СТРАСТИ - Градините в СОФИЯ

  • 75 519
  • 1 563
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 280
И да се класираме естествено  Laughing
Ааа, не - ние ще се класираме... Wink
Ама друг път...
...Тати ще ми купи колело....  Peace
..
Всички сме се наредили на опашката...Такъв дефицит отдавна не съм засичала в обществото..Много хитро ни пробутаха електронно кандидатстване, за да не се види колко народ денонощно чака пред ДГ и..народа колкото и да се бунтува пред мониторите, не е като да е на улицата пред градините и комшиите в околността да не могат да спят, да не могат да паркират.....

# 31
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Такъв дефицит отдавна не съм засичала в обществото..
  Peace

# 32
  • Мнения: 601
Момичета, дайте жокер, моля ви. Въведох данните на родителите но не мога да вляза в профила на детето, така че да подредя кандидатури. Кликвам на "деца" и нищо-дава ми някаква грешка. А когато вляза с парола горе в дясно се изписва моето име, а не на детето. Бъркам ли някъде? Вие как стигате до кандидатурите?

Днес ще актуализираме системата и този проблем ще е решен. Появява се за около 10% от потребителите на четвърта стъпка. Проверете пак привечер.

Не, че ще съм все мрънкащата, но ако искате действително да сте полезни на изнервените родители това, че системата ще  е готова "привечер" можехте да го кажете още вчера сутрин, когато се оказа, че за много потребители това е проблем. А не аз, например, да съм в очакване постоянно, че всеки момент проблемът ще бъде решен. Е, след 15 часа очакване се изнервих при цялото ми желание да не го правя Twisted Evil

# 33
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Вчера една майка ми обясняваше как не можела да си изведе децата на разходка, защото през 5-10 мин проверявала, дали не се е оправила системата... ooooh! Това е глупаво! Какво се шашкате и се палите сами... просто си вършете каквото ивате са вършите и вечерта проверете пак. Излишно е само да мърморим тук и сами да се изнервяме! По-добре да се повеселим с децата си!

# 34
  • Мнения: 601
Вчера една майка ми обясняваше как не можела да си изведе децата на разходка, защото през 5-10 мин проверявала, дали не се е оправила системата... ooooh! Това е глупаво! Какво се шашкате и се палите сами... просто си вършете каквото ивате са вършите и вечерта проверете пак. Излишно е само да мърморим тук и сами да се изнервяме! По-добре да се повеселим с децата си!

Гневна, макар да ме трият въпроса е принципен. Аз съм в напреднала бременна и времето ми е важен фактор. За съжаление всеки един момент мога да вляза в болница и да трябва да решавам мноого по важни въпроси от проблемите на скапаната им система. Желая да има предвидимост и яснота, за да мога аз да си организирам нещата. Не зная какво ще стане утре. така че съвсем не си права. Днес, утре..и ето изтече цяла седмица. Що за равнопоставеност е това!

# 35
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Вчера една майка ми обясняваше как не можела да си изведе децата на разходка, защото през 5-10 мин проверявала, дали не се е оправила системата... ooooh! Това е глупаво! Какво се шашкате и се палите сами... просто си вършете каквото ивате са вършите и вечерта проверете пак. Излишно е само да мърморим тук и сами да се изнервяме! По-добре да се повеселим с децата си!

Гневна, макар да ме трият въпроса е принципен. Аз съм в напреднала бременна и времето ми е важен фактор. За съжаление всеки един момент мога да вляза в болница и да трябва да решавам мноого по важни въпроси от проблемите на скапаната им система. Желая да има предвидимост и яснота, за да мога аз да си организирам нещата. Не зная какво ще стане утре. така че съвсем не си права. Днес, утре..и ето изтече цяла седмица. Що за равнопоставеност е това!
Е, ако се наложи взимай РС-то със себе си... Wink (шегувам се!). Разбирам те и си права. Но ти си единичен случай. Исках да кажа, че по принцип няма нужда толкова да се косим и за къде да бързаме. Е, винаги има изключения... Но и твоите дечица нали имат и баща? И той може да довърше нещата в профили... Желая ти леко раждане!  bouquet

# 36
kg.sofia.bg <do_not_reply@sofia.bg> tova li e syob6tenieto za potvyrjdenie,mili mami,ne vidqh kyde e specialnata vryzka na koqto trqbva da natisna.O6te lim ne e pusnata sistemata ili trqbva da iz4akam za da vlqza.Imame registraciq ot minalata godina,sega sa obnovili sistemata,nqmam ideq  na 4 ta stypka li sme  newsm78

# 37
  • Мнения: 601

[/quote]
Е, ако се наложи взимай РС-то със себе си... Wink (шегувам се!). Разбирам те и си права. Но ти си единичен случай. Исках да кажа, че по принцип няма нужда толкова да се косим и за къде да бързаме. Е, винаги има изключения... Но и твоите дечица нали имат и баща? И той може да довърше нещата в профили... Желая ти леко раждане!  bouquet
[/quote]

Гневна, знам, че сме на една страна и сигурно си добронамерена и все пак искам да ти отговоря на предложението бащата на деца ми да завърши нещата в профила.

Това е все е дно аз да кажа: Защо се организира този протест - незаписаните деца могат да се дадат на частни детски градини, а има и детегледачки, нали?

# 38
  • Мнения: 881
Кикиморка, а ти какво решение искаш? Да се даде предимство на едното ти дете, заради неродено дете ли?
Изкарай си спокойно бременността, роди си детето, пък че не си могла да си вкараш първото с предимство, ами здраве е! Догодина ще си имаш, дай боже две деца, и тогава - с нов щурм към системата!

Кикимора,в допълнение и подкрепа на горното - аз също не мисля, че трябва да остана безработна и вкъщи, за да можеш ти по-лесно да си гледаш второто дете.

# 39
  • Мнения: 601
Кикиморка, а ти какво решение искаш? Да се даде предимство на едното ти дете, заради неродено дете ли?
Изкарай си спокойно бременността, роди си детето, пък че не си могла да си вкараш първото с предимство, ами здраве е! Догодина ще си имаш, дай боже две деца, и тогава - с нов щурм към системата!

Ами така или иначе всички критерии и предимства са декларативни  и подлежат на доказване при класиране и прием на детето. Ето това ми стига. Да декларирам и после да доказвам - ако съм излъгала /подобно на останалите критерии/ ще подлежа на дисквалификация. Просто, нали? Wink

# 40
  • Мнения: 601
Кикиморка, а ти какво решение искаш? Да се даде предимство на едното ти дете, заради неродено дете ли?
Изкарай си спокойно бременността, роди си детето, пък че не си могла да си вкараш първото с предимство, ами здраве е! Догодина ще си имаш, дай боже две деца, и тогава - с нов щурм към системата!

Кикимора,в допълнение и подкрепа на горното - аз също не мисля, че трябва да остана безработна и вкъщи, за да можеш ти по-лесно да си гледаш второто дете.

Не разбрах с какво моите точки ощетяват теб или твоето дете. Ако наистина смяташ, че в добавка на две точки ще промени генерално нещата си наивна. Не разбирам защо да не се възползвам ако не нарушавам правилата и точно за това ми е въпроса към компетентните органи.

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 20:56 от kikimora1

# 41
  • Мнения: 2 280
Кикиморка, а ти какво решение искаш? Да се даде предимство на едното ти дете, заради неродено дете ли?
Изкарай си спокойно бременността, роди си детето, пък че не си могла да си вкараш първото с предимство, ами здраве е! Догодина ще си имаш, дай боже две деца, и тогава - с нов щурм към системата!


Ами така или иначе всички критерии и предимства са декларативни  и подлежат на доказване при класиране и прием на детето. Ето това ми стига. Да декларирам и после да доказвам - ако съм излъгала /подобно на останалите критерии/ ще подлежа на дисквалификация. Просто, нали? Wink


Не, не всички..
Някой се задават автоматично  Peace
Това, което ти ще ползваш след няколко месеца е от тях..
Аз лично бих те посъветвала да не се шашкаш и да си караш спокойна бременност.
На първото класиране няма да ползваш 0.1т по този критерий, но..след като се роди детенцето, ще го добавиш..
Сега...верно,че голямата част от "баницата" ще е свършила (свободните места ще са заети..почти), но..
От септември се очаква, АКО останат места от социалните случаи, да се "пуснат" на общите опашки...
Освен това, пак от септември се очкава директорките да се "освестят" и да заявят допълнителни свободни места, понеже....групите сега са обявени с бройки деца по норматив, а директорките последните Н години не са работили с толкова малко деца и...като не им "спуснат" връзкарчета извън системата (поне обещаха, че няма да е възможно... newsm78) та..тогава, в опашките ще се появят връзкарчетата с много точки най-отпред и..директорките ще трябва да им отпуснат места..Може покрай тях, да отпуснат някое повече и за простосмъртни и...знае ли човек..може тогава да има още един шанс ..вече с тази 0.1т..
Simple Smile
Каквото и да стане, ти не се притеснявай..Най-много да си гледаш двете бебета в къщи заедно..Не е толкова страшно Peace..
Мамите, които времето да се върнат на работа ги притиска са в много по-неизгодно положение..
УСПЕХ..
И..стискам палци малкото човече да е живо и здраво..- ТОВА в момента е най-важното за теб.. Peace

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 21:25 от *щурчо*

# 42
Кикиморка, а ти какво решение искаш? Да се даде предимство на едното ти дете, заради неродено дете ли?
Изкарай си спокойно бременността, роди си детето, пък че не си могла да си вкараш първото с предимство, ами здраве е! Догодина ще си имаш, дай боже две деца, и тогава - с нов щурм към системата!

Ами така или иначе всички критерии и предимства са декларативни  и подлежат на доказване при класиране и прием на детето. Ето това ми стига. Да декларирам и после да доказвам - ако съм излъгала /подобно на останалите критерии/ ще подлежа на дисквалификация. Просто, нали? Wink
Това е невъзможно, защото тази подточка се изчислява автоматично. т.е. трябва да въведеш в с-мата ЕГН-то на НЕРОДЕНОТО СИ ДЕТЕ. От там системата автоматично по сравнение на егн-то ти добавя тази подточка за конкретната градина избрала критерия. Не забравяй, че ЕГН-то се проверява в ЕСГРАО. казвам ти това защото случаят е подобен но моя, миналата година, но при мен беше трето и поради тази причина( не излязло ЕГН) не ползвах предимството.

# 43
  • Мнения: 601
Благодаря за разясненията Пачето и Щурчо!

Все пак бих искала да чуя и kg.sofia.bg. Именно с мисълтта за последващите класирания, но трябва да се помисли. Моя приятелка по термин ражда на 10 май. Тя например при родено дете не би могла да се възползва именно поради липсата на ЕГН. А това би следвало да е лесно преодобимо или да се даде възможност за междинен период.

# 44
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Благодаря за разясненията Пачето и Щурчо!

Все пак бих искала да чуя и kg.sofia.bg. Именно с мисълтта за последващите класирания, но трябва да се помисли. Моя приятелка по термин ражда на 10 май. Тя например при родено дете не би могла да се възползва именно поради липсата на ЕГН. А това би следвало да е лесно преодобимо или да се даде възможност за междинен период.
Ако тя роди по-рано, и от общината не се мотат в издаването на акта за раждане, тя ще се вреди с предимство  Peace

Общи условия

Активация на акаунт