Баща неизвестен

  • 3 994
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мисля, че щях да намеря начин да се запознаем и да си поговорим.
Пък ако е рекла съдбата, може да му кажа коя съм. Но ако разделяйки се с майка ми я е обидил лошо или наранил душевно, няма да съм твърде благораположена...

# 31
  • София
  • Мнения: 708
Свържи се с него за да не те гризе цял живот любопитството и съжалението че си пропуснала тази възможност. Казват, че човек съжалява повече не за това което е направил, а за нещата които не е направил.
А как да се свържеш с него... Няма ли начин да научиш къде работи и директно да се срещнеш с него? Ако не- като звъннеш по телефона и вдигне друг се представи с името ти, не обяснявай коя си.

Успех!  Hug

# 32
Живеем в различни градове и няма начин да го "издебна" някъде да се видим. Така че абсолютно сигурно първият ни разговор ще бъде по телефона. Имайки предвид колко притеснена ще бъда аз, изключвам варианта да успея да се представя за друг и да се видим, а после да му кажа истината. Вече почти съм сигурна, че ще му звънна. Ще пиша какво е станало. Благодаря ви, момичета и стискайте палци! И аз не знам за какво....

# 33
  • Мнения: 2 361
  Няма и смисъл да го дебнеш. Пожелавам ти спокойствие и успех!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 230
Има една поговорка "Далече от очите, далече от сърцето". Използвам я винаги, когато си помисля за баща ми, по документи "Известен". Той е сириец, отдавна заминал. Идваше от време на време и снимки с него имам на 6- 7 годишна възраст. Не съм го виждала от 1992г. тогава се скарахме лошо, обиди майка ми, казах му, че ще си сменя името, че не ми е никакъв. Обидих го, нараних го много, видях го в очите му и бях доволна, защитавах майка си /а може би и себе си/. По-късно му писах, по настояване на майка ми му се извиних. Отново си писахме, но за кратко. Той има семейство, 3 деца /2 момчета и момиче/, по последни сведения не знаят за мен и майка ми.
От време на време си спомням за него и ми е мъчно, че няма на кого да кажа Татко, но се преживява, не ми камък на сърцето, не ми е гадно, само сега като пиша ми пари на очите. Последно го потърсих преди година и половина, защото дъщеря ми има проблем и трябваше да разбера дали в тяхното семейство има подобно заболяване, за да се знае, къде да се търси. Писахме си по мейла точно 3 пъти, оттогава той не ме е потърсил дори да попита как е внучка му, а аз не виждам причина да му досаждам, след като той не иска да контактува с мен и моето семейство.

Виждам, че авторката е взела решение и я подкрепям. Но мила, въоръжи се с много сила, защото не знаеш каква ще му е реакцията след като те чуе. Остави го сам да реши дали да те потърси, шокът за него предполагам ще е голям, а и има и друго, той може да очаква твоето обаждане от дълги години и да е подготвен. Ако има някой твой много близък човек /майка ти, приятел, приятелка/ които да са при теб по време или след разговора ще е най-добре, ще ти трябва рамо за подкрепа.

Успех и много спокойствие.  Hug

# 35
  • Мнения: 4 380
Много ми напомни един филм.

Малко преди да сключи брак едно момиче решава да открие баща си и заминава за друг град да го намери. Той е лекар, тя се запознава с него като му се представя първо за пациентка, а после и съвсем нахлува в живота му без да му казва че му е дъщеря. Въпреки разликата във възрастта, лека-полека двамата се влюбват един в друг. Когато момичето се усеща, го напуска и се връща у дома. На сключването на гражданския брак, майка и я вика да я запознае с баща и. И...бащата се оказва не лекарят, а съвсем друг. Момичето едва успява да се опомни и хуква от собствената си сватба.

По темата...не очаквай топъл прием. Мъжете са гадове, за тях децата съществуват само като част от жената. Не му се обаждай по телефона- такива неща се изясняват лично очи в очи.

# 36
  • Мнения: 453
Кръвта вода не става!
Нормално е да търсиш връзка с него! Имам горчив опит с резведени родители (моите)...
Пожелавам ти да не останеш наранена!

# 37
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Моите родители също са разведени. Баща ми винаги се е отнасял с мен , взависимост от това с какви отношения е с майка ми. Сега живее с друга жена и въобще не се сеща за мен и за моето дете. Никога не ми се обажда , за да попита как съм, нито за детето. Мислех, че контакта между нас му липсва както на мен. Защото аз карам, карам и не мога да издържа и му се обадя, отида да го видя. Но само аз. Когато се ядосам не му се обаждам по една, две години, до следващия път. Гадно е.

# 38
  • Мнения: 202
За какво ти е да търсиш човек който се е отказал от теб и не се интересува от теб?Аз не бих го потърсила но разбирасе това си е чисто мое виждане.

# 39
  • Мнения: 87
Здравей! Моята история е подобна с малка разлика, че на акта ми за раждане имам неговите имена. Подкрепям те, потьрси го, защото каквато и да е разврьската ти ще спиш спокоино, а сега не можеш нали???

Успех ти желая!!!  Peace

# 40
За какво ти е да търсиш човек който се е отказал от теб и не се интересува от теб?Аз не бих го потърсила но разбира се това си е чисто мое виждане.
Ако не бях в такава ситуация, сигурно и аз щях да съм на твоето мнение. Но.... за жалост в живота нещата не са само черни и бели. От много години ме гризе мисълта да го намеря, но си казвах, че трябва да натрупам малко опит, да създам семейство, за да разбера донякъде мотивите и на майка ми и на баща ми за така развилата се ситуация. И не съжалявам, че изчаках - едното желание не е достатъчно, когато имаш какво да губиш; а и времето си лети, ежедневието те грабва и хайде днес, хайде утре... така минават годините. Дори и сега да се откажа с някакви много сериозни мотиви, след няколко години пак ще се появи желанието да го потърся. Той може и да се е отказал, но аз имам право да познавам човека, чиито гени нося, че и моето дете в по-малка част.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 476
Много ми напомни един филм.
...
По темата...не очаквай топъл прием. Мъжете са гадове, за тях децата съществуват само като част от жената. Не му се обаждай по телефона- такива неща се изясняват лично очи в очи.
Глупости на търкалета. Верно много филми гледаш.
Първият ми контакт с баща ми беше с писмо, в плик  Laughing. Така хем ще му дадеш време да се опомни и да не реагира първосигнално, хем си спестяваш прединфарктно състояние по време на първата среща.

# 42
Първият ми контакт с баща ми беше с писмо, в плик  Laughing. Така хем ще му дадеш време да се опомни и да не реагира първосигнално, хем си спестяваш прединфарктно състояние по време на първата среща.
И на мен ми е минавало през главата, но ако съпругата му или децата имат навика да отварят писмата му. Пък и какво да му пиша, всъщност мога много да му напиша, но така или иначе, не мога да избягам от изречението "Аз съм дъщеря ти".

# 43
  • София
  • Мнения: 10 476
Какво да му пишеш? Просто, че искаш да се запознаете, защото си му дъщеря, евентуално. Не се впускай в ненужни обяснения.

Впрочем направи така, че да се чувстваш ти удобно в дадената ситуация.  Peace

Но само да те предупредя, че ако му пльоснеш новината така изведнъж в лицето рискуваш да видиш някаква неадекватна реакция и да се обидиш.

Адресът на електронната поща нямаш ли му го?

# 44
  • София
  • Мнения: 708
Първият ми контакт с баща ми беше с писмо, в плик  Laughing. Така хем ще му дадеш време да се опомни и да не реагира първосигнално, хем си спестяваш прединфарктно състояние по време на първата среща.
И на мен ми е минавало през главата, но ако съпругата му или децата имат навика да отварят писмата му. Пък и какво да му пиша, всъщност мога много да му напиша, но така или иначе, не мога да избягам от изречението "Аз съм дъщеря ти".

А какво толкова те притесняват съпругата му и децата?

Общи условия

Активация на акаунт