МАРТенки сме най-добре, всяка гушка своетo дете!

  • 12 537
  • 202
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 637
Запис!На мамите 2 в 1-Успех!  Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 3 379
Sia, rusana, ето линк към сайта на производителя на този кош за памперси, иначе коша и пълнителите ги има в повечето бебешки магазини.

# 32
  • Мнения: 1
Честито на новите мами!Прекрасни имена сте избрали-Калия, Далия.Аз толкова исках момиченце,което щях да кръстя Лилия,но всъщност важно е бебчо да е здрав.
Как го правите тоя номер със спането нощем-ние след 12 се ококорваме и се започва едно мрънкане,хълцане,реване...Снощи се принудихме да го вземем в леглото,че иначе няма сън.А се бях зарекла в никакъв случай да не правя това...
Някой беше писал ,че плаче постоянно-е, и аз съм така,все ми се струва ,че нещо не правя както трябва и че положението не отговаря на очакванията ми.Добре, че после ми просветва и се изпълвам(временно)с ведър оптимизъм.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 858
Всички слагате вече снимки на бебоци, аз пък да си покажа тумбака с който не мога да се разделя  Mr. Green  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=287126&pid=11322461

# 34
  • Мнения: 361
Танче, честита ви месечинка. Да разсте вс така.  Hug
Деска- много ти е сладко коремчето. Успех Hug  bouquet

за спането- ние също се кокорим след къпане и така до следващото ядене. То не се гушкания и пеене, мани мани. Оказаха се колики. Днес се изкъпахме, папкахме и по леглата.

хайде от нас лека и мека Hug

# 35
  • Мнения: 980
Аз се чудя дали да не изтеглим къпането по-рано. След къпане бръмбарът се ококорва, яде, оглежда се и докато се унесе да спи и се почват с вечерните колики. Досега се приспивахме- 2 часа!  #Crazy Докато ми дооближе едната гърда стана време пак да яде та дооблиза и другата.

Таня, честита ви четвърт годинка. Хубави мерки сте си докарали- все така да я карате  Hug

Аз още не съм изпаднала в следродилна депресия, но има време да се "отчета". А утре ще ми докарат нашата кака и шоуто ще стане пълно. С половинката може и да изтрещим в скоро време  Crazy

tedsan  - колики са даже и капки му давам,но взех да се чудя дали не  е от акото , че така се напъва милото все едно запек  има  Mr. Green
Еееее, не е лесно да пръдне човек...  Joy Мойта коконделка като се напъъъъъне, като почерррррвенее и като изкара някакъв як звук - ке издаде четата  Blush

А сега край! Отивам да си лягам, че днес съм Мара Подробната и на всяка манджа мерудия  Embarassed

# 36
  • Мнения: 105
От 2-3 дни не съм се включвала, че все време не остава за писане, но поне гледах да не изоставам с четенето, че после няма наваксване.
Танче, кога порасна толкова твоята прицеса  Hug Да ви е жива и здрава, много да папка и слушка  Hug
Честито и на всички нови майки   bouquet
В тази тема се надявам да се похвалят с бебчета и останалите от нашата група.
Мери, как е Ангела? А Роската кога ги изписват?
МечоПух, и моя разрез се е зачервил, кожата около него се белеше, а в единия край ме наболява, та в четвъртък посетих АГто и лекарката ми каза, че е ок. Даже, въпреки лохиите (които имам чувството, че никога няма да спрат) ми направи и преглед с вагинален ехограф. Съветвам те да посетиш и ти лекаря си за свое успокоение. Белега каза с нищо да не го мажа. Секс 2 месеца да не правим  #2gunfire (Ега си тъпото, май досега такъв дълъг срок не бях чула на някой да са дали.) На третия месец след раждането ме вика за цитонамазка.
Вчера времето беше разкошно и сутринта и следобяда си направихме разходка с бебка. Тя както реве, в момента, в който излезем и я сложим с количката заспива и е най-прекрасното бебе на света. Ама днес цял ден дъжд вали и стоя затворена вкъщи и отново рев...Сега в 8ч я изкъпахме, яде и в момента се кокори и реве на паузи. Момичета, спасението от плача е навън с количките. И аз след седмица като остана сама се чудя как ще се стоварвам с количка и бебе от 3тия етаж. Притеснявам се за операцията не за друго.
Хайде лека нощ от мен и дано всички поспим  Hug

# 37
  • Варна
  • Мнения: 858
Мамииии, преди малко Айрис е родила сина си Константин - 3350г, 53 см. Наложило се е спешно секцио, но са добре и двамата. Праща ви поздрави  Hug Честито син Еми, да ти е жив и здрав и много да ви радва!  smile3525  smile3525  smile3525


За протокола  Тай, sisilota_88, annimm, Валентина Трейман, angel_for_you и dessiss

# 38
  • Мнения: 107
Еми честит син и от мен!!! Много да те радва и слушка!!!

# 39
  • Мнения: 105
Честит син на Айрис! Да е жив и здрав и много да радва мама,татко и батко   bouquet
Сисилота, успех на теб утре  Hug
Деси, дойде и твоя ред  Hug Чакаме добрата вест за любимата ни вестителка Simple Smile

# 40
  • Варна
  • Мнения: 58
Eeeeee, хайде честито и на Айрис!!!! Да ти е жив и здрав и да расте весел и безгрижен!

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Честито бебче и от мен на Айрис  bouquet

# 42
  • Мнения: 819
Оххх, най-после ви изчетох.....от няколко дни чета и не мога да смогна 1 ред да напиша.
Айрис, честито бебче!!!!!!!!!!!!!

Толкова неща имах да казвам, ама няма да мога всичко на куп, че вече заспивам...при нас вс. е ОК, бебка слушка, май нямаме колики още, но се научи маймуната да спи само/предимно/ навън и сме по цял ден в парка. Днес пък бяхме на рожд. ден в детски клуб и се сменяхме с таткото да я разхождаме вън с количката.Преди това минахме през Пигис-а за дъждобран, че в тоя дъжд....ама пак си направихме разходката.
Аз съм учудващо спокойна/за разлика от 1-я път/, а може би и бебка за това е спокойна. За буденето, подкрепям Слънцето с 2 ръце. Никога не съм будила дете - ни първото, ни второто. Радвам се, когато спи по-дълго. Сънят не е по-малко важен за растежа от храната.Представете си докато блажено си спите някой да ви събуди и веднага да започне да ви пъха манджа в устата  Mr. Green По този повод режимът ми е на последно място по важност и хич не се притеснявам, а София всъщност сама си го прави горе-долу. От няколко дни последното ядене е около 9-9.30 вечер и след това направо към 4.00, което много ме радва, че и аз се понаспивам. Между 18-21 ч. пък яде някъме през час, час и половина и така. През деня пък е на о/о 3 часа. Определено ми е по-лесно така и на мен.

И ние имаме доста пъпчици, които нещо не минават...сега пък са по брадичката и гушката.на едно място изчезнат, на др. се появят...ама с нищо не я мажа.
На слънце си я държа, даже специално махам гюрука и я обръщам към слънцето. Според мен е хубаво, то сега не е силно още, не е като лятното все пак.

За погачата-ще я правим в неделя, на 5.04., ама се чудя, как броите 40 дена, от деня на раждането или от следващият?!? Че се чудя кога да я заведа в църквата  newsm78 Иначе и ние ще поръчаме погачата, няма кой да си играе да меси.

И да похваля Судокрем-а --- София беше се подсекла и тчно за 2 дена се оправи, просто за отрицателно време! Сега си я мажа само с него.

Хайде лека нощ от нас !

О, щях да пиша за количката- ние щото сме на 3-ти етаж без асансьор и няма как да я катеря, я държа в колата , а мисля да купим едно заключващо/не знам как се казва/ за колело и във входа да я заключваме за тръбите.

# 43
  • Мнения: 5
Здравейте, хайде да се разпиша и аз след полунощ Peace!
Танче, Честита месечинка, много здраве и щастливо детство пожелавам на Билянка и много радост да ви носи. Hug
Честито бебче на Айрис, да расте игриво, палаво, щастливо! newsm51
Да попитам за въпросните пъпчици по личицето на бебечетата, защото и ние вече сме с тях, тези, които споделиха, че техните дечица имат, какво точно представляват? Нашите са ситни, като обривче, с бели връхчета, имаме основно но челцето, малко на бузката и една две около очето, вашите такива ли са?
Обаждах се на доки, каза, че сигурно се изчиства организма, да не ги мажа с нищо, но да ги следя и ако се разпространят и по тялото да и се обадя, да не би да е някаква стафилококова инфекция newsm78, което е слабо вероятно, притесних се...
Окич, ето и наша снимчица за колажа, дано е подходяща, обработена е на фотошоп! Hug http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=356958&pid=11327546
Виждам и , че ни е сложена снимчица в списъка с родените бебчета по дати, благодаря Hug тази, която ще се ползва в колажа може и там да се постави, тоест да замени сегашната.
Лека вечер и много     love001

# 44
  • Мнения: 660
Честито бебче на Айрис! Нека расте здраво и много щастливо.

Аз понеже тази нощ нещо не успях да спя... та гледах снимки на бобозанковците - много са сладички всички.
Да питам мамите на по-големките бебоци - започна ли да им опадва бебешката коса на вашите съкровища? Е, виждам, че Калин е с още по-голяма коса... Laughing затова питам останалите. Joy Защото на Рая и поопадва част от косицата, но виждам, че отдолу е набола нова, но е по-тъмничка според мен - току виж взела моята коса. Wink

Общи условия

Активация на акаунт