МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 53 780
  • 314
  •   1
Отговори
# 285
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Олимпия, чакаме те на срещата....Ама и не те чакам...лично аз...То от такива мами като теб, аз все с комплекси си ходя.......То Председателките като ме комплексират, Юлка, Радето, Пиги, Бърборанка, Тъщичка(ей, нямам толкова време да изреждам всички ви, не ми се сърдете, май въобще не трябваше да започвам) и още 99% от пишещите тук, и аз от сега прибирам роклята с гол гръб.....Вярвам имаш чувство за хумор....
Мила ми Мамо Цоци  Hug
Аз пък съм комплексирана от твоето дар - слово, така че сме квит  Peace Ще си сидиме на сидянката, ще си клюкарстваме, хвърляйки погледи към дЯцата и ще си се комплексираме, тъй устройва ли те  Laughing  Laughing  :lol
OlympiaPappas,ние с теб ако не ме лъже късата памет се скивахме в детската стая,нали.И май ме попита колко са големи децата ми. GrinningВидях снимките,страхотна малка кукличка си имаш,ти също изглеждаш...как да кажа...никак не ми приличаш на многодетна майка.Брей,евала.А пък и мъжът ми много ще те хареса за сватя Mr. GreenДецата няма да ги питаме,я.Важно е ние да се харесаме,кво пък...Ако можеш да правиш нещо с тесто перни ми и ти една покана да се фръцнем до Гърция,ми близко ми е...Иначе само на кафе,нЕма да поминем...
[/quote]
Ами да, в тая тема се скивахме (ей, бях го забравила тоз лаф, нали и у ВарнаТА така говорех  Mr. Green) Засега не мога да каня гости, че сме в къщата на свекитата:
1ви етаж - аз, мъжът ми, голямата дъщеря, сина и малката дъщеря;
2ри етаж - свекър, свекърва (столова - че на обяд ядем всички, свеки готви  Wink)
3етаж - сестрата на мъжа ми с трите хлапета, момчета на 10, 10 и 9години.
Та сме една Пълна къща  Sunglasses
Скоро обитателите на 3ти етаж се преместват в собствена къща и свекитата слизат на 1вия. Съответно и ние с нашата челяд се местим горе на 2ри и 3ти етаж.
Какво местене, боядисване и пренареждане ще пада - не ми се мисли  Rolling Eyes
След 2-3години, живот и здраве, ще помислим и за наша къща, с крило за гости, барбекю и други екстри - само да сме здрави!
Тогава ще ви каня с кеф   bouquet всичките МАЛОДЕТНИ  Hug
Татянка-бърборанка(DIM), така се смях с твоя пост, че ми излезе кафето през носа  Joy  Joy  Joy
ЦАлуФки за всички и хубав ден   bouquet

# 286
  • Мнения: 3 323
Здравейте и от мен, надявам се да ме помните от миналата година! Великата река отново стана пълноводна – дойде време де сменим местопребиваването си. Минахме през няколко селища на бели – не мога да са въздържа да не ви пиша от един търговски пункт.
Сигурно си спомняте, похвалих ви се с един петролен кладенец, който обаче се оказа само „джоб” и пресъхна безвъзвратно. По тоя повод, мъжът ми си подаде оставката – сърдит е на вожда ни зарад лъжливия подарък! Както казва прабаба му – „Нгхъ ну, каргхъ та!” (не бързай да се хвалиш, преди да са минали 100 години!). Та, тази година (още докато имаше нефт) бях много заета – изградих санаториален комплекс за крокодили пострадали от наводненията. Имаше сауна, фитнес и огромен басейн- всичко от което се нуждае един крокодил! Вода докарахме от едно специално езеро в Украйна, откакто се къпят в него растат много бързо.
Имам един любимец – Кокорчо му викам, щото има очи и на гърба си. Като ме види и щрака, щрака с трите си редички зъбчета – радва ми се кат на малко дете! Но сега е вързан, аради един нещастен случай... Бяхме взели двама ратая от съседното племе да се грижат за животинките, обаче след инцидента (Слава Богу – на крокодила нищо му няма), единия ратай вече никога няма да е същия ... направо си е половин човек...Сега разбира се се налага да затворим резервата, поради липса на пари. Толкова ми е мъчно за горките животинки, ще трябва да ги пуснем обратно в Амазонка.
За децата – какво да ви пиша... Тази година добих близнаци, казват се Ау и            . Може да ви е странно името на втория, но сега ще обясня! Тук, поради огромния принос бащите кръщават децата в мига на раждането. Един от синовете ми (например) се казва Вряк – праснах баща му с една сопа по главата..., една от дъщерите – Иииий – ритнах казана с чорбата върху краката му...Та, такаааа – като взех да раждам близнаците, и опипвам аз около мен, търся нещо за млатене. Обаче хитреца скрил всичко! В един момент усещам нещо твърдо и дълго, грабвам го и замахвам...а, то – да се окаже една кобра...очиларка...Мъжми като се оцъкли – ни мърда, ни шава и така втория близнак остана без име. Нашия шаман оправи скъпата ми половинка за нула време, обаче не разреши да кръстим детето с друго име.
 С раддането на близнаците, официално се вписах в редиците на многодетните родители тук. Средностатистическите семейства имат по 17 деца – така внезапно и съвсем случайно, прибавяйки още 2 към моите 16, станах многодетна майка.
Изхранването тук е лесно – ето ти джунглата, яж! Но понякога ми се иска, да имам една торба с храна и да я метна на масата.. да ядат, ядат. Все си мечтая за едни такива шантави работи, може да е заради трите ми ВИШИ или заради ориенталските танци, дето ги учих преди да дойда тука...Но пък те определено са ми от полза. Наистина съм много добра в танците – направо си пиша 6-ца по скалата на Фройд, т.е. на Брайл, т.е. ... бе там по скалата на некойси!
Да не забравя – специално поздрави на едно Теди... то си знае кое!

Ако пък знаете какъв героизъм от страст извърших....извървях цели 4 килиметра пеша, само и само да мога да ви пиша! Сега остават още толкова наобратно!

# 287
  • Мнения: 11 607
Диво цвете, Убаво.......

Ей ти на..да се подкрепиш......Бях на сафари, но не у Африка,че къде толкоз пари.......А и децата гладни, боси, реват, тръшкат се, глаааааадддд.....И аз...На лов..под ръба на...пардон, с Райд - убива ги до крак в ръка и от под манастирската лоза, ти спретнах на теб и на моите една скромна вечеря - панирани черни хлебарки с неизвестен сорт водорасли - ай.....сега...подкрепи се и кой от къде е ......

# 288
  • София
  • Мнения: 1 677
Флора Амазонска, ти нали нямаше да се весваш скоро!? Специално заради мен си пропътувала толкова километри,нали? Като си дойдеш,едно кафе ще те черпя.

Олимпия,голяма чаровница е малката госпожица!А каква е тази вкусотия с прасковките? Изглежда много апетитно  Embarassed

Бърборанке,ела да видиш у дома как е нарисуванооооооооооо!Ами като са ни талантливи децата,няма да ги възпираме,я  Crossing Arms
А вие при кого ходите във Видин?Майка ми е от там и като дете всяка ваканция бяхме при баба и дядо.Но не сме ходили от 10 години и плануваме да отидем другата седмица,че децата не познават този град.

# 289
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
леле фиданке стройничка - добрече само сок имах в стомаха ама и той трудно изкочи . Как ги сътвори таквиз  newsm10 rotfImao Joy rotfImboЗа протокола днес никой не ми се върза че раждам  newsm78 ни мъжлето ни майка ми  newsm78 какви хора  #Cussing outи като се знам какъв съм карък сега верно ще тръгна да раждам и ще трябва да се закарам сама , като не ми варват  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 290
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001


Момичета,влизам само да почерпя,днес имаме празник и време за форум и за повече писане едва ли ще остане Laughing

Дрийм,аз сама си се откарах,не казах на никой къде отивам,обадих се след като родих на мъжО и на свеки да им честитя внучката Laughing

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 19:22 от The Pink Panter®

# 291
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
Тънка, Стройна Фиданка   smile3532    newsm62как ги измисли,ама и тези хлебарки паниране вного Убави Heart Eyes
лиленце   Hug  Казвай тук ША даваш ли или нЕма да даваш твоя син? smile3508
Диде къде се изгуби бе мила?

# 292
  • Мнения: 104
Здравейте,момичета Hug Hug Hug
Честито на рождениците Лора и Георги   party023 newsm59  uraДа са живи и здрави,умни и щастливи Hug Hug
Тънка, Стройна Фиданка,успокоих се  bouquet,помислих,че темата съм сбъркала,иначе малките часове са моето време на тишина и спокойствие Wink
Да ви кажа каката днес как ми изкара акъла  #Crazy:звъни по телефона,беше на занималня да се подготвят,,че ще ходят в неделя на карнавал,та звъни ми и крещи"Мамо,много ме боли стомаха",добре,че докато премисля какво съм чула,че блокирах от виковете й,тя започна да се смее,ама аз само й се скарах и изобщо не разбрах защо така постъпи детето newsm78Малко по късно започвам да пиша днешна дата и се сещам,звъня и я питам,заради 1 април ли ме е излъгала,а тя доволна ми вика,"Дааа,нали днес е ден на шегата"
Татянка-бърборанка(DIM) ,каката беше орисувала,навсякъде,като свършиха стените почна по огледалото с маргарин и накрая с моите червила,та благодарение на нея вече и червила не ползвам Joy
Емко ,Честит рожден ден на твоята мама HugДа ти е жива и здрава  bouquet
nadiaeuro ,на малката на рождения ден сандвичите бяха филийка намазана с маргарин,отгоре шунка с домати или кашкавал с краставичка,оченца и уста нарисувани с маргарин,на филийката беше махната кората и оформена като петлистна детелина,заедно с шунката и кашкавала,явно с някаква полукръгла форма,но на нас ни приличаха на мечета и децата много ги харесаха Peace
лилияна,който не може да навакса на време,с кексовете де,наваксва по среднощ JoyАма отговора на твоя батко за разходките  е 1:1 с на мойте,сигурно щото са набори ако не ме лъже паметта newsm78
Флора Амазонска ,Тънка, Стройна Фиданка ,ама как ви идват такива творения smile3501 newsm51 rotfImbo
Лицето Пикасо нещо ми се губи,дали още си почива  newsm78
От мен лека и спокойна на всички Hug Hug Hug

# 293
  • Мнения: 367
Лицето Пикасо нещо ми се губи,дали още си почива  newsm78


Ай,Ларива,ларива...........ай,ларива ,ларива.....бамба ла бамба.........Амммма как си знаех,че точно ти първа ще се сетиш за мен! newsm51 newsm51 newsm51  love001  love001  love001
Сега ще ти прошушна една конспирация,тука съм,чета ви непрекъснато,но.....МНОГО СЪМ ВИ ОБИДЕНА! smile3516
Цяла седмица не съм писала ,а НИКОЙ НЕ СЕ СЕТИ ДА ПИТА ДАЛИ СЪМ ЖИВА ДОРИ! Close
Няма да коментирам,това е моя пост за днес 01.04-първоаприлския....
Утре,като стана,дано ми дойде и музата....,че вие убихте всичко детско в мен Cry
Само на Натали да си благодаря за мекичките,въпреки,че и ти ме забрави душко! Sad
Гледам нещо едни тънки стройни фиданки се появили,едни розови пантери....конспирация....ще трябва да внимавам много,че току-виж съм се подхлъзнала......... Thinking
ААААААА.....спирам,за днес ви стига толкова....пък утре....може и още....и как без още....разбира се...очаквайте,моето дълго и отегчително включване....вече ми е на езика да ви кажа нещо /всъщност на всеки по нещо/,но....спри сърце Naughty....до скоро.....
Ларива  bouquet

# 294
  • Мнения: 710
Цитат
Само на Натали да си благодаря за мекичките,въпреки,че и ти ме забрави душко! Sad
Пикасо,не съм те забравила,мила!Колкото пъти влизам в темата да чета,толкова пъти търся твоите постове.
На всички много  Hug Hug Hug
Много ме учудва едно поведение. newsm78,оттеглям се за размисъл.  bouquet
The Pink Panter®,първо много се чудех коя си,но после те разконсперирах. Wink

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 11:05 от natali_2008

# 295
  • Мнения: 2 433

Сега ще ти прошушна една конспирация,тука съм,чета ви непрекъснато,но.....МНОГО СЪМ ВИ ОБИДЕНА! smile3516

И аз СЪМ ОБИДЕНА!!!! Но не на Вас а на мъжо си!!! Crossing Arms От вчера е онеправдан. Спи на дивана и не му говоря!!!
Дълго е за разправяне, ама ще ми мине!!!  Само да не се чудите.... ненормални хора сме ние да знаете!!!
Другите се карат заради лични проблеми, ние заради работа

# 296
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Ох,подадохме документи в  градината  WhistlingСега чакаме 11 май.

Наде,можеш да направиш сандвичите по-интересни като ги изрежеш с формички за сладки  Peace

Момичета ,възхищавам се на желанието ви да пишете. Hug

# 297
  • Мнения: 11 607
Пикасо, не се сърди мила......Аз себе си забравям.....пък какво остава за другите......

Като компенсация ето един линк за забавни джуджавки - http://praseta.com/view/1342.html

И поздрав специален за теб - http://www.youtube.com/watch?v=pBM3Zv8V92M

За Надето - ако ми остане време ще се разровя за интересни идеи за сандвичи и ще ги пусна тук.

За хлебарките и водораслите - това бе паниран салатен родопски боб и панирани лучени кръгчета.

1 Отделете време за РАБОТА - тя е цената на успеха.
2 Отделете време за МИСЛЕНЕ - то е източник на сила.
3 Отделете време за ЗАБАВЛЕНИЕ - то е тайната на младостта.
4 Отделете време за ЧЕТЕНЕ - то е основата на знанието.
5 Отделете време за БОГОТВОРЕНЕ - то е правият път на благоговението, което отмива праха от очите.
6 Отделете време да ПОМАГАТЕ И ДА СЕ РАДВАТЕ НА ПРИЯТЕЛИТЕ - това е източник на щастие.
7 Отделете време за ЛЮБОВ - тя е единственото тайнство на живота.
8 Отделете време за МЕЧТИ - те понасят душата към звездите.
9 Отделете време за СМЯХ - усмивката помага при трудности в живота.
10 Отделете време за КРАСОТА - тя е навсякъде в природата.
11 Отделете време за ЗДРАВЕ - то е истинско богатство, съкровището на живота
12 Отделете време за ПЛАНИРАНЕ - то е тайната на възможността да имате време за първите 11 неща.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 16:10 от Мама Цоцоланка

# 298
  • Мнения: 331
Здравейте, мами! От 2 дена търся в нета оферти за почивка на море. Иска ни се тази година да изкараме по-спокойно, а и с по-малко средства-няма да казвам защо. Някоя от вас случайно да може да ми препоръча свестни бунгала или почивна станция? Като гледам в съответния сайт-всичко е прекрасно, започна да чета мнения и ...Затова искам да отидем някъде, където сте ходили. Все пак винаги първо се съобразяваме с децата, а после със самите нас и затова мисля, че вие ще ми бъдете най-добрите съветници. Знам, че е рано още, но ако чакам, сигурно всичко по-евтино и сносно като условия ще се резервира.  Hug

# 299
  • Мнения: 104
Здравейте,момичета Hug Hug Hug
Днес не сте особено активни,пролетна умора ли ви хвана,слънчице ли има при вас newsm78
Пикасо  bouquet,недей така с лошо Heart Eyes,напоследък редовно изчезваш за по няколко дни,после оправдания гости имах,мама купува телефонче...я кажи тоя път де се изгуби,нови придобивки има ли Laughingпък и ние си чакаме постовете ти с по нещо за всеки  bouquet
JuliS ,как можа да оставиш човека на дивана да спи и то заради работа Crossing Arms  bouquet
Аз ми е едно неестествено....занесохме всичките деца при свеки JoyУ дома,една тишина,спокойствие,ама да не мислите,че ще вися на компа LaughingОтивам си в леглото да почивам Hug Hug
Лека нощ на всички Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт