Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 32-та тема

  • 54 536
  • 367
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 358
Пепчо мерси за разясненията за пастета  Hug.Всичко е сварено. Довечера ще действам Peace
Омъжената:
Сложих аз коженото бельо и застанах в коридора да изненадам мъжа си.
Когато се върна от работа, затвори входната врата, погледна ме и каза
"Здрасти Батман, какво има за ядене?"
Joy Joy Joy паднах от смях.Пази боже да ми кажат така.Ще има #Cussing out.Ще има гладни търбуси от Батман hahaha
Цоце питката на Exxo така си я извъртяла.Бравос Peace Peace Peace.Ама ти си майсторка на месенето де Peace
Това за Възмутения съм го опушила ooooh! и слава богу като гледам.
Да ви кажа и мене шубе ме хваща като пусна рецепта да не скочи някой ВЪЗМУТЕН.
Много рядко огтвя по рецепти и мерки.Обикновенно отварям хладилника и каквото сабя покаже.
Ма знам ли коя умна глава баш това дето ние сме яли примерно снощи и аз споделям на сутринта с вас ooooh! може пък на някой да му се е присънило и хоп да вземе да ми се възмущава #Crazy
Изи няма да бягаш от тук Hug.Нищо не се променило.Същите сме си Hug, ама набрахме скорост ...............не знам вече на коя тема сме дори, не ги броя  Peace Peace Peaceи .........нормално е това дето се случва.Щем не щем това е.
Прегръщам те  Hug

# 166
  • Мнения: 9 776
...И къде го обвинителя сега. Седи в миша дупка и се крие като смръдлив плъх...
...мижитурките ги оставете да си седят в черните дупки под земятата...

Винаги съм се чудила защо има поне 5-6-7 скрити, които четат темата newsm78.

... някой бе казал, че промениш ли нещо, то вече не е същата рецепта...

Абсолютно подкрепям Peace. Веднъж се засилих да правя твоя хляб "Вили", ама той беше с много семена и други такива, ако не се лъжа, че не си спомням сега точно. Та нямах ги повечето неща в момента, можех да направя разни вариации, но реших да оставя за друг път, когато си набавя всичко. Защото тогава нямаше да бъде хляб "Вили", а нещо съвсем друго. Както и хляба на Дж. Оливър. Бъни май беше питала дали може да се замени кафявата захар с бяла и морската сол с обикновена. Ама разбира се, че може. Само че тогава хляба няма да бъде Дж. Оливър, нали? А ще бъде хляба на Бъни примерно / Бъни Hug/.

И понеже аз лично много оспамих, / esy, извинявай/, макар че бях закусила вече, реших да ви покажа домашната майонеза, която направих снощи по тази рецепта на Вела, намазана върху филийка от домашен хляб, направен по рецепта от книжката на машинката ми - френски на бързата програма. Майонезата е без яйца, страхотна, препоръчвам. Krische, и при нас има слънце Crazy:



# 167
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добра среща Hug

аз най-накрая се завърнах и успях да сготвя нещо  Joy
за радост на мъжа ми де  Wink

Гелева, с лимонтузу ли прави кашкавала?
аз вчера се борих с едно кисело мляко Rolling Eyes
следобед ще видя как е станало.


от мен:
тарта с лук

   

# 168
  • Мнения: 4 358
Я Ася се завърнала Hug
Поли много интересна тази майонеза на Вела.Кухненски робот нямам обаче Embarassed.С пасатор дали ще се получи newsm78
Пастет правя, сега майонеза, оства и кашкавала на Гелева и сиренцето на Изи и затварям цикъла на домашното производство Joy

# 169
  • София
  • Мнения: 3 817
asyalein , къде изчезна бе жена, липсваше ни. Hug Кашкавалчето го правих с лимонтузу, да. Peace
Бъни , то с тия боклуци дето ни пробутват в магазините, човек ако има възможност наистина е по- добре в къщи да си ги прави нещата. Малката с голямо удоволствие си изкуса купичката с кисело млекце, от което аз бях много щастлива. Heart Eyes

# 170
  • Мнения: 1 313
Ако Марулка се отбие случайно тук....искам да я помоля за рецептата за торта Династия! bowuu

Здравей!Аз не съм марулка, но ако това е рецептата за торта Династия, която марулка е правила, заповядай!

Момичета, аз никъде няма да ходя!Толкова ми е приятно с вас!Знаете, че имам къде да отида и да се скрия, но не виждам причина да го правя Hug
Аз съм много новаторски настроена и тази тема тук доразвива това мое усещане, приятно ми е с вас и ще продължа да си пиша.Съжалявам, знаех ясно, че темата ще се превърне в това, но не можех просто да подмина намекът с гоооолееееми червени букви, сигурна съм, че всяка от вас на мое място би реагирала така, аз реагирах така както ми подсказа сърцето севсем човешки.

Съжалявам, моля да спрете с обсъждането по въпроса, те са ясни нещата!Нека продължим да се радваме на всички вкусотии приготвени с голяма любов за нашите семейства и да споделяме и обменяме опит.Никой не се е родил научен, и никой няма да открие топлата вода, всички готвим и приготвяме едни и същи неща изменени по наш вкус и наличие на продукти.Някои обичат новостите, някои не, въпрос на вкус, нека всеки приготвя това с което ще зарадва най-много семейството си!

Нека наистина не превръщаме темата в бойно поле и не караме да се намесват модератори, моля ви от сърце!
Сега ви желая един много прекрасен ден!
 Hug

# 171
  • Мнения: 804
Може ли моля рецептата за майонезата без яйца.Ще стане ли ако разбивам с миксер?

# 172
  • Мнения: 9 776
Я Ася се завърнала Hug
Поли много интересна тази майонеза на Вела.Кухненски робот нямам обаче Embarassed.С пасатор дали ще се получи newsm78
Пастет правя, сега майонеза, оства и кашкавала на Гелева и сиренцето на Изи и затварям цикъла на домашното производство Joy

Бъни, с пасатора, пиле Peace. Аз по принцип я правя в тесния дълбок съд на пасатора, но това количество е по-голямо и сипах продуктите в една по-широка купа. Имах притеснения, че ще прецакам нещо, но като го разходих /пасатора/ Laughing навсякъде и стана супер Peace.
Може ли моля рецептата за майонезата без яйца.Ще стане ли ако разбивам с миксер?


Незнам дали ще стане с миксер.

# 173
  • Мнения: 4 358
Поли мерси Hug.Като се знам колко съм лудичка май май довечера и майонеза ще се бърка.Така де Mr. Green за закуска и пастетче и майонезка Peace Peace Peace

# 174
  • Мнения: 804
Много благодаря!Още днес ще се пробва,че хапваме доста салатки с майонеза.

# 175
  • Мнения: 1 425
berina, може ли рецептата за сиренките.
Аз нещо боледувам и караме на нещо на бързо, но ви чета и ви се радвам.
Ох и аз съм така .......две не виждам.... ooooh!
А сиренките са по традиционата рецепта-1ч.ч.-кисело мляко,1ч.ч.-натрошено сирене,2ч.ч.-брашно и 1ч.л.-хл.сода.Объркваш всичко хубаво.....Става тесто.....късаш топчета,редиш в тавичка и на всяко от горе слагам по мъничко чисто масло.....И печеш на 180гр....Това е ...... Peace

# 176
  • Мнения: 319
Ох, ох, ох очите ме заболяха докато изчета всичко от вчера до сега, за ВЪЗМОТЕНИЯ няма да коментирам  #Cussing out съгласна съм с всички момичета, а майсторството на esy  smile3501 smile3501 smile3501 и дете ще го забележи!

Бъни какво стана с пастета последно как го направи и аз ще правя за първи път  Embarassed и се чудя, индийско орехче не ползвам така че без него ще да е, ама още го мисля  newsm78
 
polin_a а пък майонезка колко обичам, но се пробвах веднъж да си приготвя и нещо не я докарах, но сега ще опитам по този начин, благодаря за идеята  Grinning

Kafenceto и аз да се присъединя към пожеланията за леко раждане и  smile3501 как се справяш само! Похвали от мене!!!
 
Няма да се връщам вече,че му изгубих дирите ВИЕ СИ ЗНАЕТЕ МОМИЧЕТА СУПЕР СТЕ ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ ВСЕ ТАКА!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Ние снощи дояждахме каквото беше останало само един тутманик спретнах, та има и за закуска:


Довечеря сме на Свинско със зеле!!!  традиция


 

# 177
  • Мнения: 1 693
Здравейте. Ето какво сготвих тези дни.
раирани ки … 7;ма)Станаха супер, но им няма раетата  Joy
омлет  от в … 88;та  (мое творение) Не беше предвидено, но дъщеря ми каза че й трябват празни яйца  Joy
печен слън … 83;ед за едни малки ръчички  Simple Smile
Супа с топч … 90;оф
Негърче, но … 76;ко (рецептата е от майка ми)
Панирани р … 02;ре
 А за вашите творения нямам думи. Всичко е супер. Simple Smile

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 12:24 от viki_hrisa

# 178
  • Мнения: 3 782
Картофено пюре с яйца на фурна:


Бих искала да разбера рецептата за това картофено пюре.
Темата е страхотна.


Много е просто. Обелих картофи, сварих ги в микровълновата, намачках ги. Имах кутия царевица, нарязах един буркан кисели краставички и смесих с картофите, овкусих със сол, няколко лъжици зехтин и всичко изсипах в тава, загладих, направих леки вдлъбнатини, чукнах няколко яйца - и във фурната. Не се пече много, да не се препекат яйцата, че стават като подметка. Това е. Могат да се правят различни вариации според наличните продукти. По моята рецепта се настъргва и сирене върху пюрето, но аз го пропуснах.
Благодаря ти Hug

# 179
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 504
сМомичета,чета ви от доста време и много от вашите предложения вече са изпробвани.Резултата е доволно мъркане на дивана...,а аз разтопена от щастие/заради вас/.
      Не се ядосвайте от "Възмутения",ако не беше дребна душичка щеше да си каже какво мисли без тайно да се възмущава!
      Струва ми се че по възраст мога да съм майка на много от вас.За това ви казвам не обръщайте внимание на такива същества,защото при тях двигателна сила е злобата.Ако днес не иззлобеят денят им е скапан,за това искат да скапят и вашия.Не им се връзвайте!
   И така по-ведро!На бъдещите мами - леко раждане,а на останалите много енергия в кухнята!
   Следя ви изкъсо!

                                                     Желая ви много,много усмивки
                 

Общи условия

Активация на акаунт