Най-прекрасното е то, АВГУСТинчето добро!

  • 11 770
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 921
Дезита, честита ви градина!  Peace Не се притеснявай - ще свикне детето. А и тогава ще е вече на 2 години, което си е сериозна възраст. А за говоренето - и Саши не е от говорливите, предимно ъка и нечленоразделства. Grinning
Бобче, браво на Йованка-кампазанка. Щом е почнала с белите, това е сигурен признак, че вече е тип-топ. Peace
Морска, много гадно. Ама пък похвалното е, че си почнала с ентисуазъм.  Peace
Или, Hug Май срещичката я оставихме, когато времето сигурно се позатопли, че да може да се седне нейде на открито.
Оооо, чакайте да се похваля. Сутринта бяхме на редовната годишна консултация с Теди. Вече е 17 кила. Ле-ле, доживях да видя такава цифра в картона й. Е, това е минимума като кила за нейната възраст, ама поне вече сме в графата, а не под минимума.  Grinning Иначе на ръст си е напред с материала, ама това не ме притесняваше толкова, колкото теглото. Ей, камък ми падна от сърцето. Grinning

# 286
  • Мнения: 660
Здравейте от мен,аз в четвъртък отивам към Пловдив да си вземам детето Mr. Green и да го водя да му бият там последният Пентаксим,че много проточихме,ама нали беше болен...
За градина,незнам силно се надявам да ни вземат наесен в Слънчице(Студ.град),това е единствената градина,която ми е близко и е държавна,другите не ми вършат работа...Но ще е тежко преборването,имам познат там в общината,обеща едно рамо да видим,дано ми помогне.
Мислих на 3 години да го давам,но не ми се стои вкъщо повече,искам да се социализирам пак,да работя,да съм между хората,че вече не издържам така само с детето.Пък и за него ще е добре да е сред деца,да свиква,ще се научи на много неща и ще му е по-лесно и по-забавнос  децата.
За проговарянето ние сме далече също,само мама,баба,бау,ня-ня,ам и ъъъ-кането и соченето с пръстче,аз също съм много притеснена,дори мисля ако до 2 не иска да говори и да прави изречения от 2 думи поне,да го водя на логопед и детски психолог.За разбирането разбира,но не желае да говори и това е.По-палавост  е  пръв обаче,научил се от известно време сам да се качва по-пързалки,люлки,спуска се пак сам,абе страшна работа.Стълбищата качва и слиза пак без да иска помощ,храни се сам,обува си обувките сам и се съблича и облича,изглежда двигателното му развитие е на преден план при него засега.Такива неволи при нас...
Дивена ще се справиш сигурна съм,ти си силна,макар и да е много трудно с 2 малки дечица
Лулу,браво на Теди,че е в норма и те е успокоила Peace
Или за среща аз питах,но засега никой не проявява интерес,иначе може да е в Южния парк,гледам вече температурите ще са от 20 градуса нагоре...
Ами това е,още щях да пиша,но някой ми звъни на вратата Rolling Eyes Joy

# 287
  • Мнения: 324
Хари, мисля че в "Човешкото тяло" на BBC показваха изследване на психолози с деца на 2-3 години. Майката оставяше в една стая детето с гръб към движещо се влакче и му казваше да не поглежда назад, а като се върне тя, ще получи нещо си и ще си играят. Голяма част от децата поглеждаха назад, а после отричаха. И психолозите казваха, че щом детето лъже, то е по-развито и ще се справя по-добре по-късно в обществото. Така че лъжата е лошо нещо, но не е толкова лош знак.
Лулу, много добре разбирам радостта ти за Теди  Grinning Браво на детето, добре расте  Grinning
Тук оня ден валя, вчера трябваше да сме вкъщи заради майстори, днес духа много силен вятър и пак ще сме затворени  Confused Ще подивеем съвсем  Crazy
Анаморф, и ние сме точно като вас - добре е е развита откъм движения и бели, но казва малко разбираеми думи.  Rolling Eyes

# 288
  • Мнения: 361
Здравейте и от нас!!!

И ние се миткосвахме 3 ч на вън.Ех,че кеф,от кога го чакам туй временце Hug

Ние пък не спираме да боботим нещо километрично.Докато повтаряше думи,беше добре,обаче сега с тея километрични изречения и то иска да каже нещо,не да повтори...........забравям началото обикновенно LaughingСега си е харесала думата"обаче" и говори,говори нещо и по някое рвеме"обаче"......... Laughing

Бяхме на вън с близнаците над над нас,ама те са толкова еднакви,че нещо и се размива образа на Ивон-един ли са,двама ли са и днес заяви на майка им ,че "Сашо се казва Нико"(те се казват Александър и Никола) Laughing

Лулу,браво  на вас....Айде вече в нормите да сте Peace

За яслите и детските градини не ми се говори ooooh!Умуваха,умуваха нашите политици и за Люлин който е 200 000 човека,има открити 250 нови места,от които свободни има вече само 5 за набора на Ивон.Е,кажете ми това нормално ли е.А една сграда на детска градина е заета от Данъчните в Люлин,че малко други сгради има и Детските градини са премного. Crossing Arms

# 289
  • Мнения: 3 388
привет и от нас  Simple Smile
Ние сме болнички от в4ера- с температура, течащ нос и сълзящи очички. До година и половина въобще не ми се е разболявал, а сега като започнах да го водя, където има много деца, все носа ми запушен  Outta Joint
Ейй, този уикенд ми се взе акъла от чистене, направо се скапах, а съм оправила само горе, щото долу все още  има някой неща за монтиране в кухнята и е пълно с прах, кашони, инструменти и какво ли не  Rolling Eyes
Ние събота окончателно се местим, а тези дни ми се отвори и работа, направо не знам кое по-напред да правя- преводи, документи, кашони или да бърша бебешки нос  ooooh! Mr. Green
Децитка, много изгодни ясли имате. Преди няколко месеца,  имаше вероятност да запо4на една работа на цял ден и се бях интересувала за ясла- ами започваха от 800 евро, 1100-1200 с храната  Shocked Те акъл нямат тези хора  ooooh! Laughing тя една нормална заплата тук, се движи някъде там.
Отивам да оправя малко багаж, докато спи терминатора, че ей сега ще се ококори  Mr. Green

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте и от нас.
voglia като чета началото на поста ти,все едно аз съм го писала.
И Стилиян е с температура и сополи.Вчера го водих в един парк да си поиграе с децата и вероятно някое между тях е било болно.И от снощи се започна кошмара.Цяла нощ плака.Сутринта го водих при педи,предписа ни Тайлол,Виброцил и Вит Ц.Дано се преборим бързо и да няма усложнения.
Иначе при нас времето е пролетно,само за разходки.По-късно,ако е по-добре малкия ще го изкарам на въздух.
Лулу браво на порасналата Теди.Спомням си,че преди време беше писала,че върви слабичка.
Аз другата седмица ще водя Стилиян на консултация,нали става на година и девет месеца.
Момичета това с градините наистина е много гадно.Няма място за всички деца.Преди години пък на майка и бяха връчили заповед,за евентуално уволнение,защото нямаше деца и не можеха да запълнят групите.Така и затвориха сума ти детски градини,защото бяха празни,а сега не стигат местата.
Ние ,макар че сме с връзки записах малкия още на три месеца за по-сигурно.А много деца от набор 2007 просто нямат шанс за градина.
Дано измислят нещо.
Хайде приятен ден на всички.

# 291
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 921
Сонитка, Ди, бързо да се оправят дечицата.  Hug

# 292
  • София
  • Мнения: 3 850
Здравейте  Hug.
Времето се оправи и никакво време не ми остава.
Сонита, Ди, бързо да оздравеяват мачовците  Praynig
Дезита, честито ви приемане в градината.
Лулу, браво на Теди за киограмите. Дани на 3 год. е 17 кг  ooooh!.
Хари, браво на Влади за придобитите умения smile3501.
Дивена, съчувствам ти, че трябва да се оправяш с двете деца, но щом се налага...
Гита, успешно завръщане на работа утре Peace.
За говоренето, записах я на фотоапарата как говори, така както Ади преди време беше направила и тия дни ще прехвърля записите и ще ви я пусна да я чуете как говори.

Момичета, искам нещо да споделя с вас, а вие ми кажете дали е възможно. Аничка преди  няколко дни ми каза с думи, че е боли дупето. Погледнах й дупето, но нямаше нищо притеснително, това се повтори няколко пъти и след това спря да го повтаря, че е боли. Мисълта ми е според вас възможно ли е на тази възраст вече да осъзнава какво е това болка и да си казва или пък е чула от Дани и просто повтаря Thinking?

Приятен следобед     bouquet.

# 293
  • Мнения: 498
Сонита, Ди бързо оздравяване на дечицата!
Лулу екстра си е детето, какво се притесняваш. Пожелавам й да си хапва, каквото иска и все да си е слабичка.
Цял живот водя борба с килограмите, много е тежко да се облизваш и всичко да ти се лепи.
Марти не мога да помогна. Според мен повтаря от батко си.

# 294

Общи условия

Активация на акаунт