С Пролетно-Великденско настроение е ДОБРИЧкото население

  • 11 758
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 377
Друго предложение - чрез познати да се предлага стоката , ама така няма избор много (примерно аз само свещници , венци и панерчета имам).

# 211
  • Мнения: 643
Отговарям чисто обективно.В настоящия момент, нещата въобще не опират до разрешителното, след като св. Мина, фигурира във вариантите които сте предложили. Понеже всички, чакате аз или Кеми да се включим и да кажем какво ще правим със стоката, трябва да ви кажа, че аз отговор нямам. Много ми се иска да ви кажа, че ще направя със стоката, каквото вие решите, ама е моя и на Кеми, та решението ще го вземем двете.

# 212
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
арчи, за мен варианта за базара на "Света Мина" задължително трябва да съществува. Peace Затова го и предложих. Нека всеки избере за себе си.
Според това, каква е неговата истина и как вижда нещата. Peace


Тази сутрин времето е толкова приятно и свежо, зарежда съм с много положителна енергия.
АКо някой има нужда от такава, изпращам му  с най- голямо удоволствие!  bouquet

# 213
  • Мнения: 2 821
Много емоционално се насити темата. Прегря.
От позицията на мъдрото утро разсъждавам по друг начин.
Изначалната идея не беше да произвеждаме сувенири, щото много можем, а да осигурим средства на деца в нужда. Базарите се оказаха лесен начин за постигане на засега скромните ни цели. Поради тези разсъждения ще си променя позицията от снощи.
Аз лично нямам сили да въвеждам други в нашите препирни, хора, които се интересуват и питат сами за поредния базар. Не мога да им кажа, че базар няма да има, или пък че продукцията е разделена...Технологично ни липсва време да организираме продукция за пращане в други градове. Същото е и относно наш, собствен базар...нямаме време.

Затова аз лично ще дам нещата, които са в мен и са малък принос в общата цел. Ще ги занеса пред църквата в събота.

На всички стана ясно, че това е последната ни съвместна работа със Сдружението. Аз не искам да се предавам и да се отказвам от усъвършенстването на първоначалните ни идеи.
Така, промених си виждането по този въпрос от снощи, но няма да преглътна лесно всички излияния, които текаха тук и твърдо смятам, че е най-добре сами да продължим. Да продължим. Как? Въпрос на сериозни разговори и действия.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 10:42 от МамиБлю

# 214
  • Мнения: 207
Добро утро ! Да ви кажа , че за новите като мен  , всичко звучи малко объркано . До колкото можах да схвана сте две организации, който май  нещо не се разбират.    Аз също съм открит човек  и предпочитам всичко да се  казва на всеослушание.  На лични си разменихме няколко писма с  Красотинка , която ми каза  , че ще има базар и дори замисля нещо за 1 юни.  Попитах я защо не го сподели с вас , но доколкото разбрах има някакви конфликти.                                     Значи  едната организация е Св. Мина  , а другата  Заедно за децата- която всъщност  е на момичетата в  форума.  Истината е че не мога да разбера защо са тези разногласия когато  целта и на двете организации е една и съща.  Но все пак ако не се стигне до консенсус  , не може ли двете да работят отделно .  Ох и аз съвсем се обърках .

# 215
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Боре, наистина утрото е по- мъдро от вечерта.
Аз също съм информила много отдавна моите редовни посетители на базара, че базар ще има. И те пак ще отидат, разбира се.  bouquet

Защото не е толкова важно кой е изработил стоката, важно е, че тя се купува с благотворителна цел! Heart Eyes

# 216
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
kiraa, хем си права, хем не съвсем...
Сдружението "Света Мина" е създадено и функционира много отдавна. Има традиции, има медийно присъствие.

Другото, за което говориш, не е само на момичетата от форума. Wink  Тук във форума пишат много и различни хора, които не са непременно свързани с  Движението. Има и много други, които участват в благотвотителните ни прояви досега, и без да се включват тук.
Това само за изяснение, защото не е правилно да се определя темата тук като затворен кръг. Просто форумното пространство се използва за по- бързо уточняване на всичко, свързано с дейността.
Има и други неща, които се обсъждат на работните срещи, и не всичко, случило се там, става обществено достояние.

Организации, фондации и т.н. в града ни има много. Далеч не сме само ние. Wink
Но можем да работим и самостоятелно, макар и да сме доста по- скромни в желанията си, и възможностите си.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 20:48 от anuschka

# 217
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Момичета, радвам се че малко се поуспкоихме. Няма смисъл накрая да развалям нещата. Все пак парчките ще помогнат за нечие дете, което се нуждае от помощ. Моите неща, макар и малко също ще предоставя на Св. Мина.
Всичко друго ще трябва да си го кажем в очи и то на друго място. Hug

Kiraa, няма как да ни разбереш, защото едно е да прочетеш нещата в медийното пространство, друго е на живо. Не оставай с лошо впечатление за никой от т ук пишещите. просто желанията ни са по-големи от възможностите на този етап и това ни пречи на организацията. Може да се присъединиш на някоя среща и да разбереш повече неща.
 Иначе правим много хубави софри, ама за рабоа нещо ни няма. Явно сме повече по интелектуалния труд. Mr. Green

# 218
  • Мнения: 207
Благодаря ти Анушка   bouquet, аз това исках някой да ми обясни  за какво става въпрос .   И се извинявам  ако съм засегнала някого .  

# 219
  • Мнения: 200
Сега вече, след като се успокоихте някой може ли да ми каже от къде да купя найлончета, да опаковам кошничките?, ако е наложително де, да се опаковат(не изгарям от желание  Laughing ) Предния път въпроса ми отиде в канала  Wink
Ясно е, че ще си предоставите стоката на Сдружението (или поне някои от вас), което значи и аз, кошничките ми не са много, но поне ще помогнат на някого.

# 220
  • Мнения: 2 821
Ленка, провери ли на пазара? Моите ги опаковах с едни целофанови торбички, които имах от мартениците. Ако ти се ходи до магазинчето за материали за мартеници...не знам дали имат в момента такива торбички. То се намира по улицата от кино Добрич в посока към гарата, в ляво, в един гараж...след дрогерията....

# 221
  • Мнения: 200
Сетих се къде е. Мерси много   bouquet

# 222
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ленка, по-добре провери на пазара, че там има по-големи размери и целофанени торбички.

# 223
  • Мнения: 2 821
Аз от въпросното магазинче съм взимала пликове с размер 20 на 30...Събират се кошничките в тях...

# 224
  • Добрич
  • Мнения: 958
Лично за мен, голям проблем не съществува, но това си е лично мое мнение. Много неща ми минават през главата, но предпочитам да не ги пиша тук. Ще ме извинят новите, но форума не е място, където трябва да се напише всичко. Има си куп причини за това.

anuschka, искам да ти благодаря за активността в последните дни, за позитивното, въпреки всичко, и трезво мислене, както и за това, че се опитваш да помогнеш за пореден път с обобщаване на информацията и с всичко, което можеш   bouquet

Бори, утрото наистина е по-мъдро от вечерта  Grinning

Моето мнение се припокрива с това на МамиБлю, но все пак искам да го споделя.
Преди да започнем да работим за поредния базар, ние се събираме и разговаряме. Макар, повечето пъти да нямаме представа какво ще правим с парите, ние винаги творим с много хъс и желание. Всеки лев е дарен с надежда, че ще отиде по предназначение и сам за себе си няма да помогне, но заедно с други такива, би направил много. Заедно с това остава един сувенир, който да напомня за доброто, което си направил и всеки път, когато го погледнеш, да бъдеш доволен от себе си, че си станал макар и мъничка част от една благодорна кауза. Всичко това, видяно от другата страна на масата, те прави по-богат на емоции и на още други неща. По тази причина, моите неща ще бъдат предоставени, за децата в нашия град. Време за организирано изпращане, избиране на получател и т.н. няма. Такова нещо отнема най-малко седмица, защото получателя също има задачи след получаване на пратките. Друг проблем е, че много от тези сувенири са чупливи и едва ли ще доживеят да отидат невредими.
Всеки си взема решение сам за своите неща.

lenka_ilenka, може и да не опаковаш кошничките. Както решиш, де  Peace

kiraa, по-нагоре писах. Много неща не могат да бъдат обяснени, не му е мястото тук. И ако всичко ти звучи "малко" объркано е добре, защото то си е МНОГО объркано. С въпросите си обаче, внасяш допълнително напрежение в и без това напрегната тема. И това, че никой с изключение на Анушка не ти отговори надълго и нашироко, би трябвало да ти покаже, че подробности се говорят по срещите. Няма нужда целият град да чете и да тълкува нещата както ги е разбрал, било то вярно или невярно. Все пак репутация се гради трудно, но много лесно се срива.

Общи условия

Активация на акаунт