За полио ваксината

  • 859
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
Днес на малката ще и направят полио ваксина - първата. Може ли някой да ми каже как я понасят бебетата и дали има някакви странични ефекти след това - дали се вдига температура, изнервят ли се и т.н.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Преди около месец и на нашата бебка й правиха тази ваксина. Дадоха й капки в устата, които хич не й харесаха и тя ги изплю Shocked , та затова й дадоха още веднъж! После не трябва да пие и яде нищо 1 час. Нямаше никакви странични ефекти, независимо че едновременно с тази ваксина й направиха и ДТК, от която бях чувала, че може да се вдигне температура и бебето да е неспокойно. Поне при нас нямаше такова нещо!

# 2
  • Мнения: 312
Малката понесе много тежко ДТК, та за това питам дали и с полиото не е така. Дано мине леко!

# 3
  • София
  • Мнения: 985
На нас ни правиха само ДТК, защото лекарката нямаше полио, та следващия месец дано да има и ще ни я направят. Веднага след ваксината лекарката ни изписа Ефералган за бебета, който да и го дам 2 часа след ваксината. Беше малко по неспокойна от обикновенно, но мисля че ефералгана помогна.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
нашият пердиатър ни обясни, че тази ваксина е по-добра от предишната. детето може да пие и яде веднага след приема и страничните ефекти са сведени до минимум...

стискам палци да се размине с малко плач!:)

# 5
  • Мнения: 3 042
И нас ни я комбинират с тая ДТК, за полиото- не се пие и яде 1 час след приема.
За температура- почти всички педиатри казват че може да вдигне, ама от коя точно имунизация от двете....май от ДТК-то.
Моята даже казва да се пие Ефералган(или нещо друго подобно) 4 часа след имунизацията, после пак след 4, ама ние Т не сме вдигали.

Общи условия

Активация на акаунт