Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 78

  • 35 852
  • 372
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 491
lubopitko  на Кадемлия работят и в събота. Ходила съм и в ранният следобед  Peace


Чао Ванче, до скоро  smile3533

# 331
  • Мнения: 1 329
lubopitko  на Кадемлия работят и в събота. Ходила съм и в ранният следобед  Peace

Да, от 10.00 до 14.00 ч - специално съм им звъняла да ги питам.

# 332
  • София
  • Мнения: 413
Van4e  случайно намерих в Джъмбо такива формички за които те бях питала. Даже има и едно подобно на телбот. което пресова пластелина(ММ) във желаната форма, освен тва и има приставки с помощта на които излизат в различна форма....като фишек. Ще се пробвам за Великден да сформирам едно торте с тези формички. И всичко това в една супер симпатична кофа с капак за скромната сума от 10лв.

Обаче момичета, за тези които няма да МОЖЕМ да присъстваМЕ на семинара искаме и ние играчки!!!!! Ако решите да поръчвате  имайте ни и нас в предвид МОЛЯЯЯЯЯ!!!!  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig


За сайта който Виолетка е копирала от поста на "заблудения" потребител, хайде някой който живее наблизо да осткочи и разгледа да сподели после. Че аз съм в надежда...и до Дружба....малко ми е далечко.

# 333
  • в семейството
  • Мнения: 404
lubopitko ,  за събота са ти отговорили, а през седмицата ми казаха, че са до 19ч. Аз мога да ви придвижа продуктите до Хладилиника. Ако ви устройва, кажете  Peace .

# 334
  • Мнения: 1 610
Ккккой не ми повярва, че при нас са скъпи накрайниците? ей тук се наакват откъм цена http://www.tortissimo.de/details.asp?gid=SPRITZT%DCLLEN~T%DCLLEN … de&aid=244160 Това са комплекти на немската фирма Städter. Шемет един накрайник струва между 2,20 и 4 евро.
Аз реших да изчакам на лято да ми покаже Фиор как се шприцоват моите рози дето ги сънувам  Laughing И после ще се запася за рожденния ден със екипировка.  Wink

Преди няколко дни ви питах, никой не отговори...сега ще питам с линк, може пък на някого да дам идея....Има ли в Бг някъде да се предлагат ядащи се снимки? Ето това имам предвид http://www.tortissimo.de/pdf/301610.pdf

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 22:56 от rien

# 335
  • Мнения: 1 491
Има ли в Бг някъде да се предлагат ядащи се снимки? Ето това имам предвид http://www.tortissimo.de/pdf/301610.pdf

ДА  ИМА! Това се нарича у българско фото-декорация! Аз си купих сега в събота от Торнадо русалките от сериала Н
2О както са със опашки... Мойта щерка още не ги е видяла  Mr. Green  На Кадемлия принтирват, не помня колко взимаха, защото беше преди 11 месеца когато правих фото-декорация - Ето я и нея[/color]

# 336
  • София
  • Мнения: 413
Рейн знам че 100гр сладки правят такива торти със снимка.

Я кажете, понеже леля ми живее в Джърманито и тука в ибей намерих ТОЗИ КОМПЛЕКТ , и може да ми го прати...ама пусто нали не разбирам-кажете заслужава ли си? в смисъл ползват ли се тези накрайници?

# 337
  • Мнения: 622
Благодаря ви за отговорите момичета, или някоя събота ще се занеса до там или ще изнудя мъжо през седмицата да отидем... Ако има желаещи за моделиращата маса, да свиркат да се комбинираме!  Hug
Дидка, тези неща от Джъмбо са много идейни! А комплекта изглежда супер, на твое място не бих се колебала да си го взема!  Hug

# 338
  • Мнения: 1 329
Ванче Пепи ти каза , книгата се продава само , ама мръсниците не продават само формичките ( книгата и от нета може да се дръпне  Mr. Green).

РАЯ,
Еми ще чакаме да кажеш къде от нета да си я дръпнем.  bouquet

Корни, честито завръщане! Много умело работиш с шприца, а колата е направо като жива. Трябва и аз да пробвам техниката с желатина.

# 339
  • Мнения: 1 173
Дарилка ей тук рускините от Кухарка са качили едно малко "богатство" Поразгледай , още на първата страница е Уилтънската книга http://www.kuharka.ru/talk/eat/ebooks/5013.html

Бобси аз го копнах сайта , не знам защо се е получило така  newsm78  Доколкото знам рускините масово пазаруват от Английските сайтове и Ибей ( но Пепи да каже ,тя пише при тях)

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 00:52 от raya_рая

# 340
  • Мнения: 310
Райче, изпуснала си една буквичка  smile3534 http://www.kuharka.ru/talk/eat/ebooks/5013.html - така трябва да бъде

Знаете ли някой руски сайт за сладкарски джунджурийки или поне някоя ключова дума, която да използвам да потърся в нета?

# 341
  • Мнения: 264
Бобсито Ключова дума за руските сайтове - кондитерских принадлежностей  може би.
Иначе ето тук в Самовара има много хубава тема http://www.forum.u-samovara.ru/index.php?showtopic=229
но трябва да си регистрирана за да я видиш. Въобще целия форум е много полезен и пълен с идеи - особено майсторските класове. но не очаквай да е ефтино, четох някъде коментар, че и в Русия е много скъпо всичко.
Корнишонка много красиви торти - особено ми хареса рисунката с желатин. Мен хич не ме бива в рисуването и се възхищавам от хора като теб и Албена на които им се отдава.
bilqna_69 много идейна мадаска торта.
Албенка честити придобивки. И аз с нетърпение чакам да видя до къде ще стигне масторството ти с новите накрайници. Имаш стил, имаш ръка, просто очаквам доста да охкаме и ахкаме. Grinning
Elena K. излишно е да казвам, че и аз съм ти фен на Игликите ( какво да правиш лични пристрастия) Чудесни са се получили, а ми се ще да знам как ги направи - с някаква формичка ли?
Аз ви следя непрекъснато, включвам се само за да ви похваля или да помогна с нещо ако мога, но другата седмица ще правя две торти - един Макуин и една с Мечо пух и се надявам да станат като за показване Laughing та да се включа в темата подобаващо.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 07:54 от иглика333

# 342
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Rien на Кадемлия ги продават тези вафлени снимки. Можеш да си  поръчаш каквато искаш принтират ги на място.Можеш да питаш на скайп zmeeborets7. Peace
Иглика истински са, набрани  от градината ми newsm62

# 343
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Благодаря, иглика 333! Моята тийнка много обича да се мазоти, та затова е и такава идеята  Mr. Green
Търсих крема на Сребърен облак, някъде се споменаваше за него. Няма го в библиотеката,моля който го има (продукти и технология) да ми го прати (може и на ЛС, да не разводняваме).

# 344
  • Мнения: 79
Здравейте,момичета!Я кажете сега за Ганаша.Четох по-напред в темата някъде.Мисля че беше за тортата на bilqna_69.Пепи казва че го прави в отношение 1:1 сметана и шоколад.И верно че така пише в Библиотеката в обясненията на  Sladka hapka.Но също така няколко реда по-нагоре ( пак в Библиотеката ) пише 200 грама тъмен шоколад и 350-400 мл течна сметана.Та кажете сега това последното объркано ли е че отношението е 1 част шоколад към 2 части сметана.Че съвсем се обърках.И аз като Биляна така го правих - с повече сметана и по-малко шоколад.Вкусно стана , но не се увеличи много като обем крема.Ако нещо се бъркам в тези обяснения моля да ме извините , но ако има някаква грешка ако може някой да я оправи.
И друго да ви питам,по специално Пепи.Понеже като правих крем Рафаело първо по погрешка си купих кондензирано мляко но НЕподсладено може ли да го използвам за някакъв крем
.Пепи споменава на предната страница за крем за шприцоване с кондензирано мляко - Пепи кое имаш предвид - подсладено или неподсладено?Благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт