МАРТенки сме най-добре, всяка гушка своетo дете!

  • 12 538
  • 202
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 222
Добро утро мамчета  Hug
Честита радост на Айрис!!!да ти е жив и здрав юнака!Да папка хубаво и мноооого да те слушка!на теб, мила - бързо възстановяване!!!    bouquet  bouquet  bouquet

Деска, много си сладка с шкембенцето, ама айде марш в родилното! Днес е твоят Ден!!!Хайде чакаме хубави новини от теб! newsm51 newsm51 newsm51


Офф, аз пък да се оплача малко - през уикенда ни се разказа играта ooooh! То не бяха колики, не беше смяна на време, не беше Чудо ooooh! Вкарахме се в някакъв филм направо  #Crazy Борис не спи, плаче, пъне се милинкия, пръцкаше като за световно. В събота единствения му сън през деня беше по време на разходката. но за жалост в неделя, беше отвратително времето и си ревахме вкъщи....цял ден...Кумувете ни дойдоха на гости и щяха да избягат направо, голям ни е ревльо. Днес е вече малко по-спокоен, пък да видим  Praynig
А за погачата - и ние на два пъти ще я правим. Първо, тази събота дето идва ще се съберем с женската част на родата - има няма 13-14 женоря, пък по-натам ще се събираме и с приятелки,че то няма особено място вкъщи.

# 46
  • Мнения: 2 495
Добро утро и от нас Simple Smile
Ние днес сме на консултация, та ще видим колко сме пораснали.Ще ни бият и ваксина.За погачата-на нас ни се пада на 8 април, ама е сряда, тогава мисля само да отидем на църква, а погачата ще я направя в неделя, та да могат повече хора да дойдат. Simple Smile
Радослав и той има пъпчици.А бе я кажете мамите които са лекували млечницата с Дактарин...само аз ли нещо не мога да намажа устата на малкия както трябва. Sad Езичет му е все бяло, а мен ме е страх да бръкна по-навътре...вие как се справихте? newsm78
Тони, и на Ради взе да му опада косичката  PeaceАз пък се моля да не е взел моята коса, тя е мазна по принцип и ще се вкара в ужас детето  hahaha
Честито бебче на Айрис!  bouquet

# 47
  • Мнения: 1 734
Добро утро и о мен!

Айрис, честито бебче!   bouquet
Хайде мами 2в 1 стягайте се, не остана. Деси , много сладко ти е коремчето, но вече ти е време да се разделиш с него  Wink

Като гледам навън колко е дъждовно мога само да съжалявам, че не става за разходка. Вече си мечтая за времето, когато всеки ден ще си обикаляме с количката.
За режима, ние също нямаме някакъв фиксиран, Лора сама си го прави. Вечер като се нахрани към 9.30- 10 и чак към 4 се буди да си сукне. А снощи последно се храни към 11.30 и спа цяла вечер, чак в 6 се сети да си поиска. И аз успях да се наспя, просто не мога да повярвам, свежа съм като кукуряк!  Laughing
Гледам, писали сте, че сменяте и вечер памперсите, аз вечер памперси не сменям. Не виждам смисъл да я будя,а и Лора вечер не ака.
За слънцезащитното кремче, да ще ползваме, но чак като стане топло и като започнат да ходят децата по-оскъдно облечени, сега още няма нужда. Аз и чадърче за количката си имам въпреки, че още не ми трябва.

 

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Добро утро мами  bouquet

Аз днес съм учудващо свежа след смяната на времето, май сме си поспали добре. Очаквах да съм като парцал, но не Flutter Софи си се буди като по часовник нощем на 3 часа. По-точна е отколкото през деня с графика Crazy Иначе денем и аз не гледам часовник, тя си знае, когато е гладна се буди и е красноречива. Така и аз и тя сме спокойни.

Танче, да сте живи и здрави newsm51 Мале, кога пораснаха тия нашите бебки - и моята става на 3 месеца след няколко дни!

Ние в събота бяхме цял ден в парка, за първи път размятах цици навън Embarassed Беше пълно с народ, на мен ми се искаше някоя закътана пейчица, но всичко беше заето естествено, та до нас хората сигурно са ми заничали в кърмаческия сутиен, ама нейсе Crazy Важното е, че си се хранихме нормално и нямаше инциденти от сорта на връщане, повръщане, рев и т.н.

Белла голямата ми щерка имаше гъбки в устата като се роди и помня Дактарин-а че й го мажех с пръст в устата преди ядене (май открих Америка, а? Mr. Green ). Марлички не съм слагала, миех си ръцете. Даже имаме такава снимка Mr. Green Изстискваш си на пръстчето и хубаво намазваш вътре езичето и венците, не се притеснявай да бъркаш малко навътре, то ще си проличи дали си бръкнала много ако направи физиономия такава Sick

Честито на всички новородили мами  bouquet  bouquet  bouquet
Хубав ден от нас  bouquet

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 10:13 от ЛЮБИМА

# 49
  • Варна
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен! Леле как може да пишете посреднощ. Аз като я сложа да спи в 21:30 и веднага се хоризонтирам. Най-много да се загледам в някой филм, но обикновено заспивам по средата. Нашата най-дълга пауза през нощта е 5 часа. През почивните дни наваксахме доволно с разходките - цялата фамилия, по два пъти на ден (даже кърмих навън). Жалко че тази седмица я дават дъждовна. Поне каката е на градина.
Снощи Симона яде доста лакомо и аз тъкмо се зарадвах, но в момента в който я изправих повърна всичко на фонтан. Колко време след подобно повръщане трябва пак да и дам да яде? Аз реших да изчакам 1 час (да се успокои коремчето и да събера кърма), но тя вдигна блока от рев.
За питката - мислим да правим събирането на заведение, защото няма достатъчно място в къщи за всичките ни приятели (няма да каним само жени), но се чудя какво да сложим на трапезата - салати, основно и т.н. или някакви плата с хапки и сладки (от това зависи и подбора на заведението). Давайте идеи. Айде, отивам да чистя.
Оле, много съм разсеяна. Наложи се да си редактирам поста за да чиститя бебечето на Айрис и месечинката на Таня, както и да се похваля, че с мъжа ми днес имаме годишнина  - 6 год. прекрасен семеен живот (пу-пу).

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 10:21 от Gery Moore

# 50
  • Мнения: 8
Здравейте мамита,
малко със закъснение пиша, но сега ми остана време и събрах сили
Ние вече се родихме на 23 на обяд  Simple Smile
Денислав се роди 3150гр. и 50см.
Като имам снимки ще кача и аз Simple Smile

Гледам обсъждаме памперси аз сменявам след всяко хранене, защото ние се кърмим и съм забелязала че празно няма  Hug

стига толкоз за сега,малко домакинска работа да свършим мисля че е време  Naughty
Хубав ден на всички   bouquet

# 51
  • Мнения: 267
Уф, аз да се оплача....точно сутрин, когато или най-много ми се спи, или трябва все пак да свърша нещо, тоя малчуган просто не ме оставя Sad Цяла нощ си спи добре и после като се нахраним към 7-8 и се почва едно безкрайно кокорене и шаване, следователно започва и да връща, аз се опитвам да го успокоявам и шъшкам да кротува, той още повече беснее, връща, почиваме си, слагам в леглото, пак ще се разшава бясно и пак почва да тече това мляко и само на ръце го държа, за да не вземе да се задави. По някое време станал гладен пак, нахраним се, повтаря се цялата процедура, започва да мрънка, че му е мръсно дупето, сменям, после пак ядене и пак и пак ..и само мърмори, а дори не са колики сутрин, просто не може да си намери място, или аз не мога да му направя удобно не знам, и сме като залепени постоянно, а дори не му е хубаво  Rolling Eyes

Вашите деца като са будни стоят ли си в леглото, или мрънкат?

# 52
  • Мнения: 74
Айрис, честити бебче! Да ти е жив и зрав Константин!  bouquet

Хайде, Деси, много ти е сладък тумбака, ама вече май трябва да се разделяте с него?

Благодаря ви за отговорите за болките след секцио, дано не е нещо сериозно.

И нашето  езиче е бяло, утре сме на консултация, не забелязвам  да я боли.

През нощта си сменям порядъчен брой памперси, на всяко събуждане...еми препълват се ако пропусна. Да ви кажа пробвах и тези новите Пуфис- не са никак лоши!

За косичката- тази ще опада, ние как генерално решихме проблема: просто я подстригахме Laughing, много бързо й се омазняваше и като почне да капе отзад на тила става голо, а на врата има коса.

Чакам вече с нетърпение да се оправя времето Praynig Още не сме излизали на разходка, че съм от по-страхливите, все ми се струва студено.

dudolina, честито бебче и на теб! Много радост да ви носи малкия Денислав   bouquet

# 53
  • Мнения: 4 428
Хайде и ние да се разпишем в новата темичка  Grinning

ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА АЙРИС!!!   bouquet   bouquet   bouquet
Хайде и другите мами 2в1 да се отчетат скоро  Hug

Мисля след малко да се поразходим навън. Макар, че не е много приветливо времето  Rolling Eyes
Ей, мами от Младост, няма ли да спретнем някоя среща с количките  Grinning

Памперси нощем и аз не сменям  Peace При къпането и после чак сутринта  Peace Мойто пък диване спи доста и за пък вече се чудя няма ли да прави малко по-голями паузи  newsm78 Гледам вечер преди баня, като ес събуди за ядене, да я държа след това малко будна. Да не вземе да се ококори по нощите  Laughing

Вашите деца като са будни стоят ли си в леглото, или мрънкат?
Ние нещо хич не долюбваме леглото  ooooh! Като е будна стои в коша от количката или в повечето случеи в шезлонга - да зяпа  Laughing Много съм доволна, че си взех шезлонг този път  Peace Пускам вибрацията и музиките и кротва поне за 30мин. Като попорасне и започне да се заиграва с играчките, предполагам че и повече време ще откарва  Grinning

Пъпчици и ние имаме. Но нали се появявали покрай нашите хормони  Rolling Eyes

Русана, номер обувки 18-19 каката носеше към годинка  Mr. Green За толкова малки бебета има едни декоративни обувкичи, които нямат нищо общо с обувките. И те са с номерация 0, 1, 2 и 3  Peace Те са до към 9-ти месец  Grinning
Аз гледах в новия каталог на АЗИЗ бебе много сладки такива "сандалки" и мисля да взема едни. Но още не са ги пуснали.

# 54
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За бялото езиче - това не са винаги гъби. И на София езикът й е бял след всяко ядене, но като огладнее пак е чист и розов.

А къпането откакто го изтеглих да е около 6 или 7 (зависи кога яде) и направо се родих. Защото и тя будува след баня и поне докато правя вечеря и ядем, тя е в шезлонга с нас в хола. А иначе трябва да се дундуркаме по нощите ако я къпя късно. Така, тъкмо сме вечеряли и идва време за нейната късна вечеря и после по леглата всички Whistling

# 55
  • Мнения: 242
Добър ден и от нас.
Честити синове на Айрис и dudolina, и честити дъщерички на stasi8510 и DESIR - Да са ви живи и здрави и само радост да ви носят.

Честита месечинка на Биляна - Таня, кога минаха три месеца  - да ви е здравичко и веселичко детенцето.

Деси - добре си си отгледала коремчето, ама май ще трябва да се разделяш с него - може и днес да ти е денят.

Пъпчици по лицето има и Никола, но неговите са си още от раждането и са само по нослето. И в болницата и неговата докторка казаха, че се чести от раждането и да не ги мажа с нищо. Представляват едни бели - приличат на гнойни.

А сега един въпрос към кърмещите майки - вечер гърдите ви по-меки ли са от обичайното? Моите вечер за храненето в 18,00 ч. са страшно меки и се чудя има ли какво да яде това дете? И другото - после след това кърмене рядко издържа до 21,00 ч. После, като се нахрани в 21,00 ч. спи до 02,00. т.е. кърма има.
И аз не будя детето за ядене. Имам горчив опит с дъщеря ми - тя много рано започна да прави голяма пауза през нощта и всички скочиха срещу мен да я кърмя и през нощта. Та аз навивах часовник за да стана аз, после да вдигна нея - резултата - тя не се събуждане и се тормозехме и аз и тя. На 5 ден спрях да се измъчвам. Детето си наддаваше точно колкото трябва.

Погача и ние ще правим но не точно на 40 ден, защото е през седмицата и няма да може да дойдат хората. На самият ден само на църква ще отидем с Никола - в тази връзка питах доста хора и ми казаха, че се брой и денят на раждането. 

За снимката за колажа - вчера се опитах да снимам Никола, ама той хич не беше настроен за фотосесия. Ще гледам да избера една и ще кача в албума - нали не е късно?   

Спирам за сега - отивам да пооправя из нас докато мъника спи. Късмет и леко раждане на всички от "списъка"

# 56
  • Варна
  • Мнения: 858
Добро утро  Hug
Благодаря ви за пожеланията днес да е моя ден, ама май няма да е.... поне за сега няма такива признаци  Mr. Green
Честито бебче на dudolina да ти е жив и здрав малкия юнак!   bouquet
Стискам палци днес на Сисилота и чакаме новини от тези които останаха  Hug

Тай, sisilota_88, annimm, Валентина Трейман, angel_for_you и dessiss   Mr. Green

# 57
  • Мнения: 361
здравейте мамчета, Hug
Честити синове на Айрис и на dudolina! Да са ви живи и здравички, да папкат много и да ви правят много щастливи!

veselina_s_p - аз съм ЗА среща с количките в Младост. Май всички сме в един район и ще е лесно.

Да ви се похваля, че сме с колики. И нали мрънкаме като мишок, та вечер само ни се чува гласчето. Звънях на доки преди малко и каза да си вземем капки Биогая. Давали се само 5 капки за цял ден и то когато бебето е най-неспокойно.
Иначе вчера имахме посещение от кумувете и си избрахме подаръка за погачата от тях- кенгуро на Чико. Незнам колко ще го ползваме, но да го има.
Таткото днес е взел акта ни за раждане.  Rolling Eyes
Окич ето ни снимката за колажа http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=356958&pid=11333310  и благодаря за рамчицата

Гледам, че списъка на мамитата 2 в 1 намалява. На остатъка от него много леко раждане ви желая.
Всички имаме много поздрави и целувки от Роската. Може днес да я изписват.

От нас лек и усмихнат ден Hug

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 11:05 от Elg

# 58
  • Мнения: 267
А на каква възраст може в шезлонг? Като са малки не натоварва ли гръбнака? Те нали са като седнали в него, или не. Иначе понякога му правя поставчица от възглавници, ама не всеки път стои.

# 59
  • Мнения: 3 637
Здравейте момичета!ЧЕСТИТ ПРИНЦ НА АЙРИС!  bouquet
Дессиисс успех,всичко да мине,бързо и леко!  Hug
Ади айде чакам те  Mr. Green !
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт