108 миндерчета на сянка, чаровните арабки са отново на седянка

  • 19 569
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 18 136
Цитат
никой не ми обясни, що е то тиганичка?
Ми чиста дефиницая не мога да ти дам, ама е нещо средно между палачинка и бухта.Тестото е по-различно от палачинковото, сипват се в нагорещена мазнина 2 супени лъжици от него и така..Стават по-малки в диаметър,по-плътни и вкусни.... WinkМогат да се поднасят с мед, плодове или с нещо солено...Ето да се почерпите няколко от първата сутрешна доза пържене, преди работа Mr. Green



Успешен ден, дами! Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 3 215
Магде, да ти е жив и здрав малкият голям мъж! Да ви слуша и да го слушате! Вие като в приказките - три дни яли и пили  Party

# 62
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Добри утро Красоти Hug
Виждам, че Стуборнчето е метнало едни тиганички но ще шатна и аз едни, че Монсунчето ме помоли Simple Smile
 
и овчето кисело мляко


Шиланчето натъжих се като четох твоя пост а Монсунчето ме разплака Sad
Щастливки сте които имате такива майки, наистина.
Отивам да ви дочета, че първо трябваше закуска да ви поднеса Hug
Ябълчице благодаря за кафенце Hug



















# 63
  • Varna
  • Мнения: 2 596
МАГДЕ-  bouquet
Да ти е жив и здрав малкия мъж!

# 64
Добро утро и от мен, чаровни арабки! Честит рожден ден на Махмуд и честит празник на всички, които го обичат  bouquetА тиганичките са нешо като палачинки, но тестото е по-гъсто и се пече на специален сач. Той май се прави от глина и тиганичките стават много вкусни.Поне такива са ми спомените от детството. А сега трябва да работя, но ще гледам да не пропускам седянката.Спорна седмица на всички!!! Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 206
Момичета, голямо четене четох тази сутрин, много нещо се е изписало и се радвам, че старото очарование на темата се възвърна, приказлива и интересна. Май всяка вечер ще отваряме дуанията за лаф моабет Simple Smile
На всички празнуващи да са живи и здрави, да радват близките си и любов....много любов
Кате да са ти живи и здрави гостите, днес и аз съм включила в менюто коприва дано се справя Simple Smile
Кате Мароки твоята история с майката много ми е позната, но като цяло българските майки са пълна противоположност. Същото важи и за бащите Simple Smile поне моя е такъв..... да ми е жив и здрав още дълги години
Като заприказвахте за тиганици  мекици аз се сетих за бабините гюзлеми, със сигурност това е турска дума. Който не знае правят се от точени кори, сгъват се на две със сиренце вътре и се пържат на сач с много малко масълце...
И тук се сещам вмоето детство и млади години баба само със свинска мас готвеше (аз съм си израснала при нея), олио не помня, за зехтина имах смътна идея що е то.... Та, бяхме си доста здрави всички... а сега то само зехтин щото по-здравословно, пък все болни ходим. Ама свинска маснемой погледна вече, само се чудя как всичко ми е било вкусно тогава...
Рени радвам се за тебе, че си затворила една страница от живота си. Дано новата книга дето сега започваш да пишеш да е като "Гордост и предразсъдъци" с хубав край Simple Smile
Белбейка прибра ли се в къщи? Цеци къде се изгуби, по задачки ли?
На всички, които не споменах сега  Hug  Heart Eyes  Hug и успешна седмица

# 66
  • Мнения: 305
Тук съм и пак не спала Cry Tired Tired немога повече,безсънието ме обива...едно голямо кълбо от нерви съм #Cussing out
За сега оставам безмълвно и ще ви чета...интересни постове пишете   bouquet

# 67
  • Мнения: 5
добро утро аз вече съм тук Hugвсичко за сега е добре сега трагваме по задачи кой на интервю за работа кой на интервю за л карташехеризадки спасявайте положението как да избия хлебарките в кухнята някой изпитан препарат знаете ли али наслагал едни лентички ама ефект наин тая сутрин една ме посрещна в кухнята и най безцеремонно и се разхожда #Cussing out

# 68
  • Мнения: 1
Добро утро,

Мама Миа
, и аз имам проблем с безсънието. Не мога да заспя по-рано от 5 сутринта, а през деня съм парцал, физически и психически.

Латеа, калпазанке, виж как те хванах, че четеш през ред. Аз снимков материал приложих за тиганиците и изразих учудване, че не си чувала за тях....май са познати из цяла България.

Делта, мерси за овчето кисело мляко. Това ме хвърля в такива спомени...ваканция, палещо слънце над Тракия, аз на село играя с приятелка...нейната баба току ни повика да ядем овче кисело мляко...извадила от хладилника паница гъсто, разхлаждащо, ослепяващо бяло мляко....ако бялото може да се степенува, сигурна съм че това е най-бялото нещо на света....

Алаа, лентички и капанчета няма да помогнат, има едни кубчета, които доста успешно ги отблъскват, но като си помисля, че те са си живи и просто се крият някъде....Сестра ми е прибегнала до много по-драстини мерки... Купили са от селско стопанска аптека един препарат за унищожаване на колорадски бръмбар, препарата се казва Регина или Реджина, нещо такова. Натръшкал ги е безвъзвратно, но внимание, това е силна отрова преназначена за много декари земя, след пръскане трябва да се изнесете за 1-2 дни и после да проветрите много добре. Успех в борбата с тия гадини! И успех с интервютата, разбира се.

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 12:31 от Monsoon_rain

# 69
  • Мнения: 465
Латеа, калпазанке, виж как те хванах, че четеш през ред. Аз снимков материал приложих за тиганиците и изразих учудване, че не си чувала за тях....май са познати из цяла България.

Ди, извинявай.  Blush Върнах се в старата тема да търся къде е.  Embarassed Embarassed Понеже са ти два постовете един след друг, не съм забелязала, че е публикуван втори. Аз често оставям темата отворена и като мина покрай компютъра давам рефреш, да видя кой какво писал. Не съм обърнала внимание, че е втори твой, сметнала съм го за предишния.  Blush Иначе внимателно чета.. не ме отлъчвайте!  Mr. Green Hug

# 70
alaa  не знам нищо за унищожаването на хлебарките, но намерих препоръки какво да се прави, за да не идват хлебарките в къщи :
"Да ce борим с тези насекоми можем не единствено с препарати. Специалистите твърдят, че главният метод на борба с тях е да се отреже пътят им към водата. Трябва да се поддържат в изправност всички кранове у. дома, за през нощта да се подсушава мивката, а отворите й да се запушват с тапи. За ваната или тоалетната чиния не са необходими особени предпазни мерки - попаднали в тях, хлебарките потъват. Цветята трябва да се поливат само сутрин, а съдът за смет да се затваря добре.
При спазване на тези препоръки вероятността да се завъдят хлебарки у дома ви практически е равна на нула, твърдят японските специалисти
"

Дано се справиш с гадинките!

# 71
  • Мнения: 569
  Здравейте мили момичета!

  Благодарим от сърце с с Дани за всички невероятни поздрави и пожелания! Наистина направихте празника ни още по-специален!
  Показах му картинките и тортите и той много се вълнува  bouquet  bouquet  bouquet

   Магде, Честит рожден ден на теб (на малка патерица) и на твоят малък мъж!
   На този свят ден Махмуди е роден-жив и здрав ти бъди,мама и тати весели и всички твои детски дни с радост, щастие , здраве и любов ги израсти!!!(нещо ми дойде музата Laughing)

  Сега нашата виртуална почерпка за вас, а колко ми се иска да не беше само виртуална:

 

 

# 72
  • Мнения: 569
  Ето и в по- близък план Grinning

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 13:26 от Dina767

# 73
  • Мнения: 2 952
Сладурки, я кажете нещо повече за  Салсабил ( В сура " Ал-Инсан" / Човекът 76 например  : 18). Преобраз на какво е  зеленият  цвят ? Зелената коприна там ...

 



# 74
  • София
  • Мнения: 18 136
Сладурки, я кажете нещо повече за  Салсабил ( В сура " Ал-Инсан" / Човекът 76 например  : 18). Преобраз на какво е  зеленият  цвят ? Зелената коприна там ...


Зеленото е цвят на рая...Неслучайно от предложените му от ангел 3 облекла - бяло, зелено и черно, Пророкът взима първите две.Спорад Джибраил, който е до него, бялото е цветът на вярващите, а зеленото - на рая. Peace Ако греша, моля по-осведомените да ме поправят!

Общи условия

Активация на акаунт