Чувството за вина

  • 3 217
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 275
И моята камбанария е различна. Но за нея очевидно страхът от последствията преобладава.

# 31
  • Мнения: 2 229
Аз май не разбрах каква е голямата тайна?
Жената не е знаела, че "съквартирантката" им, му е любовница?

# 32
  • Мнения: 676
Странно нещо са човешките взаимоотношения. Още по-странна е личната интерпретация на всеки човек за тях.
Аз изпаднах в подобна на твоята ситуация - приятелят на най-добрата ми приятелка, ми разкри, че е на крачка от изневяра. Не знаех как да постъпя и попитах в друг форум. Всички единодушно ме съветваха да не се меся в чуждите отношеня, как изобщо съм си помислила да се бъркам в нещо подобно, нямам право да казвам подобно нещо и не на последно място, накрая аз ще изляза виновна и пред двамата. Няма да казвам как постъпих, не е това темата. По-важното е, че тук пък почти всички са единодушни, че не си й приятелка, щом не си й казала. Толкова ли пък различни хора пишат в различните форуми, не разбирам. Вярно, че моята история не е толкова шокираща като твоята, но е доста сходна. Аз лично не смятам, че не си й приятелка, защото знам какво е да си в такава дилема и да се чудиш как е правилно да постъпиш. Но истината е, че никой не знае със сто процента сигурност как е правилно да се постъпи в една подобна ситуация. Ти си решила да не казваш, съмнявам се да ти е било лесно, но съм сигурна, че не си го направила с лоши чувства или безразличие. Предполагам си се надявала нещата да се развият по друг начин, той да остави любовницата и да сложи семейството си на първо място. Е, излъгала си се. Но вината не е твоя за това.
Сега е важно да я подкрепяш. Помогни й да излезе от този ад. Не се чувствай виновна, ако тя не те обвинява.
Предложи й подслон и подкрепа. Това е, което можеш да направиш за нея.

# 33
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Щом не се отказва от мъжа си и след побоя , то вероятно и да и беше казала за любовницата едва ли щеше да се откаже. Опитай да я убедиш да скъса с него и не се чувствай виновна , че си мълчала , та нали си се надявала , че като дойде семейството му той ще се откаже от другата. Hug

# 34
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тя се натискаше да ходи там. Разиграваше грозни сцени, че оставала на улицата и той с хиляда зора я приюти уж за малко докато си намери квартира.
Вярно е, че тя (любовницата) е най-жалкото, кръвосмучещто, комплексирано, арогантно създание което някога съм срещала. Вярно е, че тя има вина, но по-скоро тя преследваше малоумните си болни амбиции.
Sick
За съжаление, познати са ми този тип жени.
Една подобна беше на път да съсипе и моя живот, но аз съм остър камък, препъна се и не й се получи.
Приятелката ти явно не е толкова силна, вместо да се чудиш какъв път за отстъпление да й търсиш, помогни й да я изхвърли от живота си, не може да няма начин.
Точно в такива случаи мълчанието изобщо не е оправдано, това не е еднократна забежка, заложили сте й бомба със закъснител Sad.

# 35
  • Мнения: 25 900
Ако ситуацията е истинска (в което не съм особено сигурна), спри да си вреш носа в чуждия живот. Не е твоя работа да внушаваш на приятелката си какво да прави.
Ако искаш да и помогнеш, единственото правилно нещо е да и помогнеш да си наеме добър адвокат. Ако чак толкова те гризе съвестта, плати за него. Той знае в какво и защо да я убеждава - няма нужда точно ти да объркваш живота и още повече.
Ако става въпрос за "бяла" държава и нещата стоят точно така, както си ги описала, един читав адвокат би трябвало да нарита мъжленцето и любовницата му там, където им е мястото - на улицата.

# 36
  • Мнения: 4 796
Този мъж за трепане! 
И приятелите също. Да траете толкова години, срамота. Да бяхте спестили на жената унижението, на собствената си съвест също.

# 37
  • Мнения: 275
Ако ситуацията е истинска (в което не съм особено сигурна), спри да си вреш носа в чуждия живот. Не е твоя работа да внушаваш на приятелката си какво да прави.
Ако искаш да и помогнеш, единственото правилно нещо е да и помогнеш да си наеме добър адвокат. Ако чак толкова те гризе съвестта, плати за него. Той знае в какво и защо да я убеждава - няма нужда точно ти да объркваш живота и още повече.
Ако става въпрос за "бяла" държава и нещата стоят точно така, както си ги описала, един читав адвокат би трябвало да нарита мъжленцето и любовницата му там, където им е мястото - на улицата.

Всеки има право да се съмнява за истинността на историята.
Държавата е бяла и е UK.
И без адвокат може да го изхвърли. За това е нужно оплакване до социалните служби за нанасяне на системен психически тормоз.
Ако го изхвърли - ще загуби и къщата, тя не може да изплаща месечната вноска по кредита.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 242
Ако някой не иска да му помогнеш, няма как да стане... А твоята приятелка явно не иска. Аз бих седяла настрана, като й дам да разбере, че съм готова да я подкрепя, ако желае. Не се завирай в блатото. Мъж и жена са, дете имат. колкото и да е, ти си чужд човек. най-вероятно накрая ти ще излезеш виновната за всичко.

# 39
  • Мнения: 1 464
А да питам нещо,щото в началото не ми стана много ясно.Значи въпросният мъж купува тази къща и взима любовницата за наемател,понеже му е трудно да изплаща сам.Следователно lady X в момента има законно право да живее там.Беше ми писала,че майката не иска да се прибира,за да не остане детето без наследство.Е,какво наследство ще има,ако къщата не е само на баща му?Или това с наемателя е било за замазване на очите на твоята приятелка newsm78

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не знам какви са законите на страната, в която живее приятелктата ти, но едва ли са дискриминационни спрямо детето им. Навсякъде по света правата на децата се защитават много здраво и ако баща му желае да накърни законния му интерес .... тогава сигурно ще усети цялата тежест на закона. Предполагам, че става въпрос за ЕС. Не знам как и на какво правно основание баща му би го лишил от наследство. Това ми звучи като заплаха от типа - Ще се откажа от теб чрез Държавен вестник. Празни думи иначе казано.
Това че любовницата е наемател не я приравнява на собственик на закупената със средства, които са СИО - семейна имуществена общност, къща.
Наистина не знам как стоят законово нещата в страната, която обитават, но заплахите му май си остават само заплахи - нищо повече. Твоята приятелка вместо да реве, да бяга да си вади медицинско, жалба в полицията + ограничителна заповед и консултация при адвокат за развод/права на детето.

# 41
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Къщата е семейна собственост - като не може да плаща,продава и детето остава с наследство.Тя съответно купува по-малка и остават в Англия,за да не затормозява или върви срещу желанията на сина си.
Това при вариант,че жената иска да се отърве от ситуацията.
Иначе,за ситуацията.....ми има ги всякакви.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 130
За това дали си приятелка на жената или не не е моя работа да коментирам! Моля се обаче, да не изпадам в ситуация да разчитам на приятели като вас! Знаели сте, че мъжът на въпросната дама живее с любовницата си... . Премълчавате си, защото това си е негова работа. И може би сте прави! Ситуацията обаче, се променя в момента, когато законната съпруга пристига да живее с мъж си и детето си и всички я оставяте да дели един покрив с "другата"! Всички сте наясно с проблемите в брака им, само не и тя, която е пряко засегната... ! Сега я съветвате да се прибере в България, а питам дали има къде? Дали има с какво да издържа детето си, защото с такъв мъж на издръжка не може да разчита (с 60-80лв. по закон дете не се гледа)! Вие сте я лишили от възможността да се защити адекватно, защото не ме убеждавайте, че истината е "лъснала" изведнъж - това са глупости! Жената е търпяла и се е примирявала някъкъв период от време и в крайна сметка се е пречупила и е приела тази ненормална ситуация за нормална, като  си е измислила причини от рода "заради детето", за да може да приеме някак си действителността! Ако можете все пак да и осигурите помощ, мисля че и е нужен подслон, психолог и след това евентуално адвокат! Дано да имат късмет - тя и момченцето и! Praynig

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 22:00 от DeeDee76

# 43
  • Мнения: 17
Moga samo da ti kaja 4e posrednicite vinagi izlizat vinovni, taka 4e po - dobre ne se namesvai. Ako ti iskat syvet - ok.. kaji, no ne go natrapvai za6toto na finala ti 6te si vinovnata.A priqtelkata ti ako e  malko po- razumna 1 medicinsko i nqma neiskam razvod... i ka6tata 6te si vzeme i deteto i vseki kadaren advokat 6te q izmakne ot situaciqta. 6tom ne moje da pla6ta vnoskite - prodava q!!!! To biva biva ama... za 1-ta ka6ta  da tyrpi6 poboi i lybovnicata da jivee s vas.... Mai i za priqtelkata ti parite sa dosta vajni .. da ne kazvam naj- vajni. Toi ako si obi4a deteto 6te si go gleda, daje i da sa razdeleni! ooooh! Pone taka az si mislq

# 44
  • София
  • Мнения: 17 414
Когато в темата трябва ли да се казва на приятелка, че мъжа й си има любовница казах, че не мога да нарека приятелка тази, която не би ми казала и аз ще кажа задължително, всички скочиха върху мен. Надявам се сега същите да четат внимателно и да си направят някои изводи.
По темата няма да се изказвам, защото съм много крайна и не искам да обиждам авторката. Само ще я посъветвам да се спре малко и да си седна на гъза - траяла си е досега, ще трае и сега. На мястото на приятелката й тя ще е последния човек на планетата, от който бих потърсила помощ - при положение, че с години ми е доказвала, че не мога да разчитам на нея.

Общи условия

Активация на акаунт