Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте Hug

Най-накрая намерих малко време да прочета и да пиша тук. Откакто съм в Бургас не ми остава никакво време и то не от разходки толкова, ами от работа.

Малкият вече свикна с лудницата и много хора, които идват на гости да го видят, но няма да ви казвам какъв рев беше. Ама то един го дърпа, друг му говори ooooh! Побъркаха ми детето, че даже и го бяха урочасали.

Честити месечинки на всички бебоци!
Петя, Ася добре дошли при нас!  bouquet

И аз вече кърмя 2 пъти дневно, но малкия сам се отби почти. Не иска да суче, реве и като му дам от шише яде. Сега се кърмим сутрин и вечер, през останалото време е на АМ. Малко ми е мъчно, но това е което можах да направя. Cry Мислех да го захраня от 6-тия месец, но сега реших като се прибера в София началото на май и да го захраня с зеленчуково пюре - картоф или морков.

Лека вечер и от мен!

# 271
  • Мнения: 15
Добър вечер и от мен!
От разходки и на мен не ми остава време да се включа.Намерих доста приятелки с малки бебоци и времето вече минава неусетно. Ние все още се кърмим изцяло, но от понеделник започваме със сокчетата.Мисля да купувам готови, защото за прясно изцеден трябва да внимавам всичко да е изключително чисто.
Лека вечер на малките и на големите  Simple Smile

# 272
  • София
  • Мнения: 438
Добре дошли на новите мами и техните бебоци  Grinning

Steil остави я тази майка в градинката  Wink И на мен така ми разправяха за Никола - той започна да спи по 6-8 часа като стана на 3 месеца, а малко след 4 започна да ми заспива в 11 и да спи до 8-9. Много зависи от детето. Е, много ясно, че си имаме всякакви нощи - случва се и да се буди посред нощ, но като цяло тенденцията е постоянна, ако детето е спокойно и му стига храната Simple Smile /но пък вечер се кърмим по 3-4 пъти през час и половина-два  Rolling Eyes/

Някоя мама питаше за плач при излизане /чета ви когато мога и не се сещам коя е, че четох вчера/ - при нас Ники плачеше защото му беше топло. Оказа се, че не търпи да е по-облечен. Зимата се кротваше моментално като излезем на студено. Сега обаче се обличаме доста леко - боди, блузка, панталонче и чорапки. Ако задуха му слагам пеленка памучна, иначе голям рев и нерви. Два дни тази седмица плака и нервничи докато се усетя, че по-разсъблечен иска да излиза, но то и аз по тениска като ходя, не знам защо толкова го обличах него...  newsm78  Rolling Eyes

За лампата - нашите  нощни са с реулатор (димер, който постепенно увеличава и намалява светлината). Напоследък я оставям едва-едва да мъждука, колкото да мога да се ориентирам през нощта, че като ми се спи съм... Crazy Но и Ники все още спи в нашата стая. Мисля скоро да започна да я гася съвсем, за да мога да го оствям сам на тъмно в детската стая след някой друг месец. За сега мисля, че са много малки, за да се ориентират и да ги е страх Wink

При нас от снощи спират и пускат тока когато им скимне - явно нещо проблеми има, но е супер изнервящо, дано са приключили вече и всичко да е наред.

Хайде пожелавам бързо оправяне на мамите и бебоците с проблеми  Hug

Последна редакция: сб, 11 апр 2009, 23:33 от abel

# 273
  • Мнения: 616
Ели не към 6-тия/това щеше да стане ако бях успяла да го кърмя до тогава/ щях на 5 месеца да захранвам, ама просто реших че детето има нужда. Защото проявява невероятен интерес към нашата храна, не му стига млякото яде по 200 мл по 6 пъти, буди се нощем да търси пак и т.н и т.н реших че му е време и явно не сбърках защото преглъщаше от първата лъжица всичко с голям интерес  Simple Smile

# 274
  • Мнения: 45
Добро утро Simple Smile

Леле момичета, като чета колко лесно ви поставят диагнозата АБКМ, направо се втрещявам. От кога пък гастроентеролога е човека, който поставя диагнози за алергии ...

Искам нещо да ви посъветвам - при кожни проблеми ходете при дерматолози, а не при гастроентеролози или други подобни. Добрия дерматолог много по-лесно различава алергичен обрив от контактен дерматит или други подобни  Peace

Жени, за крустите има доста специализирани кремчета и шампоанчета, но едно е важно - не трябва да се чоплят, особено на сухо, че може да станат ранички и инфекции.

Хайде, аз отивам да доспивам, че ме чака днес тежко гостуване Simple Smile

Слънчев ден и приятни разходки на всички  Hug

# 275
  • София
  • Мнения: 529
Добро утро   food010
На мен уж ми е второ дете, а далеч по-трудно се ориентирам по отношение на захранването, отколкото с баткото  Rolling Eyes Както и да е, последно реших да захраня с оризова каша. Иначе трябва да се крия като ям - Никола като види, че ядем започва да крещи и гледа право в чиниите  Laughing Иначе неофициално може да се каже, че сме започнали педагогическо захранване. Пробвал е едно-две от плодовите млекца на баткото и грахова супа. Няма да ви казвам каква уста отваря като види лъжица  Joy
Иначе тази седмица се сдобих с поне един бял кичур коса - Дани успя да падне от една двуметрова пързалка. Нищо му нямаше, но аз удар щях да получа. В резултат онзи ден се пързалях два часа на пързалките с него  Laughing Имам чувството, че доста хора ми завидяха  hahaha Мъжа ми каза, че ако не го беше видял с очите си, нямаше да повярва. Ех, неизживяно детство...

Относно лишеите - Никола има две лишейчета в основата на гушката, засега не съм ги мазала с нищо, а гледам че едното почти се е скрило.
Добре дошли на новите мами   bouquet

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 09:05 от .svetlanka.

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Добро утро

Честит имен ден на всички Цветя !


Честити месечинки на бебчетата порастващи с още един месец   bouquet !


Добре дошли на всички нови мамета и техните слънца ! Ще ви е хубаво тук  Wink !

Аз смятам да изчакам със захранването.Все още чета и се двоумя кое  как да стане , с какво да започна...
Ние сме качили 800 гр за месец и една седмица.Смених биберона на двойка , защото се хранихме с еденицата повече от 20 минути.С този пък при направени 130 мл. , 30 мл. винаги си остават и петото хранене го правим със зор , а си качваме добре  Thinking.Спим от 8.30 - 9 часа до 7-7.30 , спокойни сме и много весели, така че явно и стига и вече спрях да се тревожа, може и период да е , а може би и е достатъчно.
Габи спи без да се събужда през ноща изобщо , а аз все още оставям една много слаба светлина от лампичка - луничка , която се включва директно в контакта.Трябва да започна да я гася като легна , но с нея макар и едва светеща се чувствам по-спокойна.Въпреки топлото време продължаваме да не пием водичка , а се надявах , че ще започнем.

Всички дечица с проблемчета да се оправят бързичко и да са весели и щастливи и да радват мама и тати.

Диди и на нас ни предстои такова "гости" с малка лудница и отсега се тревожа как ще мине  Laughing

Йо с тази контацепция ме съмняваш нещо  Wink JoyHug

Желая весел ден на всички   bouquet !

   

# 277
  • Мнения: 22
Честит имен ден на всички именници! Да сте живи и здрави, много щастливи и безгрижни!
http://bgflash.com/data/media/46/imenden33.gif

Сега да почерпя, че и аз имам имен ден (на цяло дръво съм кръстена  Laughing)


Еми, този юнак до Коледа пържоли ще яде  Laughing

И Алекс яде 6 пъти по 180мл и всяка нощ се буди гладна Sad Но все още мисля да не я захранвам. Страх ме е да не се върнат коликите...Може би като се върнем от Варна Юни месец, тогава ще е на навършени 5 месеца.

Велизара, ние вече си правим по-дълги разходки - до Кооперативния, така че кажи когато искаш да пием кафе!
Хубав ден и слънчево настроениена всички!  bouquet

# 278
  • Велико Търново
  • Мнения: 76
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!!

# 279
  • Мнения: 616
Ели тя е по-малка има време  Hug

аз не съм му оставяла да му свети само лампата в коридора и врата отворена на стаята

Честит имен ден на всички празнуващи, бъдете здрави, усмихнати, обичани и красиви!   bouquet

Честити месечинки на всички бебчета да са здрави и щастливи!  Heart Eyes

# 280
  • Мнения: 342
Elmina, честит имен ден! Да ти е живо и здраво името!  bouquet
Чакаме те да се обадиш като идваш към Варна, да си правим дъъъълги разходки из Морската Hug

Честит празник на всички!  bouquet

Честити месечинки на малките съкровища! Да растат игриви и щастливи.  bouquet

Ани, аз нямам съмнения, защото тати едва сега се прибра, но ще съм по-спокойна така Laughing Hug

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Добро утро ! Hug

Добре дошли на новите майчета и техните бебоци! Hug

Честит празник на именниците!Бъдете живи и здрави!


Честити месечинки на малките мишлета!


Аз също незнам как точно да захраня  newsm78 newsm78 , по-точно кое да е първото.Засега сме изцяло на кърма и не бързам , но е хубаво да имам  идея с какво ще започна .
Ние все още спим на лампа,  повече за мое спокойствие,ако се наложи бързо да реагирам  LaughingПравя опити да не пропускаме храненето в 6 , но обикновено ми се спи , а и  ми е жал да будя детето , за да се храни. В повечето случаи  имаме 5 хранения , като спрях да следя колко изяжда  и да  се притеснявам. Щом е спокойна , значи  се движим в правилната  посока .

Нека всички малки бебочета  с проблеми бързо да оздравяват.


Хубав ден и слънчево настроение на всички!  bouquet

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 18:42 от Aнели

# 282
  • Мнения: 252
на всички малки и големи цветя.
Да почерпим ,че днес ставаме на цели 4 месеца.Да ми е жива и здрава малката кукла.
Честито порастване и на
Боил и Емануела.

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Мале Анели какви са тези сини очи , потъвам в тях.Пу пу да ти е жива и здрава куклата  Hug

# 284
  • София
  • Мнения: 179
Честит имен ден на Елмина и на всички които празнуват днес. Нека здравето, щастието и любовта са постоянен спътник в живота ви.


Честити месечинки на всички сладури. Да са здрави и много да слушкат.    bouquet

Аз да ви почерпя, че днес моята майка също има имен ден. Да ми е жива и здрава.

За захранването и аз съм решила да е към 6-я месец, макар че вече сме изцяло на АМ. Ще събирам още мнения от вас  Hug и ще прочета нещо в нета, за да реша с какво да започна.
Аз не съм давала сокчета, че още е с колики Калоян и в тази връзка да попитам тези, които са се информирали повече от мен - задължително ли е да дам първо сок и тогава пюрета или може да започна направо с пюретата като реша да захраня.  newsm78
Приятен ден на всички.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт