"Малките ни деца, ще се борят с шарени яйца"

  • 19 681
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ивана точно така и аз като прочетох и на мен ми се срина ентусиазма, правилно си разбрала - наистина така пише и така се прави по принцип. Аз като ученичка съм правила такива яйца и си спомням, че хамалогията беше голяма, чакането също, но станаха наистина много красиви. Аз ще пробвам да направя само десетина така, не повече. Другите ще си ги сваря и ще си ги боядисам нормално, а то пише че има и втори начин където се рисуват сварени с цветен восък и после той не се маха. СЕга отивам да взема кухнята и после ще започвам да видим какви ще ги сътворя.
А Вероника откакто е станала нещо много подкашля и ужасно ме притесни  Tired, да не вземе да се разболее точно сега, че утре ще пътуваме, направо ми срина настроението и вече нямам желание за нищо  Sad

# 46
  • София
  • Мнения: 39 831
Вярно, че и аз писалка имах. Но Дияна ми забрани да боядисваме яйца без нея. Така, че ще боядисваме в събота.
Дядо ми беше пчелар и баба ми цял живот писани яйца правеше за Великден.
Вари яйцата. Охлаждат се. Рисува с писалката. След това ги поставя в горещата боя. Восъка се разтапя. Тя основно червени яйца боядисваше. Получаваха се червени яйца с бели линии.

# 47
  • Мнения: 983
AnMary, като постави яйцата в гореща вода с боя не се ли напукват от разликата в температурата?
А колко ги държи? Сигурно малко, защото като се разтопи восъка няма ли опасност да се оцветят и шарките?
Сподели, моля те, ако си спомняш  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 39 831
Не помня след варенето до каква темп. ги охлаждаше. До толкова, че да не се разтопи восъка. Не са се напуквали при поставяне в боята. Баба ми ги държеше малко в боята - яйцето се боядисва, восъка се топи. Не са се боядисвали линиите.
Не помня дали не ги обработваше преди това. Да ги маже с нещо?!?
Преди бях намерила едни линкове за такива яйца. Ще потърся.

Намерих в архива какво съм писала Simple Smile
http://www.etar.org/program/kal2004/4epinsko/4epinsko.htm
http://oikumen.blogspot.com/2007/02/blog-post_28.html (това е някаква книга, но на снимката се виждат червените яйца) Simple Smile

# 49
  • Мнения: 923
Привет и от мен.
И аз ще боядисвам яйцата в събота, когато мъжът ми ще си е в къщи, че днес няма кой да пази Коки и ако боядисваме заедно ще стане една ...
При нас времето е супер sun и с Коки цяла сутрин бяхме на вън, ходихме и на една детска площадка, където една лелка ми развали леко настроението с резония въпрос - у я да видиме бебето, имате ли годинка? А аз я изненадах като и казах, че е на 1 година и 9 месеца. Няма те си представа с какъв уплашен поглед ме погледна. Писна ми от тези въпроси. Какво да правя като е дребен. За мен е важно, че се пребори с толкова много неща и сега е добре, килограмите с времето ще ги наваксаме.
Гери  Hug как си, ходи ли на лекар?
Дани надявам се Вероничка да е добре и да ви се размине, да не се разболее. Hug
Ваня стискам палци  fingerscrossed утре всичко да мине добре и да снимаш малкия да го видиме сладура. photo

# 50
  • панагюрище
  • Мнения: 179
Добър ден , момичета!

Ан Мари срещата ще я отложим за някой друг път, защото сега бързахме да се прибираме, че таткото ми имаше работа.Пък и то там при вас голяма лудница. Сутринта оцелихме най-големия трафик, после пък на връщане се пообъркахме малко, добре че Кристи спа почти през целия път.

Сега да ви разкажа за прегледа набързо, че сложих яйцата да се варят и после ще ги шаря.
Ходихме при доктор Кънчева в ИСУЛ. Беше много любезна жената. Разпита ни  за всичко и прегледа добре според мен. Казах й да вземем секрет да го иследваме, защото аз все си мислех че е някаква бактерия.Но тя ме увери че не е необходимо.Каза че гърлото, ушите, ларинкса и носа  са  ок.Проблема с фъркането на нослето идва от по-удебелена увула, това е  висулка в гърлото.Просто при дишане тя вибрира повече и това се чува в носа.Проверя също дали си диша нормално с нослето и нямаше проблем и там.Каза да я целуваме по-малко по лицето, защото така се предават много бактерии и болести.Най вероятно според нея това се е получило от дългия престой в кувиоза.Каза че ще го израсте и няма проблем.
Та сега вече съм спокойна.

Айде, че яйцата ме чакат.Отивам да им се мъча.

# 51
  • Мнения: 983
Чакам снимки на боядисаните ви яйца  Mr. Green
Аз ще се отчитам в събота  Wink

# 52
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз още боядисвам  Mr. Green боядисахме доста в различни цветове. Отделно рисувахме около двадесетина яйца с восък и сега ги варя на много слабо на котлона направо в червена боя, чакам ги да станат. Утре ще снимам и ще покажа.  Hug

# 53
  • Варна
  • Мнения: 965
Взех да се тревожа за Гери- не е писала и днес. Дано всичко е наред. Praynig
Гери, драсни един ред да се успокоя, плс.

# 54
  • Мнения: 6 604
И аз се питам какво става с Гери.
И в скайпа не е била от онзи ден. Дано всичко да е наред Praynig Hug
Аз приключих с боядисването на яйцата. Така съботата ще ми е свободна за разходки Sunglasses. Купих си едни лепенки ,които се увиват около яйцето и се потапят за секунди в гореща вода. Така се залепя супер. Много бързо,лесно и красиво става според мен.
Утре ще кача 1-2 снимки да покажа.
Лека нощ от нас Hug
П.С. Ваня-много се радвам за вас. Много щастие желая.  bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 39 831
Дано с Гери всичко е наред.

Аз ще посрещна Великден болна. Агейн. Кашлям, имам наченки на хрема. Преди малко си правих гаргара с Цитросепт. Не беше чак толкоз гадно. Всичко ме боли. Едно такова заспало ми е Sad Този път хремата ми мина директно надолу. Болят ме гърдите.

# 56
  • Мнения: 923
Привет и от мен. Днес никой не е писал нищо. В това хубаво време явно всички сте на разходка.

# 57
  • Мнения: 983
Привет и от мен. Днес никой не е писал нищо. В това хубаво време явно всички сте на разходка.

...а някои сме на работа  smile3515

И аз се надявам с Гери и Жорко всичко да е наред  newsm10 Чакаме скоро да се включат.

Дундурела, станаха ли яйцата с писалката?

# 58
  • Мнения: 923
И аз се надявам с Гери и Жорко всичко да е наред  newsm10 Чакаме скоро да се включат.

Дундурела, станаха ли яйцата с писалката?

И аз искрено се надявам с Гери всичко да е наред. Praynig
Дани покажи яйцата да ги видиме.

# 59
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет, аз само наминавам да ВИ пожелая весели празници!  Hug
Цяла сутрин тичам нагоре надолу и пак стягам багажи, ужас голяма мъка, и пак чистя и подреждам. Нямам търпение да тръгнем вече, че да си почина там малко.  ooooh!
А мен пък нещо ме боли ухо  Sick от вчера и цяла нощ не съм спала  #Crazy, ВЕроника и тя кашляше през нощта.   Sad ТОя рефлукс, какво ли му стана, пак нещо се е обострл и я дразни, през нощта и се повдига и кашля. ДАНо се оправи, че ме е страх много. А иначе през деня и няма нищо  newsm78.
ГЕри къде си, добре ли си?  Thinking
Аз да вИ се оплача, и да ви кажа, че снощи си умрях от яд и мъка. Три часа с Ицко си играхме да рисуваме тъпите яйца, направихме ги страшно красиви и ги сложих да ги варя във боята както пише в упътването, уж котлона беше много слаб на едно - обаче нищо не стана, восъкът се разтопи и яйцата се боядисаха целите  Embarassed, от рисунките почти нищо не остана, язйк ни за труда  #Cussing out. ТАка че Ивана, ако правиш рисувани яйца първо си ги свари, тогава ги рисувай и после си ги потопи в боите, аз пробвах и направих едно така и то стана наистина страхотно, но само то, а другите, сега си мисля да ги налепя с лепенки пък каквото стане. СЪжалявам ама нечакайте снимки от мен на НИЩОТО, което направихме.  Утре може да пробваме пак и да боядисаме още. НА свекървата яйцата също не са станали и тя е много разочарована, тя ги е правила като на МИдичка с такива лепенки, но нещо не са станали. Е утре ще повторим. Хайде аз изчезвам, че имам още багаж да оправям! Още веднъж ВЕсело изкарване на празника! Hug


П.П. Аз снощи се ядосвам и само мърморя, толкова ме беше яд, с такова желание почнах да ги правя пустите яйца, а моя мъж си умря от смях  Joy Joy Joy Ама то трябвало яйцата да ги боядисва, човек който пости,  Joy но аз късно го разбрах, добре щеше да му се отрази на него да боядиса 60  яйца  Joy

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 15:19 от Семирамида

Общи условия

Активация на акаунт