Февруарски майки???!!!???

  • 7 319
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Мама от Финландия
Цитат на: Liorena
Цитат на: Мама от Финландия
А? Кака ли си ми?



ахъм, как съм ти Wink 77 съм. Wink


Иииии... ти па за еднъ годинъ ли си?  Grinning   Grinning   Grinning



хи хи хи, шегичка само. Wink

# 16
Здравейте и от мене !

Аз също съм 78 набор и чакам своето първо бебче. Моя термин е на 20 февруари 2005г.
Радвам се че има измежду вас бъдещи майки с термин февруари Simple Smile

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз ще ставам мама, за 1 пат. Термина ми е за 4 февроари. От толкова време го искам това бебе, че не повярвах, като видях 2 лентички.  Grinning Успех на всички ви, и ви пожелавам здрави и хубави бебета.

# 18
  • Мнения: 580
Цитат на: Tinka79
И аз ще ставам мама, за 1 пат. Термина ми е за 4 февроари. От толкова време го искам това бебе, че не повярвах, като видях 2 лентички.  Grinning Успех на всички ви, и ви пожелавам здрави и хубави бебета.


Термина ни е на една и съща дата! Simple Smile
Дано все така да се множиме Февруарките
Леко бременеене от мен  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Мама от Финландия
Че аз вече 2 поръчки имам за 16 и за 18 (баба и пра- баба са родени тогава) та ще ми се отели вола додет измисля сега на коя от трите ви трябва да угодя...


Ето, да те улесня още повече - братлето ми е родено на 14.02 - хем любовчия, хем носи на пиене Wink . Професионален танцьор, голям артист, страшна свежарка Grinning .

# 20
  • Мнения: 3 634
Охххх... 14. 02.... Ми много хубава дата... ама си изкривих една такава теория...

Ако детето се роди тогава и дай боже е момиченце (каквото и да е, ще е много обичано, много е желано и много дълго е чакано... добре, че реши да се появи  Grinning ) май ще страда малко. Гаджетата й трябва да ги обуча да й подаряват два подаръка. Единият за рожденния ден, а другия за Valentine's Day. Че знам някой дето са родени на Коледа и не получават повече от един подарък... щото роднините им мислят с един куршум 2 заека да уцелят...

Е това в кръга на шегата де... На която и дата да се роди от февруари месец, стига да си ми е живо и здраво... и да не мине 2 седмици след термина  Grinning  че и такива ги има...

# 21
  • Мнения: 3 634
Само вдигам темата нагоре, да не остане назад и да не може да се намери след това... че сме май още доста малко февруарски мами... а много бих се зарадвала ако сме поне мъъъничко повече!!!

# 22
Здравейте!

И аз съм за февруари - 15-ти. На мен ми е трета бременност, но предишните не завършиха добре, така че сега съм доста притеснена. Успокоявам се, че сега е "трети път за щастие".
Мамите въ Финландия взимат ли допълнително витамини или я карат природно?

# 23
  • Мнения: 3 634
Ами доста допълнителни витамини трябва май да се взимат... че тука нямаме достатъчно слънчице, а туй пусто лято така го чакахме заради слънцето... е то лятото дойде, ама забрави слънцето нейде си.

Та сега чакам заплата да дойде и се понасям към аптеката за витамини и други.

Да ви питам, Февруарки Grinning , страдате ли от запек и подобни прекрасни симптоми на бремеността и как се отървавате от тях? Били ли сте на ултра звук и имате ли снимки с които можете да се похвалите (ако ги имате качени нейде в нет-а, дайте адрес)???

Dzu, не се притеснявай за тази бременност. Всичко ще е на ред, ще видиш!  Grinning

# 24
Здравейте отново! Вчера бях на УЗ и се видяха пулсациите - това е голямо успокоение. А ходих на преглед, защото ме измъчват някакви гадни болки ниско долу, но лекарят ми не установи никакъв проблем. Ще пия само болкоуспокояващи. Иначе нямам запек, нито сутрешни прилошавания, само дето вечер не ми се яде въобще и ако хапна ми става зле. Но това не е болка за умиране. Дано да не се появят други гадни неща!

# 25
  • Мнения: 3 634
А снимки дадоха ли ти???

# 26
Здравей Мамче от Финландия !  И аз като тебе голям зор виждам с този запек , почти не помня кога последно ачках , привсе че винаги когато обядвах или вечерях след 30 мин. веднага съм в тоалетната....Имам и много болки ниско долу за които ми казаха че било нормално , само дето спряхме секса и носенето на тежко.За повръщане , виене на свят , гадене , прилошаване няма кво да говорим....... едвам издържам а и ходя на работа....дано тези симптоми вече отшумят.
Кажете ми има ли хапче против гадене и повръщане за бременни ??? Много ме мъчи това  Cry

# 27
И аз имах гадни болки от най-различен вид, но ми предписаха Но-Шпа и сега почти не ме боли. Някой да е чувал задоволително обяснение за тия болки? (които не са контракции).
Има хапчета против гадене, но трябва да питаш лекаря си дали не са вредни за бременни. Не се безпокой - още един месец и би трябвало да мине гаденето. Така разправят ...

# 28
Здравейте мили бъдещи майчета! Аз съм съвсем нова и съвсем изперкала! Моля помогнете ми да изчисля дали живот и здраве ще съм февруарска или януарска мама. Последният ми цикъл се появи на 10.05.04, но с 10 дневно закъснение, странно нали? Другото ми притеснение са постоянните болки тип "идва ми'!? Защо ги има? Една приятелка, която на скоро роди, каза че е била така през цялата бременност!

# 29
  • Мнения: 3 634
Здравей Нани и добре дошла...

Не мога да ти кажа с точност дали ще си януарска или февруарска мама, но със сигурност ще ти кажа, че си добре дошла и на двете места. Ако имаш възможност да посетиш чичо доктор, той би ти казал съвсем със сигурност как стоят нещата при тебе.

Аз самата днес получих покана за ултразвук на 10 август... до тогава има доста време, та реших да се обадя на частен и на 13 юли ще се види дали мишлето в коремчето ми е на правилното място и живо и здраво. Малко ми е гадно, че е толкова скъпо, но пък от друга страна поне малко по- спокойно ще ми стане ако знам как стоят нещата.

Dzu, едно обяснение за болките долу може да е това, че матката започва да расте което пък натиска вътрешните органи (все пак не е кой знае колко пространно там вътре) и те се изместват... Поне аз така си го обяснявам. Но тези болки си вървят в комплект с ранната бременност. Не бих се обезпокоила много много за тях... но ако станат постоянни и непоносими, тогава бих се обърнала за помощ и съвет от някой доктор.

Inzilbeth, за запека... започхах да се тъпча със салати и подобни... на преживно животно съм станала, но поне корема и червата ми проработиха както трябва. Ако пак се стигне до запек, купих от аптеката едни такива мънички тубички в които има течност за правене на клизма... Е не е кой знае колко приятно, но пък само какво облекчение настъпва след това...  Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт