Прием в детска градина гр. ВАРНА - 2009-тема 3

  • 58 115
  • 1 227
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 3 595
ВЪПРОС!!!

Когато самоосигуряващото се лице за тази година няма да подава Декларация по чл.50 от ЗДДФЛ (тъй като няма доходи за деклариране), какво трябва да се представи тогава в градината - след като няма декларация, няма как да й се завери копието newsm78 newsm78 newsm78
ПОМОГНЕТЕ МИ!

В темата за яслите имаше майка, която питаше същото, нулева декларация подават само фирмите, а самоосигуряващите се лица не подават и от НОИ са я върнали. От Общината също не са сигурни какво се прави в подобен случай. Виж, ако искаш в темата за яслите и се свържи с майката да я попиташ. Едва ли сте единствените... просто не е дообмислено  Peace

# 1 156
  • Мнения: 54
  Вижте момичета, не мисля че има значение дали сме първи или последни номера и кой от коя градина е, а важното е да не се отказваме и да продължаваме да си отстояваме исканията си.  fight
  За събота уговорката отпада, а ще отидат 4-5 човека в понеделник за да се доизяснят нещата Thinking
  (Ако желаете и аз мога да дойда в понеделник)
  А от днес имаше обещание за още 3 градини, едната от които е в циганската махала, но и там няма да можем да се вредим отново, защото аз съм работеща майка и си плащам данъците и нямам предимство пред безработните, многодетни майки от ромски произход. #Cussing out
  Просто ми писна да ни правят на будали. #2gunfire
  Днес подпитах и за тези прословути спонсорства, но казаха че е незаконно newsm78

# 1 157
  • Мнения: 2 018
Тези, на които най верочтно децата ще останат извън детките заведения си мълчат и кротуват.

Не съм съгласна. Може би хората с по-заден номер са и на работа. Това донякъде е показателно от по-задния им номер.  
Може би трябва по-добра органицзация и часът да е съобразен с работещите.
Пък и неверието, че нещо може да бъде променено от митинги и протести е завладяло голяма част от обществото.
Не съдя никого.
Бъдещите родители, които ще се сблъскат с това, сега не могат да се мотивират, защото няма достатъчно гласност по проблема. /Мъжът ми до скоро не можеше да повярва, че е такъв проблем да влезе детето в детска градина. Е, сега разбра./ Настоящите - в този момент - всеки се надява, детето му да е прието. Миналите - това вече не е техен проблем.
И като цяло - обезверението, че каквото и да сторим, нищо няма да се промени е водещо. Имаме доста примери на протести, от които няма полза.  
Не знам, кое е решението. Наистина не знам.


# 1 158
  • Мнения: 984
Момичета, днес е така, защото вчера всички си бяха взели отпуски, за д0а подадат документи. Аз, например, от 8,15 до 17,00 съм на работа, а работя със хора, които разчитат на мен. Обаче срещата с Гуцанов ще се състои другата седмица, ще се постарая да съм там, защото смятам, че дори да протакат и да се почесват, те всъщност няма накъде да мърдат - места в градините няма! Ще ги накараме да се размърдат, Делфинче е доказателство, че за четири-пет месеца МОЖЕ да се построят исканите от нас градини.

Организирайте се по места, не си търсете кусурите, това чакат: разделяй и владей!
Другата им максима е: ако не можеш с всички, справи се поединично /списъците искани от Кмета са точно от този вид манипулация/
Третият им подход е: отричай, дори очевидно да грешиш, отричай до последно  - какво видяхте не удържаха отричането на проблема.
Сега очакваме: дайте лиделите /дайте списък с хората за преговорите/ да се оправим с тях! Няма да станееее! Обществото е с нас, ние сме част от обществото. Grinning

# 1 159
  • Мнения: 2 124
ВЪПРОС!!!

Когато самоосигуряващото се лице за тази година няма да подава Декларация по чл.50 от ЗДДФЛ (тъй като няма доходи за деклариране), какво трябва да се представи тогава в градината - след като няма декларация, няма как да й се завери копието newsm78 newsm78 newsm78
ПОМОГНЕТЕ МИ!

В темата за яслите имаше майка, която питаше същото, нулева декларация подават само фирмите, а самоосигуряващите се лица не подават и от НОИ са я върнали. От Общината също не са сигурни какво се прави в подобен случай. Виж, ако искаш в темата за яслите и се свържи с майката да я попиташ. Едва ли сте единствените... просто не е дообмислено  Peace

Благодаря за отговора, но писах запитване до Общината и оттам ми отговориха, че трябва документ от НAП, че няма доходи за деклариране, вчера в градината представих служебна бележка от счетоводната къща, обслужваща фирмата и директорката каза, че е ОК. (Слава богу,че не се наложи да се ходи до НАП)

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 16:38 от speranzza

# 1 160
  • Варна
  • Мнения: 932
Aз влизам с един въпрос към REGISTER
Кога ще е възможно да си проверим какво е попълнено като данни от  заявленията ни.. ?  Нали днес УЖ работиха on-line
KOTE сори , ще те разочаровам , но не работят on-line. Вкарват имената в компютъра на градината , а в електронния регистър на общината ще ги вкарат като готова информация след 10.05.2009 / Това ни отговориха в Общината на тел. 659 151, там е г-жа Румяна Кръстева , главен експерт ( или старши ли беше  newsm78) детски градини . При нас в "Пламъче" даже номерата , които даваха , не бяха така , както са написани в сайта Ф0 и еди-какво си там . При нас номерата си вървяха точно , всичко мина много бързо и лесно , само дето директорката искаше 2-те ЛК и това забави някои .

# 1 161
  • Мнения: 16

ЕЙЙЙЙЙЙЙЙ хора - много сме си будни - чак сън не ни хваща

само че тези деца трябва и да ги храним освен че им търсим детски градини

# 1 162
  • Мнения: 16
Ако искаме наистина да ни забележат и да сме много както сме всъщност - да се организираме в почивен ден - заедно с децата!
Уикендът го дават с хубаво време - да направим една детска площадка пред общината... Вярно че там не е най-подходящото място за ДА РАЗХОДИМ "кандидатите" за ДГ  Mr. Green - но знае ли човек може да стане интересно... Joy

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 17:29 от ema_ntk

# 1 163
  • Мнения: 113
Аз съм ЗА Протест, в събота почивам (после в сряда 8.04), мога и с детето си да дойда

И тъй като нямаме еднакво раб.време, предлагам да си направим някакъв график за дежурства по групи (добре познатата организация )
Стига да позволява времето, с децата, играчки .......Трябва да се покажем и да се наложим

Докато си траем ще ни тъпчат !
[/color]

# 1 164
  • Мнения: 113
Имам предложение за заглавие на тема:

" Варна: За места (прием, или Вместо) в детската градина, набор 2006 пред Общината протестира "

# 1 165
  • Мнения: 2 631
Момичета, можете да проверявате с ЕГН в ел. регистъра - вече се виждат данните, току що пробвах  Peace

# 1 166
  • Мнения: 2 018
Момичета, можете да проверявате с ЕГН в ел. регистъра - вече се виждат данните, току що пробвах  Peace

Не мога да разбера - защо пише неприет, при условие, че още се подават документи? Така ли пише на всички? Как е при вас?

# 1 167
  • Мнения: 28
Да, така ще пише докато на 31.05. не излязат списъците с приетите деца.

# 1 168
  • Мнения: 1 425
Момичета, можете да проверявате с ЕГН в ел. регистъра - вече се виждат данните, току що пробвах  Peace

Не мога да разбера - защо пише неприет, при условие, че още се подават документи? Така ли пише на всички? Как е при вас?
И при мен е така. Предполагам, че ще е така до 10.04. Нали до тогава е срока за записване.

# 1 169
  • Мнения: 2 018
До 10.05 е срока за документи. А до 31.05 ще чакаме.
2 месеца ще стоим на нокти.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт