Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 78

  • 35 854
  • 372
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 310
ИСКРА аз правих Ганаша с 400мл сладкарска сметана и около 180гр. шоколад.И шоколада ми дойде в повече (бих сложила по-малко следващият път) Не ми се надигна много сметаната след това, но честно казано не ми се вярва това да зависи от количеството на шоколада newsm78  но може и да е така.Нека по-опитните кажат
иглика333 мерси, аз тъкмо се надявах, че ще си намеря нещо по-евтино  Laughing
Търсих крема на Сребърен облак, някъде се споменаваше за него. Няма го в библиотеката,моля който го има (продукти и технология) да ми го прати (може и на ЛС, да не разводняваме).
Не на лична и аз го искам  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 10:35 от Бобсито

# 346
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Рая, Биляна, Дарилка благодаря ви много  Hug Hug Hug
Шеметче, извинявай мила за вчера защото съвсем изключих, че ти не се подвизаваше в момента на българсака земя и почнах да ти обяснявам за petal dust все едно трудно ще можеш да го намериш  ooooh!. Ама от време на време съм малко отвеяно  Crazy. Иначе аз все още се уча как да боравя с тия боички. Незнаех че трябва първо обработка на пара и си ги ползвах на сухо цвете. Аз се бях зарибила по тия боички точно по едно филмче в ю туб ако не се лъжа точно на този майстор за който говори Рая. Специално на тая демонстрация която гледах не ползва това с парата  не съм го виждала и затова даже идея си нямах че така се действа.
Всъщност Рая моля те ако намериш филмчетата за които споменаваш да ги пуснеш в темичката, че ми стана любопитно това с парата. Не се ли овлажнява много моделиращата маса от конденза и после не се ли намокрят боичките като се рисува  Thinking ?. Всъщност те за цветята ползват гъм пейст нали така. Аз не съм работила с такова чудо и се чудя дали ефекта от парата върху цветя от гъм пейст и цветя от да речем бързосъхнеща моделираща маса няма да  различен.  Все ми се струва, че от парата ще омекнат тия цветя  Blush, но пък щом така го правят  newsm78. А за тия тебешири пък изобщо незнаех  Shocked. Ако стават то си е на далавера като знам, че petal dust са наистина много скъпи. Да те питам, казваш, че не са токсични, но дали цветя украсявами с такива тебешири стават за ядене после  Crazy, като знам дечурлигата как се хвърлят на всякаква украса да ядат ми се ще да знам, че ако се снабдя с такива тебеширчета няма да има проблем с яденето на нещата оцветявани с тях. Ама се поолях с питанките  Mr. Green. Благодаря ти предварително за отговора   bouquet Heart Eyes Hug

# 347
  • Мнения: 200
Здравевйте момичета.Кажете моля с какво да задържа фигурките отстрани на тортата ? От ММ е тортата и фигурките.  Склечки за зъби не става,защото са много тънки фигурките.....с мед ли....да не се стопи тая ММ???

# 348
  • Мнения: 668
Момичета  - страхотно сте надобрели този месец и половина, откакто нямам възможност да се включвам в темата! Прекрасни торти, много новодошли - свежи идеи и още по свежи изпълнения.   bouquet
Чета темичката всеки ден, съпреживявам с вас веселите и трагичните моменти от тортоправенето, но не се включвам поради простата причина, че сега нямам време да се обърна, да се наспя, та камо ли да стигна и да направя тортичка.  Sad Но нито за миг не ви забравям.  Hug
По темичката за накрайниците: аз се сдобих с малкия комплект на Уилтън за шприцоване - Wilton Cake Decoration Set Deluxe -  28 (29) части - от ebay , на доста по-ниска цена от обявената в сайта им - сега проверих - 6.50$ + доставка до БГ 9.75$ = 16.25$ Съвсем прилична цена според мен. За съжаление все още не съм си поиграла прилично с тях, но го планирам в най-скоро време - за Великден. Като бележка - в малкия комплект има всичко необходимо, и за розички и за кошници. За съжаление няма накрайник за Хризантеми, но  не е болка за умиране.

Продължавайте в същия дух, а аз ще се наслаждавам.  Sunglasses

# 349
  • Мнения: 1 329
Здравевйте момичета.Кажете моля с какво да задържа фигурките отстрани на тортата ? От ММ е тортата и фигурките.  Склечки за зъби не става,защото са много тънки фигурките.....с мед ли....да не се стопи тая ММ???
Пробвай с малко глюкоза, взимаш с връхчето на четката. Глюкозата е по-гъста като консистенция от меда. Ако не стане, пробвай с вода.
Дано помогне

# 350
  • Мнения: 1 122
milisa аз лепя само с вода. Намазвам мястото на тортата или самата фигурка с четка и лепя. Wink

# 351
# 352
  • София
  • Мнения: 2 113
stella_eva, ежко е много сладък и всичко по неговата декорация е вкусно:)

ИСКРА, няма да се увеличи много като обем ганашът, каквито и да са пропорциите. Всъщност, пропорциите зависят от вида шоколада - на 500гр шоколад (черен обикновен) дават около 240 мл сметана, ако е "по-черен", малко се увеличава сметаната - към 270-330мл, а ако шоколадът е бял - 3:1 шоколад:сметана. Това не означава, че всякакви други пропорции (с голям превес на сметаната) не са възможни, но тогава вероятно би ставало въпрос за сметанов крем, а не за ганаш...

# 353
  • Мнения: 34
МЕРСИ  Embarassed ТУК ОБАЧЕ ИМА МНОГО ПО-КРАСИВИ НЕЩА.Обещавам да се науча и да ги правя все по-добри.Вие сте моето вдъхновение   bouquet

# 354
  • Мнения: 1 173
Wilton Cake Decoration Set Deluxe -  28 (29) части - от ebay , на доста по-ниска цена от обявената в сайта им - сега проверих - 6.50$ + доставка до БГ 9.75$ = 16.25$
Ти ме разби направо Shocked Това на търг ли го игра ? Иначе малкия масово се продава за 15$( с безплатна доставка за USA)
Корни Ето тук на страницата му можеш да видиш тези клипчета , не помня точно в кой обясняваше за парата http://www.cakesbydesign.cc/SugarArtInstructionalDVDs.html . Да , това го казват за "гъм пейст" , но предполагам и за ММ  важи . Все пак като е добре изсъхнало цветето не би трябвало да има проблем а и то се минава набързо над парата( за няколко секунди) , само леко да се овлажни за  да може да полепва боята.
 За тебеширите не знам дали стават за ядене . Водят се не токсични , но дали са ядливи не знам .Скот Уоли ги използва ( предполагам и други в бранша) , но нали работят с "гъм пейст"  а това тесто така или иначе не се яде . Представям си аз да седна да си играя една седмица да правя букет и после някой да иска да го хапне  ooooh!  Но за малките деца е разбираемо , те първо на това се нахвърлят. Аз лично не давам да се яде тестото ако по него има какъвто и да "прах"( перлен , "лъстър", или "петъл")


Малко информация за различните "дъстове" от Baking 911 http://www.baking911.com/decorating/dusts.htm  Сега проверих на няколко места в нета , и навсякъде казват че "петъл дъст" не е одобрен като хранителен продукт  в Щатите, но не е токсичен .

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 16:35 от raya_рая

# 355
  • Мнения: 668
Wilton Cake Decoration Set Deluxe -  28 (29) части - от ebay , на доста по-ниска цена от обявената в сайта им - сега проверих - 6.50$ + доставка до БГ 9.75$ = 16.25$

 Ти ме разби направо Shocked Това на търг ли го игра ? Иначе малкия масово се продава за 15$( с безплатна доставка за USA)

Да Рая , на търг го играх. Бях си набелязала няколко комплекта с "разумна" цена на доставка и този го спечелих.  Embarassed
Интересното е, че в някои клипчета съм гледала това с парата, но в обратна поредност - 1-во си дъстваш цветето, след това го минаваш за секунда над пара, за да се запечати дъста.  Конкретно това обяснява дамата, която прави цветето, но не го показват тук .

# 356
  • Мнения: 79
Бопси,и аз го правих Ганаша точно в същата пропорция и ми се стори доста шоколадово.При все че много обичам шоколад Mr. GreenДими използах точно натурален шоколад "Своге".Благодаря ви момичета за отговорите.За следващия път ще знам.  bouquet

# 357
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мацки при Ганаша определено има голямо значение вида на шоколада, който се ползва, така че уточнявайте дали сте ползвали млечен или натурален шоколад така няма да настава объркване.
Аз лично слагам 1:2 натурален шоколад спрямо сметана, 1,5:2 млечен шоколад към сметана и 1:1 бял шоколад към сметана. Понякога към млечния добавям няколко квадратчета натурален - така съм сигурна че ще стегне добре.

# 358
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, бях обещала днес да снимам разбит Ганаш. Ето го:
Пропорциите са 550мл. сметана- 500гр. полусладък шоколад (Стила Долче 50%) и 50гр. масло. Докато го разбивах му долях още 50-70гр. сметана. Малката снимка е линк към по-голяма.



Ето и 2 торти да не забравите случайно фермите и пух&ко.





Отивам да въртя розички за утрешната торта Wink

# 359
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Благодаря момичета за съветите... Ще видим каква ще я свърша  Rolling Eyes
 Аз пак да питам нещо... Как мога да сгъстя крем. Искам да направя един от студена торта на тази която ще правя в събора но нея няма да я държа в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт