Нашите бани,9та тема

  • 44 118
  • 341
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 896
Мерси за комплиментите, момичета. То от мерак да я покажа, я снимах со все боклуци и прахоляци- другата седмица вече ще е изчистена и със санитраия и тогава вече ще снимам всичко.

# 61
  • Мнения: 269
6u6inka, ще споделиш ли на коя фирма са твоите плочки? Много ми хареса формата, но мислим нашата баня да е в друг нюанс.
Миналата седмица харесахме едни плочки в Поло груп, под Арон, но на проекта нещо не ми стои добре, в смисъл тъмно ли ми е, не мога и аз да разера. Дайте си и вашето мнение. Банята е малка и вместо да изглежда по-широка, така наредени плочките я правят да изглежда малка и висока. Или на мен така ми се струва newsm78

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11487339
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11487342
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11487362
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11487363

А какви са ти размерите на банята? Изглежда ми като 1,80 на ок. 2,0 м....
На мен също ми е тъмно и високо Simple Smile Просто имам чувството, че както преди имаше само хоризонтални фризове, сега всички редят само вертикално Simple Smile Аз напр. съчетах двете (хориз. и вертик.) и мисля, че стана мн по-широко  Simple Smile
Иначе бих обособила кътове: за тоал., мивка и душ, които могат да са в тъмно до горе, а всичко останало светло + добавяне на декорната плочка (напр. на стената с/у вратата), а за изравняване на "височината" и вертикалите може да се направи един (или два?) "обръч"/хоризонтал от тъмната плочка, който да опасва цялата баня. Но трябва да се визуализира де, аз само така си представям :–)
А стеничката до тоалетната каква е? Тръби ли има или вентилация?

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Мерси за комплиментите, момичета. То от мерак да я покажа, я снимах со все боклуци и прахоляци- другата седмица вече ще е изчистена и със санитраия и тогава вече ще снимам всичко.

Наистина се получава много хубаво  Hug
Аз пък даже щях да кажа, че много подредено по време на ремонт  Embarassed Понеже разгледах и другите ти снимки - върхът е навсякъде  Hug Чакам с нетърпение завършени снимки   bouquet

# 63
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Височината на стените е 1.50, но така визуализирани изглеждат по-високи. В стената, която дели тоалетната има тръби, но така или иначе аз исках да отделя тоал. чиния да не ми пръска вода от душа.
Все още чакам отговор от Шушинка за плочките и.

# 64
  • Мнения: 86
6u6inka, ще споделиш ли на коя фирма са твоите плочки? Много ми хареса формата, но мислим нашата баня да е в друг нюанс.


Плочките са испански на http://www.aparici.com/. Аз лично се "триумех" какви да избера, имат страхотни модели. Моите са с размери 31/95 см. и заради тази дължина имали нещо като "коремче" и се лепели по-иначе. Абе майстора да се справя, аз не разбирам.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 800
Мисля, че в този случай ще си ОК ако сифона не опира от край до край в стените.
а за размера, имаше някакви особености, но не се сещам какви.
Май беше, че се водят да речем 70, а са всъщност 1-2 см повече или по-малко не помня точно.

Гуш, дано да е с 1- 2 см. повече линейният сифон, ако е по- малък с толкова вече ми идва голямата разликата.  Confused
Но не знаех, че има и такава особеност, мерси че сподели.  Hug

# 66
  • Мнения: 245
Не мога да реша огледало с каква форма да сложа до този шкаф. Искам да се вижда част от сивата плочка до шкафа, тъй като като си лепихме плочките това беше идеята - да се вижда качването на сивия цвят по стената, но нещо съм сбъркала при чертането.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11497143

Благодаря предварително.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 16:29 от exk

# 67
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
6u6inka, а ще кажеш ли къде имат магазин или къде мога да видя плочките им наживо. И също горе-долу от какъв порядък са им цените.

ехк, снимката не ти се отваря.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 433
Не мога да отворя нито една снимка от Снмка.бг, а после се оказа, че  в собственя с акаунт не мога да вляза  newsm78 Дали е само при мен проблемът?!

Днес ни дойде параванът от Емир, дето му бяхме объркали размера при поръчката. Най- накрая ще го монтираме  и него и мивката, която до сега не слагахме, за да не пречи после на паравана ....

# 69
  • варна
  • Мнения: 256
Не мога да отворя нито една снимка от Снмка.бг, а после се оказа, че  в собственя с акаунт не мога да вляза  newsm78 Дали е само при мен проблемът?!

Днес ни дойде параванът от Емир, дето му бяхме объркали размера при поръчката. Най- накрая ще го монтираме  и него и мивката, която до сега не слагахме, за да не пречи после на паравана ....

горе долу колко ви излезе паравана като цена?

# 70
  • Мнения: 86
6u6inka, а ще кажеш ли къде имат магазин или къде мога да видя плочките им наживо. И също горе-долу от какъв порядък са им цените.

Магазина е на "Българска морава" 97-99, пресечка на "Пиротска".
За цените аз не съм ориентир, тъй като собствениците са ни познати и ни направиха отстъпка. Цялата баня ни излезе средно по 70лв/кв.м.

# 71
  • Мнения: 269
Височината на стените е 1.50, но така визуализирани изглеждат по-високи. В стената, която дели тоалетната има тръби, но така или иначе аз исках да отделя тоал. чиния да не ми пръска вода от душа.
Все още чакам отговор от Шушинка за плочките и.

Сигурно имаш предвид 2,50 за височината Simple Smile
Иначе не знам дали се разбра какво исках да кажа със съчетаване на вертикали и хоризонтали и затова ти пускам само пример за онагледяване на обясненията ми  Laughing

Напр. с два хоризонтален ред с тъмна плочка (за разчупване на вертикалите и чувството за издължаване на помещението във височина:) А зад тоалетна, в душа и зад мивка си остават вертикали.
   

или с един



или с тъмна "основа"


А между другото в тази ниша над тоал. чиния е супер удобно за монтиране на шкаф или полички някакви за разни неща Simple Smile
А можете и да дръпнете мивката по-близо до вратата и по-далеч от душа (всъщост не знам дали на твоите снимки мястото им е условно) А ще има ли параван за душа - да начертая и него като съм почнала Simple Smile (макар да си измислям размерите Simple Smile

# 72
  • Мнения: 245
murzel, имало е проблем в snimka.bg.
Сега се отваря

# 73
  • Мнения: 222
Момичета моля ви - Катастрофа - Нашия майстор теракот си счупи ръката  а ние до два дни сме готови за плочките. Моля  тези от вас, които са доволни от майстора си и са от софия -дайте ми координати на лични!

# 74
  • Мнения: 3 071
Момичета, може ли да ми помогнете да си направя проект на банята..  Embarassed
Свалих една програма и гледам като индианец..  Confused

Общи условия

Активация на акаунт