Февруарски майки???!!!???

  • 7 335
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 634
Здравейте.

Има ли тук нови мами за февруари месец, 2005 година? Аз самата ще ставам мама за втори път на средата на февруари, и бих искала да се запозная, макар и виртуално, и с други в същото положение.  Grinning

Не се стеснявайте, ами пишете. И дано се намери някой!

# 1
  • Мнения: 580
Аз  съм за Февруари  Laughing
И на мен това ми е втора бременност.Имам момченце на 1 година.
Сега се надявам бъдещото бебе да е момиченце.
Терминът ми е на 4 Февруари, но тъй като първото ми раждане е секцио предполагам, че и второто ще е така и може да ме оперират по-рано.
Дано на всички ни е лека бременността  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 634
Здравей Ива... предполагам това е истинското ти име, а съдейки по 78 на края на името ти сигурно си мой набор и си родена през 1978 година.

И аз като тебе се надявам на малко момиченце да си го глезя и обличам в розово.

При мене първата консултация ми е утре. Ти била ли си вече? А на ехограф???

# 3
  • Мнения: 580
Да Ива ми е името и съм родена 78 година  Simple Smile
Вече доста пъти ходих на консултации.На видеозон ме гледаха два пъти.Първият път отидох много рано и не се виждаше плод в сака, за това се наложи пак да ме гледат след седмица.Направих вече и първите изследвания за кръв и урина.
Другата седмица пак трябва да ходя и доктора ми каза, че пак ще ме гледа на видеозон.Но май ще го поотложа, защото заминавам с детето на море за 1 седмица.Та се чудих как ли ще ми се отрази?!?
надявам се там да нямам проблеми с гаденето Close
При теб как е?

# 4
  • Мнения: 3 634
Утре ми е първата консултация. Тогава и ще видим кога най- вероятно ще е и първия ехограф... че тука е малко по- различно от България.

Аз се бях навила да ходя при частен да ме гледат на ехото, но пък като се обадих и им чух цените (които не се покриват от здравната каса), а и нямаха свободно време точно тогава когато бих искала и взех та се отказах.

Утре ще имам повече да пиша след като се върна от консултацията.

Кога заминавате за морето? Къде точно ще ходите? Ние и ние се бяхме настроили за ваканция в България, но се отложи за догодина, живот и здраве.

# 5
здравейте:)
и на мен ми казаха че съм за средата на февруари.
о6те се чудя къде да се запиша за наблудение в София
колебая се между Шейново и една докторка Д-р Огнянова която работи с касата.
Вие къде ходите?

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Мамо Фин, само ако не родиш на 15, мисли му, не знам какво ще правиш, но искам да родиш на 15 и туй то. Чу ли? Grinning  Grinning  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 634
Лио, ти ли си тогава бе, мила??? Grinning

Че аз вече 2 поръчки имам за 16 и за 18 (баба и пра- баба са родени тогава) та ще ми се отели вола додет измисля сега на коя от трите ви трябва да угодя...

# 8
За сега съм определена за 25.02, за първи път съм бременна /след 2 год. опити/ и честно казано съм много притиснена дали всичко ще е наред. Другата седмица съм на УЗ да се видят тоновете на бебето и тогава ще се поуспокоя малко.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: alex.t
За сега съм определена за 25.02, за първи път съм бременна /след 2 год. опити/ и честно казано съм много притиснена дали всичко ще е наред. Другата седмица съм на УЗ да се видят тоновете на бебето и тогава ще се поуспокоя малко.


тонове на бебето с термин 25.02 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked не е ли малко раничко за тонове, мила?

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Мама от Финландия
Лио, ти ли си тогава бе, мила??? Grinning

Че аз вече 2 поръчки имам за 16 и за 18 (баба и пра- баба са родени тогава) та ще ми се отели вола додет измисля сега на коя от трите ви трябва да угодя...


да, аз съм на 15, и другите поръчки не са важни, важно е да е на 15 и туй то. нали съм ти кака, и ще е избереш 15 Wink  Wink  Wink

# 11
  • Мнения: 3 634
А? Кака ли си ми?

# 12
  • Мнения: 3 634
Цитат на: alex.t
За сега съм определена за 25.02, за първи път съм бременна /след 2 год. опити/ и честно казано съм много притиснена дали всичко ще е наред. Другата седмица съм на УЗ да се видят тоновете на бебето и тогава ще се поуспокоя малко.


Може пък на УЗ да се видят... Аз лично бях на първата си консултация за тази бременност. Набодоха ме по пръстите и ръката... тоест, хемоглобина ми гледаха и взеха кръв от вената за СПИН и там другите изследвания... дет не ги помня вече. Попълнихме и направлението за ултра звука, сега започвам да чакам... 12- 13 седмица се прави, значи остават ми да чакам 5- 6 седмици... е, тъкмо преди да изляза в отпуска ще е...

Иначе друго нищо не мога да ви кажа... Ни бебе чухме, ни бебе гледахме. Попълвахме бумаги и си говорихме. Следващия път (10 август) ще имам повече да ви кажа... тогава дори и сърчице можем да чуем.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Мама от Финландия
А? Кака ли си ми?



ахъм, как съм ти Wink 77 съм. Wink

# 14
  • Мнения: 3 634
Цитат на: Liorena
Цитат на: Мама от Финландия
А? Кака ли си ми?



ахъм, как съм ти Wink 77 съм. Wink


Иииии... ти па за еднъ годинъ ли си?  Grinning   Grinning   Grinning

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Мама от Финландия
Цитат на: Liorena
Цитат на: Мама от Финландия
А? Кака ли си ми?



ахъм, как съм ти Wink 77 съм. Wink


Иииии... ти па за еднъ годинъ ли си?  Grinning   Grinning   Grinning



хи хи хи, шегичка само. Wink

# 16
Здравейте и от мене !

Аз също съм 78 набор и чакам своето първо бебче. Моя термин е на 20 февруари 2005г.
Радвам се че има измежду вас бъдещи майки с термин февруари Simple Smile

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз ще ставам мама, за 1 пат. Термина ми е за 4 февроари. От толкова време го искам това бебе, че не повярвах, като видях 2 лентички.  Grinning Успех на всички ви, и ви пожелавам здрави и хубави бебета.

# 18
  • Мнения: 580
Цитат на: Tinka79
И аз ще ставам мама, за 1 пат. Термина ми е за 4 февроари. От толкова време го искам това бебе, че не повярвах, като видях 2 лентички.  Grinning Успех на всички ви, и ви пожелавам здрави и хубави бебета.


Термина ни е на една и съща дата! Simple Smile
Дано все така да се множиме Февруарките
Леко бременеене от мен  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Мама от Финландия
Че аз вече 2 поръчки имам за 16 и за 18 (баба и пра- баба са родени тогава) та ще ми се отели вола додет измисля сега на коя от трите ви трябва да угодя...


Ето, да те улесня още повече - братлето ми е родено на 14.02 - хем любовчия, хем носи на пиене Wink . Професионален танцьор, голям артист, страшна свежарка Grinning .

# 20
  • Мнения: 3 634
Охххх... 14. 02.... Ми много хубава дата... ама си изкривих една такава теория...

Ако детето се роди тогава и дай боже е момиченце (каквото и да е, ще е много обичано, много е желано и много дълго е чакано... добре, че реши да се появи  Grinning ) май ще страда малко. Гаджетата й трябва да ги обуча да й подаряват два подаръка. Единият за рожденния ден, а другия за Valentine's Day. Че знам някой дето са родени на Коледа и не получават повече от един подарък... щото роднините им мислят с един куршум 2 заека да уцелят...

Е това в кръга на шегата де... На която и дата да се роди от февруари месец, стига да си ми е живо и здраво... и да не мине 2 седмици след термина  Grinning  че и такива ги има...

# 21
  • Мнения: 3 634
Само вдигам темата нагоре, да не остане назад и да не може да се намери след това... че сме май още доста малко февруарски мами... а много бих се зарадвала ако сме поне мъъъничко повече!!!

# 22
Здравейте!

И аз съм за февруари - 15-ти. На мен ми е трета бременност, но предишните не завършиха добре, така че сега съм доста притеснена. Успокоявам се, че сега е "трети път за щастие".
Мамите въ Финландия взимат ли допълнително витамини или я карат природно?

# 23
  • Мнения: 3 634
Ами доста допълнителни витамини трябва май да се взимат... че тука нямаме достатъчно слънчице, а туй пусто лято така го чакахме заради слънцето... е то лятото дойде, ама забрави слънцето нейде си.

Та сега чакам заплата да дойде и се понасям към аптеката за витамини и други.

Да ви питам, Февруарки Grinning , страдате ли от запек и подобни прекрасни симптоми на бремеността и как се отървавате от тях? Били ли сте на ултра звук и имате ли снимки с които можете да се похвалите (ако ги имате качени нейде в нет-а, дайте адрес)???

Dzu, не се притеснявай за тази бременност. Всичко ще е на ред, ще видиш!  Grinning

# 24
Здравейте отново! Вчера бях на УЗ и се видяха пулсациите - това е голямо успокоение. А ходих на преглед, защото ме измъчват някакви гадни болки ниско долу, но лекарят ми не установи никакъв проблем. Ще пия само болкоуспокояващи. Иначе нямам запек, нито сутрешни прилошавания, само дето вечер не ми се яде въобще и ако хапна ми става зле. Но това не е болка за умиране. Дано да не се появят други гадни неща!

# 25
  • Мнения: 3 634
А снимки дадоха ли ти???

# 26
Здравей Мамче от Финландия !  И аз като тебе голям зор виждам с този запек , почти не помня кога последно ачках , привсе че винаги когато обядвах или вечерях след 30 мин. веднага съм в тоалетната....Имам и много болки ниско долу за които ми казаха че било нормално , само дето спряхме секса и носенето на тежко.За повръщане , виене на свят , гадене , прилошаване няма кво да говорим....... едвам издържам а и ходя на работа....дано тези симптоми вече отшумят.
Кажете ми има ли хапче против гадене и повръщане за бременни ??? Много ме мъчи това  Cry

# 27
И аз имах гадни болки от най-различен вид, но ми предписаха Но-Шпа и сега почти не ме боли. Някой да е чувал задоволително обяснение за тия болки? (които не са контракции).
Има хапчета против гадене, но трябва да питаш лекаря си дали не са вредни за бременни. Не се безпокой - още един месец и би трябвало да мине гаденето. Така разправят ...

# 28
Здравейте мили бъдещи майчета! Аз съм съвсем нова и съвсем изперкала! Моля помогнете ми да изчисля дали живот и здраве ще съм февруарска или януарска мама. Последният ми цикъл се появи на 10.05.04, но с 10 дневно закъснение, странно нали? Другото ми притеснение са постоянните болки тип "идва ми'!? Защо ги има? Една приятелка, която на скоро роди, каза че е била така през цялата бременност!

# 29
  • Мнения: 3 634
Здравей Нани и добре дошла...

Не мога да ти кажа с точност дали ще си януарска или февруарска мама, но със сигурност ще ти кажа, че си добре дошла и на двете места. Ако имаш възможност да посетиш чичо доктор, той би ти казал съвсем със сигурност как стоят нещата при тебе.

Аз самата днес получих покана за ултразвук на 10 август... до тогава има доста време, та реших да се обадя на частен и на 13 юли ще се види дали мишлето в коремчето ми е на правилното място и живо и здраво. Малко ми е гадно, че е толкова скъпо, но пък от друга страна поне малко по- спокойно ще ми стане ако знам как стоят нещата.

Dzu, едно обяснение за болките долу може да е това, че матката започва да расте което пък натиска вътрешните органи (все пак не е кой знае колко пространно там вътре) и те се изместват... Поне аз така си го обяснявам. Но тези болки си вървят в комплект с ранната бременност. Не бих се обезпокоила много много за тях... но ако станат постоянни и непоносими, тогава бих се обърнала за помощ и съвет от някой доктор.

Inzilbeth, за запека... започхах да се тъпча със салати и подобни... на преживно животно съм станала, но поне корема и червата ми проработиха както трябва. Ако пак се стигне до запек, купих от аптеката едни такива мънички тубички в които има течност за правене на клизма... Е не е кой знае колко приятно, но пък само какво облекчение настъпва след това...  Stuck Out Tongue

# 30
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не се притеснявай Нани,
аз също съм така с болки, но нищо не пия. Пък и аз рядко пия хапчета само като е на умиране Simple Smile) Лекарите казват, че матката се вдига нагоре и бързо расте и затова се получават тези тип менструални болки или леки предърпващи бодежи. Няма страшно, ще отшумят. Пък за термина ето ти един сайт който може да ти го изчисли.
http://www.parentsplace.com/pregnancy/calculator

# 31
  • Мнения: 3 634
Ехооо!

Февруарските мами... де се загубихте???

# 32
  • Мнения: 3 569
Моята майка е февруарска, но това е станало през далечната 1978 Wink Ще използвам "ефира" на сайта, за да я поздравя: Да си ми жива и здрава мила моя майко, благодаря ти, че си ме отгледала и възпитала по този чудесен начин. В знак на признателност, през Декември ще станеш баба, но това го знаеш.

# 33
  • Мнения: 3 634
Ииих... Бъзикня голяма си ти...

Ама чакай сега... 1978г? Аз що си мислех, че си по- дърт от мене?

Уууу имаше правописна грешка, та трябваше да се оправи  Embarassed

# 34
  • Мнения: 3 569
24.02.1978 - това е моята рожденна дата Wink За да не търсиш калкулатора Wink ще ти кажа, че съм на 26 г. Simple Smile Не знам ти на колко си , но явно не съм по-дърт от теб МОФ Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 634
Е аз след 2 месеца ще стана на 26... та дъртееш си ти пред мене ХАХАХА

# 36
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Мама от Финландия
Е аз след 2 месеца ще стана на 26... та дъртееш си ти пред мене ХАХАХА


Невероятно , но и аз те мислех за по-дърта от мен  хахахах
А то к'во се оказа Sad

# 37
  • Мнения: 3 634
Ти па... толкова мъдрост ли блика от мене, че за по- дърта ме смяташе?

# 38
  • Мнения: 3 569
Еми да ти кажа мъдричко звучиш, а и 2 деца имаш ако не се лъжа хихихи. Това неволно ме води до мисълта, че си по-голяма. Няма да казвам, че съм виждал твои снимки, че ще излезе, че приличаш на по-голяма отколкото всъщност си, което не е така Simple Smile Ама как си просиш комплименти хихихи

# 39
  • Мнения: 3 634
А? Тез твойте комплименти излязоха малко неразбираеми за мене... може да е щото мозъка ми нещо превърта на бавни обороти от няколко седмици.
И додет не го родя това второто... още горе долу 30 седмици остават, живот и здраве... се водя за майка на само едно... (е може едно и половина, ако искаш)

Общи условия

Активация на акаунт