Колко време след секцио ви дойде кърмата?

  • 7 299
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 682
На втория ден. Както са те посъветвали другите, слагай бебето, колкото можеш по-често на гърда.

# 16
  • София
  • Мнения: 389
След около седмица, но аз първите 2-3 дни почти не съм я слагала на гърда, но тогава нямах дори и коластра. След това тя докато успее да засуче правилно, заспиваше на гърда, въобще много трудно беше в началото и много критичен момент за отказване от кърменето - успееш ли да го преодолееш, после нещата се регулират  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 230
На третия ден ми дойде кърмата

# 18
  • София
  • Мнения: 803
След активно цедене с помпата , на 3-тия ден. След това по съвет на неонатоложката , а и в резултат на предварителната подготовка от училището за родители, започнах след всяко кърмене да изцеждам , има , няма кърма , да се прави стимулация на зърната. Това е от гледна точка по-голямо производство на окситоцин, който хормон е отговарящия за слизането на кърмата. Така и количествата се увеличиха и честотата на храненията с кърма. Аз съм с близнаци и дохранвах с АМ.

# 19
  • Временно
  • Мнения: 788
На третия ден сутринта се събудих с препълнени гърди. Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Още на следващия ден вече имах. Най добре се обърни към мамите от кърмаческия. Ще получиш съвети за това как да увеличиш количеството и много други полезни неща

# 21
  • Мнения: 168
родих в сряда вечерта късно в петък ми дадоха детето да го кърмя но и при мен беше много слабо чак в неделя тоест на 4 ден почувствах гърдите си доста пълни моят съвет е слагай бебето по често на гърдата за да ти стимулира лактацията

# 22
  • Мнения: 1 080
Още в началото имах коластра и бебчо от 18 час след секциото беше на гърдата.
А на 3-тия ден гърдите ми вече пръщяха и бяха препълнени от кърма.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На третия ден сутринта!

# 24
  • Мнения: 428
На следващия ден.
Слагай бебето де суче по-често и ако трябва се доизцеждай, за да стимулираш лактацията.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 789
На следващия ден.
Слагай бебето де суче по-често и ако трябва се доизцеждай, за да стимулираш лактацията.
И при мен беше така Peace На следващия ден ми тръгна коластрата, а на 3-я ден вечерта гърдите ми бяха станали целите на буци от кърма....въпреки всичко не беше достатъчна (както е и до днес) и дохранвам с АМ Tired

# 26
  • Мнения: 114
Родих в петък сутринта и неделя към обяд ми тръгна коластрата и след ден имах достатъчно кърма.

# 27
  • Мнения: 194
На другия ден ми дойде кърмата и то в доста големи количества.
И при мен беше така, даже давах за други бебета Peace
А лекарите ми казаха, че няма значение за кърмата начина на раждане. Тя започва да се отделя след като се махне плацентата.  Peace

# 28
  • Мнения: 2 448
Така и не разбрах какво е това да имаш кърма.  Confused

# 29
  • Мнения: 4 555
На втория ден, т.е. около 48 часа след раждането. Много бях неадекватна, язък ми за цялата теоретична подготовка.
В началото хем кърмата ми  беше прекалено много и гърдите ми с часове бяха на камък, хем бебето беше вечно гладно и спадна ужасно много на тегло за 4-те дни престой.

Общи условия

Активация на акаунт