пневмония евентуално? Как се вижда бронхит на снимка?  Thinking

# 868
  • Мнения: 2 908
Трудно се вижда бронхит на снимка-трябва да се вижда едва видимо петно или петна при дробовете,но не са така изразени както при пневмонията,така,че ако не се чуе на слушалки и не се види на снимката не се разбира. И детето продължава да си кашля,а лекарите да си тъпеят докато не стане вече видима пневмония.

# 869
  • Букурещ
  • Мнения: 7 843
Пали, радвам се, че сте забравили за лекарствата, особено за антихистамините.
Иначе с магическа пръчка след вадене на сливици не става, трябва да минат поне 5-6мес. след операцията, особено ако детето е и с макари в ушите. След 6м. като се махнат макарите, чак тогава може да се правят изводи.

Общи условия

Активация на акаунт