Най-прекрасното е то, АВГУСТинчето добро!

  • 11 775
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Germany
  • Мнения: 1 262
От август всички градини са безплатни  newsm78 и това е само за нашия град, беше обявено, написано във вестници и т.н., но да видим, на мен ми се струва малко невероятно - нали съм Тома-неверни  Wink
Иначе до сега таксите за градина са според доходите - ние за баткото сега плащаме 130е с включен обяд, закуската си я носи от вкъщи /тук винаги закуската е от вкъщи /  Peace

# 271
  • Мнения: 467
Ей, браво, ако наистина е безплатно. И 130 евро не е скъпо. Тук също е според доходите, но излиза към 600-700 евро на месец, към 300 се поемат от държавата (пак според доходите). Непосилно ми се вижда  Rolling Eyes

# 272
  • Мнения: 324
 Hug

Как ви се отрази смяната на времето, а?  Wink
dezita, честито ви приемане в градината!  Grinning И аз чакам класиране за такъв тип полудневна ясла, но шансовете ни за общинските ясли не са големи.  Rolling Eyes Има ясли към работата на мъжа ми, където мястото е сигурно, но искат 480 евро на месец, целодневните са по 550, което е абсурдно за нас.
Дивена, можеш (ако искаш) да стимулираш лактацията с хомеопатични, с чай, течности и често сучене. В библиотеката на Кърмаческия има доста писано. И аз нямах кърма в началото, а сега ще се чудя как да я спирам.
Цял ден днес се разправяхме с майстори  Crazy
Приятна вечер и спокойна нощ!

# 273
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Също и ние можем да го запишем в градината в работата на мъжа ми - там май е около 200-300е до обяд, но пък ще трябва да пътувам през целия град да го вземам всеки обяд - а тази е точно до нас - няма и 2 мин. пеша  Crazy Но там пък ще може мъжа ми да го съблюдава през деня, абе в голяма чуденка сме  Rolling Eyes

Тони, какви са тия цени при вас за градини  ooooh! тук толкова е такса за частно училище, и само най-големите баровци ги пращат там  Peace

# 274
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358


Гита, тази преграда много ми харесва  Crazy искам и аз такава за Симон с мечо  Flutter

Ми да ти пратя, ама ще ти излезне златна до "ваше село"  Mr. Green А за градината..........Емма е на 1.8г, ходи от 8.30 до към 17.30ч. Броя я за свикнала, даже в къщи откача.

Тони , и на 20см от земята да е, пак не би ми било спокойно, ако е пумпал.

# 275
  • Мнения: 467
Май е по-удобно да е близо до този, който ще го води и взима  Thinking
За цените, мани мани, то едната минимана заплата е към 1000 евро, за градина като дам какво ще ми остане ? По-добре да си го гледам до 3 годинки, майчиното училище от тази възраст е безплатно и целодневно, само столовата заплащам към 70 сантима на ден.

# 276
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Гита, супер, че Емата е свикнала толкова мъничка, но Мони почти не говори нищо  Thinking Confused той кара все още на крясъци и ъ-кане комбинирано със сочена с пръст  Confused казва думи дето изобщо не са му работа да ги казва - "тъмно", "десерт"  Shocked а тези, които трябва да каже не иска и не иска  Rolling Eyes Rolling Eyes това говорене ми е голяма грижа да ви кажа....все повече започвам да се притеснявам  Thinking

# 277
  • Мнения: 222
Добър вечер от нас!

Дезита-чудесно за градината! Важно, е че детето е прието и си има място, само като се замисля каква мисия трудна и невъзможна е тук.............................. Направо незная на есен кой ще се занимава с Перси, май ще се наложи да му вземаме гледачка.
Дивена-момичетата са ти казали: пробвай с лакто-стимулиращи средства. Лично аз пиех всеки ден чай от семена от копър, много течности и ядки.
Бобченка-радвам, се че бързо оздравявате!
Хари-ти се появи!

Нашето момче е с нова прическа, исках да дойде април месец да го подстрижа, но не издържах. Днес за пореден път се възмутих от просташко поведение на едно момченце на 3 години и половина. Нямам думи вече.

Спокойна нощ на всички!

# 278
  • Мнения: 243
hi!
4eta vi redovno,no nqmam net i se mu4a prez telefona.
Divena,malkata e prekrasna!
Aide ve4e stiga bolesti-vsi4ki da ozdravqvat,ta da se nasladite na proletta.
Razbrahte li se ne6to za sre6ta? Az kato nikoga sum si tuk,ta moga da doida,ako ima takava.
Celuvki za vsi4ki!

# 279
  • Мнения: 222
Добро утро!

Ние отново сме много , много раннобудни.
Черпя по едно кафенце:

# 280
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Гита, супер, че Емата е свикнала толкова мъничка, но Мони почти не говори нищо  Thinking Confused той кара все още на крясъци и ъ-кане комбинирано със сочена с пръст  Confused казва думи дето изобщо не са му работа да ги казва - "тъмно", "десерт"  Shocked а тези, които трябва да каже не иска и не иска  Rolling Eyes Rolling Eyes това говорене ми е голяма грижа да ви кажа....все повече започвам да се притеснявам  Thinking

Описваш ми Емма, да ти кажа честно. Няма говорене при нея, но всичко разбира. Единствено кака е "кака". Вчера мина някакъв мъж под балкона, нашата го посочи и каза "тата"  ooooh! , а на баща си рядко казва тати и то ако й кажеш "кажи тати". Общо взето всички сме баба, аз от време на време съм "мама". Това са й думите. Вие пак, че имате някакви по-сложни думи в речника  Crazy

А, излъгах-има още две-три "думи", които само ние знаем какво значат:
"аб"-ябълка
"го"-горе
"до"-долу

# 281
  • Мнения: 1 554
добър ден от мен Sunglasses

сега да ви се оплача за сутринта Mr. Green ставах рано ,сложих екипа и отидох в морската,към края на първата ми обиколка както си бягам и в един момент като ми текна цикъла Sick щях да умра,а кажете ми как може да съм такъв карък ooooh! Joy

# 282
  • Мнения: 498
Добро утро и от мен!
До обед свекърми пак ще се изявава, като детегледачка и аз ще почивам  Whistling. Много го бива, само дето снощи ми я доведе с пъпки, нещо я е нахапало, май паяк. Преброих към 15, на съвсем малък участък, мажа с Фенистил, тя се дръгне, малко под вратлето са и само се нагажда да се чеше.
Бобче, Йована от малка ти е подкарала гримовете, ще е мадамата на мама.
Дезита честито място на Мони. А за проговарянето не се притеснявай, всички деца са различни. И Цвети е толкова назад, преди знаеше повече думички, сега само ми вика "Бау-бау" и това е.
Или здравей!
Морска приклщчение си имала днес а, нищо важното е че имаш желание.

# 283
  • Враца
  • Мнения: 173
Добър ден и от мен  Simple Smile
Аз май вече ще стана по активна  Crazy, когато нямам работа все във форума започнах да кисна  Hug
Дезита, не се притеснявай че ще е малък на 2 год за ясла, Влади я дадох почти на 1.6г. Не мога да кажа че не е ревала изобщо, но бях спокойна че бързо я успокояваха. Трябваше някой да я гушне за малко и готово, спираше да реве. Там им е добре на децата, играят, научават ги на нови неща, изморяват се  Mr. Green (много важно нещо - за да ми заспива на време и да спи спокойно) Така че споко, според мен стресът е повече за майката от колкото за детето, поне аз ревах първите 3 дена  Blush, а тя не  Whistling
И да ви кажа мнооооого лъже  #Crazy Вчера сутринта не е искала да закусва в яслата и е излъгала че е пила мляко в нас преди да я заведа /не 4е говори кой знае колко хубаво, но лелите там я разбират/ Лъже ме че свекърва ми я бие през лицето а майка ми по дупето, и куп други работи за който сега не се сещам. Питането ми е има ли други дребосъци който лъжат?
Бобче с удоволствие чета за изпълненията на Йованка-калпазанка  Heart Eyes Нацелувай я от мен
Май се поолях тази сутрин, сори за което  Crazy

# 284
  • София
  • Мнения: 302
Здравейте! От вчера съм си с детето и хич не мога да влезна в час! По цял ден миткосваме улиците, въобще не иска да се прибира! Голям зор е да се върнем за обяд и да спим.. Малко е по разлигавен де, обяснимо... но много говори  Blush
Хайде сега да пооправя къщи, докато спи...че после сигурно ще излизаме навън  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт