Нашите бани,9та тема

  • 44 135
  • 341
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 438
горе долу колко ви излезе паравана като цена?


към 750 лв, с плъзгаща се врата, алуминиев профил  и обикновено неоцветено стъклоно не мога да ти кажа с абсолютна точност, защото объркахме размера и препправяхме нещо...

# 76
  • Мнения: 14
Момичета, ето най-после и нашият параван. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=349370&pid=11500751
Банята ни е доста малка и не мога да го снимам целият. Много съм доволна как се получи цялата баня. Остава да сменя дръжките на шкафа, защото не ми харесват и да купя още 1-2 аксесоара, и с това приключвам изцяло.
А за паравана аз държах да е прозрачно стъкло, но сега на всяко влизане в банята, дори да си измия ръцете, бърша капките с един парцал. Laughing Може би, защото ни го сложиха преди няколко дни. Ще видя после дали ще съм толкова ентусиазирана да няма нито една капка по стъклото.
Лек ден на всички

# 77
  • варна
  • Мнения: 256
Момичета, ето най-после и нашият параван. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=349370&pid=11500751
Банята ни е доста малка и не мога да го снимам целият. Много съм доволна как се получи цялата баня. Остава да сменя дръжките на шкафа, защото не ми харесват и да купя още 1-2 аксесоара, и с това приключвам изцяло.
А за паравана аз държах да е прозрачно стъкло, но сега на всяко влизане в банята, дори да си измия ръцете, бърша капките с един парцал. Laughing Може би, защото ни го сложиха преди няколко дни. Ще видя после дали ще съм толкова ентусиазирана да няма нито една капка по стъклото.
Лек ден на всички

Страхотна баня Peace Peace Peace...А вие от къде поръчахте паравана и как излезе като цена....разпитвам че и на нас това ни остана да направим и да приключим с банята Tired

# 78
  • Мнения: 269
Момичета, ето най-после и нашият параван. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=349370&pid=11500751
Банята ни е доста малка и не мога да го снимам целият. Много съм доволна как се получи цялата баня. Остава да сменя дръжките на шкафа, защото не ми харесват и да купя още 1-2 аксесоара, и с това приключвам изцяло.
А за паравана аз държах да е прозрачно стъкло, но сега на всяко влизане в банята, дори да си измия ръцете, бърша капките с един парцал. Laughing Може би, защото ни го сложиха преди няколко дни. Ще видя после дали ще съм толкова ентусиазирана да няма нито една капка по стъклото.
Лек ден на всички

Много е свежа, ама съм пристрастна, щото това са нашите цветове Simple Smile Просто мн харесвам такива свежи и събуждащи нюанси за баня (особено малка Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 7 838
vova , много нежна, свежа баня.  Flutter
И аз чакам повече инфо за паравана и колко мл. е стъклото.

Моите майстори ме изненадаха доста по- рано и в понеделник се започва с къртененето на банята.  Whistling

 

# 80
  • София
  • Мнения: 7 838
Купих си линеен сифон. Както Гуш ме ориентира, наистина са с по- малки размери. Моят се води 70 см, а иначе е 68,5 см.
Нямах друг избор и въпреки голямата 7 см. разлика с моето разстояние си взех такъв. Дано визуално да не ме дразни.  Confused

А иначе да се оплача, имам голям проблем с намирането на параван. По скоро е стъклена врата между две стени на 1.20 м. Предлагат ми или с плъзгащи врати, но отваряемата част е само 47-49 см, което е много малко. А варианта с врата при мен е подходящ само, ако вратата се отваря навътре, което се оказа невъзможно и 5 различни фирми не предлагали такова отваряне.

Момичете, споделете, ако сте открили плъзгащи паравани с над 50 см. отваряема част или с врата, която се отваря навътре.   bouquet

# 81
  • Мнения: 269
Купих си линеен сифон. Както Гуш ме ориентира, наистина са с по- малки размери. Моят се води 70 см, а иначе е 68,5 см.
Нямах друг избор и въпреки голямата 7 см. разлика с моето разстояние си взех такъв. Дано визуално да не ме дразни.  Confused

А иначе да се оплача, имам голям проблем с намирането на параван. По скоро е стъклена врата между две стени на 1.20 м. Предлагат ми или с плъзгащи врати, но отваряемата част е само 47-49 см, което е много малко. А варианта с врата при мен е подходящ само, ако вратата се отваря навътре, което се оказа невъзможно и 5 различни фирми не предлагали такова отваряне.

Момичете, споделете, ако сте открили плъзгащи паравани с над 50 см. отваряема част или с врата, която се отваря навътре.   bouquet

Виж, аз всъщност още не съм поръчала за нас параван, щото нещо се замислих дали въобще искам Simple Smile Но пък иначе почти съм уговорила с една фирма какво бих искала и как ще стане. Чувала съм мн добри препоръки за тях, но пак казвам нямам лично мнение освен, че собственичката е мн любезна, разбира веднага какво й казваш и искаш и предлага разумни решения и варианти. Та понеже и аз искам да се отваря вратата навътре (макар да е противопоказно по правилата за безопасност - ако вземе някой, не дай боже, да припадне и как ще се отвори), и не са ми казали да има проблем за това.
Та моят съвет е да се обадиш на жената и да я питаш направо (между другото голяма част от информацията разменях с нея и по имейл). Тя е Георгиева, тел. 0888 846367, фирмата е Булглас.

# 82
  • Мнения: 178
Иля, можеш да поискаш да ти направят вратата на 3. Тогава ще имаш по-голяма отваряема част. Като тази http://www.keranova.org/img/upl/IMG_2058-W650.jpg
Другото, което намерих е това http://www.keranova.org/img/upl/IMG_1701-W650.jpg
Успех! Дано да ти свърши работа!

# 83
  • София
  • Мнения: 2 896
Хора, дайте идея как най-лесно се чисти фугин от плочки!
Ясно ми е, че с повечко гланц, търкане с подходяща материя ще стане, ама се чудя дали някой знае по-бърз и лесен начин - може пък да има някакъв магически препарат.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 896


Момичете, споделете, ако сте открили плъзгащи паравани с над 50 см. отваряема част или с врата, която се отваря навътре.   bouquet

нашите паравани ги прави тази фирма, мисля, че могат да ти направят това, което им поискаш.
Не сме ползвали още банята, но от резултата до момента съм доволна.
Като пари е нeщo средно - за тази конфи … 94;ия /вратата все още не е монтирана/ размер 80/100, с 8мм стъкло. ни струва 1250 лв.

# 85
# 86
  • Мнения: 14
Здравейте!
Параванът ни е с размери 133/194 см и го правихме по поръчка. 10 мм закалено стъкло, прозрачен, по равно отваряема и неотваряема част. Може да се отваря вратата накъдето искате - аз исках навътре и сложиха силиконова лента, която да ограничи посоката на отваряне. Ако е без лента - може да се отваря и в двете посоки. Като цена ни излезе 740 лв.
Аз се свързах с фирмата чрез познат, който си е правил при тях параван и го бях харесала на снимки. След като ми го монтираха разбрах, че фирмата се занимава с дограма - от визитката, която ми дадоха. Не пише, че правят паравани, но може да питате по телефоните. Виждам, че имат офиси и в други градове. Иначе ние го правихме във Варна. http://www.lorex-ny.com/profil.htm
Дано да съм Ви била полезна.  bouquet

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 4 144
Хора, дайте идея как най-лесно се чисти фугин от плочки!
Ясно ми е, че с повечко гланц, търкане с подходяща материя ще стане, ама се чудя дали някой знае по-бърз и лесен начин - може пък да има някакъв магически препарат.

И мен ме интересува това - както и как да премахна белите следи по плочките, които колкото и да бърша все остават  Embarassed
Ако кажете и с какъв препарат  Party  bouquet

Вова, много готина баня, същите като нашите плочки  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 33
Хора, дайте идея как най-лесно се чисти фугин от плочки!
Ясно ми е, че с повечко гланц, търкане с подходяща материя ще стане, ама се чудя дали някой знае по-бърз и лесен начин - може пък да има някакъв магически препарат.

И мен ме интересува това - както и как да премахна белите следи по плочките, които колкото и да бърша все остават  Embarassed
Ако кажете и с какъв препарат  Party  bouquet

Преди две години, когато си правих апартамента, в който живея в момента от "Практикер" си купих почистващи препарати за баня на hagleitner. Тогава с един препарат, който се казва Изи бат спрей си почистих плочките от остатъците на фугиращата смес и то само с този препарат и една телена четка.
Надявам се да съм ви била полезна. Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте.. да се запиша и аз в новата тема.

Днес майстора най-накрая успя да започне да работи. Накарахме го да започне с по-малкото помещение - тоалетната, за да видим как работи и за сега съм доволна. Докато отидем до близкия магазин за едни магнитчета за сервизния отвор и вече беше наредил цяла стена. Много е приятно да видиш как помещенията започват да добиват вид.

Исках да попитам - сигурно сте купували вентилатори за баня. Можете ли да препоръчате някаква марка и модел?
И още нещо за паравана - как ви го монтираха на пода? Нали плочките са с лек наклон, директно ли се допира до тях или има нещо залепено отдолу, за да не минава водата?

Общи условия

Активация на акаунт