16.04 2009, 10:30 - ПРОТЕСТ ЗА ДОСТАТЪЧНО МЕСТА В ДГ! ЗАЕДНО МОЖЕМ!

  • 22 620
  • 457
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 2 437
Асоциация „ Родители” и Сдружение „Настоящи и Бъдещи Майки” не са участвали в изготвянето на исканията, нито са присъствали на срещите на родителите, така че не смятам, че трябва да участват в дискусионни срещи с предствители на Общината...освен ако не е ПР ход за потвърждаване на доброто сътрудничество с НПО сектора.
Peace


Ние по никакъв начин не сътрудничим със споменатите от Вас НПО.
За огромно съжаление на всички родители и граждани, споделящи нашите искания,  те не са участници в протеста.

Колкото до максималната информираност на родителите, мисля, че много бъркате.
Малко по-нагоре е написано защо Simple Smile



# 316
  • София
  • Мнения: 4 910
Много писах, но реших накрая да се въздържа от емоционален коментар за сутрешното предаване и само да поздравя Литълчето и Шапчица  Hug!!!

И да се възползвам да задам и аз един въпрос на г-жа Фандъкова!
Казвате, че 4 нови групи се откриват в 29 ОДЗ. На сайта на ИСОДГ са обявени само 10 свободни места за набор 2008.
За 2007-ми и 2006-ти местата са НУЛА !!! Защо?
Или в тези 4 новоткрити групи са настанени много "наши" деца или във всяка група ще има по 2.5 деца  Shocked ???
Къде е прозрачността, за която толкова много говорите?

# 317
  • Мнения: 3 205
!!! Мили майки, от БНТ искат утре няколко от нас за включване в Сутрешния блок в ....7.30 пред Столична община.
 Литъл.. не може. Аз мога да опитам. Но не трябва да съм сама.
 Егати часът са измислили!!

Ами аз мога да дойда към 8 и нещо... Ама по-рано не мога, трябва да оставим голямото демонче на градина.

Нека обясня нещо за прословутите групи в 29 ОДЗ. Първо, не са четири, а са две. Знам със сигурност, защото синът ми е записан в едната. Второ, групите са разкрити още миналата година декември месец, но тъй като първо пуснаха приема, а после уреждаха дребни подробности като обзавеждане и търсене на учителки, започнаха работа едва от първи април тази година. Въпросните две групи (набор 2006) би трябвало да са отчетени като разкрити още за миналата година - 2008. Затова и места няма, окончателния прием по тези две групи завърши в сайта kg.sofia.bg  още края на февруари месец!

# 318
  • София
  • Мнения: 4 910
Шлябада, благодаря за отговора - това, което си написала, е абсолютно така и го знам, защото това ОДЗ е първото ни желание за кандидатстването и следя всичко случващо се с него. Затова исках отговор от г-жа Фандъкова! Да не се опитват да омаловажават проблемите ни, да ни се цупят, когато си отстояваме правата и да не се подиграват с исканията ни.
КАКТО И да НЕ лъжат в подаването на информация за свършената от тях работа, хайде да не казвам с каква цел!

# 319
  • София
  • Мнения: 2 437
Утре в 7.30ч не мога...мъжа ми в момента е на извънредно работно време, т.е. от много рано до много късно и е невъзможно!

Стоят си ми страниците от ИСОДГ за планираните и извършените "изграждания" на ДГ.
Заснех ги Simple Smile Вижда се и часът и датата.
Бях се приготвила да ги разпечатвам и не съм ги затваряла Simple Smile

Как не ги е срам  ooooh!


Уважаеми г-н Джонев, писмото го има на нашият сайт, освен, че го има в много от посочените линкове. Няма нужда да го публикуваме в темата.
Сайтът ни го има в подписите ни и на първа страница на нашата тема  http://x3m-bg.com/protest/

# 320
На 16.04.09г. Аз лично ще бъда в "Столична Община" ще се срещна с протестиращи и каня техни представители на разговор със Зам. кмет “Инвестиции и строителство".
Всеки който ме е потърсил за среща от "Асоциация Родители" и от сдружение "Настоящи и бъдещи майки" се е състояла.
 Не смятам че площада е мястото за обсъждане на проблемите.
Ние сме отворени за срещи и дискусии.

# 321
  • Мнения: 34
Помолиха ни от Общината.

Вижте и тези новини:

СПИСЪК НА ОБЕКТИТЕ ЗА СТРОИТЕЛСТВО 2009/10 Г.
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=175

Информация за изпълнение на Програма за увеличаване на местата в детските градини
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=174

Тъкмо щях да повярвам на г-жа Фъндъкова, но видях изпълнението на програмата за увеличаване на местата в ДГ. Ние сме в района на 5 ОДЗ - то е включено във въпросната програма - но да уточня че там НЕ СА РАЗКРИТИ нови места - просто се събори старата сграда с 2 групи и се построи нова сграда също с 2 групи.

# 322
  • София
  • Мнения: 4 910
На 16.04.09г. Аз лично ще бъда в "Столична Община" ще се срещна с протестиращи и каня техни представители на разговор със Зам. кмет “Инвестиции и строителство".
Всеки който ме е потърсил за среща от "Асоциация Родители" и от сдружение "Настоящи и бъдещи майки" се е състояла.
 Не смятам че площада е мястото за обсъждане на проблемите.
Ние сме отворени за срещи и дискусии.

Медии могат ли да присъстват????

# 323

    И днес се откриват нови групи в детска градина в Район  „Изгрев”. 
С уважение: Йорданка Фандъкова

В коя  по точно ДГ ???????????????????

# 324
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
 Шлябада, благодаря, но ни искат в 7.15 пред СО.
 Мисля,че се събрахме 3 майки.
 

 Г-жо Фандъкова,ние ще протестираме,имаме право на този акт.
 Естествено,че няма да се надвикваме " на площада".
 Вие можете да отговорите на журналистическите въпроси.
 Както и да публикувате редовно отчети в Сайта на ИСОДГ.
 Понеже от една година си говорим ТУК основно с тях, но не и с вас.
 Ние НЕ целим цирк, а изразяваме гражданската си позиция като обикновени, неорганизирани граждани.
 Ако с този акт постигнем размърдване на всички институции-ще сме постигнали много.( Както реално нещата скорострелно се случват от тази сутрин насам)

# 325
  • Мнения: 38
Конкретно мога да се ангажирам с присъствие на представители от Столична Община.Що се касае за медии,те са информирани за предстоящото събитие.

# 326
  • Мнения: 3 205
КАКТО И да НЕ лъжат в подаването на информация за свършената от тях работа, хайде да не казвам с каква цел!

Да, аз затова и го написах, не като отговор към теб, а за да се знае, че това са групи, разкрити от миналата година  Peace

Защото, изнесена по този начин, информацията би могла да заблуди незнаещите, че непрекъснато се работи по въпроса ("Ама ето, г-н Борисов вчера откри еди-колко си групи в едно ОДЗ, ние НЕПРЕКЪСНАТО работим по въпроса, не разбираме въобще ама хич никак за какво е туй стълпотворение на площада...")



    И днес се откриват нови групи в детска градина в Район  „Изгрев”. 
С уважение: Йорданка Фандъкова

В коя  по точно ДГ ???????????????????

В 29 ОДЗ, но групите не се откриват днес.... Групите се откриха още в началото на декември месец миналата година. Тогава започна записването, беше напълно официално в сайта на kg.sofia.bg - две групи за набор 2006г., родени от януари до май месец вкл. Синът ми е записан в една от тези групи и ходи на градина от първи април, когато стартираха работа. Сега от тук разбирам, че днес г-н Борисов ги "открива"... Аз лично доста отдавна го знаех...



# 327
На 16.04.09г. Аз лично ще бъда в "Столична Община" ще се срещна с протестиращи и каня техни представители на разговор със Зам. кмет “Инвестиции и строителство".
Всеки който ме е потърсил за среща от "Асоциация Родители" и от сдружение "Настоящи и бъдещи майки" се е състояла.
 Не смятам че площада е мястото за обсъждане на проблемите.
Ние сме отворени за срещи и дискусии.

аз не съм от  "Асоциация Родители" и от сдружение "Настоящи и бъдещи майки" НО ИСКАМ МЯСТО ЗА ДЕТЕТО СИ  - ако не лишавате не само него от ДГ , а и мен от работа , а следователно това се отразява на семейният ни бюджет и т. н - еее какво правим - махнете хилядите офис сгради и направете удобство за развитие на децата на София .

# 328
  • София
  • Мнения: 4 035
На 16.04.09г. Аз лично ще бъда в "Столична Община" ще се срещна с протестиращи и каня техни представители на разговор със Зам. кмет “Инвестиции и строителство".
Всеки който ме е потърсил за среща от "Асоциация Родители" и от сдружение "Настоящи и бъдещи майки" се е състояла.
 Не смятам че площада е мястото за обсъждане на проблемите.
Ние сме отворени за срещи и дискусии.
Ние нямаме общо с тези сдружения и организации, те не са организатори и представители. Ние сме просто родители, които искат дебат с Вас и г-н Борисов, а не разговрор с 5 човека при затворени врати с някой заместник кмет. Писмото ни беше изключително ясно и точно адресирано и депозирано достатъчно отдавна, за да можете Вие и гн Борисов да имате врене да си подредтите нещата и да присътвате по начина, по който помолихме. Искаме всички ние да говорим с вас двамата. Кое е  толкова неизпълнимото на това искане?

# 329
  • Мнения: 4 393
Защо да няма нужда от протест точно сега, било се работело по въпроса...вие да не мислите, че ние си нямаме работа и ни е много приятно да си разхождаме децата до центъра на София/повечето жители не живеят там/ и да си създаваме неудобство с паркирането, количките и т.н.И да не хванете сега да ни обвините, че предизборно вдигаме рейтинга на Сергей Станишев?!Не, и той е същият, но ако бяхте много загрижени, и общината, и държавата, да го няма този проблем  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт