Баща неизвестен

  • 3 990
  • 46
  •   1
Отговори
Здравейте!
Малко ми е трудно да започна, защото съм много объркана. Не познавам баща си, отраснала съм с клеймото "незаконно дете". За щастие никога не съм страдала от това, майка ми се е погрижила да не усещам липсата му. Никога нищо не е крила от мен. Разказвала ми е историята около моето раждане и нейните отношения с баща ми. Преди известно време ми каза и името му, както и рождeната му дата. Та... в момента държа в ръцете си едно листче с доста подробна информация за него, семейството му (имам и две полусестри ) и се чудя какво да правя. От чисто любопитство искам да го видя. Много искам да се запозная с момичетата. Но как той ще приеме това. Знае за мен, но не ме е търсил (или поне аз не знам). Знам, че само аз мога да реша какво да правя от тук нататък, но ми се ще да ме посъветвате, все пак да се погледна в чуждите очи.
И въпросът ми е как бихте постъпили в моята ситуация и как бихте реагирали, ако сте на мястото на другото семейство?

# 1
  • Мнения: 2 448
Предполагам, че бих се изкушила да потърся контакт, поне да го видя, но само него, а решението да сподели или не за мен на семейството си бих оставила на него.

# 2
  • France
  • Мнения: 726
Как се появи "листчето"?

# 3
  • Мнения: 625
   Аз бих потърсила контакт лично и само с него, поне като начало.Не е нужно да нахлуваш "с взлом" в живота му.Пък после ще прецените дали, какво и как....Осиновена съм, разбирам те напълно.Бих направила опит да го опозная, но не бих се надявала ,че ще срешна в него "баща ми",т к той никога не се е поинтересувал за мен.Исках да ти кажа, не храни особенни надежди, за да не те заболи!!!Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 157
Ако баща ти никога не се е интересувал от теб, защо ти се интересуваш от него?Какво искаш да разбереш, какви са очакванията ти? Мислиш ли,че той иска да го потърсиш?

# 5
  • Мнения: X
Можеш да се обадиш само на него ,просто за среща...Но не очаквай много,за да не се разочароваш.
А другото семейство как ще приеме новината ?Има хора различни...Аз не бих се възпротивила да се запозная с дете на съпруга ми отпреди,но както казах ,има различни хора...

# 6
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Срещни се с него , ако естествено и той иска. Това дали ще те запознае със сегашното си семейство е само негово решение.Успех!!! Hug

# 7
Със сигурност първо искам да се запозная с него, а той вече да прецени дали да ме представи на семейството си. Не искам нищо от него, нямам желание да доказвам бащинство. Просто от чисто любопитство - дали някои от жестовете ни са еднакви, навици, физически черти... такива работи. А и искам да чуя и неговата история.
Как се появи "листчето"?

Няма да давам подробности, но няма невъзможни неща. Е, не съм плащала на детектив, примерно.
Ако баща ти никога не се е интересувал от теб, защо ти се интересуваш от него?Какво искаш да разбереш, какви са очакванията ти? Мислиш ли,че той иска да го потърсиш?
Там е работата, че не съм сигурна дали не се е интересувал. Мисля, че майка ми му е забранила да ме търси. А и тяхната история е била доста сложна. Той е бил от доста влиятелно семейство навремето и евентуалното му решение да остане с майка ми и да има дете, би го оставило без работа, без подкрепата на държавно ангажирания баща. Така да се каже майка ми не е била подходяща партия за него и родителите му са се погрижили да се разделят като него го пращат веднага в друг град и след няколко месеца го женят за "подходяща" жена.
Нямам никакви надежди, че ще открия в него "татко". Но искам да се запозная. Пък било то и среща за половин час.

# 8
  • Мнения: 625
Ако баща ти никога не се е интересувал от теб, защо ти се интересуваш от него?Какво искаш да разбереш, какви са очакванията ти? Мислиш ли,че той иска да го потърсиш?


  А ти ако беше на мястото на авторката, нямаше ли да те човърка поне малко що за човек е баща ти?!Как мислиш, защо пък да се интересува от този човек ,след като той не я е потърсил?!Можеш да помислиш малко, преди да си напишеш въпросите,нали?!

# 9
  • Линдау
  • Мнения: 72
Да споделя опит и аз. Рядко пиша във форумите, но тази тема винаги ми е била болна. Аз съм с баща "известен", но с разведени родители и не ме беше потърсил никога, Докато преди 9 години съвсем случайно не се засякохме при дядо ми, неговият баща(който посещавах понякога за по 1 час). Никога не го бях виждала и понеже в стаята влезнаха двама мъже дори и не знаех кой от двамата е той. След като видя че съм там се извъртя и каза че ще се върне след  половин час. След което дядо ми учтиво ме призова да си тръгвам. Честно казано по голяма обида и унижение никой досега не ми е нанасял. Никога повече не се върнах там. Знам че и аз имам 1 или две полусестри, понякога ми се иска да им кажа какъв човек имат за баща - човек, който дори от кумова срама не се запозна с дъщеря си. Но това е положението простотията не ходи по гората, а по хората.  Rolling Eyes

# 10
Нещата аз ги възприемам така: той не може да ме обиди, защото не ме познава, не може да каже, че заради мен не е търсил контакт; няма и да ме трогне особено, ако ме хареса, защото той няма намеса в моето отглеждане, възпитание и оформяне като личност. Но си мисля също, че няма да е лошо да получа информация и за здравословното състояние на неговото семейство, дано да не ми се налага, но такава информация в определен момент би била от изключително значение. Пък и имам дете и семейство вече. Знам как стават тези работи, колко е трудно да вземаш решение за дете, отношения с мъжа.... В крайна сметка, нямам какво да губя.

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Виж се с него, може да ти разкаже различна история. Не го съди, безсмислено е.
Аз на 18 години разбрах, че имам брат от първи брак на баща ми, видяхме се, запознахме се и се оказа прекрасен човек.
Вижте се и поговорете - ако се държи лошо или студено - както си живяла досега без него, така си продължи и занапред  Hug

# 12
  • Мнения: 2 360
  Чуденка, права си - няма какво да губиш.

# 13
  • на майната си
  • Мнения: 425
Прекалено съм горда, щом знае за мен и не ме е потърсил не бих търсила контакт.
Може би ще задоволя любопитството си да го видя, без да разбира, но толкова.
Е, това е хипотетично.

# 14
  • София
  • Мнения: 16 129
Чуденка, приеми съвета ми и не го търси.
Просто мисли, че той е донор. Имаш майка си и нейното семейство, достатъчно е.
След като е предпочел хубава заплата и някаква си удобна женичка пред дете от любимата/може би/ - няма смисъл да го  търсиш.
И моето дете е с баща неизвестен, но за нея и мене това не е клеймо. Това е начин майката да има дете и детето да има майка.

Общи условия

Активация на акаунт