Бременни и майки от проблемното 2009 - втора част

  • 37 180
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 753
 Гея, лохиите не се ли чистят само при естествено раждане? Първият път родих така и теча беше голям та си чаках чинно реда. Приятелка обаче роди скоро секцио и каза че след него и прокапало две седмици максимум и то минимално.

 И моите тръби уж са аут, но не мисля до рискувам с практикуването на опасен секс Laughing

# 736
  • Мнения: 1 062
И при секциото си има. При мен бяха около 2 месеца.

# 737
  • Мнения: 4 753
А, браво. Ще трябва да мисля алтернативи Mr. Green

# 738
  • Мнения: 1 062
А, браво. Ще трябва да мисля алтернативи Mr. Green
Mr. Green Heart Eyes

# 739
  • Мнения: 4 753
 Хормоните ми полудяха, вероятно е нормално. Не съм се лишавала от нищо, дори по времето на процедурата и след нея непосредствено, та не ми се вижда добра перспективата от 40-дневна суша Mr. Green

# 740
  • Мнения: 2 382
Здравейте , момичета Hug!Много съм несериозна напоследък, но хич не ми се пише. За сметка на това не ви изпускам от поглед Hug!
Относно планирането на следващи бременности само да ви кажа , че в отчетните за юли и август има по една мама, които дълги години са били в Проблемното и сега чакат трето детенце за отрицателно време Laughing.

# 741
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 795
Кас, аз от опит - и двата пъти секцио, и двата пъти по около 40-50 дни тече. Така че не разчитай да можеш веднага да се метнеш Wink

# 742
  • Мнения: 3 010
Да не се пазим след това - хубаво, ама ако е секцио нали си има период в който трябва матката да заздравее и тогава да забременява. На мен ми казаха, 4е трябвало да се изчака 2 години  Tired това е при4ината заради която се замислям 4е предпо4итам естествено раждане, ама в крайна сметка квото реши док.

# 743
  • Мнения: 616
Здравейте момичета, да се включа и аз, че нещо напоследък ме е хванала липсата.
Честит рожден ден Хари! /с малко закъснение Rolling Eyes/ Да си много здрава, обичана и щастлива   bouquet  bouquet  bouquet
НВИ освен парацетамол можеш да използваш и ефералган за главоболието. На мен док ми предписа ефералган за смучене. И мен ме тормози едно главоболие тия дни и като ви чета явно е масово. Дано този период отмине бързо.
Колкото до раждането, да се включа... Много ми е рано още, но определено съм решила да е секцио. Лохиите така или инъче си продължават до 40-я ден  Confused  Съвсем до скоро много държах един ден да раждам нормално, но преди седмица роди приятелка и от това което чувам... благодаря. Раждане, продължило 24 часа не е за мен. Да не говорим че не само аз, а и бебето ми ще се изтормози през това време. Така че, живот и здраве октомври ще си проспим първата глътка въздух  Rolling Eyes Нямам близки, които са със секцио и да се оплакват, че имат проблеми с възстановяването. Док определено препоръчва секцио, предвид че забременяването е инвитро, а не нормално и по този начин се намалява риска.  Peace Тук съм ЗА!
Колкото до секса... ще видим дали ще ми се прави тогава, защото както Кас и при мен не е имало "сух режим".  С предпазването пък проблеми нямам, защото са ми прекъснати тръбите. Но ако трябваше да избирам сигурно щеше да е презерватив.
Момичета много често след успешно инвитро и раждане може да се забременее по-лесно, така че планирайте и такава възможност  #Crazy newsm78

# 744
  • Мнения: 3 294
За лохиите от приятелки знам че и след секцио са си около 40 дни  Crazy , а за периода на въстановяване след секцио , знам че трябва да има поне 2 години между двете операции , незнам поради какви съобръжения , но има майчета които са забременявали о няколко месеца след секцио и всичко е било ок , само където след първото раждане секцио , трябва да родиш нормално ... което си е предизвикателство  Mr. Green

# 745
  • Мнения: 851
Благодаря за отговора  bouquet.
Относно 40-то дни, не мисля да чакам толкова Mr. Green
След операция  срока за въздържание от полов живот е 1 месец . на мен така ми казаха при гинекологичната операция. А и с нощните ставания и храненето на 3 часа, липсата на сън - ако намериш сили и за това...направо ти свалям шапка.
При нас след стимулацията, само веднъж пробвахме и до там беше, така че и повече от 40 дни да чакам след секцио, не мисля че чак толкова много ще ми долипсва...а и с две бебето на ръце, ще е ехубаво да намеря време зъбите да си измия. От опита на моите приятелки знам че понякога не усешташ как минава времето - едната ббеше 7 месеца (след много шевове от разкъсвания), другата 4 месеца след секцио..... все си мисля, че това някакси остава на заден план. Чувала съм , че първите 3 месеца са тежки от към адаптация!Но все па за това по скоро раждали жени май трябва да ни съветват, а доколкото си спомням и ти имаш момченце ан 10тина годинки, нали?! как е било миналия път?

Момичета имам въпрос относно контракциите. може ли да ми опишете точно какво прествалява като усещане. Преди няколко дена почувствах през нощта като мускулна треска в коремчето си долу. От вас знам , че ако е вкаменен - явно е това, но нямах такива индикации... Мислех си да ен е от разтягане на матката.
Исках да ви питам и за сънищата ви? Мене ме тормозят кошмари, а снощи вече беше прекалено - сънувах че раждам бебетата си, защото растат с 5 месеца напред и как не успявам да се справя с тях, защото нищо не съм подготвила, как нямам кърма...изобщо пълен ужас беше. Знам че няма как да действаме на вътрешното си подсъзнание, особено на сън, но ми е неприятно от такива сънища.

# 746
  • Мнения: 3 294
Чоко , и аз доста често сънувах , къде кошмари , къде "реални " сънища , казват че е нормално . А контракциите / подготвителните / са точно като втърдяване на корема , което не можеш да контролираш , ще ги различиш сигурна съм , но това което описваш не ми прилича да е контракция , корема ти става твърд като камък  Rolling Eyes

# 747
  • Мнения: 4 753
 Аз глупости за щастие свързани с децата не сънувам. Мъчи ме безсъние, но само толкова.
Чоко за да са контракции май трябва да са през определено време. Аз всъщност от тук научих че контракциите се разпознават по корема Embarassed При първото ми раждане тръгнах към болницата не защото ми имаше нещо на корема, а защото имах чувството че кръста ми и тазовите връзки там започнаха да се разделят нечовешки. Имах адски болки точно през интервал от време, през самото раждане болките продължихада са същите. Никакви спазми на корема несъм имала Rolling Eyes

Чоко, първият път родих естествено. Момиче Grinning Нямах шевове, но теча беше ужасен. 30 дни се минаха до първия секс, но пък и тогавашня ми мъж не беше много активен. В смисъл, че и триста дни да бяха минали едва ли щеше да му направи впечатление Mr. Green

# 748
  • Мнения: 1 951
Аz въпреки че бях секцио се чистих цели три месеца, бях се побъркала направо. За въzдържание ми каzаха 40 дни.

На мен ми предложиха противоzачатъчни, които са подходящи zа кърмачки, но иzобщо не идва цикъл с тях, но аz откаzах.

# 749
  • Враца
  • Мнения: 5 208
Момичета, ще помоля пак да си пуснете нова тема.
Много ви се радвам колко бързо успявате да изпишете тази! Grinning
Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт