Рисуване за начинаещи 2

  • 97 297
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 9 926
Питам се къде в София могат да ми покажат някоя друга техника по дърворезба с ножче (те са 5-6 вида ножки) .
Ходил съм малко на църковна дърворезба, но това с млатенето на чука и длетото не е за мен, а и изисква място и доста посуда. Идеята ми е да си взема 1-2 резбарски ножчета имам един клон от орех (запазен на село  Laughing ) и да си правя разни стилизирани фигурки за удоволствие.  Peace

В Двореца на децата съм чул че има някаква школа?

# 196
  • гр.София
  • Мнения: 184
Набързичко да споделя тази и тази - за съжаление напоследък не ми остава много време за вдъхновението ми.

# 197
  • Мнения: 7 091
Дилу, много са хубави! На мен много ми хареса тази с коня!
Не съм забравила за това, че имам да споделям и за двата курса, обаче ми се натрупаха много ангажименти, след 25-ти ноември ще ми е малко по-свободно и ще пиша.  Peace

# 198
  • pomorie
  • Мнения: 848
Ето нещо от мен





 newsm78 Чудя се с какво може да се рисува върху стена (латекс) ? Трябва ли някаква основа или специални бои? Искам да рисувам детска стая . Моля помагайте !  Praynig
незнам дали са ти отговорили но акрилните бои са подходящи за стена

# 199
  • Мнения: 386
Запис, моля.

# 200
  • Мнения: 608
Скоро не съм се разписвала тук, но ви следя редовно! Просто страстта ми за рисуване на стъкло надделява над всичко останало  Grinning
Дилу, страхотно харесвам и новите ти,както и предишните ти творения. Има нещо толкова слънчево-оптимистично в тях, че като ги видяи се усмихвам Simple Smile

# 201
  • гр.София
  • Мнения: 184
Радвам се да ви видя виртуално отново - чакаме първи впечатления от записалите се на курсове. В читалище Искра - София има добри отзиви за курс по керамика.
Снощи спейки ме осени страхотна идея за картини - пъзели. Ако нещо се получи ще споделя.

# 202
  • Мнения: 608
Нещо такова, Дилу?  Wink Grinning



Това разбира се е фотошоп.

# 203
  • гр.София
  • Мнения: 184
О-о-о, не знам дали въобще ще стане нещо, насън изглеждаше добре, ама наяве newsm78

# 204
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Включвам се за да благодаря сърдечно на dilu ,която бе така мила да дари две от красивите си картини за Благотворителния Търг на ДБМ в Русе идната седмица.Сигурна съм че,ще грабнат сърцата на участниците и ще придадат чар на някой дом или офис.
dilu ,Много,Много ти благодаря за подкрепата и съпричастността newsm51

# 205
  • Мнения: 1 849
След един провал с първото платно, направих второ, като сложих само фон с акрилни бои. След това лакирах с лак за акрилни бои на Марабу, после със същия лак започнах да лепя хартиени цветя... След няколко часа отивам да видя дали се е залепило. Всичко изсъхнало, не е залепнало, но за сметка на това лака попил в хартиените цветя и те станали на мазни петна, а аз преди това ги лакирах с лак за декупаж но само отдолу не ги минах  ooooh!... Сега ми е едно криво. Но исках да ви кажа, че акрилния лак не става да се лепи хартия и тя се омазнява. Утре ще ви снимам какво щеше да бъде.  Sad

# 206
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Migito, има разлика между краен лак за акрилни бои (вероятно такъв си ползвала) и акрилен лак. Този, който ползваш мирише ли? На ацетон или нещо подобно? Може ли да се измива само с вода, или ти трябва разредител? Ако да, значи не е каквото ти трябва, наистина попива и съсипва всичко. Той е само за лакиране не картини. Продавачките не винаги са наясно с това, наскоро се карах с една, която се опитваше да ми продаде точно такъв.

Аз ползвам само и единствено това http://shop.arista-bg.com/catalog/product_info.php?cPath=301_970 … ;products_id=6190 , затова го препоръчвам (не му правя реклама, а споделям опит). Изглежда като рядко желе, не е лепкав и не мирише. Мие се само с вода и лепи всичко без проблем. Аз го ползвам за декупаж, като лепило и като краен лак, дори бижута лакирам с него. Можеш да пробваш да лепиш и с Ц200 - отдолу на хартийката и отгоре като лак.

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 17:17 от Делфина фон Ю.

# 207
  • Мнения: 1 849
Делфина фон Ю., лака мирише и не се трае, втори ден е на терасата платното и не се е от мирисало. Продавачката каза, че четките се мият с терпентин, специално споменах, че ще лепя хартия. Благодаря ти за съдействието. Утре що потърся препоръчаният от теб. Благодаря!!
Сега им отворих сайта това ми дадоха:
http://www.impresia.bg/products.html?productid=109
Трябваше да ми дойде на ума като каза за терпентина... ooooh!

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 17:32 от migito

# 208
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако знаете от кога съм хвърлила око на акварела на детко!!!!
Разбира се е меден. Той друг в къщи не влиза...
Ако взема да не се удържа.. ще покажа Simple Smile

# 209
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен  Flutter
 Мисля,че това е една от темите, в която мога да съм от полза Simple Smile
Причината- едно полу-професионално ниво на рисуване,работа като илюстратор,графичен и шриф дизайнер, интериорен дизайнер и май почти всичко свързано с това.
Изкушавам се много да давам разни съвети,видях доста интересни неща и доста идейни хора.
Само да вметна с две думи- не се притеснявайте от бои,лакове,платна и прочие.Не е въпрос до най-скъпа или качествена боя, а до резултат от нея,експериментът и самото удоволствие от него е по-важното в случая. За рисуване на вътрешни стени- бял латекс и оцветители за латекс вършат чудна работа, мога да покажа доста неща правени така и винаги се получава страхотно.Ползват се също маркери, но някои видове с времето оставят една лилава следа около тях,затова е по-добре да се подбират внимателно.За външни стени- фасаген или дисповит,пак оцветители,но разреждани хубаво(иначе боята се напуква с времето) хубав грунд преди това и добра основа(мазилка или шпакловка) и става същото:)
~~
Засега това от мен, пък аз обичам да се хваля и бързо ще пусна и снимки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт