Бъдещи ЮЛСКИ мами 2009 - тема 29

  • 13 344
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 424
Запис Peace Аманитка много хубава темичка   bouquet
Не съм писала от доста време, но нямам и свободна минутка.
Общо взето нямам сериозни оплаквания, но започва да ме боли ниско корема и като цяло ми става вече тежко. Иначе юнака е много активен, много рита и постоянно ми мести коремчето.Таткото е много щастлив, че вече и той го усеща как рита Laughing
Мога да се похваля, че си харесах количка и в скоро време се надявам да я купя. Също така купих и едно сладко костюмче за изисването(това ми е единствената и първата покупка за сега). Скоро ще ходя на консултация и ще пиша по- подробно.
  Лека вечер от мен!

# 46
  • Мнения: 5 251
Здравейте майчета  Hug
Последните дни покрай дребния не успявам да пиша, по цял ден сме навън. Разкашля се и го спрях, направо недоумявам, как има майки, които си пускат децата сополиви на градина и не им пука #Cussing out Идва ми да ги наредя в една редица и да  #2gunfire
За кърменето сте прави, по добре никой да не се надъхва предварително, защото едно го мислиш, друго става. Но пък всеки трябва да е запознат с основните неща.
Аз лично искам да успея да кърмя по дълго този път, но ако не се получи, няма да се тръшкам Wink Харесала съм си едно шише на Нуби, цялото е силиконово, много леко и удобно за хващане. Смятам с него да давам вода на бебето. Не съм привърженичка на това, да не се дава. За биберон залъгалка, мисля да купя една за зор заман, въпреки, че баткото не беше фен  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 12
Здравейте и аз да напиша няколко реда в новата тема.Аманитка много готино подновяване едно цветно и лятно ми изглежда браво и мерси  bouquet аз да докладвам за днешния преглед бебчо е добре аз също даже е малко големичко за тези седмици но за пола все още не е напълно сигурно пак каза доки мъжко но не бил сигурен защото било с дупето към нас ама на мен ми е любопитно да знам Crossing Arms кога ще бъде сигурен е да най важното е че всичко е наред.Аз лично ще си купя шишета едно малко и едно голямо иначе и аз съм за кърменето разбира се но каквото стане аз за сега ще раждам нормално но и за това има време бебето ще си покажи ако е както сега с дупето на долу но доки каза че е все още рано за това защото сега има място да се върти ще си проличи в 9месец.Лека вечер на всички Hug

# 48
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте и от мен в новата темичка...
По повод шишетата - и аз мисля да си купя 2-3 на Авент. Първият ползвах Авент, Чико и B Free но определено авента са най-добри според мен от гледна точка на хигиената. Дали ще кърмя или не зависи от много фактори - най-вече от това дали ще имам нормално количество кърма, защото предният път имах ужасно много и бая се бях депресирала от постоянното цедене. Надявам се сега да е нормално количество.
Аз вече сериозно започнах с покупките - вярно е че е рано, но това ми действа много положително... Hug

# 49
  • Кърджали
  • Мнения: 10 287
Ще си имам дъщеричка, ще си имам дъщеричка newsm44 newsm44 newsm44
Страшно съм щастлива.
Само дето не успяхме да и направим снимка, защото малката принцеса отсега прояви характер и отказа да бъде снимана.
Усещам я как рита по сто път ина ден. Спортна натура, за разлика от майка си. Но усещам ритничетата  и по - слабо.Сега, след прегледа си го обяснявам с това, че плацентата ми е предна.
И аз ще трябва да пия желязо.Хемоглобина тръгнал да ми пада.

# 50
  • София
  • Мнения: 15
Сандра, честита ти принцеска! Радвам се на щастието ти и аз много се радвах на моята.

# 51
  • Мнения: 36
Аманита-благодаря за темата-супер е!Ех какво щях да правя без Вас всеотдайни съфорумки!
Честито на чулите добри новини за бебоците;относно сърбежа смених перилния препарат-сега е по-добре-дай Боже така да е;какво стана с прегледа на бенките-и аз имам вече повечко от преди-трябва ли да се вземат мерки?
Ох,тази зъболекарска работа е ужасна-стискам палци!
Пожелавам Ви весел ден!

# 52
  • Мнения: 89
Добро утро, момичета!
Аманитка, страхотно оформление на темичката ни! Благодаря ти за усилията, които полагаш нашето виртуално местенце да е толкова уютно !   bouquet
Сандра, честита ти девойка!
Радина, кофти това с  градините! Според мен персонала трябва да връща разсополивени и кашлящи деца. А то се приема едва ли не за нормално детето като ходи на градина да е вечно подсмърчащо. Еми за мен не е нормално. Не може здрави деца да се разболяват само защото някой е решил да си пусне болното дете. Оф и мен ме хвана яд, като знам какво ме очаква.
икка, честита ти първа покупка! Голяма тръпка си е да пазаруваш за малките слънчица!
Приятен ден изпълнен с дълги разходчици и много усмивки!

# 53
  • Мнения: 332
Здравйте душички, темата наистина е по -цветна, браво аманита, справила си се супер, и аз не съм писала доста време като икка, но общо взето няма и какво да кажа, утре сме на преглед, друго не се сещам, освен, че понякога пак получавам контракции, но с магнерота надявам се да оправя положението.

# 54
  • София
  • Мнения: 451
Здравейте, момичета  Hug
Фортунче, туй с гръбнака беше образно казано  Laughing (въпреки че последния прешлен на гръбнака си е гръбнака:))) Като малка ми е правена пункция (два пъти), та за туй не ми е много приятно да знам, че нещо ми правят в таз област на "телцето". Иначе съм абсолютно съгласна, че всичко си е индивидуално и аз лично за туй не чета много неща, гледам да се ограничавам  Peace
Сандра, честита мома. Да сте живи и здрави  Heart Eyes

Хубав ден на всички, специално на тези като мен, които все още ходите на работа и особено тези, който сте заобиколени с "прекрасни" колеги - аз ако мога 1/2 от мойте бих ги  #2gunfire....още малко остана, няма да се даваме  bouquet

# 55
  • Canada
  • Мнения: 649
Честита дъщеричка на Сандра и от мен!!!!
Радина, наистина е кофти това, което се случва по яслите и градините. Ние го имаме също този проблем, защото щерката въобще не боледуваше докато не тръгна на ясла. И няма ден, в който да сме я взимали и да не е имало поне едно кашлящо или подсмърчащо дете. На всичкото отгоре, още като я записахме на ясла, едната леля ни каза "Ако почне да боледува, да не вземете да я спрете от ясла..." Тогава си мислех че идеята е да се изгради имунитет срещу тези настинки, но може би не е така... newsm78

# 56
  • Мнения: 755
Честита показала се девойка на Сандра и от мен!   Hug
Felicity81 , мац имах предвид , не че не е в гръбнака, а по-скоро че не е в тези прешлени , които засягат основни центрове на организма. Пък и последните два прешлена от гръбначният стълб много не ги броят за рискови от медицинска гл. т. щом не засягат важни нервни центрове. Иначе да сигурно имаш право да си имаш своите резерви отоносно тази част на тялото , щом си имала и друг интервенции в тази област. Но само за информация , епидурала се различава доста от пункцията като усещане и манипулация.  Peace
Хубав ден и от мен! На мен ми остават още 4 работни дни и после си взимам полагаемата отпуска...  Party Чакам с нетърпение да си остана в нас да си почина и да се позанимаем повече със сина ми.  Peace
 

# 57
  • Мнения: 3 092
Добро утро и от мен !
Аманитка темата е много хубава ,  браво на теб и благодарности за старанието ! 
Цветен прашец , аз вече бях писала за Ам и за Шейново .Много е неприятно ...
За кърменето и аз бих ви посъветвала - не се надъхвайте .Нека правим каквото трябва , пък да става каквото ще .
Само един съвет бих искала да ви дам - научете кърмените си бебета да пият и от шише . Аз допуснах голяма грешка като не научих на това дъщеря ми .Остави настрана факта че не можех да се отделя от нея нито за минута ( забравих какво е това кафе с приятелки и даже самотна разходка из парка .. Tired) ами получавах и мигренозни пристъпи по времето на който се обезводнявах , та детето стоеше постоянно гладно и ревящо докато траеха тези пристъпи и се чувствах безпомощна , та съвета ми е че всичко се случва и е добре що се отнася до храненето на бебетата да има алтернатива .
Пак казвам , само съвет  е не се натрапвам . Не изпадайте в крайности . Grinning
Сандра, честита принцеска !
Радина и аз съм на този хал с градините и болните , отвратително е .... ама оправия няма . Изпотроших милион нерви , но напразно ooooh!
Юлско бебе , стискай зъби , малко ти остава .
Сафо , много неприятно това с повръщането , дано вече да се маха ... Sad
Хубав ден момичета !

 

# 58
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
Привет и от мен! Hug
Сандра, честита ти щерка! PeaceИскаааааааааам и аз момиченце!
Дано другата седмица, като отида на консултация да ми потвърдят, че ще е мома! Praynig
При нас нищо ново, ходя на работа, риткаме си здраво и така... Ужасни киселини, особено вечер, но поне не повръщам, както при първата бременност!
Юлско бебе, много неприятно това с колегите наистина! Sad Close Добре, че с тези колеги с които съм в стая нямам никакви проблеми-напротив, умни и възпитани хора са! Вярно е, че и при мен има такива, които се правят на интересни и ми лазят по нервите, но поне не съм с тях в ста я и ги виждам сравнително рядко!
Това от мен засега!
Усмихнат и спокоен ден ви желая!  bouquet

# 59
  • Мнения: 178
Здравейте.
Казвам се Миглена и съм от София на 28 год.Термина ми беше за 5 август ,но на 31 март бях на преглед и доки ми каза че  е на 30 юли и бих искала да се присъединя към вас.

Аз вече съм си взела 2-3 шишета на НУК стъклени все ще влезнат в употреба за вода за сок за чай.
А и няколко дрешки съм купила а уж бях си казала че нищо предварително няма да купувам ама само ходя и гледам бебешки неща и немога да им устоя.
Някой да ходи в майчин дом и с какви впечатления сте от там?

Общи условия

Активация на акаунт