Бъдещи ЮЛСКИ мами 2009 - тема 29

  • 13 322
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 67
Честито на всички именници! Нека са живи и здрави и късмета винаги да е на тяхна страна!
Относно кошарките - ние поръчахме дървена - http://www.dizainbaby.com/bg/ekaterina.php - в жълто и синьо. Стори ми се много удобна в магазина. Тази седмица трябав да ни я доставят и като я сглобим ще докладвам.
За ортопедичните стелки, обувки и чехли - аз си купих такива домашни чехли и определено кръста и краката не ме болят толкова. Има ги в аптека "Лечител". Ако купувате от обикновен магазин, внимавайте много, защото има и ментета. Изисквайте сертификат.
Момичета, да ви се оплача - днес като се качих на кантара, установих, че съм скачила 17 кг. На последната консултация в понеделник бяха 15.500 и док ме предупреди да внимавам с яденето. При условие, че не съм прекалявала - пак качвам. Всички около мен твърдят, че само на корема ми личи и малко на дупето, но аз не мисля така. Сигурно в 9-тия месец ще съм + 30   261uu!

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug от мен в този хубав пролетен ден!

# 241
  • Мнения: 12
   Доро утро мами! Честит празник на всички   bouquet
 Аз трябваше да ходя тази седмица на консултация ,но лекаря ми се обади че ще отсъства и хайде в петък.Да се отчета сега Simple Smile  .Всичко е наред,бебка е станала около 1кг-1,100  даже докато си ме гледаше на 2Д и ми казва "Искаш ли да погледнем малко на 3Д?" е как да не искам той шегува ли се нещо Simple Smile Как си отваряше устата само като рибка беше.Иначе досега бях перфектно с кг-те само +2 но този месец сам качила още 5 и резултата е +7 обаче интересното е че въобще не ги усещам още.А относно крампите го питах защото и аз ги получавам ми каза че е най-вероятно от намалено количество Магнезий,но тъй като пък не получавам контракции и не искал да ми го изписва излишно.Май ще трябва да си ги търпим Sad .Каза че колкото повече разходки толкова по-добре.А да засега беба е застанала седалищно и ако до 30 г.с. не се обърне после шанса намалява значително,нямало място.
  За сега това е от мен.Стискам палци на мамите с проблеми и болежки всичко да мине бързо и да няма повече притеснения.
  Лек ден и  Hug

# 242
  • Мнения: 11 818
Честит празник и от мен!
Специално честито за бъдещата кака Лили!  bouquet Хубав празник, Сафо!  Hug
Virginity, amanita, весел празник и във вашите семейства!   bouquet

Usmivka123, не се тревожи и аз сигурно съм вече около +15, но вече не се и меря..

За креватчетата да се изкажа и аз - в сегашния апартамент, в който отгледахме Юлиана от бебе тя си има самостоятелна стая и от самото начало купихме дървено креватче, от тези с чекмеджетата, които стават после на голямо легло, взехме отделно и скрин. Тогава си мислех в перспектива, но сега знам, че това легло няма да го използвам повече, за нея то вече е бебешко, грозно, иска си голямо легло, подхождащо на принцеската й стая.. най-вероятно ще го подаря или ще го занесем някъде по провинцията. Затова за малкия мъж почти твърдо съм решила да взема само сглобяемо, защото ще спи при нас в спалнята, а след време или ще си има собствена, или ще съберем двете деца, т.е. ще има нормално легло. Освен това ще живеем в апартамент на етажи и ще ми е много удобно да местя постоянно леглото в различни помещения, а също така пътуваме много.
Не съм съгласна, че сгъваемите легла са паянтови, по-точно вероятно има и такива, но аз говоря за качествените в порядъка от 150 до 300 лв. Юлиана имаше страхотно и изключително много го експлоатирахме, не е мръднало, но го подарихме, а и беше в цикламено-розови нюанси. Simple Smile
Та съветът ми е към тези, които няма да правят от самото начало детска стая е, че могат да купят сгъваемо, разбира се също и дървено, но мисълта ми е, че няма смисъл да е от тези, които после стават големи, според мен рядко се използват в този вид, затова по-добре обикновена кошарка, а след това голямо детско легло (тук е момента да похваля и преносимите прегради - навсякъде имаме и носим със себе си и така не се страхувам, че Юлиана може да падне и мога да я сложа да спи във всякакво легло).
Извинявам се, че стана дълго, нещо не ми тече гладко мисълта, явно не съм се събудила добре, но дано сте разбрали какво точно искам да кажа. Hug Децата растат и дори и да имат собствена стая, тя в началото ще е бебешка, след няколко години нещата са различни и ще имат стая с нов облик, сигурна съм, че и вие няма да искате да спят в бебешко-юношеското легло. Wink

# 243
  • Canada
  • Мнения: 649
Virginity твоето домочадие много късно става?!? Искрено ти завиждам за което... Peace малката от 7.30 се буди и почва да крещи от другата стая "Мамо..." или "Тати..." ама вика, колкото й стига гласа. Laughing

# 244
  • Canada
  • Мнения: 649
Virginity и честит имен ден на каката!

# 245
  • Мнения: 7 263
Честит имен ден на всички носещи имена на цветя!!!
Живи и здрави да са - винаги усмихнати, винаги успели, винаги щастливи!!!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 246
  • София
  • Мнения: 493
Здравейте момиченца! И моята майка и баба имат имен ден днес! Та след малко отиваме на вилата на обяд.
Усмивка123 май с теб сме с еднакъв вкус,защото и аз подобно легло съм харесала,не че съм харесала някое конкретно,ами искам да е от този тип-с чекмедженца отдолу и с място за повиване на бебчо.Във Вис Виталис ги гледах,има много хубави.Дано да се сглобяват лесно,че нашия татко какъвто е "майстор",добре,че не може да ме чуе  Embarassed
А за килограмите,май сега всички ще почнем да се оплакваме,предстоят месеците,в които бебчо най-много наддава,а ние още повече плюскаме.  Joy  Абе,важното е всичко да свърши добре.
Ние тази сутрин се поскарахме с таткото,той сега спря цигарите и е нервничък и сутрин аз обирам всичко  Sad   Сега ми сервира,че искал поне веднъж седмично да се напива с приятели,гадно му било като приятелите само му звънят и той им отказвал. А аз спокойно мога да кажа,че всеки ден се вижда с някой приятел,ама абсолютно всеки ден... Та сега му липсвали вечерните запивки..Аз му казах,че приятелите му нямат деца и на тях не им пука особено..  #2gunfire   И почвам да се чувствам като тези жени,които не дават на мъжете си нищо..и почвам да си представям как като родя бебчо,ще си седя сама вкъщи..той все повече ще почва да отсъства....и като почне една река да тече от очите ми-ужас.. После естествено той ми се извинява,ама кел файда..аз вече като съм поплакала едно хубаво и целият ми ден си остава тъжен..а той забравя всичко,което е казал.Направо не мога да го понасям сутрин,като някоя разсърдена бабичка е.  #Cussing out
И така,излях си душата пред вас...че не искам пред никой друг да споменавам за семейните проблеми..  Crossing Arms   Те пък едни проблеми..  Crazy
Приятен слънчев ден!  Hug

# 247
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Кукумявче, това което ти е заявил е ужасно Rolling Eyes Още повече, че сега сме супер чувствителни и нещо такова ни идва в повече!На колко години е , та още не му е минал мерака да се напива с приятели?Все пак семейство има, и детенце ще му се роди - време е да влезе в правия път!В това отношение моя с кран не мога да го изкарам от нас - каза че му е минало времето  Crazy Ама той все пак е на 32 де Rolling Eyes Предпочита да си седи на неговия комп и да играе някоя игра, а и на мен ми е спокойно че е вкъщи Twisted Evil Напоследък даже го пращам да ходи да пие кафе сам, нещо не ми се излиза Thinking
Седни и говори с него, не може такова отношение.Какво се държи като ощипана госпожица Close Кой е виновен, че е нервен заради цигарите?И моя е такъв понякога, затова ходя и му купувам цигари та да ми е мирна главата Joy
 Hug

# 248
  • Мнения: 232
Кукумявче, гледам ти си на 22 нали? Е няма как - на тая възраст още ви се излиза напред назад... На нас 32 годишните излизането ни е дошло до ..... едва ли не няма какво друго да правим освен да се занимаваме с едно детенце...

# 249
  • Мнения: 260
Честит имен ден на всички, празнуващи днес!




Вирджинити, стискам палци всичко да е наред! Остана още малко.  Hug

# 250
  • Мнения: 651
Момичета какви са тия + 2кг?Мале блазе ви! Аз се чувствам вече голям слон!

# 251
  • Мнения: 1 089
Привет момичета!
Честит имен ден на всички носещи имена на цветя! Всичко най-добро от сърце ви желая!
Safo, да ти е живо и здраво момиченцето!
За килограмите и аз да кажа, не се тревожете, важно е всико да е наред. То и аз съм от тези, които са качили повечко +14 съм вече. Но и аз като Сиси спрях да ги меря.
На мен от няколко дни явно ми пада кръвното много и ми е доста лошо и отпаднало до обяд. Лошото е, че не винаги има кой да ми го измери. Вчера така ми прилоша, започнаха да ми се появяват един бели кръгове пред очите, беше доста неприятно. По принцип кръвното ми се движи около 100/60.
С Вики не си взехме бебефон, но сега определено това ще е една от първите ми покупки. Харесах си ето този:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2203794 … otn%3D8%26ps%3D35
На Вирджинити и на всички, които има някакви тревоги стискам палци.
Аманитка, май ти беше писала, че ти отичат краката. Щом изследванията са ок, мисля няма за какво да се притесняваш. Зная че в подобни случаи, ако полежиш и си вдигнеш краката на високо помага, но момичетата които са имали подобен проблем може да ти дадат по-добър съвет.
И аз получавах доста често крампи, но от как пия магнерот не ми се е случвало.
Мен освен всичко друго ме гони и голямо безсъние. Едва ли ми се събират по 4-5 часа сън на денонощие.
Кукумявче, какво да кажа - мъже... понякога се държат по-зле и от деца. В случая определено заставам зад думите на Аманитка. Не може такова отношение.
Засега много гуш на всички  Hug Hug Hug
По-късно ще се включа пак.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 635
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички, които празнуват днес.


Хех, момичета - аз съм поналяла на бутчета и дупе, освен на корем. Май ще трябва да се замисля за някакви леки упражнения, ама голям мързел ме гони.

Кукумявче, остави го момчето да излиза като му се ходи с приятели. А, ако ти е приято и на теб, защо не се присъединиш. То и аз искам да се "напивам с приятели" поне веднъж седмично, ама на .. не става. След работа съм като пребита, а и все още ми се доспива ми се в десет. Пък мойто любим предпочита да си седи вкъщи пред комп-а. Знаеш ли как се изкарва такова чудо навънка, особено вечер. #Cussing out Ама пък вчера цял ден го влачих по магазини и обиколки...  Twisted Evil

# 253
  • Видин
  • Мнения: 4 921
ТанHug не съм аз с отичането на краката Laughing Аз имам само крампи понякога нощем и през деня ме болят като стоя права или ходя (вече си го обяснявам с качените кг - от 39 скокнах на 53 и явно си е голям стрес за тялото), но благодаря все пак за съветите.Вдигането на крака понякога помага, понякога не  Rolling Eyes
Ох от вчера толкова коластра тече, че ако я замразявам сигурно цял ден ще изкара бебето само с нея  Joy
Айде оставям ви малко без моето присъствие, отивам на празничен обяд с нашите  Party
Jillian , понякога и на мен ми е трудно да го изкарам само за кафе вечер, да не говориме за дискотека или нещо такова!Не сме излизали от нова година, а явно и скоро няма да излеземе  Laughing а ми се искаше поне веднъж да си покажа корема в някоя дискотека Crazy

# 254
  • Мнения: 1 424
Момичета, чета, че някои от вас вече имат коластра...
 ... аз все още нямам. нормално ли е newsm78 и кога е нормално да се появи, защото се притеснявам, че няма да имам кърма...

Общи условия

Активация на акаунт