Докога цяла България ще дондурка и носи на ръце софиянци

  • 2 833
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Хубаво де, София мрази провинцията и провинцията мрази София.
Трябва ли ежеседмично да има тема?
И Ерика всеки път да се излага така жестоко?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 508
Да не мислиш, че повечето хора искат да са осигурени на минималната? Просто все още много работодатели така работят и това предлагат. И това не е само в София.

Освен това, доколкото знам, по този начин само работодателите си спестяват данъци, а работещите на по-ниски договори си плащат допълнителни данъци по гражданските договори и хонорари, така че държавата не губи нищо.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
А докога цяла Бьлгария ще ми се преселва в София? Thinking

Докато жизненият стандарт в "провинцията" стане приблизително като в София или поне на 1000 светлинни години разстояние.
Няма спор, че цяла България се преселва в София не заради нещо друго, а заради доста по-големия избор за професионално развитие и по-високите заплати.

# 63
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Хубаво де, София мрази провинцията и провинцията мрази София.
Трябва ли ежеседмично да има тема?
И Ерика всеки път да се излага така жестоко?

И аз те обичам.

Селяни са хора, които са се родили на село. Нямам нищо против тях- собствения ми съпруг е роден на село. Други въпроси? Споменах, че познавам повече селяни отколкото софианци и скочихте все едно съм напсувала някого.

# 64
  • Мнения: X

 София като град ми е толкова гаден и непоносим, че бих живяла там само ако нямам никаква друга перспектива.
Мнението ми съвпада.

По темата:все една и съща песен от години-вечно на софиянци са им скъпи вода,парно,данъци и де що има.Не спряха да се оплакват.Защо не се откажат от това толкова "скъпо парно " ?Другите,дето не са на парно не им ли е скъпо отоплението,и как се справят изобщо с топлото не се дискутира ?!Айде стига вече с това парно!Минете на дърва,въглища,ток,нафта или каквото там намерите.

А,да,и в темата -все кореняци софиянци,с вродена непоносимост към "провинцията".

# 65
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А докога цяла Бьлгария ще ми се преселва в София? Thinking
Ще ти се преселва? Твоя ли е София?
Докогато има възможност и не е забранено.
А докога мен ще ме занимават отвсякъде със софийския ви боклук?
Омръзна ми всеки и отвсякъде да ми говори колко е мръсно в София и колко боклук има.
Има и други проблеми, но боклукът на София винаги е новина номер едно.

Не съм по темата. Не мисля, че ги дондуркаме точно за парното.

# 66
  • Мнения: 4 300

А,да,и в темата -все кореняци софиянци,с вродена непоносимост към "провинцията".
Не се кахъри, ако не можеш да я намериш ще ти дам линк към аналогична тема, само че с варненски хор. И пловдивска има.
Как беше онова за гредата и прашинката... Whistling

# 67
  • Мнения: 2 196
Мили, родни обобщения, супер. Борисе, палавник си ти. Петъчен женски бой, за разнообразие вместо в кал, в боклук и високи сметки. Извратеняк.

# 68
  • Мнения: 606
това важи само и единствено за София
Спокойно, Боре.
Това важи само за лятото.
Зимата пак ще поскъпне.

# 69
  • Мнения: 817
Нормално е да се получават тези теми, и да има такъв прилив на нас провинциалистите засилили лоши думички към  гордите софиянци. Grinning
Ми представете си цял ден по около 12-13 часа на работа, писнало ти е от недо..такования ти шеф, от кофтито хора, с които щеш, не щеш си длъжен да се съобразяваш и срещаш,  вечер влизаш в кварталния магазин, оставяш три седмични надника там и после се прибираш. Пускаш си БТВ-тУ и ти се изтъпанчва Ани Салич и Юксел Кадриев, които на всяка трета дума споменават боклука на София, кмета им Бойко Борисов, дупките им, и получаваш един такъв горчив привкус, почваш да си мислиш, че новините са регионални. Само за богоизбраните. Само те имат проблеми за решаване и всички дружно трябва да ревем с тях.

Та, нормалните хора софиянци вина за тая работа нямат, ама какво да се прави, като от всякъде само с тях ни занимават. Накривява ни се шапката и си търсим поле за изява в някой форум, да вземем да ги засипем с лоши думички. Ама и те ни помагат де. Стига ни само два пъти да видим написано "провинция", "селяни" и вече нашата гордост е жестока накърнена...

# 70
  • Мнения: 817
И знаейки всичко това, Борката решил да ни гледа сеира с купа пуканки! Евалата Боре, получиха ти се нещата!

# 71
  • Мнения: 23 107
Чудна петъчна тема,поздравления, Борисе.

# 72
  • Мнения: 4 586
Повечето национални фирми седалищата им са в София. За абсолютно една и съща работа сотаджията в Разград получава 4 пъти по-ниско възнаграждение. Ами разхвърляйте малко кинти към провинцията, намалете тия за София и градът ви ще се поопразни.

Отделно дето боклуците ви минават по околовръстното ни и разсмърдяват на път за Силистра.
Трябва да си кихате такса Смрад.

Общи условия

Активация на акаунт