Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 3 част

  • 107 948
  • 896
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 636
Момичета,мисля да се насоча за ваденето на сливицата към Каспела-Пловдив .Някой има ли впечатления от там и от конретен лекар ooooh!?!

# 871
  • Мнения: 1 666
Момичета,мисля да се насоча за ваденето на сливицата към Каспела-Пловдив .Някой има ли впечатления от там и от конретен лекар ooooh!?!
Ние преди по-малко от месец вадихме там третата сливица на сина ми.
Бяхме при доц. Дойков. По причина, че и преди това още през април-май бяхме ходили при него заради едни отити. Но той приема само на свободен прием.
Ако искаш преглед с направление трябва да си избириш някой от другите лекари. От впечатления на мои приятелки мога да ти препоръчам д-р Милинич и д-р Крема.
Иначе там като в частна болница всичко е на ниво - отношението на лекарите, грижата, условията.
Ако имаш конкретни въпроси - питай, че така се затруднявам какво да разказвам.

# 872
  • Мнения: 636
Операцията с направление ли минава,ако не колко се заплаща?Интересува ме с пълна упойка ли оперират децата?Правят ли предварително тестуване за поносимост на упойките/ако е с пълна упойка/?

# 873
  • Мнения: 1 666
Да, операцията минава с направление по ЗК, плащат се само 40лв - такса на самата болница.
Оперират децата с пълна упойка. Упойката е райски газ. Не правят предварителни тестове. Поне на моето дете и на другото дете в стаята, което оперираха същия ден, не са правили. Може би има значение дали детето е алергично по принцип. При всички положения обаче минават педиатър и анестезиолог за подробни консултации преди самата операция.
Самата операция е точно 20мин.
На сина ми това е втора операция - преди година и половина го оперирахме от ингвинална херния. Тогава упойката уж беше същата, обаче понесе много трудно излизането от упойка. Сега го нямаше този проблем. Само леко поплака, даже не беше плакане, а мънкане, и заспа, после се събуди и беше вече съвсем контактен и в съзнание.

# 874
  • Мнения: 636
Ами точно това е,че ние сме алегрични към определени неща и се притеснявам от упойките .А четох ви нтернет че е безкръвна с лазер-така ли е  или нещо не съм разбрала  Embarassed Rolling Eyes

# 875
  • Мнения: 591
Блонди, след като цяла нощ и днес през деня детето не е имало температура, тази вечер пак е вдигнал 39,6. Майка ми я свалила доста трудно. Вече му е променен гласът и тече носът. Днес вече са го завели на педиатър, който е дал АБ оспексин и някакви детски швейцарски капки за кашлица. Нашата лична в Софхя каза само за температура, капки в нос и уши, и изопринозин, ама в сливен докторът заявил, че при децата много бързо обръща на усложнения и изписал антибиотик. Според мене, сезонният грип се омеси със свинския. Днес по обед майка с Мишо са били 15-ти номер в списъка пред кабинета. И всички деца били с едно и също. Висока температура и кашлица. ooooh!

# 876
  • Мнения: 26
Ох, да ви се оплача, че днес Мишо вдигнал 39,9 следобед. 22 дни след операцията на третата сливица. Той е при баба си и дядо си, не е тук в София, от което ми е още по-притеснено. Накашлял от сутринта, гърлото било зачервено. Вирусна инфекция. Вуйчо му беше болен, сега оздравява, и той почна с такава висока температура, снимката показа бронхит. Приятелката му също, сестра й също. И тримата с температури близо 40 градуса, пратени на снимка от трима различни лични лекари. Много странен тоя бронхит! Не бях чувала за вирусен... Явно го е заразил детето. Пред детския кабинет вечерта имало поне 5 деца със същото - висока температура, кашлица, някои с дрискане, други с повръщане... ooooh! Изписали сумамед и сироп за кашлица, но лекарката казала да не бързаме да даваме АБ-то, да изчакаме. newsm78
И моят син е със същото.И на него му правиха снимка.Може и да е вярно,че са се омешили двата грипа newsm78Но и тук във Велинград има много деца болни от бронхит.И ние се притеснихме,че преди месец му правихме операция на третата сливица,пък е болен.Пожелавам ви бързо оздрявяване  Hug Praynig

# 877
  • Мнения: 1 666
Ами точно това е,че ние сме алегрични към определени неща и се притеснявам от упойките .А четох ви нтернет че е безкръвна с лазер-така ли е  или нещо не съм разбрала  Embarassed Rolling Eyes

Ами при налични алергии може и да правят тестове, не знам. Макар че някой по-напред в темата беше споменал, макар и за друга болница, че просто си бият и урбазон за всеки случай.
Да, операцията се води безкръвна с лазерен скалпел. Но имай предвид, че наистина безкръвни операции няма. Просто заради лазерната обработка кървенето е сведено до мининум и възстановяването е по-бързо. Факт е, че нито синът ми, нито другото дете в стаята, имаха някакво кървене след операцията - нито през носа, нито през устата.

# 878
  • Мнения: 299
Някой има ли представа дали операцията на носна сливица в МБАЛ Тримонциум-Пловдив е безкръвна?
Имаме дата за следващата седмица за там,но толкова бях шашната,че просто забравих да попитам лекаря.Факт е,че така или иначе ще я вадим,просто ме интересуваше дали е безкръвна или не Thinking.

# 879
  • Мнения: 27 524

Как така се е смесил със свинския?  Shocked Чак сега виждам поста ти  Embarassed Кажи как е, какво става, днес е петък вече, има ли подобрение? Няма ли да го прибереш при това положение?  Thinking Оспамокс и Оспексин различни ли са? Защото Оспамокса специално на Криско изобщо не му действа  Confused Той си влачи сополите и така е зациклил на едно място. Пък вчера се офъкал с ножицата на 6 места до кожа и днес ще го подстрижа целия, точно отгледахме коса за зимата  Tired ooooh!

# 880
  • София
  • Мнения: 2 437
Не знам дали са се омешали, но всяка година има грип с кашлица. И малкият го изкара...смени два АБ и накрая Сумамед оправи нещата. Започва със сополи и висока темп.
А другият е редовната гнойна ангина...и него го минахме.
Не мисля, че са се омешали, а просто всички грипни вируси имат сходни симптоми.

# 881
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Оперират децата с пълна упойка. Упойката е райски газ. ....

С райски газ само ги замотават, за да им поставят абоката, анестезията си я пускат през него, поне на мен така ми разказаха в Каспела. Относно УНГ лекарите там, аз мога да препоръчам Кулов. От Дойков не съм доволна - тъпчеше дъщеря ми с АБ, защото имала синузит и на въпросите ми защо няма подобрение, упорито повтаряше, че не ставало бързо и нямало детето проблеми с третата сливица, а тя беше огромна просто...


Ами точно това е,че ние сме алегрични към определени неща и се притеснявам от упойките .А четох ви нтернет че е безкръвна с лазер-така ли е  или нещо не съм разбрала  Embarassed Rolling Eyes

Щом детето има алергии, е добре да си поискаш предварителни тестове. Никой анестезиолог не би рискувал, ако знае, че детето е предразположено към алергични реакции.
Колкото до безкръвната операция - ами тя не е съвсем безкръвна  Wink такова чудо няма, все пак си се реже, но след това мястото се обработва с лазер. По този начин се намалява вероятността от кървене и рецидив на сливицата.

# 882
  • Мнения: 591
Ами хора, детето беше добре, кашлицата намаля и от вчера баба му не беше давала температура, защото нямал. Тази вечер заспа в 8 и вдигнал 38,2. Днес вече кашлял ужасно и текнали сополи. И аз съм много притеснена. през пет минути говоря с майка. Мисля да сменяме оспексина. Реших, че е слаб. Поне е на 8 часа и това означава, че е щадящ. А първоначално, първата лекарка , дежурната беше изписала сумамед. Чудя се дали да не го почнем на мястото на оспкексина. Купи го баща ми преди малко от нощната аптека. Блонди, прочетох, че оспексина е за слаба до средно тежка инфеция. Широкоспектърен. От групата на цефзил, цефалоспорините май бяха. На Мишо досега му действа само сумамед. Това, което ме притеснява, е, че три дена след началото на антибиотика детето стана по-зле! ooooh!

Последна редакция: пт, 09 окт 2009, 22:40 от masha

# 883
  • Мнения: 12
Моля ви, дайте отзиви за вадене на сливици в Майчин дом- Варна. След три дни ще вадим и трите сливици на сина ми там при д-р Войчева.

# 884
  • Мнения: 493
здравейте,

отдавна се каня да Ви пиша, но все не остава време.
Нашата операция мина на 29.09 в Окръжна Болница гр. Варна при д-р Габровски
При нас мина изключително леко операцията трае 10 мин на 11 мин. го доведоха след като се събуди му сложих свещичка панадол по препоръка на доктора и след 3ч си бяхме в къщи. Пожела да яде кюфтета и луканка Wink  и ги изяде
При нас Слава Богу всичко мина леко и сега сме на градина

bobbi_73 пожелавам Ви Успех нямам инфо за там

Общи условия

Активация на акаунт