Бял списък за гр. Пловдив

  • 2 473 915
  • 11 706
  •   5
Отговори
# 600
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Само че човек като е назор лесно се заблуждава.
А и никъде в кабинета на Бабаков не пише "Не лекувам стерилитет!".
Естествено, била съм при много лекари, които просто си ми казаха честно и откровено, че не съм за тях, да не си харча парите. Бабаков обаче не се реши да изпусне пациент и това не му прави чест, като не разбира, да несе захваща. Бамнала съм го в тоя списък с напълно чиста съвест!

# 601
  • Мнения: 2 172
Пак казвам - за болницата не мога да кажа нищо - нито лошо,нито хбаво, нямам преки впечатления. Чувала съм смесени отзиви, но нямам лични впечатления.
За доктора - при него лекувах стерилитет извстно време. Твърдеше, че отдавна се занимава с такива проблеми и има голям успех. Сканираше ми обаче само портфейла, ако може всеки ден да ме гледа - нещо, което при никой доктор не ми се е случвало, а съм обиколила десетки. Освен това не ми даваше направления за неща, за които категорично му казвах, че са ми проблемни, че съм изследнана преди време, че там е имало отклонения - не и не, само той пр еценява, аз много съм четяла и много съм знаела, а това не било много хубаво и от сорта. Съжалявам, за мен този човек не е никакъв лекар. А приятелката ми заради него стигна до секцио при 10 см разкритие, но не ми се коментира случай, пна който не съм присъствала.

 newsm78 Доста странно.
И двете ми бременносто той следи изцяло,при него раждах и 2-та пъти...една стотинка не ми е взел за нищо/а ме гледаше на ехограф всеки божи път /. 2-то си дете родих предизвикано и ако знаете колко му се молих за секцио/че не започваше никаква родова дейност,а и исках да е на съответната дата/ ,но той каза,че съм луда да искам секцио и въобще да не си правя такива илюзии,най-тъпото нещо,което съм можела да искам.Добре,че го послушах.Родих много бързо без никакви разкъсвания.
 А първият път имах епизиотомия,която той заши страхотно.Въобще не личи ,че съм раждала.
 Незнам защо се получават такива несъотвтствия във впечатленията.Аз само хубави неща мога да кажа,а и познатите,които ходят при него са на същото мнение  newsm78
  Вероятно за някакви по-сложни неща стават тези недоразумения.
  Но съм категорична,че ако имам 3-то дете,пак при него бих си ходила и родила  Heart Eyes Много ми е спокоен и удобен като местоположение  Simple Smile

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
elfi4ka ,чудесно е че всичко е минало добре.Аз лично не избрах Бабаков да следи бременноста ми , защото не ми хареса начина ,по който проследи на приятелките ми. Не  разбирам как толкова много знае и преценява, че бременната няма нужда от изследвания като БХС  и ФМ.И точно,защото не е почитател на секциото ,бебето се роди  в клинична смърт, страдайки с часове ,но преценката му била, че бебето е малко и ще се роди нормално.

Не казвам, че безгрешни хора няма , но две такива грешки в рамките на 4-5 месеца  за мен са признак за некадърност, а не случайност.


Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 13:33 от Aнели

# 603
  • Мнения: 2 172
Оххх,незнам.Всеки сам си решава и преценява.
От всичко,което слушам сега си вадя заключение,че процедира различно при различните хора.
На мен за първата бременност ме изпрати на БХС,защото имам една предишна проблемна и трябваше да се презастраховаме/не,че БХС е голяма застраховка де,ама все пак/.
А вторият път аз ходих на ФМ при друг лекар,но по-скоро за да видя пола на бебето  Embarassed и искам да ви кажа,че ФМ-я ми я направи на 2д,абсолютно същото,както е и при Бабаков.Каквото ми каза единия,това ми каза и другия.Просто малко по-подробно обясняваха на ФМ-я  Laughing

А за секциото,имах позната на която и го препоръча по ред причини,а не защото е голям или малък плода.Цялата и бременност беше много проблемна и той съвсем адекватно взимаше отношение.Изходът беше положителен.Нямаше никакви проблеми или усложнения.
Явно аз съм случила на безпроблемни бременности,за което съм благодарна,но все пак съм видяла какво е и от двете страни....
Много се надявам да не мери хората по външен вид и впечтления,защото вече започвам да си мисля това.Няма логика с едни всичко да протича нормално /изследвания,взимане на адекватни мерки.../ ,а при други да е точно обратното  newsm78

# 604
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Така е.
Във всеки случай лекар, който мери различните пациенти с различен аршин, за мен просто не е лекар.
По симпатия ли определя?
По-скоро по кесия, сигурно сам преценя къде и доколко може да поиска.
И още нещо - кофти му стана, че съм наясно със състоянието си и едва ли не му давам акъл, трябва да си трая и да се правя на неразбираща, като виждам, че върви в грешна посока ли? Много сме четяли, а това не било хубаво. Че то ако с четене се ставаше специалист, щяхме да се самолекуваме и самоизраждаме без да търсим медицинска помощ.
Живея в Кичук Париж. Много майки от махалата раждат във ІІ градска /аз не раждах там по други причини/. Не познавам доволна от него, за съжаление. Всички хвалят основно Карагьозан, но определено си му плащат и на него. Кофти държава - това е положението.

# 605
  • Мнения: X
Отново,гледам,се е заформила дискусия тук....,но понеже съм писала и за двамата споменати в последния пост доктори,искам да кажа,че и Карагьозян и Бабаков не искат пари за раждане....ако някой е склонен да дава,едва ли ще му ги откажат/и не познавам лекар който би го направил...то и аз не бих,нищо,че не съм Mr. Green/,но нито на мен,нито на моите познати са искали пари или каквото и да е.За протокола-при Карагьозян имам едно нормално раждане,едно спасяване на живота при тежко усложнение след спонтанен аборт и миналата година една гинекологична операция по спешност.И трите път по ЗК и за "Мерси"...Д-р Бабаков познавам покрай престоя си във Втора градска и мога да кажа,че е ужасно внимателен и изобщо не дели пациентките на негови и чужди.Последно, моя приятелка ражда при него през ноември-и тя остана повече от доволна,а пари не и е искал и не му е давала.А,за условията във Втора градска незнам какво не им харесвате-чисто е,ново е......персонала си гледа работата....определено са си съвсем приемливи.

# 606
  • Мнения: 2 172
  Не мисля,че мери по кесия,по-скоро по симпатия.Пак казвам,че на мен и една стотинка не е взел.Само за самото раждане,защото исках точно той да е до мен.И възнаграждението беше направо смешно,в сравнение с това,което е при другите лекари.Вторият път по същия начин.Даже аз го питах,дали не се е вдигнала тарифата през това време,но той каза,че за нас си е пак толкова,защото сме му редовни пациенти/2 раждания в рамките на 1,5 година/  Laughing Цяла събота от 7 сутринта през 2 часа го разкарвахме от тях до болницата ,за да следим какво сава,тъй като бях с поставена таблетка и чааак вечерта към 21:00 се започна раждането,води и т.н. 100 пъти му звънях и той на мен,въобщее изключително човешко и адекватно отношение.

  Разбира се,че не трябва да има делба на пациентите  Naughty Това е непрофесионално.
Но тъй като аз пък съм повече от доволна,ще продължа да си го посещавам,когато имам нужда  Laughing

# 607
  • Мнения: 6 206

А вторият път аз ходих на ФМ при друг лекар,но по-скоро за да видя пола на бебето  Embarassed и искам да ви кажа,че ФМ-я ми я направи на 2д,абсолютно същото,както е и при Бабаков.Каквото ми каза единия,това ми каза и другия.Просто малко по-подробно обясняваха на ФМ-я  Laughing


Моята основна ФМ е била в София при доц. Томова - близо 50 минути. Орган по орган и всичко подробно описано. Сърцето само около 15 минути по 3 начина, чак толкова не разбирам да кажа кое и как...
После подписът на жената под всичко подробно описано.
Полът е било последното, което ме е интересувало.
Мнооого ме съмнява, че е абсолютно същото както е и при Бабаков.

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Хаха, Карагьозан не вземал пари, това направо си беше вица на деня.
Карагьозан, мила, си има определена тарифа - 300 лв. за нормално раждане и 350 за секцио, така беше допреди половин година, ако не е вдигнал мизата. За "мерси" разражда, естествено - нали затова е доктор, само че не можеш да си представиш разликата в отношението. Сега се сетих за една приятелка, която ражда при него- от ІІ градска беше изключително доволна, но от сестри, санитарки, акушерки. Паднало й се беше да ражда при Карагьозан, защото той е бил на смяна най-вероятно. Заедно с нея е раждала пациентка и на самия Карагьозан. Не искам да ти описвам разочарованието на момичето от разликата и вниманието на прехваления лекар към двете.
Естествено, че няма такъв ,дето като му дават, ще откаже а и сами сме си виновни, че си предлагаме, но то е винаги от страх да не би да не ни обърнат достатъчно внимание. Е, аз раждах първия път частно, платено, изобщо всичко си платих като поп. Втория път родих в Окръжна ,без да дам стотинка. Отношение и внимание - перфектно. И там има доктори "за изгхвърляне", /имам предвид в черния списък/, обаче общо взето мнението, което си заформих за отделението, в което лежат родилите със секцио, е страхотно.
Знам, че го превърнахме на говорилня, но затова са белия и черния списък, не само да цитираме имена, ами да посочваме и мотивите си за тях. Това, че някои искат да направят реклама едва ли не, мисля, че трябва да пуснем нова тема.
Спирам с мнението си по темата, мисля, че писах достатъчно. Целта не е да оплюя някой буквално, а да се предпазят други от грешките, които съм допуснала, доверявайки се на недотам компетентни лекари.
Още нещо да допълня - не казвам, че като отидеш да Раждаж приКарагьозан например той те посреща с думите "дай пари". Просто ако искаш да родиш при него, си му плащаш лично на него, без значение дали е на смяна или не, ако е на смяна - бъркаш и даваш, ако не - викаш го от тях, той пристига и пак бъркаш и даваш. Вярно, ще кажете, че не е длъжен като е на смяна да идва, може би тук има право да си поиска, обаче пък в повечето случаи лекарите предизвикват раждането точно когато са на работа. Та нали така беше с първото ми раждане - моето и на снаха ми. Родихме през броени дни. На нея й предизвика доктор Стратев раждането, нагласи си го така, че да дойде късно вечерта, за да не се разкарва излишно. При мен се опита, ама не стана работата, защото бебо се оказа инат и дойде на бял свят със секцио. Та втория път, когато снаха ми раждаше, пак избра нег - бил много добър. Аз се отказах, но на нея знаете ли какво й беше казал, защото й се падаше да роди по Великден - да минава, че да не се налага да я разкарвал посред нощите и по празниците. Лекар!
Тъкмо бях забравила за него, та да влезе и той в тоя списък.

# 609
  • Мнения: 6 206
Моето първо раждане беше при Карагьозян - не ми е искал и стотинка.
Не се отдели от мен от 9 сутринта до 18 часа, когато родих.
Вярно, че беше на основа познати, но това не е пречело на други доктори при същата ситуация да си прибират парите.

# 610
  • Мнения: X
Ами,явно съм му била много симпатична,щом не ми е искал.......не съм си проследявала бременността при него,не ми е предизвиквал раждането за да му родя в смяната,...освен ме и още три момичета имаше  дето раждаха....в 7 му свърши смяната,дойде д-р Николова,но човека остана,разродиха ни двамата/но основно той водеше и трите раждания/........,пожела ни"Лека нощ"/че беше след 12/ и си отиде...за да мине сутринта в 7 на визитация.....но като се замисля и другите момичета не бяха негови пациентки и не бяха плащали....така че май ми станаха много"минали м/у капките"....И,най-малкото се опитвам да правя на някой реклама,но се чуствам длъжна  да споделя мнението си,защото имам честа да съм се сблъсквала с доста доктори/то не е за гордост и радост,но имам доста бременностти завършили с неуспех преди двете деца,и почти пет години обикаляне по АГ клиники и специалисти/ и мога да кажа,че оценявам,когато се отнесат  добре......И,последно,понеже явно  парите са водещия момент в обсъждането-аз също сам питала:"Дължа ли нещо?" и отговора е бил категорично:"Не",което не ми е попречило да изразя доволството си,но не в пари,най-малкото защото не смятам,че е редно.Когато имах възможността и желанието да си платя/за второто раждане/ си отидох в "Торакс" и за предоставените ми услуги там имам касова бележка.

# 611
  • Мнения: 10
Благодаря много за мненията момичета.
За д-р Бабаков няма какво да коментирам,защото лично аз съм много доволна и от прегледите и от консултациите.Когато и да му се обадя по тел,винаги ми отделя време и внимание /без да се ползвам с превилеиите на познати или нещо такова/.За парите....незнам.На мен за сега не ми е поискал и лев.Всеки път ме гледа на ехограф,пуска си ми различните изследвания.
Аз също съм имала "удоволствието"да посещавам много и различни доктори и смея да заявя,че всеки си има собствен темперамент и отношение към различните пациенти.Но не е ли така и при всички хора,с едни се разбираш чудесно и си допадате,а с други просто не става.Според мен отношенията между пациент и лекар са на същата основа,затова има и толкова противоречиви мнения относно един или друг лекар.

# 612
  • Мнения: 55
Може ли да ми препоръчате добър доктор УНГ. Казаха ми за д-р Иванова от МЦ КИчук ПАриж.Ако някой има отзиви, моля да сподели. Имам съмнения за пневмония и трябва да ми се направят изследвания- гърлен секрет...

# 613
  • Мнения: 260
добър УНГ - д-р Димитър Пазарджиклиев д.м.н. ВМИ - хирургиите на Пещерско шосе

# 614
  • Мнения: 1 230
Може ли да ми препоръчате добър доктор УНГ. Казаха ми за д-р Иванова от МЦ КИчук ПАриж.Ако някой има отзиви, моля да сподели. Имам съмнения за пневмония и трябва да ми се направят изследвания- гърлен секрет...
Д-р Милинич в МЦ Хипократ до х-л Санкт Петербург  Peace Работи и със ЗОК

Общи условия

Активация на акаунт