Пак за Мадрид- само хубавото!

  • 91 831
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 10 044
Уиз не летят до Малага, поне не от София. Летят от Букурещ и Будапеща. От Букурещ летят и Blue Air до Малага. За варненци е удобно Simple Smile
Уиз ще имат полети до Аликанте...но това не е Андалусия. Но е някакъв вариант.
България Еър летяха до Малага, но не знам още ли летят.

# 706
  • SF
  • Мнения: 21 568
Аликанте е по-близо до Валенсия, а УИЗ си летят до Валенсия. Не мога да им разбера идеята на УИЗ с Аликанте каква им е.

# 707
  • София
  • Мнения: 10 044
Да няма много смисъл...можеха да пуснат до Севиля Heart Eyes, или поне до Малага.

# 708
  • Мнения: 1 738
Здравейте, записвам се при вас. Почти всяка година съм в Испания при роднини и поне един ден винаги е отреден за разходка в Мадрид. Надявам се от тук да науча за невиждани красоти на Мадрид и да бъда полезна с каквото мога!  Crazy bouquet

# 709
  • София
  • Мнения: 1 365
И аз се записвам и се връщам да чета. Имам няколко месеца да разуча всичка за Мадрид и от опит зная, че това е мястото  Hug Ще имам и въпроси, но първо ще се потопя в темата  Laughing
Предварителна благодаря на всички, които споделят  bouquet

# 710
  • Варна
  • Мнения: 1 926
Прочетох повече от половината тема. Много сте полезни!
Остана ми един въпрос - как стои въпроса с посещение на Сантяго Бернабеу в ден, в който има мач и то Ел Класико. Дали в този ден ще пускат за разходка?

# 711
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Момичета, 6 часа на летище Барахас - има ли време да се иде някъде в центъра на Мадрид за кафе и малка разходка? С метро предполагам, кой номер или поне на коя станция да се слезе? bouquet

# 712
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Момичета, 6 часа на летище Барахас - има ли време да се иде някъде в центъра на Мадрид за кафе и малка разходка? С метро предполагам, кой номер или поне на коя станция да се слезе? bouquet

Единствената линия на метрото, която стига до летището е №8. С нея се стига до Nuevos Ministerios, а оттам може да се хване линия на метро №10 (посока Puerta Del Sur) до Plaza de España например. Като време е някъде около 45-50 мин.
Ако сте на Т4S трябва да сте там задължително 2 часа по-рано, защото се образумат опашки и т.н.
Преценете си времето.
Карта на метрото

# 713
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Благодаря ти много bouquet
Да, на този гейт ще е, ще го предупредя.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 1 926
Аз пак да попитам и по-конкретно - в деня на голям мач - Ел Класико, някой посещавал ли е стадиона. Т.е. пускат ли?

# 715
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Аз пак да попитам и по-конкретно - в деня на голям мач - Ел Класико, някой посещавал ли е стадиона. Т.е. пускат ли?


Може до 5 часа преди мач да се посещава. Повече подробности тук

# 716
  • Варна
  • Мнения: 1 926
Аз пак да попитам и по-конкретно - в деня на голям мач - Ел Класико, някой посещавал ли е стадиона. Т.е. пускат ли?


Може до 5 часа преди мач да се посещава. Повече подробности тук

Благодаря! Точно тази информация търсех и то точно там, но не я открих. Намерих за 05,11 (вчера) : THURSDAY NOVEMBER 5

- From 10:00 to 11:30 Tour full Bernabeu.
- From 11:30 to 19:00 only be able to visit the museum.
Но не и по правило!

# 717
  • Мнения: 2 860
Момичета, 6 часа на летище Барахас - има ли време да се иде някъде в центъра на Мадрид за кафе и малка разходка? С метро предполагам, кой номер или поне на коя станция да се слезе? bouquet

Ние имахме 5,30 ч между двата полета. Останаха ни 3 часа за разходка до центъра, от които чисто 2 часа като изключим пътя. Сменяхме линии на метрото, но не помня точно кои, слязохме на паметника на Дон Кихот, от там през Двореца и във стария град, където обядвахме и пихме бири. Час и половина по рано бяхме на летището, от този терминал излитахме. Но ако не познавате летището си дайте малко повече време.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Благодаря и на теб гала. Питах за сина ми, вчера летя за Лисабон с прекачване в Мадрид. Времето му е стигнало. Всичко е било наред, не знам къде точно е ходил, но каза, че е било супер. В Лисабон са го посрещнали и настанили, спокойна съм вече. Simple Smile То само аз се притеснявах де, ама така сме всички майки предполагам. bouquet

# 719
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Момичета, 6 часа на летище Барахас - има ли време да се иде някъде в центъра на Мадрид за кафе и малка разходка? С метро предполагам, кой номер или поне на коя станция да се слезе? bouquet

Ние имахме 5,30 ч между двата полета. Останаха ни 3 часа за разходка до центъра, от които чисто 2 часа като изключим пътя. Сменяхме линии на метрото, но не помня точно кои, слязохме на паметника на Дон Кихот, от там през Двореца и във стария град, където обядвахме и пихме бири. Час и половина по рано бяхме на летището, от този терминал излитахме. Но ако не познавате летището си дайте малко повече време.

На площад Испания се намира паметника на Дон Кихот и Санчо Панса. А как се стига съм описала в по-горния си пост: с линии на метро 8 и 10. Оттам е близо и Кралския дворец и Гран Виа.
От Терминал 4 може да се хване и влак до Sol също, но те са на 30 мин.

Общи условия

Активация на акаунт