Чувството за вина

  • 3 216
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 275
Относно къщата - закупена е на много по-висока цена от колкото е в момента пазарната и. Това е логичното следствие от кризата тук. Изплащат се само лихвите по кредита, така, че при евентуална продажба, първоначалната вноска няма да стигне за да се покрие разликата в продажната цена. Не знам дали го обясних достатъчно ясно... Любовницата няма да бъде наследник. Тя държи договор за наем който е написан от съпруга. Той не е обявил пред банката и кметството, че ще има наематели. Сега, ако тя го издаде, го чака невероятна глоба, която със сигурност няма да успее да плати. И така го държи в ръцете си.
Сега любовницата продължава да и натяква, че няма снимков материал които да доказва връзката им. Същевременно я гони от нейната къща. Същевременно я шантажира с работата и ( била снимала нещо, което да я злепостави).
Със сигурност приятелката ми до последно не знаеше за ситуацията. Те успешно се прикриваха и не създаваха никакви проблеми. Но в един момент нервите на любовницата не издържат и тя не може повече да сдържа омразата си и презрението. Започва бавно и обмислен обработване и настройване на съпруга срещу жена му. Забърква в измислена любовна афера приятелката ми с друг наш приятел, който е семеен. И тогава нещата ескалираха.

Много говорихме снощи с мъжът ми. Той ми напомни, че когато приятелката ни дойде тук, тя беше преживяла много тежка операция и тук се възстановяваше. Мисля, че около една година не ходеше на работа. Не го казвам като оправдание, но мисля, че това беше основната причина да мълчим и да чакаме развитие.

# 46
  • Мнения: 115
Здравей Анелия11.

Съжалявам за приятелката ти. Но ситуацията  и не е толкова безизходна особенно в тази бяла държава. Разбира се решението и зависи изцяло от нея. Има адвокати, организации за защита на жената и детето, дори безплатни такива, а ако има и малко пари може да го осъди и да и плаща издръжка( ти и съпругът ти, ако искате да и помогнете може да свидетелствате за изневярата - знаете от доста време за това и това е голям плюс за нея).
Имам приятелка, която беше в подобна ситуация и в момента живее с децата си в жилището, бившият и съпруг плаща вноските по кредита и живее отделно.
Относно любовницата - не знам какъв снимков материал може да има, но за това ще и трябва да заведе дело т.е. пари - дали тя е готова на това или само шантажира приятелката ти?
Ако изобщо мога да дам съвет е приятелката ти да се успокои до колкото това е възможно и да си потърси законните права - а тя има такива.

# 47
  • Мнения: 158
Здравей Анелия11.

Съжалявам за приятелката ти. Но ситуацията  и не е толкова безизходна особенно в тази бяла държава. Разбира се решението и зависи изцяло от нея. Има адвокати, организации за защита на жената и детето, дори безплатни такива, а ако има и малко пари може да го осъди и да и плаща издръжка( ти и съпругът ти, ако искате да и помогнете може да свидетелствате за изневярата - знаете от доста време за това и това е голям плюс за нея).
Имам приятелка, която беше в подобна ситуация и в момента живее с децата си в жилището, бившият и съпруг плаща вноските по кредита и живее отделно.
Относно любовницата - не знам какъв снимков материал може да има, но за това ще и трябва да заведе дело т.е. пари - дали тя е готова на това или само шантажира приятелката ти?
Ако изобщо мога да дам съвет е приятелката ти да се успокои до колкото това е възможно и да си потърси законните права - а тя има такива.

това ми се струва много мъдро изказване

Общи условия

Активация на акаунт