Децата и антибиотиците , за и против ?

  • 7 059
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 587
Ако положението е сериозно(ангина,бронхит и др.) съм "за".Относно лекуването на тези неща с хомеопатия съм доста скептична.За мен хомеопатията е хубаво нещо,но при по леки разболявания.

# 16
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Благодаря на всички за мнението което сте изразили , наистина АБ имат своето полезно предназначение , след тяхното откритие са били спасени много хора , но аз съм скептично настроена поради опита си от по-голямото ми дете , след като тръгна на ясла се започна една  от м.ноември една седмица пие АБ ,една почива така до края на м.март с гнойна ангина , свършваме АБ и има няма 10 дни лекаря казва предбронхитно състояние  , аз му обяснявам че вече 5 м. сме по два пъти в месеца на АБ и искам да опитам без него , той ми отговаря че лечението ще се проточи и че трябва детето да се наблюдава но е съгласен / не говоря за сегашния ми л.лекар ,за съжаление този преди 10 г. беше стар и вече не практикува/ и така я излекувахме без АБ , с много сиропи по- специална схема ,слет това със имуностимулатори и оттогава да чукна на дърво , и сега винаги си мисля че има начин да минем без тях .

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нашата педиатърка с антибиотика изписва и БиоГайа. Така отпада дилемата ми "за или против".

# 18
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Нашата педиатърка с антибиотика изписва и БиоГайа. Така отпада дилемата ми "за или против".
Нашата педиатърка с антибиотика изписва и БиоГайа. Така отпада дилемата ми "за или против".
Не съм чула  , какво е това Био Гайа , моля те обясни ми !

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Нашата педиатърка с антибиотика изписва и БиоГайа. Така отпада дилемата ми "за или против".

И как Биогая премахва тази дилема?! Доколкото знам, действат на стомашната флора или нещо такова. Използват се при колики, разстройство и т.н. Това какво общо има с изписването на АБ? Моето дете, например, никога не е имала разстройство, причинено от АБ.
А АБ имат толкова други странични ефекти, че Биогая едва ли помага.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
БиоГайа възстановява нормалната чревна флора, която антибиотиците разрушават (вследствие на което имунитета спада). Още информация тук.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 157
Аз не мисля, че Биогайа изцяло неутрализира вредното действие на АБ. Защото освен, че действат зле на стомаха, някои от тях увреждат и други органи.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
БиоГайа възстановява нормалната чревна флора, която антибиотиците разрушават (вследствие на което имунитета спада). Още информация тук.
БиоГайа нашата педи ни е препоръчвала да се пие 2-3 седмици  след взимане на Аб.


По темата. Понякога АБ са наложителни. Доволна съм от моята педи, че АБ не изписва ей така превантивно. Винаги се правят изследвания, пускали сме секрети и след антибиограма е изписван и точният Аб. Дано има повече такива лекари, но ми се е случвало в провинцията за едно зачервено гърло да ми изпишат АБ, което за мен е престъпление.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вредното действие едва ли може напълно да се неутрализира. Все пак бактериите също увреждат органите и се налага да изберем по-малкото зло. И когато то е антибиотика- желателно е да се приемат пробиотици.

# 24
  • Мнения: 1 312
Мнението ми е да си намериш нормален лекар, за да не се чудиш дали да му вярваш или не.

Имам пълно доверие на педиатърката на дъщеря ми, ако изпише АБ, значи наистина е с диагноза, която го налага. За почти 5 г., никога не е изписвала Peace не е хомеопат.

Почти същото.
И нашата не е хомеопат, знае негативното ми отношение към антибиотиците и винаги търси вариант за по-щадящо лечение.
Синът ми боледува сравнително рядко,но пък когато реши да прави гнойна ангина вдига Т до 40.5 градуса.
Тогава вече не мога да чакам и сама звъня и питам за АБ.
Щом се налага пие.

# 25
  • Мнения: 2 011
Моята  лична лекарка ( педиатър е с много  стаж) никога не ми изписва АБ за дреболии - в повечето  случаи  лекуваме и  с хомеопатични лекарства , бабини рецепти , билкови  препарати и пр. Но когато тя ми каже че този път няма да  се разминем без АБ аз и  вярвам . Още повече че когато  се наложи прием на АБ тя не започва  с тежката  артилерия  (  с мощните и широкоспектърни  АБ)  а подбира  правилно  и точно  АБ.  Не  съм  привурженичка  на хомеопатичните  средства защото не мога да  си го позволя като разход , но и  не ги изключвам защото ми се налага  да  купувам и такива лекарства.  Peace

# 26
  • Мнения: 801
С антибиотик 7 дена, без него една седмица.

Аз съм ЗА, но само когато са доказани бактерии и гъби /проба, тест, кръвна картина, рентген и т.н./. Не винаги подути сливици е ангина и бронхит не означава пневмония. Затова и касата трябва да започне да плаща антибиотиците, за да контролира предписанието им и спре злоупотребата с тях от страна на докторите.

На мен български доктор ми изписа антибиотик за зачервено гърло след сладолед, детето просто си вдигна 39,5 за 2 часа и на другия ден нямаше и следа от болест.

Антибиотиците са неефективни при децата и не действат така, както при възрастните. А и вирусите ги убива само химиотерапията.

Антибиотиците и препаратите за сваляне на температура отнемат трайно възможността да се вдига температура и да се боледува правилно. Т.е. ако го тъпчете с антибиотик и нурофен /под 39 - 39,5 градуса/ в ранна възраст, това ще му се отрази до края на живота и организма му ще реагира на вируси с отпадналост, болки, ниска температура.  Всяка вирусна инфекция намалява рисковете от алергии и трайни нарушения на имунитета.

Имунитета се нарича още втори мозък, защото помни, използва опита си и има способността да учи. Децата се раждат без имунитет и проблема е че прекалено ги  пазим от болести и мръсотия и имунната им система е заспала. Колкото по- чисто, толкова по- кекаво детето.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 157
Абсолютно съм съгласна с rila11. Само дето на нас никога не са ни пускани изследвания при изписване на антибиотик.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пък друго знам- честите вирусни и бактариални инфекции трайно намаляват имунитета. Така може да се стигне до алергии, автоимунни заболявания, злокачествени образувания и др. здравни проблеми.

# 29
  • Мнения: 2 011
С антибиотик 7 дена, без него една седмица.

Аз съм ЗА, но само когато са доказани бактерии и гъби /проба, тест, кръвна картина, рентген и т.н./. Не винаги подути сливици е ангина и бронхит не означава пневмония. Затова и касата трябва да започне да плаща антибиотиците, за да контролира предписанието им и спре злоупотребата с тях от страна на докторите.

На мен български доктор ми изписа антибиотик за зачервено гърло след сладолед, детето просто си вдигна 39,5 за 2 часа и на другия ден нямаше и следа от болест.

Антибиотиците са неефективни при децата и не действат така, както при възрастните. А и вирусите ги убива само химиотерапията.

Антибиотиците и препаратите за сваляне на температура отнемат трайно възможността да се вдига температура и да се боледува правилно. Т.е. ако го тъпчете с антибиотик и нурофен /под 39 - 39,5 градуса/ в ранна възраст, това ще му се отрази до края на живота и организма му ще реагира на вируси с отпадналост, болки, ниска температура.  Всяка вирусна инфекция намалява рисковете от алергии и трайни нарушения на имунитета.

Имунитета се нарича още втори мозък, защото помни, използва опита си и има способността да учи. Децата се раждат без имунитет и проблема е че прекалено ги  пазим от болести и мръсотия и имунната им система е заспала. Колкото по- чисто, толкова по- кекаво детето.


АЗ НЕ СЪМ СЪГЛАСНА С НЯКОИ НЕЩА - НЕ СА ПРАВИЛНИ ИЗОБЩО КАТО РАЗСЪЖДЕНИЯ
 
А АНТИБИОТИЦИТЕ НЕ СА НЕЕФЕКТИВНИ ПРИ ДЕЦАТА А СА БИЛИ НЕПРАВИЛНО ПОДБРАНИ
АНТИБИОТИЦИТЕ ДЕЙСТВАТ ЕДНАКВО И НА ДЕЦА И НА ВЪЗРАСТНИ САМО ДОЗАТА  Е РАЗЛИЧНА - МЕХАНИЗМА НА ДЕЙСТВИЕ Е ЕДИН И  СЪЩ.
 NaughtyВИРУСИТЕ НЕ ГИ УБИВА ХИМИОТЕРАПИЯ , НИТО  АНТИБИОТИК- ДОСТАТЪЧНА Е ЕДНА ПО-ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА НА ТЯЛОТО ДА ПОДЕЙСТВА ... Peace ЕТО ЗА ТОВА НЕ БИВА ДА ТЪПЧЕМ ОРГАНИЗМА СЪС ЛЕКАРСТВО ПОНИЖАВАЩО ТЕМПЕРАТУРАТА КОГАТО ТЯ Е 38 ИЛИ ПОД НЕЯ. пО ТОЗИ  НАЧИН ОРГАНИЗМА САМ СЕ БОРИ!
ЧЕСТАТА УПОТРЕБА НА АБ ПРАВИ  ОРГАНИЗМА РЕЗИСТЕНТЕН КЪМ МНОГО ОТ  АБ ( И ТАКА МАЛКО  ЛЕКАРСТВА МУ  ДЕЙСТВАТ- УНИЩОЖАВА СЕ ПОЛЕЗНАТА ФЛОРА В ТЯЛОТО НА ЧОВЕКА А ТЯ ТРУДНО СЕ ВЪЗСТАНОВЯВА)
НЕ АБ А НУРОФЕНА ПРЕЧИ НА "ПРАВИЛНОТО" БОЛЕДУВАНЕ КАКТО КАЗА RILA11,
ВСЯКА ВИРУСНА  ИНФЕКЦИЯ УВЕЛИЧАВА РИСКА ОТ  АЛЕРГИИ И ТРАЙНО  НАРУШАВА  ИМУНИТЕТА   А НЕ Е ОБРАТНО
ДЕЦАТА  СЕ РАЖДАТ  С ИМУНИТЕТ ПРИДОБИТ ОТ  МАЙКАТА ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕНОСТТА - СЛЕД 6  МЕСЕЦ  ИМАТ  ВЕЧЕ ТЕХЕН ИМУНИТЕТ, ЗА КОЙТО И НИЕ СМЕ ПОМОГНАЛИ - КАТО  СМЕ ЗАПОЧНАЛИ  ОЩЕ ОТ КОЛАСТРАТА ...
ТОВА Е МОЕТО  МНЕНИЕ - ЛОГИЧНО . НЕ ГО НАЛАГАМ НА НИКОЙ  НО НЯКОИ НЕЩА ОТНОСНО  АБ ТРЯБВАШЕ ДА  ГИ  НАПИША ЗА ДА  НЕ СЕ ЗАБЛУЖДАВАТЕ. ВИНАГИ  ДОЗАТА ПРАВИ  ОТРОВАТА-  НЕ БИВА С НИЩО ДА СЕ  ПРЕКАЛЯВА . В ДОСТАТЪЧНО МРЪСЕН СВЯТ  ЖИВЕЕМ !  Peace
ИМУННАТА  СИСТЕМА НА ДЕЦАТА  НЕ Е ЗАСПАЛА -  ВРЕМЕТО  В КОЕТО  ЖИВЕЕМ Е "ОТРОВЕНО" ХРАНАТА  КОЯТО КОНСУМИРАМЕ СЪЩО ...

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 09:34 от stelsi77

Общи условия

Активация на акаунт