ДА СПРЕМ ЦИГАРИТЕ заедно!

  • 105 534
  • 932
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 262
И аз съм решила да ги отказвам цигарите. Изтеглих си книгата "Не пуша вече" и я прочетох. Денят за спиране на цигарите е понеделник. Последната цигара ще ми бъде в неделя вечер, т.е. утре вечер. Ще давам отчет редовно, как се справям със ситуацията. Пишете, как вървят нещата при вас  Hug

# 286
  • Мнения: 157
Не пуша от 06.01. 2010 г.
В 21 ч. вечерта загасих последната си цигара и си казах "аз бях дотук". Пуша от ученичка, близо 20 г., не съм пробвала да ги отказвам досега. Първите три дни си казвах "защо всички казват, че е трудно, толкова е лесно отказването". След това дойде глада, невероятен глад, ужас! Ям и след 15 мин. пак съм гладна! Купих си таблетки таболив. Не зная има ли ефект от тях, но си ги пия. Днес сутринта пропуснах, забравих - явно и гинко трябва да се купува. С глада в момента водим тиха война, аз надделявам на моменти, на моменти той. Припушва ми се в дадени ситуации, когато преди съм изпитвала голямо удоволствие - напр. с чаша разкошно кафе, с чаша хубаво вино, имах едни мои минутки на вилата, свързани с запалването на цигара. С няколко думи - трудно ми е! Много! Но се надявам времето да тушира навиците.
Е, споделих... Дългичко, но мисля, че тук са хората, които най-добре ме разбират.

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 11:58 от lady_Blu

# 287
# 288
  • TX
  • Мнения: 590
Да ви споделя, преди няколко поста някъде от началото на годината споделих моя опит в отказването За радост успешен от преди повече от 10 месеца и в тези месеци мрънках на мъжо за смрадта която надигат папиросите и . т. н сиреч промивка на мозъка
Е сега вече се хваля и той не пуши и той като мен с помощта на таблети, но без Волекс таблетите или липинките са безсилни.
В нас вече не смърди на фасове Grinning
Трудно е , но не е невъзможно Успех на всички!!! newsm10

# 289
  • Мнения: 145
Здравейте ,  аз да се похваля като вас - не пуша вече повече от 10 дена  и не ми се пуши .Страстен пушач бях 12 години и пуших повече от кутия на ден и като станех сутрих първото , което правих е да запаля цигара , е сега ми е добре . Беше неочаквано лесно , спрях ги с никотинови лепенки - мислех да проведа целия курс на лечение с тях , който е 3 седмици , но само с 5 ги спрях и сега детето и  мъж ми не ми дишат цигарения дим  и аз съм много доволна най - вече заради тях .
Успех на всички   bouquet

# 290
  • Мнения: 2 019
И аз съм решила да ги отказвам цигарите. Изтеглих си книгата "Не пуша вече" и я прочетох. Денят за спиране на цигарите е понеделник. Последната цигара ще ми бъде в неделя вечер, т.е. утре вечер. Ще давам отчет редовно, как се справям със ситуацията. Пишете, как вървят нещата при вас  Hug
Здравей,можеш ли да ми кажеш откъде я изтегли?

# 291
  • Мнения: 262
Garnet, на 19-та страница в темата VIKI I е публикувала линк. Горещо ти я е препоръчвам, много бях впечатлена, дано и на теб така да ти подейства. Тази вечер пуша последно, въпреки че откакто реших да ги отказвам даже ми е противно да пуша. В книгата обаче пише, че трябва да си определиш момент, в който ги спираш и да се придържаш към това, което си решил. Успех ти желая, а утре аз ще пиша, как е минал 1-ия ден без цигари Hug

# 292
  • Мнения: 4
само така не на гадните ЦИГАРИ. аз не пуша от 2 седмици и усещам че съм качила малко килца ама сама съм си виновна като не се спирам да ям. От утре минавам на 90 дневната диета и малко тае - бо да видим дали ще сваля.

# 293
  • Мнения: 2 019
Garnet, на 19-та страница в темата VIKI I е публикувала линк. Горещо ти я е препоръчвам, много бях впечатлена, дано и на теб така да ти подейства. Тази вечер пуша последно, въпреки че откакто реших да ги отказвам даже ми е противно да пуша. В книгата обаче пише, че трябва да си определиш момент, в който ги спираш и да се придържаш към това, което си решил. Успех ти желая, а утре аз ще пиша, как е минал 1-ия ден без цигари Hug
много ти благодаря  bouquet,аз пуша една кутия 3 дена,но нещо ме боли гърлото и не ми се дават пари,иначе ми се пуши,защото съм нервна,не мога да ис намеря работа и така се успокоявам Sad

# 294
  • Мнения: 262
Garnet, няма страшно, след трудните моменти идват и по-добри. Освен това всички работодатели предпочитат непушачи за служители. Това ще ти е допълнителна мотивация. На мен ми е втори ден вече без цигари. Пия си кафето и засега всичко е ОК. На момичетата, които не пушат вече години наред сигурно им е смешно, но за мен това си е голяяяяяяяяяямо постижение Laughing

# 295
  • Мнения: 1 568
Не пуша от 06.01. 2010 г.
В 21 ч. вечерта загасих последната си цигара и си казах "аз бях дотук". Пуша от ученичка, близо 20 г., не съм пробвала да ги отказвам досега. Първите три дни си казвах "защо всички казват, че е трудно, толкова е лесно отказването". След това дойде глада, невероятен глад, ужас! Ям и след 15 мин. пак съм гладна! Купих си таблетки таболив. Не зная има ли ефект от тях, но си ги пия. Днес сутринта пропуснах, забравих - явно и гинко трябва да се купува. С глада в момента водим тиха война, аз надделявам на моменти, на моменти той. Припушва ми се в дадени ситуации, когато преди съм изпитвала голямо удоволствие - напр. с чаша разкошно кафе, с чаша хубаво вино, имах едни мои минутки на вилата, свързани с запалването на цигара. С няколко думи - трудно ми е! Много! Но се надявам времето да тушира навиците.
Е, споделих... Дългичко, но мисля, че тук са хората, които най-добре ме разбират.

Браво мацка Peace
Гордея се с теб Peace

# 296
  • Мнения: 15
от личен опит знам че ако си пушач дори и след една две години откакто си ги отказал пак ще пушиш имам приятел който не пушеше пет години и сега пак пропуши

# 297
  • Мнения: 98
Здравейте Момичета, аз не пуша горе - долу от месец вече ( казвам горе-долу, защото ако излезем с приятели да вечеряме на вън изпушвам по цигара две  Embarassed), това което ми прави впечатление е, че в началото дима и задимените пространства не ми правеха впечатление. Обаче сега така се дразня ако е задимено направо не мога да си поема въздух. Случвало ли ви се е? Иначе други проблеми нямам освен, че ми се увеличи апетита, но гледам да контролирам яденето.   bouquet

# 298
  • Мнения: 1 568
Ох,намалих ги драстично.
Да не казвам голяма дума,една цигара с кафето сутрин и още една през деня.
Обаче седна ли някъде ooooh!
Но ще ги спра.
Решила съм.
Сега особено как миришат хората които пушат,ужас,смрад голяма.
Зимата много се усеща.
Толкова отвратително.

# 299
  • Мнения: 262
Давайте по-смело момичета Hug Нямате нужда от тези 1, 2 цигари, просто не ги пушете. Важното е да успееш да си втълпиш, че можеш да си изкараш весело на кръчма с приятели, да пийнеш някое и друго питие, без да пушиш. Същото е и с кафето. Аз не пропускам кафе сутрин и май даже ми харесва повече, защото му усещам вкуса. Преди не правех много разлика дали пия Нова Бразилия или Лаваца  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт