С тази силна бебешка градушка скоро всяка АПРИЛка бебче ще гушка!!!

  • 15 101
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 243
ЧЕСТИТИО НА ПЪСТРООЧКА!ДА РАСТЕ ЖИВО И ЗДРАВО МАЛКОТО БЕБЧЕ!
Уж не й е време,доста след нас се пада а всички ни изпревари. Laughing

# 256
  • Мнения: 45
galia1231977 да права си ама кви са тия нашите инатчета  Grinning и на dena_klv

Честито на Пъстроочка - бебучо да е здрав и много щастлив

# 257
  • Мнения: 521
Здравейте мадами Simple Smile
Честито на Пъстроочка!   bouquet
Успях да заспя сутринта в 7 и нещо.Направо се сдухвам вече  Tired
Чакам бебе за деня ама като гледам всички се скътават  Mr. Green
А случайно да има някоя мама от Славейков?

# 258
  • Мнения: 52
Честито бебче на Пъстроочка, да расте живо и здраво, да радва мама и тати и да слушка много!!![/glow]

# 259
  • Мнения: 581
[color=darkred]Честито бебенце, Пъстрочка, много да те радва и да те слушка малката душица.[/color][/size].

аз днес по обяд ходих на консултация. Прегледа мина добре, бебчо е добре. Имам някакво разкритие 1.2 см и сега разходки и нагласа към това което ще престои. Интересно е че не усещам някакви интензивни и силни болки, както беше предния път с каката. от самите ретници на бебето ме боли повече. Настройвам се вече .Аз съм по търпелива но на таткото вече съвсем не му се чака.Иска да сме 4 в къщи на цветница, да боядисваме яйца за великден. bowuu

На вас запушен ли ви е носа? На мене много и като изляза навън трябва да дишав през устата.

# 260
  • Мнения: 143
Здравейте, момичета,
Не съм писала от раждането, но причината е, че нямам интернет за известно време. Обаче не се сдържам вече да не знам какво става с вас и затова слизам до интернет залата до нас. Едно ГОЛЯЯЯЯМОООО честито за бебките на Жабче!!! Толкова големи си ги е отгледала! Направо невероятно! 
Поздравления и за всички нови мами с бебчета. ДА са живи и здрави, много усмихнати и щастливи дечица! )))
Аз искам да ви разкажа за моето нормално раждане и да окуража тези, на които им предстои! ))  Преди да родя много четях разни историйки и ми бяха много интересни. Както някой беше писал много е важна нагласата. Аз през цялото време си мислих и си повртарях, че ми се случва най-великото нещо на света! 
На път за болницата контракциите вече станаха пo-осезаеми! Тогава си спомням, че си помислих: “ Мдаааа, май ще боли цялата тази работа!!!!” )) Е, определено боли! Обаче си заслужава всеки един момент! Бях си взела инфо за дишането – четях си по време на контракциите и си гушках мъжа, който беше с мен в предродилното. Постоянно му повтарях, че нашето дългоочаквано съкровище пристига и че съм много щастлива! Така се и чувствах! )) Определено това състояние на духа помага за по-добра поносимост на болката. А когато той се роди нищо друго вече нямаше значение. Дадоха ми го да си го гушкам докато док ме зашиваше.
Имаше един куриозен момент, но ще го пусна в темата със смешното раждане. 
Сега се гледаме вкъщи. Изписаха ме 48 часа след раждането. В началото трудно хапваше, не можеше да засучи добре, много плачеше и нервничеше. Сега вече бая позадобря. 3, 4 пъти в денонощие хапва много добре и още няколко лигавейки се малко....
На втория ден след изписването бяхме в някакъв кошмар – той не иска да засучи и цял ден реве, аз го храня с лъжичка, не беше и пишкал цяло денонощие, на мен ми излязоха ужасно големи хемороиди, които започнаха да ми дърпат шевовете, болиииии, хормоните ми се блъскат в мен, съответно и аз цял ден рева!!!! Беше кошмар!!!! Но постепенно всичко се успокои, само дето за хемороидите се наложи да пия антибиотик, но ми казаха, че няма проблем да си кърмя. Така че се подгответе след раждането да имате малко плачливо настроение.... Няма страшно и то отминава! И наистина е добре да има кой да ви помага. С ясните инструкции, че вие сте шефа и вие казвате какво и как да се прави. Без много неискани съвети – само помощ! Майка ми сега е при мен и мога да кажа, че успяваме да постигнем симбиоза и че без нея първите дни щаха да са кошмарни! Днес му падна пъпчето на моето съкровище. Водихме го и на  разходка днес, за първи път. Като му пекне слънцето много се чумери милия ми. ))
Ами стига толкова – аз бая написах, ама като пиша от дъжд на вятър.....  дано скоро ни се оправи интернета, че много ми липсва вашата компания.
Много успех на скоро раждащите, мислете позитивно! ))
Много спокойни бебчета желая на всички мами! И до скоро!
 Целувки от мен на малките бебоци.

 

# 261
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Честито бебче на Pystroo4ka (с нея сме с един и същ термин)! Да е живо и здраво мъничето!



Значи бях решила да раждам при Скочев.Отивам на пеглед и консултация и да се запознаем да го питам за раждането и затова,че искам той да ме изражда като даже и за пари направо си направих устата.Той ми вика:Ами не знам как ще станееее,аз сега правя ремонт на вилата,а тя не 15 км от Варна,и ако се случи да раждаш през нощаа....

ssillvvi
, аз бях писала същото, само че на мен ми каза, че до 15-ти (после май удължи срока до Великден Rolling Eyes) няма проблеми да му се обадя, но след това започвал ремонта и нямало да може да дойде през нощта, ако тръгне раждането. И аз така, като теб, бях решила, че ще ходя да раждам директно в болницата, при дежурния екип...

Да, ама нещата се промениха, за съжаление...

chockolina успех на прегледа и да ни донесеш добри новини!

Новините не са особено добри... newsm45 Според докторката ми най-вероятно е херпес... и се налага да раждам секцио. Weary Според нея няма сигурен начин да се разбере дали е такова или не. Ето защо в понеделник отново трябва да ходя при нея и при Скочев - двамата заедно ще решат какво е и евентуално ще насрочат секцио. Ужасно ми е криво, цял следобяд рева... Рових се из интеренет и на своя глава отидох и си пуснах кръвни изследвания за наличието на херпес тип ІІ - това бил гениталния херпес, резултатите обаче ще са готови чак след 10 дни. Откъде са появи тази гадост, не знам... Толкова ми е гадно, изобщо не съм си и помисляла да раждам секцио... Weary

Иначе бебчо е добре, продължава да се развива с една седмица по-напред, 3300-3400 е в момента според ехографа, има бузки, сладко носле и хубави плътни устнички. Дългокрачко ще е - като кака си. Heart Eyes Плацентата ми е със съвсем леки калцирания, водите са си достатъчно, място има, главичката не е слязла още в малкия таз като хората, така че няма да раждам скоро...

# 262
  • Враца
  • Мнения: 2 399
шоки  Hug
поне щом няма изгледи за раждане ще получиш изследванията навреме.
може да се окаже партенка това съмнение, стискам ти палци  Peace Peace Praynig

# 263
  • София
  • Мнения: 333
Ехо,
Днес бяхме на запис на тонове и последни доуточнявания преди великия ден- е бебка явно много уютно се чувства вътре и не дава признаци за излизане. Като я гледам ако я остави човек може да се позастой....добре, че сме й дали срок до понеделник и я вади иначе моето нетърпение ще ме погуби.

Мамите с планирано секцио - имате ли като мен предстартова треска? Хем искам да идва по-бързо, хем голямо шубе ме гони, лошава работа. Мисля да се отдам последните два дни на татите, да сме си само двамата, да си се гушкаме и обичаме, че после може да няма време много за него. Още не са ми се включили никакви майчински чувства newsm78 това кога ли трябва да се случи?
От 2 дена насам от време на време имам някакви слузести прозрачно-бели неща, които изпадат: възможно ли е тапата да пада на части толкова дни подред?



От няколкото дена

# 264
  • Мнения: 7 132
Добре дошло на малкото Пъстрооче, на мама Пъстроочка и на щастливата леля-вестителка също! . А момченче или момиченце е?
Шоки, много гадно. Но херпесите се напипват и без да има конкретна причина, за съжаление. Обикновено са плод на срив в имунната система, стрес ...   Hug
 

# 265
  • София
  • Мнения: 231
Честито  бебенце  на  Пъстроочка   bouquet  Heart Eyes ! Да  е  здраво,весело и  щастливо !

# 266
  • Мнения: 137
Честита радост на пъстроочка да ти е живо и здраво бебчето

Шоки много съжалявам мила  Hug най важното е бебчо да е наред  Peace

И мен ме е хванал един страх  като повечето мами Rolling Eyes Страх от незнанието - какво е раждането как ще мине и куп други въпроси ; страх от времето след раждането което ще прекарам в болницата; страх дали с бебка всичко ще е наред след раждането и най вече как ще продължи живота ми след това  Confused направо незнам какво ми става  Tired От болката която ще изпитам страх нямам защото каквато и да е ще мине

Днес да ви се похваля цял ден скитосвам  Laughing двеста разходки направих чак сега се прибрах и започнах да готвя на мъжото че е гладно милото  Hug Вчера реших да се изкъпем заедно двамата  Blush Като влязохме в началото добре ама малко по- късно като ме подгониха едни мераци елате да ме видите а той кво взе че ме отряза  Confused викам нищо аз ще вида след 1 месец кво ще говориш тогава  Mr. Green

Дано жабчето скоро да се прибере с малките принцеси  Praynig Praynig затажих се вече  Hug

Дена няма ли да го пускаш на свобода твойто бебче вече  Hug

# 267
  • Мнения: 3 211
Честито на Пъстроочка! Да е живо и здраво бебчето.
Тя отдавна се оплакваше от контракции, добре го дочака.
chockolina, най-вероятно таткото те е заразил, а на теб ти е избило там Sad
Няма ли вероятност до раждането да се оправиш? С нещо лекуваш ли го? Аз бих те посъветвала веднага да почнеш Рус Токсикодендрон 9СН 3 пъти на ден. И ако искаш мога да ти взема малко имуностимуланти, да питам хомеопата, но ще стане чак понеделник. Какво каза Савулева за лечение?
При Габриела херпесите минават с Рус за 4-5 дни  Peace.

# 268
  • Мнения: 444
  bouquetЧестит бебок и на Пъстроочка!  bouquet

Дена, Габчо,  galia1231977, айде, да подканя ваш'те бебоци да излизат с рогата напред, какво се ослушват. Whistling Аааа, овнетата му с овнета... Laughing
Коя ли от вас ще е първа?  Mr. Green
Шоки, много неприятно, дано все пак се окаже фалшива тревога. Praynig Hug
keli_f , на моя мъж мераци ама хич не му липсват, еле пък ако влезнем заедно под душа... Whistling аз затова и не го каня.
То при нас кекс ли е да го опишеш, комико-трагична ситуация... Crazy

# 269
  • Мнения: 182
Честито бебче на пъстроочка,да радва мама и тати!
chockolina дано изследването да ти е добро,и да не е херпес,ще ти стискаме палци!

Общи условия

Активация на акаунт