Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 76

  • 39 535
  • 313
  •   1
Отговори
# 225
  • под тепетата
  • Мнения: 9 560
Благодаря на Пепи и Бобсито! Изгледах вълшебствата на Албена, за което   bouquet  Доколкото разбирам това е от кувертюр, а ако се прави от шоколад, то той се разтопява без да му се добавя нищо ( мляко или олио)?
 Пепи, рожденичката определено заслужава такава прекрасна торта!   bouquet

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 18:05 от bilqna_69

# 226
  • Мнения: 1 173
Тандури и аз мисля като Шемет - качи го някъде , да си е "цяло" , а ние ще си го дръпнем
Ей сега тука , тави , рингове , форми "без пари" . Стига така де , че и срещи си "биете" по магазините  Joy . Ама Ванче шЪ знайШ , че от мен не можеш избяга  Joy - ( пък и ти ни обеща на нас с Тандурка да ни посрещаш с торта на летището , като вземем да се прибираме "някой ден "  Mr. Green Laughing . Между другото тези цифри и букви и аз ги имам ( още от както учех Дида и висяха по хладилника - та че чакам да покажеш какво измайстори.
 Аз пък си взех още малко "марки" за скрапбукинг , че бяха на 50% намаление , а аз като добър гражданин реших да стимулирам икономиката и да похарча някой кинт , докато все още има  Laughing
 Ето ви какво се получава като отпечатък - с боя друг път ще пробвам.
 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=260004&view=2
 Торти не коментирам , прекалено много и красиви неща пак сте показали от вчера насам  ooooh!.Браво . Аз ще се трудя в  неделя  Wink

# 227
  • Мнения: 202
Лелеееее,момичета,100 нови теми сте изписали докато ме нямаше...  #CrazyТези 2 седмици направо изчезнах от света,родителските тела ми бяха на гости... Shocked Сега само ви показвам с какво ги посрещнах,а после ще се мъча да прочета всичко и да наваксам...Това трябваше да е една торта на 2 етажа,ама стана много несъразмерна,махах,слагах,всичко се изпоцапа и то защото исках да стане перфектно... SadИ накрая станаха 2 малки тортички....Поздрави на всички.....
http://media.snimka.bg/2508/011271584.jpg
http://media.snimka.bg/2508/011271603.jpg
http://media.snimka.bg/2508/011271634.jpg
http://media.snimka.bg/2508/011271642.jpg
Забравих да ги снимам разрязани...Блатовете са на Пепи,кремът е ганаче,което не се получи изобщо,че го смесих с един готов,пак си остана течен,но като цяло се изяде всичко и беше доста вкусно.....

# 228
  • Мнения: 634
Ванче,суперторта. HugЗабавлени е си е било и то какво.
Ласкова чудесна работа и от теб.  bouquet
Ппепи щърко е невероятен . Hug
Искроне,поздравления от мен за розите  bouquet
И от мен три торти.

]]

# 229
  • Мнения: 484
Момичета,толкова много торти сте показали и всички са толковаааа хубави!!! smile3501

Ванчеее,ти ходила ли си скоро в Кауфланд,я виж какво намерих днес- ТОВА.Любимите шоколади Katy,но в нова опаковка.Не съм го пробвала на вкус още и струва 0.85 ст.

# 230
  • Мнения: 310
Ей Иринка, аз вчера си взех същият, търсих КАТУ като от сайта на Ванчето, но не намерих (този същият ли е?) Даже мислих да питам Ванчето на лична дали става за шоколадово тесто, ама реших да не досаждам.
Албена отново чудесни торти.Рисунките с желатин ли ги правиш?

# 231
  • Мнения: 1 610
Днес си купих бял кувертюр 200 грама за 69 сента. Урааа! Сигурно го разфасоват на шоколад Кати и ви го пращат в Бг.
И намерих тавата , тук е 9 евро.  Shocked 9х9 цирея да им излязат Close
Рая, за първи път виждам албума ти с играчки, не разбрах кое точно е ново обаче се впечатлих от феята мнооого. Имаш ли я изготвена на торта вече?. С декофлекс ли се изготвя ?тук имаме подобен ангел, обаче съм стисната и няма да дам пък 30 евро за него.
Албена, Много сладка червена Шапчица   bouquet / другите съм ги виждала вече, но тази ми даде нова идея/ 

# 232
  • Мнения: 1 394
Здравейте момичета!Следя темата с интерес.Направо ми се завива свят,като гледам вашите красоти!Всеки път когато вляза в темата научавам нещо ново и полезно.Е,направих днес втората си торта.Не е на нивото на вашите,направо даже незнам дали изобщо да я показвам,но ...ето я.

Пък дай Боже и аз някой ден да мога да се похваля със шедьовър,като вашите   bouquet

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 23:20 от dodyniki

# 233
  • Мнения: 1 329
dodyniki,
хич не си личи, че е втора торта. Много добре си се справила. Това марципан Варна ли е?

Ванче, аз ако бях разбрала, че си ти, щях да ти кажа естественно. Пък и да си призная толкова ме боляха очите от компютъра на работа, че само в гръб те мернах и видях тавите.  Mr. Green
Благодарение на теб имам и аз тава, мерси мила, че къвто съм заплес Crazy
Пепи, пак страхотни неща показваш. Много елегантна тортичка. Peace
Албенче имай милост бе жена - дойдеш, хвърлиш 5-6 торти и изчезнеш. Направо ми скриваш шапката  bouquet

# 234
  • Мнения: 634
Бобсито,да с желатин е запълнена рисунката.
Добеники,страхотно си се справила.Няма ат каво да се притесняваш,тортата ти е на ниво ,като за начинаещ.  bouquet  chef  chef  chef
Дарлинка нямам много време ,но следя темата .

# 235
  • Мнения: 1 394
Цитат
Това марципан Варна ли е?
Покрита е с маршмелоуз,но като начинаещ,нямам око и наблюдения колко бонбони ще ми трябват и  ми стигнаха само да я покрия,а за цветята правих фондан...мисля,че обикновен беше....те толкова много ми минаха през главата,защото се чудех кой да избера и не помня точно кой вид беше.Абе скалъпих я някак си.За подарък е по случай рожденният ден на баща ми-той обожава торти!Надявам се да му хареса.Тъй,като авторката на темата е предупредила въпросите да се пишат с друг цвят,ще се съобразя:Сигурно е много тъп този въпрос,който ще задам и сигурно ще ми се смеете как постъпих,след като не знам отговора,но ще ви кажа.Когато разточвам и поръсвам с пудра захар тя не се абсорбира напълно от материала и стои ,като набрашнен.И аз разреших проблема горе-долу,като намазах после фигурките с мазнина.Така обаче не ми харесва,защото много лъщят.Не ми се смейте,но това беше единственият вариант за който се сетих.Вие какво ще ме посъветвате.Дали не греша някъде като разточвам.Да отбележа,че захарта я пресявам два пъти през много фино сито.
Благодаря ви за отговора предварително.С тези торти съм,като пате в калчища,но много искам да се науча.Обожавам да се занимавам с такива туткави работи,да правя разни фигурки и т.н.В тази тема е много приятно.Така се зареждам с енергия от творчеството ви,че не можете да си представите.Златни са ви ръцете момичета.Продължавайте да ме радвате все така!  bouquet

# 236
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
dodyniki аз мажа с водка че бързо се изпарява и не разтваря покритието..... в малки количества де.

Много хубави торти видях, но днес наистина не съм в състояние да пиша повече че ме обеззъбиха с 3 зъба на екс ... да не хапя.
 

# 237
  • Мнения: 1 173
додиники разточвай на натурално нишесте - после го изчеткай с една четка ( обикновена ще ти свърши работа). Някой момичета използват мед с вода ( или глюкоза ) за да "гланцират" . Аз лично не харесвам "гланцирана торта", за мен се губи "сатенения" вид на фондана.
Риен не съм я използвала тази фея още  Laughing

# 238
  • Мнения: 373
Ласкова, пак ли са "златни трески" тези две? Имам молба да покажеш разрез някой път, много моля, че голямо чудо с печенето на тая Треска, а толкова ми харесва, че няма да се откажа лесно  Wink
тези не са "златна треска", вече си имам нова любима шоколадова торта, която на вкус е по-шоколадова и от "Треската". На "златната треска имам разрез, но трябва да го кача, а тия двете са вътре ей такива

# 239
  • София
  • Мнения: 2 671
Mмммм, Ласкова, и тази изглежда ужасно вкусна! Ще споделиш ли рецептата, моля  newsm03

Общи условия

Активация на акаунт