Бъдещи ЮЛСКИ мами 2009 - тема 29

  • 13 323
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 256
Честит празник на всички именници!Бъдете живи, здрави и много щастливи!
   
             

Относно кошарките аз със баткото бях с дървена и мисля пак да я ползвам.Не помня много да се е удрял!На нива е и най-горното ми беше много удобно като беше малко бебе.Като започна да се върти я свалихме на средно ниво!Доволна съм и от преносимата, която където и да отидем е с нас!
 Икка аз също нямам коластра!Не е задължително да имаш от сега и това не е критерий дали ще имаш после кърма!Не се притеснявай!
Кукумявче,мила не се ядосвай!Мъжка му работа!Понякога имат нужда да разпуснат с приятели, както ние разпускаме с шопинг и разни козметични процедурки примерно! Hug
За отичането на краката нищо не мога да кажа, само от опитът на мои приятелки знам че е много неприятно!Що се отнася до крампите и аз имам въпреки, че приемам магнезий!Много са неприятни и доста боли, макар че тази бременност ги имам по рядко за разлика от предната когато нощем и до тоалетна не можех да стигна!Като капак и по време на раждането получих и на двата крака!И акушерката ми вика хвани си краката, а аз и казах ако ми ги подадеш може и да ги хвана!Абе чудо беше!
Исках още нещо да пиша, но пуста му бременилска памет, нещо ми изневерява!
ПО-късно ако се сетя ще пиша!
Весел празник момичета! Hug Hug Hug Hug Hug

# 256
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Честит празник на всички празнуващи! Пожелавам ви здраве, щастие и вълнуващи мигове!
Весел слънчев ден от мен и много разходки и усмивки!
Hug Hug Hug

# 257
  • Мнения: 9 094
Чести празник на всички именници  bouquet

Икка - имането или нямането на коластра не е свързано с имането или нямането на кърма, така че спокойно. Аз също засега нямам коластра, може и хич да не се появи, но няма значение това.

С килограмите - до скоро се хвалих, че съм само с 4 отгоре, ама като бях сега при док...мале, лошо ми стана, 5 кг. само за последния месец, а не ми личи..ама здраве да е. Почвам да се контролирам, защото тепърва идат жегите, представям си с повечко килограми какво е...

Кукумявче - ние вкъщи сме в леко подобна ситуация - аз доскоро излизах с мъжлето, обаче откак ме боли много кръста и опашката, не мога да стоя седнала повече от 2 часа. Съответно, всяко излизане е за кратко, а знаеш, че в една кръчма примрно се седи повече от 2 часа Laughing Мъжа ми излиза понякога с приятели, не го спирам - нека ходи, но в разумни граници и да се прибира навреме, по възможност леко пийнал Crazy Обяснявам му, че вече ми е притеснено да оставам самичка, че е хубаво да е при мен, ако недай си Боже нещо стане - така че кажи и на твоя, че вече нещата са различни, не е нужно да става монах, но пък е хубаво да е на линия, особено вечер. нека се почувства малко отговорен. И не се ядосвай, винаги има благ начин да се оправят дразгите Hug

на всички, които споделиха мнение за кошарките, искам да благодаря от сърце. май наистина ще вземем сгъваема, просто откъм пространство сме много ограничени..даже за нас си май ще купуваме по-малко легло, за да има място за кошарата... Hug

Сафо - сега разбрах за тоновете, мерси много Blush Heart Eyes

# 258
  • Мнения: 425
Хайде почерпете се за мое здраве, че днес съм именничка


Вчера си харесах количка най-накрая. Ето тази http://www.cangaroo-bg.com/in/index.php?act=inside_product&product_id=29 има и кош за новородено. Много се чудех между нея и Чиполино Ултра, но заради коша се спрях на тази, пък и на дръжката има място за шишета и чаши и разни други неща.
За креватчето първо бях решила да е от тези преносимите, обаче като ги видях на живо и ми се струват много ниски, особено долното ниво и май няма да мога да го ползвам дълго време. И така се спрях на вариант дървено, тъкмо ще мога да си го ползвам поне до 4-5 годинки на детето. Харесах си модел Съни от тези http://www.dibobg.com/products.html# .
Аманитка ти защо мислиш, че дървените няма да са ти удобни и няма да може да слагаш бебето? Понеже и аз блестя с внушителен ръст от цели 160 см, мисля че няма да е никакъв проблем дървеното легълце, щото те нали имат няколко нива на матрака и когато бебето е малко ще спи на горното ниво. Една приятелка преди две години роди и си взе точно такова легло с две нива и хич не изисква усилия да се слага или вади бебето. Даже на тоя линк дето съм го дала на първото легло се виждат двете нива на матрака.

Аз ви мрънках, че ми отичат краката. Изследванията са ми добри, даже като за бременна са повече от перфектни, но все пак имам отоци и според док ми липсват белтъчини. Напоследък се стремя да наблягам на тях и като че ли се нормализират нещата, но все още са си отекли гадовете. А за крампите и аз знам, че се получават при липса на магнезии. Аз пия от около месец магнезии и до сега нямах. Миналия път като ходих на преглед и док каза в 28 седмица да увелича магнезия на 3х2 (сега пия 3х1), защото се повишавала нуждата от магнезии. Може и да има нещо вярно, щото миналата и по - миналата нощ получих и аз крампи, а точно предходните дни пропусках да изпия някое хапче.

Айде стига толкова от мен, че много се отплеснах тоя път. Хубав ден на всички и честит празника на всички именници.

# 259
  • Русе
  • Мнения: 57
Здравейте и от мен!!!

Честито на цветята и на всички които празнуват с повод или без!  :bouquet:

Аз също нямам коластра,но това не само че не ме притеснява,а напротив.Не е приятно от сега да ти текат гърдите,но не зависи от нас.Всеки е различен.Сестра ми и тръгна първата коластра чак след като роди,преди това не се е цапала, а кърми племеника ми до година и два месеца.Отби го защото вече беше доста големичък,а не че и спря кърмата,така че кога ти тръгва коластрата няма нищо общо с това дали ще имаме мляко след това. Hug

Аматинке малко се засегнах от това което си написала за "безотговорните"мами.Вие определено си пишете едни и същи,но не защото други не се включват, а донякъде вие ги игнорирате.Имам чувството,че четете избирателно и си отговаряте само на вашите въпроси.Много пъти съм споделяла или попитала нещо и си остава глас в пустиня...никой не ме забелязва и ако аз продължавам да ви чета всеки ден и да пиша,но наистина пиша по рядко,защото както вече казах се чувствам пренебрегната и незабелязвам интерес към това което пиша,то сигурно други мами просто са се отказали и само ви четат!!!
Красив ден на всички.Аз утре съм на преглед и после ще пиша ако изобщо някой чете моите постове!!!
 Hug   bouquet  Hug

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 14:18 от daesy_des

# 260
  • Мнения: 651
Икка - имането или нямането на коластра не е свързано с имането или нямането на кърма, така че спокойно. Аз също засега нямам коластра, може и хич да не се появи, но няма значение това.

С килограмите - до скоро се хвалих, че съм само с 4 отгоре, ама като бях сега при док...мале, лошо ми стана, 5 кг. само за последния месец, а не ми личи..ама здраве да е. Почвам да се контролирам, защото тепърва идат жегите, представям си с повечко килограми какво е...

Стеф, за коластрата си е така,но не мисля,че трябва да се ограничаваме,а да не плюскаме!  Hug

# 261
  • Мнения: 651
daesy_des каза:

Аматинке малко се засегнах от това което си написала за "безотговорните"мами.Вие определено си пишете едни и същи,но не защото други не се включват, а донякъде вие ги игнорирате.Имам чувството,че четете избирателно и си отговаряте само на вашите въпроси.Много пъти съм споделяла или попитала нещо и си остава глас в пустиня...никой не ме забелязва и ако аз продължавам да ви чета всеки ден и да пиша,но наистина пиша по рядко,защото както вече казах се чувствам пренебрегната и незабелязвам интерес към това което пиша,то сигурно други мами просто са се отказали и само ви четат!!!

Напълно подкрепям!  smile3521

# 262
  • Мнения: 12
Здравите влизам само да ви поздравя.Честита цветница на всички и най вече на именниците  bouquetи през месец юли пожелавам на всички нас едни прекрасни Бебоци  ylinfant   Misc Baby Bottle babynewsm32 baby

# 263
  • Мнения: 37
Здравейте и честит имен ден на всички именяци!
Искам да се писъединя към вас.Термина ми е на 4юли и чакам момиченце. Grinning

# 264
  • Мнения: 5 251
Честит имен ден, момичета и весел празник на всички!



Цветница и Великден са ми любимите празници  Hug
И аз нямам коластра или поне не тече, но не се притеснявам. И предния път беше така и въпреки,че родих секцио, няколко часа след това гърдите ми бяха пълни  Peace
За килограмите няма да говоря, че се депресирам вече. Не ям, а качвам  Crossing Arms Представям си ако му отпусна края в какво ще се превърна 261uu


 

# 265
  • Мнения: 651
mikivl, добре дошла!  smile3525

# 266
  • Canada
  • Мнения: 649
И аз не мисля че са само 20 мами нези ,които пишат. Просто всеки има различно време и възможност да седне пред компа. Някои вече имат деца, други-не; някои ходят още на работа, други - не. Така че не мисля че определението "безотговорни" е точно... В този смисъл и аз подкрепям деси-дес и деянова!
Пък и форумът не е нещо задължително. Който когато иска или е на кеф може да пише. въпрос на избор...

# 267
  • Видин
  • Мнения: 4 921
В списъка са се записали 163 бъдещи мами, нали не мислите че всичките ни четат дори и да не пишат?Ако загледате списъка, има такива дето не са писали от месеци - за тях говорех.Разбирам, че не всички имат време, но все пак се вижда кои са активни и кои не.
Относно игнорирането - факт е,че до преди да почна да пускам теми никой не ме ебаваше.Не може на всеки да се обърне внимание.Аз също много пъти съм задавала въпроси и са оставали в небитието.Затова питам чичко Гугъл какво мисли по въпроса Peace
Надявам се никой да не се е обидил, нямах предвид вас, вас ви знаеме Laughing но има такива дето само в списъка съм им виждала имената
Берушка, бях си харесала легълце Аделина лукс на Дизайн бейби и като го видях на живо ми стана ясно че няма как да стигам до вътре."Горното" ниво е толкова горно, че нямам думи.Затова се спрях на кошарка Peace
П.п. Другото, което ме накара да се насоча към кошарките беше факта, че все още не съм решила каква точно ще е детската стая, колко дечица ще имаме (живот и здраве) и такива ми ти работи.Като дойде момента за самостоятелна детска стая ще си вземеме голямо легло за детето, защото тези са някакъв среден вариант.А може би най-добре детето да каже какво легло предпочита, знам ли Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 16:14 от amanita

# 268
  • Мнения: 232
Хех стига бе мамита, засегнали сте се ТОЧНО тия, които пишете  Joy Естествено, че това е по желание!
Аз просто съм съвсем отачалото и помня и други, които влизаха много редовно, просто форума помни други времена, това исках да кажа, времена, в които докато пишеш и вече има публикувани 5 отговора....
А пък за недадени отговори - кво да ви кажа - може би никой не е знаел отговорите, то аз като вися цял ден на отключен комп. например съвсем не значи, че знам нещо изобщо   ooooh!
Лично за мен този раздел от форума ми беше най-най-полезен когато повръщах... и когато ми объркаха едни изследвания и мислех, че съм много болна и не ми остава много.... и сега ми липсват някои от участниците, които помня от тогава... това е!
Но когато се родят бебенцата ще имаме и други неща за споделяне и питане, та не смятам да се отлъчвам и аз де...
Аманитке, само така си мислиш  #2gunfire Знаеш за кое  Laughing

p.s. Някой беше питал за Надето, видях я при юнките.

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 16:23 от Emily_

# 269
  • Варна
  • Мнения: 893
мдам и аз отговарям на питанки само ако знам отговора Blush на всеки се е случвало да зададе въпрос и да си остане с чакането...макар че пишем по-малко като бройка напоследък, все пак пишем доста и докато се изчете всичко забравяш от къде си почнала  Crazy
искрено се възхищавам на момичетата които пишат фермани с отговор на всички въпроси omm
сигурно си водите записки да запомните кой какъв му е проблема  Mr. Green
в момента в Декември 2006 не можем да изпишем една тема от месеци Mr. Green а има мами които се записаха още тогава,но не са писали и до сега.....но това си е в реда на нещата

и да ви се оплача - причерня ми докато правих палачинки днес и за малко да тупна на теракота  smile3544,
щото нали съм тъпо и упорито животно - реших че ще ги довърша преди да седна  Rolling Eyes добре че стигнах до дивана навреме ooooh!
предполагам че е от жегата на котлона  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт