- Боров Мед -

  • 34 123
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916


Бързала е да направи 50 публикации и има поне 20 публикации само с емотикони.

И аз имам въпрос - кога ще берете борови връхчета? Имам някакъв спомен за края на май, обаче да не ги изпусна?...

# 16
  • Мнения: 25 620
Късно е вече, май. Трябва да са дълги около 2-3 см.

# 17
  • Мнения: 4 916
Късно е вече, май. Трябва да са дълги около 2-3 см.


 Thinking
М! Сега вече се замислих сериозно.
Вие кога ги берете?

# 18
  • Мнения: 45
Не е късно за приготвянето на боровия мед аз днес го приготвих.Ето я и моята рецепта.                                                                                                                                                                                                                80броя борови връхчета                                                                                                                                                                                    11/2литър вода                                                                                                                                                                                                    1кг захар                                                                                                                                                                                                             1кафяна лъжичка лимонена киселина                                                                                                                                                               Връхчета се измиват и сеслагат да врат до омекване.След това течноста сепрецежда и на 1литър течност се слага килограм захар.Вари се до сгъстяване на слаб огън,5минути преди сваляне се прибавя лимонена киселина.                                                             Рецептата е мн.сполучлива аз лично я правя от 15 години и съм мн.доволна.

# 19
  • Мнения: 411
само дето не разбрах и бг боровите връх4ета ли гор4ат преди да ги сварите

# 20
  • Мнения: 5 173
Колко е "11/2литър вода    "?
Предполагам, си имала предвид 1/2 л вода.

# 21
  • Мнения: 9 109
един и половина литра е.

# 22
  • Мнения: 25 620
само дето не разбрах и бг боровите връх4ета ли гор4ат преди да ги сварите

Сигурно. Кой ти ги е опитвал?  Laughing

analiq, не хвърляш ли първата вода?  Thinking

# 23
  • Мнения: 411
ами,знам 4е искам много,но ги опитай и ми кажи,
прости4ко е нали.
4е тук Ще презреят докато се наканя да рискувам

# 24
  • Мнения: 9 109
стига бе BIZCOCHO , да хукне жената в гората, само за едната проба на връхчета ли  newsm78

# 25
  • DE
  • Мнения: 971
BIZCOCHO,имам в моата градина много елхи, бор4ета и три кипариса.
Утре сте пробвам какав е вкуса на шишарките и сте ти пиша.
Благодаря за идеята,шишарки много,но не сам се сештала да направа боров мед.

# 26
  • Мнения: 411
питам,4е като не знам дали от вси4ки иглолистни може да се прави да не си изпонатровя дому4адието

# 27
  • DE
  • Мнения: 971
BIZCOCHO,пробвах вкуса и не е гор4иво,поне това което расте в моята градина.
Не знам дали от всяко иглолистно дърво става, порови се из нета. newsm78
Матце

# 28
  • Мнения: 411
благодаря ти.тук болШинството са кедрови дръв4ета,боров мед може и да не си направя но пък се възползвам яко от ядките им

# 29
  • Мнения: 12
Едно предложение и от мен: Преди да наредите шишарките на дъното на тенджерата сложете билки - може пресни /по-добър вариант/, може и сушени. Слагала съм мащерка, кантарион, липа, листа ягода и малина и всякакви други каквито намерите. Вкусът е страхотен.

Общи условия

Активация на акаунт